HOTĂRÂRE nr. 337 din 9 iulie 1993 (*actualizată*)
pentru stabilirea circumscripţiilor judecătoriilor şi parchetelor de pe lângă judecătorii
(actualizată până la data de 4 februarie 2013*)
EMITENT
  • GUVERNUL




  • ----------
    Guvernul României hotărăşte:

    Articolul UNIC

    Circumscripţia fiecărei judecătorii şi a parchetului de pe lângă aceasta se stabileşte potrivit anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.


    PRIM-MINISTRU

    NICOLAE VĂCĂROIU

    Contrasemnează:

    ---------------

    Ministrul justiţiei,

    Petre Ninosu


    Anexă

        JUDEŢUL ALBA

        1. JUDECĂTORIA ALBA IULIA
    cu sediul în municipiul Alba Iulia

        MUNICIPIU
      1. Alba Iulia

        ORAŞE
      1. Cugir 2. Zlatna

        COMUNE
      1. Almaşu Mare 8. Ighiu
      2. Berghin 9. Întregalde
      3. Blandiana 10. Meteş
      4. Ceru-Băcăinţi 11. Săliştea
      5. Ciugud 12. Sîntimbru
      6. Cricău 13. Şibot
      7. Galda de Jos 14. Vinţu de Jos

        2. JUDECĂTORIA AIUD
    cu sediul în oraşul Aiud

        ORAŞE
      1. Aiud 2. Ocna Mureş

        COMUNE
      1. Fărău 8. Ponor
      2. Hopîrta 9. Rădeşti
      3. Livezile 10. Rîmeţ
      4. Lopadea Nouă 11. Rimetea
      5. Lunca Mureşului 12. Stremţ
      6. Mirăslău 13. Teiuş
      7. Noşlac 14. Unirea

        3. JUDECĂTORIA BLAJ
    cu sediul în municipiul Blaj

        MUNICIPIU
      1. Blaj

        COMUNE
      1. Cenade 6. Mihalţ
      2. Cergău 7. Roşia de Secaş
      3. Cetatea de Baltă 8. Sîncel
      4. Crăciunelu de Jos 9. Şona
      5. Jidvei 10. Valea Lungă

        4. JUDECĂTORIA CÎMPENI
    cu sediul în oraşul Cîmpeni

        ORAŞE
      1. Abrud 2. Cîmpeni

        COMUNE
      1. Albac 11. Mogoş
      2. Arieşeni 12. Ocoliş
      3. Avram Iancu 13. Poiana Vadului
      4. Baia de Arieş 14. Poşaga
      5. Bistra 15. Roşia Montană
      6. Bucium 16. Sălciua
      7. Ciuruleasa 17. Scărişoara
      8. Gîrda de Sus 18. Sohodol
      9. Horea 19. Vadu Moţilor
     10. Lupşa 20. Vidra

        5. JUDECĂTORIA SEBEŞ
    cu sediul în oraşul Sebeş

        ORAŞE
      1. Sebeş

        COMUNE
      1. Cîlnic 6. Pianu
      2. Daia Română 7. Săsciori
      3. Doştat 8. Şpring
      4. Gîrbova 9. Şugag
      5. Ohaba

        JUDEŢUL ARAD

        1. JUDECĂTORIA ARAD
    cu sediul în municipiul Arad

        MUNICIPIU
      1. Arad

        ORAŞE
      1. Curtici 2. Nădlac

        COMUNE
      1. Fîntînele 9. Şemlac
      2. Felnac 10. Sagu
      3. Iratoşu 11. Şeitin
      4. Livada 12. Şiria
      5. Macea 13. Şofronea
      6. Pecica 14. Vinga
      7. Peregu Mare 15. Vladimirescu
      8. Secusigiu 16. Zimandu Nou

        2. JUDECĂTORIA CHIŞINEU-CRIŞ
    cu sediul în oraşul Chişineu-Criş

        ORAŞE
      1. Chişineu-Criş

        COMUNE
      1. Apateu 7. Şintea Mare
      2. Grăniceri 8. Socodor
      3. Mişca 9. Şepreuş
      4. Olari 10. Şimand
      5. Pilu 11. Zărand
      6. Sîntana 12. Zerind

        3. JUDECĂTORIA GURAHONŢ
    cu sediul în comuna Gurahonţ

        ORAŞE
      1. Sebiş

        COMUNE
      1. Almaş 8. Hălmagiu
      2. Brazii 9. Hălmăgel
      3. Buteni 10. Igneşti
      4. Chisindia 11. Moneasa
      5. Dezna 12. Pleşcuţa
      6. Dieci 13. Vîrfurile
      7. Gurahonţ

        4. JUDECĂTORIA INEU
    cu sediul în oraşul Ineu

        ORAŞE
      1. Ineu 2. Pîncota

        COMUNE
      1. Archiş 8. Hăşmaş
      2. Beliu 9. Seleuş
      3. Bîrsa 10. Şicula
      4. Bocsig 11. Şilindia
      5. Cărand 12. Tauţ
      6. Cermei 13. Tîrnova
      7. Craiva

        5. JUDECĂTORIA LIPOVA
    cu sediul în oraşul Lipova

        ORAŞE
      1. Lipova

        COMUNE
      1. Bata 8. Păuliş
      2. Bîrzova 9. Petriş
      3. Birchiş 10. Săvîrşin
      4. Conop 11. Şiştarovăţ
      5. Covăsinţ 12. Vărădia de Mureş
      6. Dorgoş 13. Zăbrani
      7. Ghioroc

        JUDEŢUL ARGEŞ

        1. JUDECĂTORIA CÎMPULUNG
    cu sediul în oraşul Cîmpulung

        ORAŞE
      1. Cîmpulung

        COMUNE
      1. Albeştii de Muscel 14. Hîrtieşti
      2. Aninoasa 15. Lereşti
      3. Bălileşti 16. Mihăeşti
      4. Berevoeşti 17. Mioarele
      5. Boteni 18. Poienarii de Muscel
      6. Bughea de Jos 19. Rucăr
      7. Cetăţeni 20. Schitu Goleşti
      8. Coşeşti 21. Stîlpeni
      9. Davideşti 22. Stoeneşti
     10. Dîmbovicioara 23. Ţiteşti
     11. Dîrmăneşti 24. Valea Mare-Pravăţ
     12. Dragoslavele 25. Vlădeşti
     13. Godeni

        2. JUDECĂTORIA COSTEŞTI
    cu sediul în oraşul Costeşti

        ORAŞE
      1. Costeşti

        COMUNE
      1. Bîrla 10. Popeşti
      2. Buzoiesti 11. Recea
      3. Căldăraru 12. Rociu
      4. Hîrseşti 13. Săpata
      5. Izvoru 14. Slobozia
      6. Lunca Corbului 15. Stolnici
      7. Miroşi 16. Suseni
      8. Mozăceni 17. Ştefan cel Mare
      9. Negraşi 18. Ungheni

        3. JUDECĂTORIA CURTEA DE ARGEŞ
    cu sediul în oraşul Curtea de Argeş

        ORAŞE
      1. Curtea de Argeş

        COMUNE
      1. Albeştii de Argeş 11. Mălureni
      2. Arefu 12. Muşăteşti
      3. Băiculeşti 13. Nucşoara
      4. Brăduleţ 14. Pietroşani
      5. Cepari 15. Poienarii de Argeş
      6. Cicăneşti 16. Sălătrucu
      7. Ciofrîngeni 17. Şuici
      8. Corbeni 18. Tigveni
      9. Corbi 19. Valea Danului
     10. Domneşti 20. Valea Iaşului

        4. JUDECĂTORIA PITEŞTI
    cu sediul în municipiul Piteşti

        MUNICIPIU
      1. Piteşti

        ORAŞE
      1. Colibaşi

        COMUNE
      1. Albota 11. Mărăcineni
      2. Bascov 12. Merişani
      3. Băbana 13. Miceşti
      4. Bradu 14. Morăreşti
      5. Budeasa 15. Moşoaia
      6. Ciomăgeşti 16. Oarja
      7. Cocu 17. Poiana Lacului
      8. Cotmeana 18. Ştefăneşti
      9. Cuca 19. Uda
     10. Drăganu 20. Vedea

