HOTĂRÂRE nr. 68 din 19 decembrie 2008
privind validarea mandatelor senatorilor aleşi la data de 30 noiembrie 2008
EMITENT
  • SENATUL
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 859 din 19 decembrie 2008



    În temeiul prevederilor art. 11 din Regulamentul Senatului, aprobat prin Hotărârea Senatului nr. 28/2005,
    Senatul adoptă prezenta hotărâre.

    Articolul UNIC

    Se validează mandatele senatorilor aleşi la data de 30 noiembrie 2008, potrivit anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.
    Această hotărâre a fost adoptată de Senat în şedinţa din 19 decembrie 2008, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (2) din Constituţia României, republicată.
    PREŞEDINTELE DE VÂRSTĂ AL SENATULUI,
    SERGIU-FLORIN NICOLAESCU
    Bucureşti, 19 decembrie 2008.
    Nr. 68.


    Anexa
    LISTA
    senatorilor aleşi în Senat, ale căror mandate
    au fost validate în şedinţa din 19 decembrie 2008
             
      Circumscripţia electorală nr. 1 - Alba
      1.Pereş AlexandruColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Dobra NicolaeColegiul uninominal nr. 2PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 2 - Arad
      1.Marian OvidiuColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Crăciun AvramColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Igaş Traian-ConstantinColegiul uninominal nr. 3PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 3 - Argeş
      1.Diaconu MirceaColegiul uninominal nr. 1PNL
      2.Valeca Şerban-ConstantinColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Tămagă ConstantinColegiul uninominal nr. 3Alianţa politică PSD+PC
      4.Cinteză MirceaColegiul uninominal nr. 4PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 4 - Bacău
      1.Berca GabrielColegiul uninominal nr. 1PNL
      2.Nistor VasileColegiul uninominal nr. 2PD-L
      3.Mardare Radu-CătălinColegiul uninominal nr. 3Alianţa politică PSD+PC
      4.Mitrea ElenaColegiul uninominal nr. 4Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 5 - Bihor
      1.Cseke Attila-ZoltanColegiul uninominal nr. 1UDMR
      2.Popa CornelColegiul uninominal nr. 2PNL
      3.Filip PetruColegiul uninominal nr. 3PD-L
      4.Mang IoanColegiul uninominal nr. 4Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 6 - Bistriţa-Năsăud
      1.Sbîrciu IoanColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Prunea Nicolae-DănuţColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 7 - Botoşani
      1.Marcu GheorgheColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Câmpanu LiviuColegiul uninominal nr. 2PNL
      3.Humelnicu Augustin-DanielColegiul uninominal nr. 3PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 8 - Braşov
      1.Rasaliu Marian-IulianColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Corlăţean TitusColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Ghişe IoanColegiul uninominal nr. 3PNL
      4.Staicu Dumitru-FlorianColegiul uninominal nr. 4PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 9 - Brăila
      1.Rotaru IonColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Cibu Constantin-SeverColegiul uninominal nr. 2PNL
      Circumscripţia electorală nr. 10 - Buzău
      1.Constantinescu ViorelColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Bîgiu Marian-CristinelColegiul uninominal nr. 2PNL
      3.Ion VasileColegiul uninominal nr. 3Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 11 - Caraş-Severin
      1.Bălan Gheorghe-PavelColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Secăşan IosifColegiul uninominal nr. 2PDL
      Circumscripţia electorală nr. 12 - Călăraşi
      1.Nedelcu VasileColegiul uninominal nr. 1PNL
      2.Dumitru ConstantinColegiul uninominal nr. 2PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 13 - Cluj
      1.Hărdău MihailColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Rădulescu ŞerbanColegiul uninominal nr. 2PD-L
      3.Nicoară Marius-PetreColegiul uninominal nr. 3PNL
      4.Cordoş AlexandruColegiul uninominal nr. 4Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 14 - Constanţa
      1.Haşotti PuiuColegiul uninominal nr. 1PNL
      2.Moga NicolaeColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Mazăre AlexandruColegiul uninominal nr. 3Alianţa politică PSD+PC
      4.Banias Mircea-MariusColegiul uninominal nr. 4PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 15 - Covasna
      1.Albert AlmosColegiul uninominal nr. 1UDMR
      2.Bokor TiberiuColegiul uninominal nr. 2UDMR
      Circumscripţia electorală nr. 16 - Dâmboviţa
      1.Ţuţuianu AdrianColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Andrei Florin-MirceaColegiul uninominal nr. 2PD-L
      3.Calcan Valentin-GigelColegiul uninominal nr. 3PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 17 - Dolj
      1.Berceanu Radu-MirceaColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Udriştoiu TudorColegiul uninominal nr. 2PD-L
      3.Vasilescu Lia-OlguţaColegiul uninominal nr. 3Alianţa politică PSD+PC
      4.Oprea Mario-OvidiuColegiul uninominal nr. 4PNL
      5.Geoană Mircea-DanColegiul uninominal nr. 5Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 18 - Galaţi
      1.Chirvăsuţă LaurenţiuColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Saghian GheorgheColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Ichim PaulColegiul uninominal nr. 3PNL
      4.Necula Marius-GerardColegiul uninominal nr. 4PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 19 - Giurgiu
      1.Măgureanu Cezar-MirceaColegiul uninominal nr. 1PNL
      2.Mustăţea VasileColegiul uninominal nr. 2PNL
      Circumscripţia electorală nr. 20 - Gorj
      1.Ruşeţ IonColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Greblă ToniColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 21 - Harghita