        5. JUDECĂTORIA TOPOLOVENI
    cu sediul în oraşul Topoloveni

        ORAŞE
      1. Topoloveni

        COMUNE
      1. Beleţi-Negreşti 6. Dobreşti
      2. Bogaţi 7. Leordeni
      3. Boţeşti 8. Priboieni
      4. Călineşti 9. Răteşti
      5. Căteasca 10. Teiu

        JUDEŢUL BACĂU

        1. JUDECĂTORIA BACĂU
    cu sediul în municipiul Bacău

        MUNICIPIU
      1. Bacău

        COMUNE
      1. Buhoci 16. Negri
      2. Cleja 17. Nicolae Bălcescu
      3. Coloneşti 18. Orbeni
      4. Corbasca 19. Parava
      5. Dămieneşti 20. Parincea
      6. Fărăoani 21. Pânceşti
      7. Filipeni 22. Plopana
      8. Hemeiuş 23. Răcăciuni
      9. Horgeşti 24. Roşiori
     10. Izvoru Berheciului 25. Sascut
     11. Letea Veche 26. Săuceşti
     12. Lipova 27. Secuieni
     13. Luizi-Călugăra 28. Tămaşi
     14. Măgura 29. Traian
     15. Mărgineni 30. Ungureni
                                31. Valea Seacă

        2. JUDECĂTORIA BUHUŞI
    cu sediul în oraşul Buhuşi

        ORAŞE
      1. Buhuşi

        COMUNE
      1. Bereşti-Bistriţa
      2. Blăgeşti
      3. Filipeşti
      4. Gîrleni
      5. Iteşti
      6. Racova

        3. JUDECĂTORIA MOINEŞTI
    cu sediul în oraşul Moineşti

        ORAŞE
      1. Moineşti 3. Dărmăneşti
      2. Comăneşti

        COMUNE
      1. Agăş 8. Măgireşti
      2. Ardeoani 9. Palanca
      3. Asău 10. Pîrjol
      4. Balcani 11. Poduri
      5. Bereşti-Tazlău 12. Scorţeni
      6. Brusturoasa 13. Solonţ
      7. Ghimeş-Făget 14. Strugari
                                15. Zemeş

        4. JUDECĂTORIA ONEŞTI
    cu sediul în municipiul Oneşti

        MUNICIPIU
      1. Oneşti

        ORAŞE
      1. Slănic-Moldova 2. Tîrgu Ocna

        COMUNE
      1. Bîrsăneşti 10. Livezi
      2. Berzunţi 11. Mănăstirea Caşin
      3. Bogdăneşti 12. Oituz
      4. Caşin 13. Pîrgăreşti
      5. Căiuţi 14. Sănduleni
      6. Coţofăneşti 15. Ştefan cel Mare
      7. Dofteana 16. Tîrgu Trotuş
      8. Gura Văii 17. Urecheşti
      9. Helegiu

        5. JUDECĂTORIA PODU TURCULUI
    cu sediul în comuna Podu Turcului

        COMUNE
      1. Dealu Morii 7. Parincea
      2. Găiceana 8. Podu Turcului
      3. Glăvăneşti 9. Răchitoasa
      4. Huruieşti 10. Stănişeşti
      5. Motoşeni 11. Tătărăşti
      6. Onceşti 12. Vultureni

        JUDEŢUL BIHOR

        1. JUDECĂTORIA ALEŞD
    cu sediul în oraşul Aleşd

        ORAŞE
      1. Aleşd

        COMUNE
      1. Aştileu 8. Măgeşti
      2. Auşeu 9. Şinteu
      3. Borod 10. Şuncuiuş
      4. Bratca 11. Tileagd
      5. Brusturi 12. Ţeţchea
      6. Bulz 13. Vadu Crişului
      7. Lugaşu de Jos 14. Vîrciorog

        2. JUDECĂTORIA BEIUŞ
    cu sediul în oraşul Beiuş

        ORAŞE
      1. Beiuş 3. Dr. Petru Groza
      2. Nucet 4. Vaşcău

        COMUNE
      1. Budureasa 14. Lazuri de Beiuş
      2. Bunteşti 15. Lunca
      3. Căbeşti 16. Pietroasa
      4. Căpîlna 17. Pocola
      5. Cărpinet 18. Pomezeu
      6. Cîmpani 19. Răbăgani
      7. Ceica 20. Remetea
      8. Criştioru de Jos 21. Rieni
      9. Curăţele 22. Roşia
     10. Dobreşti 23. Sîmbăta
     11. Drăgăneşti 24. Şoimi
     12. Finiş 25. Tărcaia
     13. Holod 26. Uileacu de Beiuş

        3. JUDECĂTORIA MARGHITA
    cu sediul în oraşul Marghita

        ORAŞE
      1. Marghita 2. Valea lui Mihai

        COMUNE
      1. Abram 10. Popeşti
      2. Abrămuţ 11. Săcueni
      3. Balc 12. Sălacea
      4. Boianu Mare 13. Spinuş
      5. Buduslău 14. Suplacu de Barcău
      6. Cherechiu 15. Şimian
      7. Chişlaz 16. Tarcea
      8. Curtuişeni 17. Tăuteu
      9. Derna 18. Viişoara

        4. JUDECĂTORIA ORADEA
    cu sediul în municipiul Oradea

        MUNICIPIU
      1. Oradea

        COMUNE
      1. Biharia 10. Husasău de Tinca
      2. Borş 11. Ineu
      3. Cetariu 12. Lăzăreni
      4. Ciuhoi 13. Nojorid
      5. Copăcel 14. Osorhei
      6. Diosig 15. Săcădat
      7. Drăgeşti 16. Sălard
      8. Girişu de Criş 17. Sînmartin
      9. Hidişelu de Sus 18. Sîntandrei
                                19. Sîrbi

        5. JUDECĂTORIA SALONTA
    cu sediul în oraşul Salonta

        ORAŞE
      1. Salonta

        COMUNE
      1. Avram Iancu 5. Cociuba Mare
      2. Batăr 6. Mădăraş
      3. Cefa 7. Olcea
      4. Ciumeghiu 8. Tinca
                                 9. Tulca

        JUDEŢUL BISTRIŢA-NĂSĂUD

        1. JUDECĂTORIA BECLEAN
    cu sediul în oraşul Beclean

        ORAŞE
      1. Beclean

        COMUNE
      1. Braniştea 8. Nuşeni
      2. Căianu Mic 9. Petru Rareş
      3. Chiochiş 10. Spermezeu
      4. Chiuza 11. Şieu Odorhei
      5. Ciceu-Giurgeşti 12. Şintereag
      6. Lechinţa 13. Tîrlişua
      7. Matei 14. Uriu

        2. JUDECĂTORIA BISTRIŢA
    cu sediul în municipiul Bistriţa

        MUNICIPIU
      1. Bistriţa

        COMUNE
      1. Bistriţa Bîrgăului 11. Monor
      2. Budacu de Jos 12. Prundu Bîrgăului
      3. Budeşti 13. Silivaşu de Cîmpie
      4. Cetate 14. Sînmihaiu de Cîmpie
      5. Galaţii Bistriţei 15. Şieu
      6. Josenii Bîrgăului 16. Şieu-Măgheruş
      7. Livezile 17. Şieuţ
      8. Mărişelu 18. Teaca
      9. Miceştii de Cîmpie 19. Tiha Bîrgăului
     10. Milaş 20. Urmeniş

        3. JUDECĂTORIA NĂSĂUD
    cu sediul în oraşul Năsăud

        ORAŞE
      1. Năsăud 2. Sîngeorz-Băi

        COMUNE
      1. Coşbuc 10. Nimigea
      2. Dumitra 11. Parva
      3. Feldru 12. Rebra
      4. Ilva Mare 13. Rebrişoara
      5. Ilva Mică 14. Rodna
      6. Leşu 15. Romuli
      7. Lunca Ilvei 16. Slava
      8. Maieru 17. Şanţ
      9. Măgura Ilvei 18. Telciu
                                19. Zagra

        JUDEŢUL BOTOŞANI

        1. JUDECĂTORIA BOTOŞANI
    cu sediul în municipiul Botoşani

        MUNICIPIU
      1. Botoşani

        COMUNE
      1. Albeşti 15. Nicşeni
      2. Băluşeni 16. Prăjeni
      3. Bucecea 17. Răchiţi
      4. Călăraşi 18. Rauşeni
      5. Copălău 19. Roma
      6. Corni 20. Româneşti
      7. Cristeşti 21. Santa Mare
      8. Curteşti 22. Stăuceni
      9. Flămînzi 23. Suliţa
     10. Frumuşica 24. Todireni
     11. Gorbăneşti 25. Truşeşti
     12. Hlipiceni 26. Tudora
     13. Lunca 27. Unţeni
     14. Mihai Eminescu 28. Vlădeni
                                29. Vorona

        2. JUDECĂTORIA DĂRĂBANI
    cu sediul în oraşul Dărăbani

        ORAŞE
      1. Dărăbani

        COMUNE
      1. Conceşti 5. Mileanca
      2. Coţuşca 6. Păltiniş
      3. Havîrna 7. Rădăuţi-Prut
      4. Hudeşti 8. Suharău
                                 9. Viişoara

        3. JUDECĂTORIA DOROHOI
    cu sediul în oraşul Dorohoi

        ORAŞE
      1. Dorohoi

        COMUNE
      1. Brăeşti 8. Hilişeu-Horia
      2. Broşcăuţi 9. Ibăneşti
      3. Cordăreni 10. Leorda
      4. Corlăţeni 11. Mihăileni
      5. Cristineşti 12. Pomîrla
      6. Dresca 13. Şendriceni
      7. George Enescu 14. Văculeşti
                                15. Vîrfu Cîmpului

        4. JUDECĂTORIA SĂVENI
    cu sediul în oraşul Săveni

        ORAŞE
      1. Săveni

        COMUNE
      1. Avrămeni 8. Mihălăşeni
      2. Dîngeni 9. Mitoc
      3. Dobîrceni 10. Ripiceni
      4. Drăguşeni 11. Ştefăneşti
      5. Durneşti 12. Ştiubieni
      6. Hăneşti 13. Ungureni
      7. Manoleasa 14. Vlăsineşti
                                15. Vorniceni

        JUDEŢUL BRAŞOV

        1. JUDECĂTORIA BRAŞOV
    cu sediul în municipiul Braşov

        MUNICIPIU
      1. Braşov

        ORAŞE
      1. Codlea 3. Săcele
      2. Predeal

        COMUNE
      1. Bod 8. Harman
      2. Budila 9. Măieruş
      3. Cristian 10. Prejmer
      4. Dumbrăviţa 11. Sînpetru
      5. Feldioara 12. Tărlungeni
      6. Ghimbav 13. Teliu
      7. Hălchiu 14. Vama Buzăului

        2. JUDECĂTORIA FĂGĂRAŞ
    cu sediul în municipiul Făgăraş

        MUNICIPIU
      1. Făgăraş

        ORAŞE
      1. Victoria

        COMUNE
      1. Beclean 7. Recea
      2. Cincu 8. Şercaia
      3. Hîrseni 9. Şinca
      4. Lisa 10. Şoarş
      5. Mîndra 11. Ucea
      6. Părău 12. Viştea
                                13. Voila

        3. JUDECĂTORIA RUPEA
    cu sediul în oraşul Rupea

        ORAŞE
      1. Rupea

        COMUNE
      1. Apaţa 6. Homorod
      2. Buneşti 7. Jibert
      3. Caţa 8. Ormeniş
      4. Comana 9. Racoş
      5. Hoghiz 10. Ticuşu
                                11. Ungra

        4. JUDECĂTORIA ZĂRNEŞTI
    cu sediul în oraşul Zărneşti

        ORAŞE
      1. Rîşnov 2. Zărneşti

        COMUNE
      1. Bran
      2. Fundata
      3. Moieciu
      4. Poiana Mărului
      5. Vulcan

        JUDEŢUL BRĂILA

        1. JUDECĂTORIA BRĂILA
    cu sediul în municipiul Brăila

        MUNICIPIU
      1. Brăila

        COMUNE
      1. Chiscani 10. Salcia Tudor
      2. Frecăţei 11. Scorţaru Nou
      3. Gemenele 12. Siliştea
      4. Gropeni 13. Tichileşti
      5. Mărăşu 14. Traian
      6. Măxineni 15. Tudor Vladimirescu
      7. Movila Miresii 16. Unirea
      8. Rîmnicelu 17. Vădeni
      9. Romanu

        2. JUDECĂTORIA FĂUREI
    cu sediul în oraşul Făurei

        ORAŞE
      1. Făurei 2. Ianca

        COMUNE
      1. Bordei Verde 7. Mircea Vodă
      2. Cireşu 8. Racoviţă
      3. Dudeşti 9. Surdila-Găiseanca
      4. Galbenu 10. Surdila-Greci
      5. Grădiştea 11. Şuţeşti
      6. Jirlău 12. Vişani
                                13. Ulmu

        3. JUDECĂTORIA ÎNSURĂŢEI
    cu sediul în oraşul Însurăţei

        ORAŞE
      1. Însurăţei

        COMUNE
      1. Bărăganul 5. Stăncuţa
      2. Berteştii de Jos 6. Tufeşti
      3. Ciocile 7. Victoria
      4. Roşiori 8. Viziru
                                 9. Zăvoaia
        JUDEŢUL BUZĂU

        1. JUDECĂTORIA BUZĂU
    cu sediul în municipiul Buzău

        MUNICIPIU
      1. Buzău

        COMUNE
      1. Amaru 18. Movila Banului
      2. Beceni 19. Năieni
      3. Berca 20. Pietroasele
      4. Bisoca 21. Poşta Cîlnău
      5. Blăjani 22. Săgeata
      6. Breaza 23. Săhăteni
      7. Căneşti 24. Săpoca
      8. Cernăteşti 25. Săruleşti
      9. Chiliile 26. Scorţoasa
     10. Costeşti 27. Stîlpu
     11. Gălbinaşi 28. Tisău
     12. Gherăseni 29. Ţinteşti
     13. Lopătari 30. Ulmeni
     14. Mărăcineni 31. Vadu Paşii
     15. Mînzăleşti 32. Verneşti
     16. Merei 33. Vintilă Vodă
     17. Mihăileşti 34. Zărneşti

        2. JUDECĂTORIA PĂTÎRLAGELE
    cu sediul în comuna Pătîrlagele

        ORAŞE
      1. Nehoiu

        COMUNE
      1. Bozioru 9. Gura Teghii
      2. Brăeşti 10. Măgura
      3. Calvini 11. Odăile
      4. Cătina 12. Pănătău
      5. Chiojdu 13. Pătîrlagele
      6. Cislău 14. Pîrscov
      7. Colţi 15. Siriu
      8. Cozieni 16. Vipereşti

        3. JUDECĂTORIA POGOANELE
    cu sediul în oraşul Pogoanele

        ORAŞE
      1. Pogoanele

        COMUNE
      1. Brădeanu 6. Largu
      2. C.A. Rosetti 7. Luciu
      3. Cilibia 8. Padina
      4. Glodeanu Sărat 9. Ruşeţu
      5. Glodeanu-Siliştea 10. Scutelnici
                                 11. Smeeni

        4. JUDECĂTORIA RÎMNICU SĂRAT
    cu sediul în oraşul Rîmnicu Sărat

        ORAŞE
      1. Rîmnicu Sărat

        COMUNE
      1. Balta Albă 11. Podgoria
      2. Bălăceanu 12. Puieşti
      3. Boldu 13. Racoviţeni
      4. Buda 14. Rîmnicelu
      5. Cochirleanca 15. Robeasca
      6. Ghergheasa 16. Topliceni
      7. Grebănu 17. Valea Rîmnicului
      8. Mărgăriteşti 18. Valea Salciei
      9. Murgeşti 19. Vîlcelele
     10. Pardoşi 20. Ziduri

        JUDEŢUL CARAŞ-SEVERIN

        1. JUDECĂTORIA CARANSEBEŞ
    cu sediul în oraşul Caransebeş

        ORAŞE
      1. Băile Herculane 3. Oţelu Roşu
      2. Caransebeş

        COMUNE
      1. Armeniş 13. Luncaviţa
      2. Băuţar 14. Marga
      3. Bolvaşniţa 15. Mehadia
      4. Buchin 16. Mehadica
      5. Bucoşniţa 17. Obreja
      6. Constantin Daicoviciu 18. Păltiniş
      7. Copăcele 19. Rusca Montană
      8. Cornea 20. Sacu
      9. Cornereva 21. Slatina-Timiş
     10. Domaşnea 22. Teregova
     11. Glimboca 23. Topleţ
     12. Iablaniţa 24. Turnu Ruieni
                                25. Zăvoi