      1.Gyerko LaszloColegiul uninominal nr. 1UDMR
      2.Verestoy AttilaColegiul uninominal nr. 2UDMR
      Circumscripţia electorală nr. 22 - Hunedoara
      1.Nicula Vasile-CosminColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Păran DorinColegiul uninominal nr. 2PD-L
      3.Ruşanu Dan-RaduColegiul uninominal nr. 3PNL
      Circumscripţia electorală nr. 23 - Ialomiţa
      1.Panţuru TudorColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Găină MihăiţăColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 24 - Iaşi
      1.Vosganian VarujanColegiul uninominal nr. 1PNL
      2.Lazăr Sorin-ConstantinColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Constantinescu FlorinColegiul uninominal nr. 3Alianţa politică PSD+PC
      4.Popa MihaelaColegiul uninominal nr. 4PD-L
      5.Oprea DumitruColegiul uninominal nr. 5PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 25 - Ilfov
      1.Iordănescu AnghelColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Urban IulianColegiul uninominal nr. 2PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 26 - Maramureş
      1.Paşca Liviu-TitusColegiul uninominal nr. 1PNL
      2.Bota Marius-Sorin-OvidiuColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Bîrlea GheorgheColegiul uninominal nr. 3PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 27 - Mehedinţi
      1.Stănişoară MihaiColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Daea PetreColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 28 - Mureş
      1.Frunda GyorgyColegiul uninominal nr. 1UDMR
      2.Marko BelaColegiul uninominal nr. 2UDMR
      3.Başa PetruColegiul uninominal nr. 3PD-L
      4.Grosu CorneliuColegiul uninominal nr. 4Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 29 - Neamţ
      1.Mocanu ToaderColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Chelaru IoanColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Mărcuţianu OvidiusColegiul uninominal nr. 3PNL
      Circumscripţia electorală nr. 30 - Olt
      1.Niţă MihaiColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Toma IonColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Şova Dan-ComanColegiul uninominal nr. 3Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 31 - Prahova
      1.Severin GeorgicăColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Bădescu IulianColegiul uninominal nr. 2PD-L
      3.Meleşcanu Teodor-ViorelColegiul uninominal nr. 3PNL
      4.Chivu Sorin-SeriojaColegiul uninominal nr. 4Alianţa politică PSD+PC
      5.Savu DanielColegiul uninominal nr. 5Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 32 - Satu Mare
      1.Marian ValerColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Gunthner TiberiuColegiul uninominal nr. 2UDMR
      Circumscripţia electorală nr. 33 - Sălaj
      1.Fekete-Szabo Andras-LeventeColegiul uninominal nr. 1UDMR
      2.Pop GheorgheColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 34 - Sibiu
      1.Ariton IonColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Arcaş ViorelColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      3.Boitan MinervaColegiul uninominal nr. 3PNL
      Circumscripţia electorală nr. 35 - Suceava
      1.Fodoreanu SorinColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Onofrei OrestColegiul uninominal nr. 2PD-L
      3.Mîrza GavrilColegiul uninominal nr. 3Alianţa politică PSD+PC
      4.Prodan Tiberiu-AurelianColegiul uninominal nr. 4PNL
      Circumscripţia electorală nr. 36 - Teleorman
      1.Mihăilescu Petru-ŞerbanColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Nicoară Romeo-FlorinColegiul uninominal nr. 2PNL
      3.Mocanu AlexandruColegiul uninominal nr. 3PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 37 - Timiş
      1.David GheorgheColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Robu NicolaeColegiul uninominal nr. 2PNL
      3.Borza Dorel-Constantin-VasileColegiul uninominal nr. 3PD-L
      4.Sârbu IlieColegiul uninominal nr. 4Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 38 - Tulcea
      1.Bara IonColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Belacurencu TrifonColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 39 - Vaslui
      1.Silistru DoinaColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Pintilie VasileColegiul uninominal nr. 2PD-L
      3.David CristianColegiul uninominal nr. 3PNL
      Circumscripţia electorală nr. 40 - Vâlcea
      1.Coca Laurenţiu-FlorianColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Frâncu Emilian-ValentinColegiul uninominal nr. 2PNL
      3.Jurcan DorelColegiul uninominal nr. 3PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 41 - Vrancea
      1.Plăcintă Sorina-LuminiţaColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Mitrea Miron-TudorColegiul uninominal nr. 2Alianţa politică PSD+PC
      Circumscripţia electorală nr. 42 - Bucureşti
      1.Nicolaescu Sergiu-FlorinColegiul uninominal nr. 1Alianţa politică PSD+PC
      2.Antonescu George-Crin-LaurenţiuColegiul uninominal nr. 2PNL
      3.Diaconescu CristianColegiul uninominal nr. 3Alianţa politică PSD+PC
      4.Boagiu Anca-DanielaColegiul uninominal nr. 4PD-L
      5.Blaga VasileColegiul uninominal nr. 5PD-L
      6.Rădulescu CristianColegiul uninominal nr. 6PD-L
      7.Ţopescu Cristian-GeorgeColegiul uninominal nr. 7PNL
      8.Voiculescu DanColegiul uninominal nr. 8Alianţa politică PSD+PC
      9.Voicu CătălinColegiul uninominal nr. 9Alianţa politică PSD+PC
      10.Andronescu EcaterinaColegiul uninominal nr. 10Alianţa politică PSD+PC
      11.Feldman Radu-AlexandruColegiul uninominal nr. 11PD-L
      12.Mutu GabrielColegiul uninominal nr. 12PD-L
      Circumscripţia electorală nr. 43 - Străinătate
      1.Badea Viorel-RiceardColegiul uninominal nr. 1PD-L
      2.Luca RaymondColegiul uninominal nr. 2PNL

    ----