        2. JUDECĂTORIA MOLDOVA NOUĂ
    cu sediul în oraşul Moldova Nouă

        ORAŞE
      1. Moldova Nouă

        COMUNE
      1. Berzasca 5. Pescari
      2. Cărbunari 6. Pojejena
      3. Gîrnic 7. Sicheviţa
      4. Naidăş 8. Socol

        3. JUDECĂTORIA ORAVIŢA
    cu sediul în oraşul Oraviţa

        ORAŞE
      1. Anina 2. Oraviţa

        COMUNE
      1. Bănia 11. Grădinari
      2. Berlişte 12. Lăpuşnicel
      3. Bozovici 13. Lăpuşnicu Mare
      4. Ciclova Română 14. Prigor
      5. Ciuchici 15. Răcăşdia
      6. Ciudanoviţa 16. Sasca Montană
      7. Dalboşeţ 17. Şopotu Nou
      8. Eftimie Murgu 18. Ţicvaniu Mare
      9. Forotic 19. Vărădia
     10. Goruia 20. Vrani

        4. JUDECĂTORIA REŞIŢA
    cu sediul în municipiul

        MUNICIPIU
      1. Reşiţa

        ORAŞE
      1. Bocşa

        COMUNE
      1. Berzovia 9. Lupac
      2. Brebu 10. Măureni
      3. Brebu Nou 11. Ocna de Fier
      4. Caraşova 12. Ramna
      5. Doclin 13. Tîrnova
      6. Dognecea 14. Văliug
      7. Ezeriş 15. Vermeş
      8. Fîrliug 16. Zorlenţu Mare

        JUDEŢUL CĂLĂRAŞI

        1. JUDECĂTORIA CĂLĂRAŞI
    cu sediul în municipiul Călăraşi

        MUNICIPIU
      1. Călăraşi

        COMUNE
      1. Alexandru Odobescu 11. Modelu
      2. Borcea 12. Perişoru
      3. Ciocăneşti 13. Roseţi
      4. Cuza Vodă 14. Ştefan cel Mare
      5. Dichiseni 15. Ştefan Vodă
      6. Dorobanţu 16. Ulmu
      7. Dragalina 17. Unirea
      8. Grădiştea 18. Vîlcelele
      9. Independenţa 19. Vlad Ţepeş
     10. Jegălia

        2. JUDECĂTORIA LEHLIU-GARĂ
    cu sediul în oraşul Lehliu-Gară

        ORAŞE
      1. Fundulea 2. Lehliu-Gară

        COMUNE
      1. Belciugatele 7. Lehliu
      2. Dor Mărunt 8. Lupşanu
      3. Dragoş Vodă 9. Nicolae Bălcescu
      4. Frăsinet 10. Săruleşti
      5. Gurbăneşti 11. Tămădău Mare
      6. Ileana 12. Valea Argovei

        3. JUDECĂTORIA OLTENIŢA
    cu sediul în oraşul Olteniţa

        ORAŞE
      1. Budeşti 2. Olteniţa

        COMUNE
      1. Căscioarele 10. Nana
      2. Chirnogi 11. Plătăreşti
      3. Chiselet 12. Radovanu
      4. Curcani 13. Sohatu
      5. Frumuşani 14. Spanţov
      6. Fundeni 15. Şoldanu
      7. Luica 16. Ulmeni
      8. Mînăstirea 17. Vasilaţi
      9. Mitreni

        JUDEŢUL CLUJ

        1. JUDECĂTORIA CLUJ-NAPOCA
    cu sediul în municipiul Cluj-Napoca

        MUNICIPIU
      1. Cluj-Napoca

        COMUNE
      1. Apahida 8. Floreşti
      2. Baciu 9. Gilău
      3. Căianu 10. Măguri-Răcătău
      4. Cămăraşu 11. Mociu
      5. Chinteni 12. Pălatca
      6. Cojocna 13. Sânpaul
      7. Feleacu 14. Suatu

        2. JUDECĂTORIA DEJ
    cu sediul în municipiul Dej

        MUNICIPIU
      1. Dej

        COMUNE
      1. Bobîlna 7. Mica
      2. Căşeiu 8. Panticeu
      3. Cîţcău 9. Recea Cristur
      4. Chiuieşti 10. Unguraş
      5. Cuzdrioara 11. Vad
      6. Jichişu de Jos

        3. JUDECĂTORIA GHERLA
    cu sediul în oraşul Gherla

        ORAŞE
      1. Gherla

        COMUNE
      1. Aluniş 10. Geaca
      2. Aşchileu 11. Iclod
      3. Bonţida 12. Jucu
      4. Borşa 13. Mintiu Gherlii
      5. Buza 14. Sînmartin
      6. Cătina 15. Sic
      7. Corneşti 16. Ţaga
      8. Dăbîca 17. Vultureni
      9. Fizeşu Gherlii

        4. JUDECĂTORIA HUEDIN
    cu sediul în oraşul Huedin

        ORAŞE
      1. Huedin

        COMUNE
      1. Aghireşu 8. Mănăstireni
      2. Beliş 9. Mărgău
      3. Călăţele 10. Mărişel
      4. Căpuşu Mare 11. Poieni
      5. Ciucea 12. Rişca
      6. Gîrbău 13. Săcuieu
      7. Izvoru Crişului 14. Sîncraiu

        5. JUDECĂTORIA TURDA
    cu sediul în municipiul Turda

        MUNICIPIU
      1. Turda

        ORAŞE
      1. Cîmpia Turzii

        COMUNE
      1. Aiton 10. Moldoveneşti
      2. Băişoara 11. Petreştii de Jos
      3. Călăraşi 12. Ploscoş
      4. Ceanu Mare 13. Sănduleşti
      5. Ciurila 14. Săvădisla
      6. Frata 15. Tritenii de Jos
      7. Iara 16. Tureni
      8. Luna 17. Valea Ierii
      9. Mihai Viteazu 18. Viişoara

        JUDEŢUL CONSTANŢA

        1. JUDECĂTORIA CONSTANŢA
    cu sediul în municipiul Constanţa

        MUNICIPIU
      1. Constanţa

        ORAŞE
      1. Basarabi 4. Ovidiu
      2. Eforie 5. Techirghiol
      3. Năvodari

        COMUNE
      1. Agigea 7. Mihail Kogălniceanu
      2. Cogealac 8. Mihai Viteazu
      3. Corbu 9. Nicolae Bălcescu
      4. Cumpăna 10. Săcele
      5. Istria 11. Tîrguşor
      6. Lumina 12. Valu lui Traian

        2. JUDECĂTORIA HÎRŞOVA
    cu sediul în oraşul Hîrşova

        ORAŞE
      1. Hîrşova

        COMUNE
      1. Ciobanu 5. Pantelimon
      2. Crucea 6. Saraiu
      3. Gîrliciu 7. Topalu
      4. Horia 8. Vulturu

        3. JUDECĂTORIA MANGALIA
    cu sediul în oraşul Mangalia

        ORAŞE
      1. Mangalia 2. Negru Vodă

        COMUNE
      1. Albeşti 8. Limanu
      2. Amzacea 9. Mereni
      3. Cerchezu 10. Pecineaga
      4. Chirnogeni 11. Topraisar
      5. Comana 12. Tuzla
      6. Dumbrăveni 13. 23 August
      7. Independenţa

        4. JUDECĂTORIA MEDGIDIA
    cu sediul în oraşul Medgidia

        ORAŞE
      1. Băneasa
      2. Cernavodă 3. Medgidia

        COMUNE
      1. Adamclisi 10. Mircea Vodă
      2. Aliman 11. Oltina
      3. Castelu 12. Ostrov
      4. Ciocîrlia 13. Peştera
      5. Cobadin 14. Poarta Albă
      6. Deleni 15. Raşova
      7. Dobromir 16. Seimeni
      8. Ion Corvin 17. Siliştea
      9. Lipniţa 18. Tortomanu

        JUDEŢUL COVASNA

        1. JUDECĂTORIA ÎNTORSURA BUZĂULUI
    cu sediul în oraşul Întorsura Buzăului

        ORAŞE
      1. Întorsura Buzăului

        COMUNE
      1. Barcani 3. Sita Buzăului
      2. Dobîrlău

        2. JUDECĂTORIA SFÎNTU GHEORGHE
    cu sediul în municipiul Sfîntu Gheorghe

        MUNICIPIU
      1. Sfîntu Gheorghe

        ORAŞE
      1. Baraolt

        COMUNE
      1. Aita Mare 9. Hăghig
      2. Băţani 10. Ilieni
      3. Belin 11. Malnaş
      4. Bodoc 12. Ozun
      5. Boroşneu Mare 13. Reci
      6. Brăduţ 14. Valea Crişului
      7. Chichiş 15. Vîlcele
      8. Ghidfalău 16. Vîrghiş

        3. JUDECĂTORIA TÎRGU SECUIESC
    cu sediul în oraşul Tîrgu Secuiesc

        ORAŞE
      1. Covasna 2. Tîrgu Secuiesc

        COMUNE
      1. Brateş 8. Moacşa
      2. Breţcu 9. Ojdula
      3. Catalina 10. Poian
      4. Cernat 11. Sînzieni
      5. Comandău 12. Turia
      6. Ghelinţa 13. Zagon
      7. Lemnia 14. Zăbala

        JUDEŢUL DÎMBOVIŢA

        1. JUDECĂTORIA GĂEŞTI
    cu sediul în oraşul Găeşti

        ORAŞE
      1. Găeşti

        COMUNE
      1. Cobia 10. Mătăsaru
      2. Corbii Mari 11. Mogoşani
      3. Costeştii din Vale 12. Morteni
      4. Crîngurile 13. Petreşti
      5. Dragodana 14. Produleşti
      6. Gura Foii 15. Şelaru
      7. Gura Şuţii 16. Ulieşti
      8. Hulubeşti 17. Valea Mare
      9. Ludeşti 18. Vişina

        2. JUDECĂTORIA MORENI
    cu sediul în oraşul Moreni

        ORAŞE
      1. Moreni

        COMUNE
      1. Dărmăneşti
      2. Gura Ocniţei
      3. Iedera
      4. I.L. Caragiale
      5. Ocniţa
      6. Valea Lungă
      7. Vişineşti

        3. JUDECĂTORIA PUCIOASA
    cu sediul în oraşul Pucioasa

        ORAŞE
      1. Fieni 2. Pucioasa

        COMUNE
      1. Bezdead 6. Moţăeni
      2. Brăneşti 7. Pietroşiţa
      3. Buciumeni 8. Runcu
      4. Glodeni 9. Vîrfuri
      5. Moroeni 10. Vulcana-Băi

        4. JUDECĂTORIA RĂCARI
    cu sediul în comuna Răcari

        ORAŞE
      1. Titu

        COMUNE
      1. Braniştea 8. Odobeşti
      2. Brezoaele 9. Poiana
      3. Ciocăneşti 10. Potlogi
      4. Conţeşti 11. Răcari
      5. Cornăţelu 12. Sălcioara
      6. Crevedia 13. Slobozia Moară
      7. Lunguleţu 14. Tărtăşeşti

       5. JUDECĂTORIA TÎRGOVIŞTE
    cu sediul în municipiul Tîrgovişte

        MUNICIPIU
      1. Tîrgovişte

      COMUNE
      1. Aninoasa 15. Lucieni
      2. Băleni 16. Malu cu Flori
      3. Bărbuleţu 17. Măneşti
      4. Bilciureşti 18. Niculeşti
      5. Bucşani 19. Nucet
      6. Butimanu 20. Pucheni
      7. Cîndeşti 21. Răzvad
      8. Cojasca 22. Şotânga
      9. Comişani 23. Tătărani
     10. Corneşti 24. Ulmi
     11. Dobra 25. Văcăreşti
     12. Doiceşti 26. Văleni-Dîmboviţa
     13. Dragomireşti 27. Voineşti
     14. Finta

        JUDEŢUL DOLJ

        1. JUDECĂTORIA BĂILEŞTI
    cu sediul în oraşul Băileşti

        ORAŞE
      1. Băileşti

        COMUNE
      1. Afumaţi 10. Perişor
      2. Bistreţ 11. Pleniţa
      3. Caraula 12. Radovan
      4. Cioroiaşi 13. Rast
      5. Galicea Mare 14. Siliştea Crucii
      6. Giubega 15. Urzicuţa
      7. Izvoare 16. Vîrtop
      8. Negoi 17. Verbiţa
      9. Orodel

        2. JUDECĂTORIA CALAFAT
    cu sediul în oraşul Calafat

        ORAŞE
      1. Calafat

        COMUNE
      1. Cetate 6. Piscu Vechi
      2. Ciupercenii Noi 7. Poiana Mare
      3. Desa 8. Seaca de Cîmp
      4. Maglavit 9. Unirea
      5. Moţăţei

        3. JUDECĂTORIA CRAIOVA
    cu sediul în municipiul Craiova

        MUNICIPIU
        1. Craiova

        ORAŞE
      1. Bechet 2. Dăbuleni

        COMUNE
      1. Almăj 25. Goieşti
      2. Amărăştii de Sus 26. Işalniţa
      3. Amărăştii de Jos 27. Leu
      4. Apele Vii 28. Malu Mare
      5. Botoşeşti-Paia 29. Mârşani
      6. Brabova 30. Melineşti
      7. Bratovoeşti 31. Mischii
      8. Breasta 32. Murgaşi
      9. Bucovăţ 33. Ostroveni
     10. Bulzeşti 34. Pileşti
     11. Carpen 35. Podari
     12. Castranova 36. Predeşti
     13. Călăraşi 37. Robăneşti
     14. Celaru 38. Sadova
     15. Cernele 39. Sălcuţa
     16. Coşoveni 40. Seaca de Pădure
     17. Daneţi 41. Şopot
     18. Dioşti 42. Şimnicu de Sus
     19. Dobreşti 43. Teasc
     20. Dobroteşti 44. Terpeziţa
     21. Drăgoteşti 45. Teslui
     22. Fărcaş 46. Ţuglui
     23. Gherceşti 47. Vela
     24. Gogoşu 48. Vîrvoru de Jos

        4. JUDECĂTORIA FILIAŞI
    cu sediul în oraşul Filiaşi

        ORAŞE
      1. Filiaşi

        COMUNE
      1. Argetoaia 5. Coţofenii din Dos
      2. Brădeşti 6. Greceşti
      3. Braloştiţa 7. Scăeşti
      4. Cernăteşti 8. Secu

        5. JUDECĂTORIA SEGARCEA
    cu sediul în oraşul Segarcea

        ORAŞE
      1. Segarcea

        COMUNE
      1. Bîrca 7. Giurgiţa
      2. Calopăr 8. Goicea
      3. Cerăt 9. Lipovu
      4. Dranic 10. Măceşu de Jos
      5. Gîngiova 11. Măceşu de Sus
      6. Gighera 12. Valea Stancului

        JUDEŢUL GALAŢI

        1. JUDECĂTORIA GALAŢI
    cu sediul în municipiul Galaţi

        MUNICIPIU
      1. Galaţi

        COMUNE
      1. Braniştea 6. Schela
      2. Frumuşiţa 7. Slobozia Conachi
      3. Pechea 8. Smîrdan
      4. Rediu 9. Şendreni
      5. Scînteieşti 10. Tuluceşti
                                11. Vînători

        2. JUDECĂTORIA LIEŞTI
    cu sediul în comuna Lieşti

        COMUNE
      1. Barcea 6. Iveşti
      2. Costache Negri 7. Lieşti
      3. Fundeni 8. Nămoloasa
      4. Griviţa 9. Piscu
      5. Independenţa 10. Tudor Vladimirescu
                                11. Umbrăreşti

        3. JUDECĂTORIA TECUCI
    cu sediul în municipiul Tecuci

        MUNICIPIU
      1. Tecuci

        COMUNE

      1. Brăhăşeşti 9. Gohor
      2. Buciumeni 10. Matca
      3. Cerţeşti 11. Movileni
      4. Corod 12. Munteni
      5. Cosmeşti 13. Nicoreşti
      6. Cudalbi 14. Priponeşti
      7. Drăgăneşti 15. Ţepu
      8. Ghidigeni 16. Valea Mărului

        4. JUDECĂTORIA TÎRGU BUJOR
    cu sediul în oraşul Tîrgu Bujor

        ORAŞE
      1. Bereşti 2. Tîrgu Bujor

        COMUNE
      1. Bălăbăneşti 10. Fîrţăneşti
      2. Bălăşeşti 11. Folteşti
      3. Băleni 12. Jorăşti
      4. Băneasa 13. Măstăcani
      5. Bereşti-Meria 14. Oancea
      6. Cavadineşti 15. Smulţi
      7. Corni 16. Suceveni
      8. Cuca 17. Vîrlezi
      9. Drăguşeni 18. Vlădeşti

        JUDEŢUL GIURGIU

        1. JUDECĂTORIA BOLINTIN-VALE
    cu sediul în oraşul Bolintin-Vale

        ORAŞE

      1. Bolintin-Vale 2. Mihăileşti

        COMUNE
      1. Bolintin-Deal 9. Grădinari
      2. Bucşani 10. Joiţa
      3. Bulbucata 11. Letca Nouă
      4. Buturugeni 12. Mîrşa
      5. Clejani 13. Ogrezeni
      6. Crevedia-Mare 14. Roata de Jos
      7. Floreşti-Stoeneşti 15. Ulmi
      8. Găiseni 16. Vînătorii Mici

        2. JUDECĂTORIA GIURGIU
    cu sediul în municipiul Giurgiu

        MUNICIPIU
      1. Giurgiu

        COMUNE
      1. Adunaţii-Copăceni 16. Izvoarele
      2. Băneasa 17. Mihai Bravu
      3. Călugăreni 18. Oinacu
      4. Colibaşi 19. Prundu
      5. Comana 20. Putineiu
      6. Daia 21. Răsuceni
      7. Frăteşti 22. Schitu
      8. Găujani 23. Singureni
      9. Ghimpaţi 24. Slobozia
     10. Gogoşari 25. Stăneşti
     11. Goştinu 26. Stoeneşti
     12. Gostinari 27. Toporu
     13. Greaca 28. Valea Dragului
     14. Hotarele 29. Vărăşti
     15. Iepureşti 30. Vedea

        JUDEŢUL GORJ

        1. JUDECĂTORIA MOTRU
    cu sediul în oraşul Motru

        ORAŞE
      1. Motru

        COMUNE
      1. Bolboşi 6. Mătăsari
      2. Borăscu 7. Padeş
      3. Cătunele 8. Samarineşti
      4. Drăgoteşti 9. Slivileşti
      5. Glogova 10. Văgiuleşti

        2. JUDECĂTORIA NOVACI
    cu sediul în oraşul Novaci

        ORAŞE
      1. Novaci

        COMUNE
      1. Alimpeşti 5. Crasna
      2. Baia de Fier 6. Polovragi
      3. Bengeşti-Ciocadia 7. Roşia de Amaradia
      4. Bumbeşti-Piţic 8. Săcelu

        4. JUDECĂTORIA TÎRGU CĂRBUNEŞTI
    cu sediul în oraşul Tîrgu Cărbuneşti

        ORAŞE
      1. Tîrgu Cărbuneşti 2. Ţicleni

        COMUNE
      1. Albeni 11. Licurici
      2. Aninoasa 12. Logreşti
      3. Bărbăteşti 13. Prigoria
      4. Berleşti 14. Săuleşti
      5. Bustuchin 15. Scoarţa
      6. Căpreni 16. Stejari
      7. Cruşeţ 17. Stoina
      8. Dănciuleşti 18. Turburea
      9. Hurezani 19. Tînţăreni
     10. Jupîneşti 20. Vladimir

        4. JUDECĂTORIA TÎRGU JIU
    cu sediul în municipiul Tîrgu Jiu

        MUNICIPIU
      1. Tîrgu Jiu

        ORAŞE
      1. Bumbeşti-Jiu 2. Rovinari

        COMUNE
      1. Arcani 14. Muşeteşti
      2. Bălăneşti 15. Negomir
      3. Băleşti 16. Peştişani
      4. Bîlteni 17. Plopşoru
      5. Brăneşti 18. Runcu
      6. Ciuperceni 19. Schela
      7. Cîlnic 20. Stăneşti
      8. Dăneşti 21. Teleşti
      9. Drăguţeşti 22. Tismana
     10. Fărcăşeşti 23. Turceni
     11. Godineşti 24. Turcineşti
     12. Ioneşti 25. Urdări
     13. Leleşti

        JUDEŢUL HARGHITA

        1. JUDECĂTORIA GHEORGHENI
    cu sediul în Gheorgheni

        ORAŞE
      1. Gheorgheni

        COMUNE
      1. Ciumani 5. Remetea
      2. Ditrău 6. Suseni
      3. Joseni 7. Voşlăbeni
      4. Lăzarea

        2. JUDECĂTORIA MIERCUREA-CIUC
    cu sediul în municipiul Miercurea-Ciuc

        MUNICIPIU
      1. Miercurea-Ciuc

        ORAŞE
      1. Băile Tuşnad 2. Bălan

        COMUNE
      1. Cîrţa 9. Plăieşii de Jos
      2. Ciucsîngeorgiu 10. Siculeni
      3. Dăneşti 11. Sîncrăieni
      4. Frumoasa 12. Sîndominic
      5. Lunca de Jos 13. Sînmartin
      6. Lunca de Sus 14. Sînsimion
      7. Mihăileni 15. Tuşnad
      8. Păuleni-Ciuc

        3. JUDECĂTORIA ODORHEIU SECUIESC
    cu sediul în municipiul Odorheiu Secuiesc

        MUNICIPIU
      1. Odorheiu Secuiesc

        ORAŞE
      1. Cristuru Secuiesc 2. Vlăhiţa

        COMUNE
      1. Atid 12. Mereşti
      2. Avrămeşti 13. Mugeni
      3. Brădeşti 14. Ocland
      4. Căpîlniţa 15. Praid
      5. Corund 16. Săcel
      6. Dîrjiu 17. Secuieni
      7. Dealu 18. Simoneşti
      8. Feliceni 19. Ulieş
      9. Lueta 20. Vărşag
     10. Lupeni 21. Zetea
     11. Mărtiniş

        4. JUDECĂTORIA TOPLIŢA
    cu sediul în oraşul Topliţa

        ORAŞE
      1. Borsec 2. Topliţa

        COMUNE
      1. Bilbor 4. Sărmaş
      2. Corbu 5. Subcetate
      3. Gălăuţaş 6. Tulgheş

        JUDEŢUL HUNEDOARA

        1. JUDECĂTORIA BRAD
    cu sediul în oraşul Brad

        ORAŞE
      1. Brad

        COMUNE
      1. Baia de Criş 7. Luncoiu de Jos
      2. Blăjeni 8. Ribiţa
      3. Buceş 9. Tomeşti
      4. Bucureşci 10. Vaţa de Jos
      5. Bulzeştii de Sus 11. Vălişoara
      6. Crişcior

        2. JUDECĂTORIA DEVA
    cu sediul în municipiul Deva

        MUNICIPIU
      1. Deva

        ORAŞE
      1. Simeria

        COMUNE
      1. Băcia 9. Gurasada
      2. Băiţa 10. Hărău
      3. Bătrâna 11. Ilia
      4. Brănişca 12. Lăpugiu de Jos
      5. Burjuc 13. Rapoltu Mare
      6. Cîrjiţi 14. Şoimuş
      7. Certeju de Sus 15. Veţel
      8. Dobra 16. Vorţa
                                17. Zam
        3. JUDECĂTORIA HAŢEG
    cu sediul în oraşul Haţeg

        ORAŞE
      1. Haţeg

        COMUNE
      1. Baru 7. Răchitova
      2. Băniţa 8. Rîu de Mori
      3. Boşorod 9. Sarmizegetuza
      4. Bretea Română 10. Sălaşu de Sus
      5. Densuş 11. Sîntămăria-Orlea
      6. Pui 12. Toteşti
                                13. Unirea

        4. JUDECĂTORIA HUNEDOARA
    cu sediul în municipiul Hunedoara

        MUNICIPIU
      1. Hunedoara

        ORAŞE
      1. Călan

        COMUNE
      1. Bunila 5. Lunca Cernii de Jos
      2. Cerbăl 6. Pestişu Mic
      3. Ghelari 7. Teliucu Inferior
      4. Lelese 8. Topliţa

        5. JUDECĂTORIA ORĂŞTIE
    cu sediul în oraşul Orăştie

        ORAŞE
      1. Orăştie

        COMUNE
      1. Balşa 5. Orăştioara de Sus
      2. Beriu 6. Romoş
      3. Geoagiu 7. Turdaş
      4. Mărtineşti

        6. JUDECĂTORIA PETROŞANI
    cu sediul în municipiul Petroşani

        MUNICIPIU
      1. Petroşani

        ORAŞE
      1. Aninoasa 4. Uricani
      2. Lupeni 5. Vulcan
      3. Petrila

        JUDEŢUL IALOMIŢA

        1. JUDECĂTORIA FETEŞTI
    cu sediul în oraşul Feteşti

        ORAŞE
      1. Feteşti 2. Ţăndărei

        COMUNE
      1. Borduşani 6. Săveni
      2. Făcăeni 7. Stelnica
      3. Giurgeni 8. Sudiţi
      4. Mihail Kogălniceanu 9. Valea Ciorii
      5. Movila 10. Vlădeni

        2. JUDECĂTORIA SLOBOZIA
    cu sediul în municipiul Slobozia

        MUNICIPIU
      1. Slobozia

        COMUNE
      1. Albeşti 10. Gheorghe Doja
      2. Amara 11. Gheorghe Lazăr
      3. Andrăşeşti 12. Griviţa
      4. Bucu 13. Miloşeşti
      5. Căzăneşti 14. Munteni-Buzău
      6. Ciochina 15. Perieţi
      7. Ciulniţa 16. Reviga
      8. Cocora 17. Scînteia
      9. Cosîmbeşti

        3. JUDECĂTORIA URZICENI
    cu sediul în oraşul Urziceni

        ORAŞE
      1. Urziceni

        COMUNE
      1. Adîncata 12. Fierbinţi-Tîrg
      2. Alexeni 13. Gîrbovi
      3. Armăşeşti 14. Grindu
      4. Axintele 15. Ion Roată
      5. Balaciu 16. Jilavele
      6. Bărcăneşti 17. Manasia
      7. Brazii 18. Moviliţa
      8. Ciocîrlia 19. Sălcioara
      9. Coşereni 20. Sfîntu Gheorghe
     10. Drăgoeşti 21. Sineşti
     11. Dridu 22. Valea Măcrişului

        JUDEŢUL IAŞI

        1. JUDECĂTORIA HÎRLĂU
    cu sediul în oraşul Hîrlău

        ORAŞE
      1. Hîrlău

        COMUNE
      1. Belceşti 7. Erbiceni
      2. Cepleniţa 8. Focuri
      3. Coarnele Caprei 9. Gropniţa
      4. Cotnari 10. Pluguri
      5. Cucuteni 11. Scobinţi
      6. Deleni 12. Şipote

        2. JUDECĂTORIA IAŞI
    cu sediul în municipiul Iaşi

        MUNICIPIU
      1. Iaşi

        COMUNE
      1. Andrieşeni 21. Podu Iloaiei
      2. Aroneanu 22. Popeşti
      3. Bîrnova 23. Popricani
      4. Bivolari 24. Probota
      5. Bosia 25. Rediu
      6. Ciurea 26. Româneşti
      7. Dagîţa 27. Schitu Duca
      8. Dobrovăţ 28. Scînteia
      9. Dumeşti 29. Sineşti
     10. Golăieşti 30. Şcheia
     11. Grajduri 31. Tansa
     12. Holboca 32. Tomeşti
     13. Horleşti 33. Trifeşti
     14. Ipatele 34. Ţibana
     15. Leţcani 35. Ţibăneşti
     16. Mădîrjac 36. Ţigănaşi
     17. Mironeasa 37. Ţuţora
     18. Miroslava 38. Victoria
     19. Mogoşeşti 39. Vlădeni
     20. Movileni 40. Voineşti

        3. JUDECĂTORIA PAŞCANI
    cu sediul în oraşul Paşcani

        ORAŞE
      1. Paşcani 2. Tîrgu Frumos

        COMUNE
      1. Alexandru I. Cuza 13. Moţca
      2. Bălţaţi 14. Oţeleni
      3. Brăeşti 15. Ruginoasa
      4. Butea 16. Sireţel
      5. Cristeşti 17. Stolniceni-Prăjescu
      6. Hălăuceşti 18. Strunga
      7. Heleşteni 19. Tătăruşi
      8. Lespezi 20. Tîrgu Frumos
      9. Lungani 21. Todireşti
     10. Mirceşti 22. Valea Seacă
     11. Mirosloveşti 23. Vînători
     12. Mogoşeşti-Siret

        4. JUDECĂTORIA RĂDUCĂNENI
    cu sediul în comuna Răducăneni

       COMUNE
      1. Ciorteşti 6. Gorban
      2. Comarna 7. Grozeşti
      3. Costuleni 8. Moşna
      4. Cozmeşti 9. Prisăcani
      5. Dolheşti 10. Răducăneni

        JUDEŢUL ILFOV

        1. JUDECĂTORIA CORNETU
    cu sediul în comuna Cornetu

        COMUNE
      1. Berceni 9. Dobroieşti
      2. Bragadiru 10. Domneşti
      3. Brăneşti 11. Glina
      4. Cernica 12. Jilava
      5. Ciorogârla 13. Măgurele
      6. Clinceni 14. Pantelimon
      7. Cornetu 15. Popeşti-Leordeni
      8. Dărăşti-Ilfov 16. Vidra
                                17. 1 Decembrie
        2. JUDECĂTORIA BUFTEA
    cu sediul în oraşul Buftea

        ORAŞE
      1. Buftea

        COMUNE
      1. Afumaţi 11. Gruiu
      2. Baloteşti 12. Moara Vlăsiei
      3. Chiajna 13. Mogoşoaia
      4. Chitila 14. Nuci
      5. Ciolpani 15. Otopeni
      6. Corbeanca 16. Periş
      7. Dascălu 17. Petrăchioaia
      8. Dragomireşti-Vale 18. Snagov
      9. Găneasa 19. Ştefăneştii de Jos
     10. Grădiştea 20. Tunari
                                21. Voluntari
        JUDEŢUL MARAMUREŞ

        1. JUDECĂTORIA BAIA MARE
    cu sediul în municipiul Baia Mare

        MUNICIPIU
      1. Baia Mare

        ORAŞE
      1. Baia Sprie 3. Seini
      2. Cavnic 4. Şomcuta Mare

        COMUNE
      1. Ardusat 12. Mireşu Mare
      2. Ariniş 13. Oarţa de Jos
      3. Asuaju de Sus 14. Recea
      4. Băiţa de sub Codru 15. Remetea Chioarului
      5. Băseşti 16. Satulung
      6. Bicaz 17. Săcălăşeni
      7. Boiu Mare 18. Sălsig
      8. Cicîrlău 19. Şişeşti
      9. Dumbrăviţa 20. Tăuţii Măgherăuş
     10. Fărcaşa 21. Ulmeni
     11. Groşi 22. Valea Chioarului

        2. JUDECĂTORIA DRAGOMIREŞTI
    cu sediul în comuna Dragomireşti

        COMUNE
      1. Bogdan Vodă 5. Rozavlea
      2. Botiza 6. Săcel
      3. Dragomireşti 7. Săliştea de Sus
      4. Ieud 8. Strîmtura

        3. JUDECĂTORIA SIGHETU MARMAŢIEI
    cu sediul în municipiul Sighetu Marmaţiei

        MUNICIPIU
      1. Sighetu Marmaţiei

        COMUNE
      1. Bîrsana 8. Ocna Şugatag
      2. Bocicoiu Mare 9. Remeţi
      3. Budeşti 10. Rona de Jos
      4. Călineşti 11. Rona de Sus
      5. Cîmpulung la Tisa 12. Sarasău
      6. Deseşti 13. Săpînţa
      7. Giuleşti 14. Vadu Izei

        4. JUDECĂTORIA TÎRGU LĂPUŞ
    cu sediul în oraşul Tîrgu Lăpuş

        ORAŞE
      1. Tîrgu Lăpuş

        COMUNE
      1. Băiuţ 5. Cupşeni
      2. Cerneşti 6. Lăpuş
      3. Copalnic Mănăştur 7. Suciu de Sus
      4. Coroieni 8. Vima Mică

        5. JUDECĂTORIA VIŞEU DE SUS
    cu sediul în oraşul Vişeu de Sus

        ORAŞE
      1. Borşa 2. Vişeu de Sus

        COMUNE
      1. Bistra 5. Poienile de sub Munte
      2. Leordina 6. Repedea
      3. Moisei 7. Ruscova
      4. Petrova 8. Vişeu de Jos

        JUDEŢUL MEHEDINŢI

        1. JUDECĂTORIA BAIA DE ARAMA
    cu sediul în oraşul Baia de Arama

        ORAŞE
      1. Baia de Arama

        COMUNE
      1. Bala 4. Obîrşia-Cloşani
      2. Balta 5. Ponoarele
      3. Izverna

        2. JUDECĂTORIA DROBETA-TURNU SEVERIN
    cu sediul în municipiul Drobeta-Turnu Severin

        MUNICIPIU
      1. Drobeta-Turnu Severin

        COMUNE
      1. Bîlvăneşti 9. Husnicioara
      2. Brezniţa-Ocol 10. Ilovăţ
      3. Burila Mare 11. Izvoru Bîrzii
      4. Căzăneşti 12. Malovăţ
      5. Devesel 13. Prunişor
      6. Godeanu 14. Şimian
      7. Gogoşu 15. Şişeşti
      8. Hinova 16. Şovarna

        3. JUDECĂTORIA ORŞOVA
    cu sediul în oraşul Orşova

        ORAŞE
      1. Orşova

        COMUNE
      1. Cireşu 4. Iloviţa
      2. Dubova 5. Podeni
      3. Ieşelniţa 6. Sviniţa

        4. JUDECĂTORIA STREHAIA
    cu sediul în oraşul Strehaia

        ORAŞE
      1. Strehaia

        COMUNE
      1. Bîcleş 7. Floreşti
      2. Brezniţa-Motru 8. Greci
      3. Broşteni 9. Grozeşti
      4. Butoieşti 10. Stîngăceaua
      5. Corcova 11. Tîmna
      6. Dumbrava 12. Voloiac

        5. JUDECĂTORIA VÎNJU MARE
    cu sediul în oraşul Vînju Mare

        ORAŞE
      1. Vînju Mare

        COMUNE
      1. Bălăciţa 11. Pădina
      2. Corlăţel 12. Pătulele
      3. Cujmir 13. Poroina Mare
      4. Dîrvari 14. Pristol
      5. Gîrla Mare 15. Punghina
      6. Gruia 16. Rogova
      7. Jiana 17. Salcia
      8. Livezile 18. Vînători
      9. Obîrşia de Cîmp 19. Vînjuleţ
     10. Oprişor 20. Vlădaia

        JUDEŢUL MUREŞ

        1. JUDECĂTORIA LUDUŞ
    cu sediul în oraşul Luduş

        ORAŞE
      1. Iernut 2. Luduş

        COMUNE
      1. Aţintiş 7. Miheşu de Cîmpie
      2. Bichiş 8. Papiu Ilarian
      3. Bogata 9. Sărmaşu
      4. Cheţani 10. Sînger
      5. Cuci 11. Tăureni
      6. Iclănzel 12. Valea Largă
                                13. Zau de Cîmpie

        2. JUDECĂTORIA REGHIN
    cu sediul în oraşul Reghin

        ORAŞE
      1. Reghin

        COMUNE
      1. Aluniş 13. Hodac
      2. Batoş 14. Ibăneşti
      3. Băla 15. Ideciu de Jos
      4. Beica de Jos 16. Lunca
      5. Breaza 17. Lunca Bradului
      6. Brâncoveneşti 18. Petelea
      7. Chiheru de Jos 19. Răstoliţa
      8. Cozma 20. Ruşii-Munţi
      9. Crăieşti 21. Solovăstru
     10. Deda 22. Stînceni
     11. Fărăgău 23. Suseni
     12. Gurghiu 24. Vătava

        3. JUDECĂTORIA SIGHIŞOARA
    cu sediul în municipiul Sighişoara

        MUNICIPIU
      1. Sighişoara

        ORAŞE
      1. Sângeorgiu de Pădure 2. Sovata

        COMUNE
      1. Albeşti 7. Fântânele
      2. Apold 8. Ghindari
      3. Bălăuşeri 9. Neaua
      4. Chibed 10. Saschiz
      5. Daneş 11. Veţca
      6. Nadeş 12. Viişoara
                                13. Vînători

        4. JUDECĂTORIA TÎRGU MUREŞ
    cu sediul în municipiul Tîrgu Mureş

        MUNICIPIU
      1. Tîrgu Mureş

        COMUNE
      1. Acăţări 17. Ogra
      2. Band 18. Pănet
      3. Ceuaşu de Cîmpie 19. Păsăreni
      4. Crăciuneşti 20. Pogăceaua
      5. Cristeşti 21. Rîciu
      6. Eremitu 22. Sîncraiu de Mureş
      7. Ernei 23. Sîngeorgiu de Mureş
      8. Găleşti 24. Sînpaul
      9. Gheorghe Doja 25. Sînpetru de Cîmpie
     10. Glodeni 26. Sîntana de Mureş
     11. Gorneşti 27. Şăulia
     12. Grebenişu de Cîmpie 28. Şincai
     13. Hodoşa 29. Ungheni
     14. Livezeni 30. Vărgata
     15. Măgherani 31. Voivodeni
     16. Miercurea Nirajului

        5. JUDECĂTORIA TÎRNĂVENI
    cu sediul în oraşul Tîrnăveni

        ORAŞE
      1. Tîrnăveni

        COMUNE
      1. Adămuş 5. Cucerdea
      2. Bahnea 6. Găneşti
      3. Băgaciu 7. Mica
      4. Coroisînmartin 8. Suplac
                                 9. Zagăr

         JUDEŢUL NEAMŢ

        1. JUDECĂTORIA BICAZ
    cu sediul în oraşul Bicaz

        ORAŞE
      1. Bicaz

        COMUNE
      1. Bicaz-Chei 7. Grinţieş
      2. Bicazu Ardelean 8. Hangu
      3. Borca 9. Poiana Teiului
      4. Ceahlău 10. Tarcău
      5. Dămuc 11. Taşca
      6. Farcaşa

        2. JUDECĂTORIA PIATRA-NEAMŢ
    cu sediul în municipiul Piatra-Neamţ

        MUNICIPIU
      1. Piatra-Neamţ

        COMUNE
      1. Bîrgăuani 13. Piatra Şoimului
      2. Bodeşti 14. Podoleni
      3. Borleşti 15. Războieni
      4. Cîndeşti 16. Rediu
      5. Costişa 17. Roznov
      6. Dobreni 18. Săvineşti
      7. Dragomireşti 19. Ştefan cel Mare
      8. Dumbrava Roşie 20. Tazlău
      9. Gîrcina 21. Tupilaţi
     10. Girov 22. Viişoara
     11. Mărgineni 23. Zăneşti
     12. Pîngăraţi

        3. JUDECĂTORIA ROMAN
    cu sediul în municipiul Roman

        MUNICIPIU
      1. Roman

        COMUNE
      1. Bahna 13. Moldoveni
      2. Bîra 14. Oniceni
      3. Boteşti 15. Poienari
      4. Bozieni 16. Români
      5. Cordun 17. Sagna
      6. Doljeşti 18. Săbăoani
      7. Dulceşti 19. Secuieni
      8. Făurei 20. Stăniţa
      9. Gherăeşti 21. Tămăşeni
     10. Horia 22. Trifeşti
     11. Icuşeşti 23. Valea Ursului
     12. Ion Creangă

        4. JUDECĂTORIA TÎRGU-NEAMŢ
    cu sediul în oraşul Tîrgu-Neamţ

        ORAŞE
      1. Tîrgu-Neamţ

        COMUNE
      1. Agapia 8. Pipirig
      2. Bălţăteşti 9. Răuceşti
      3. Brusturi-Drăgăneşti 10. Timişeşti
      4. Crăcăoani 11. Ţibucani
      5. Grumăzeşti 12. Urecheni
      6. Păstrăveni 13. Vînători-Neamţ
      7. Petricani

        JUDEŢUL OLT

        1. JUDECĂTORIA BALŞ
    cu sediul în oraşul Balş

        ORAŞE
      1. Balş

        COMUNE
      1. Baldovineşti 6. Morunglav
      2. Bîrza 7. Oboga
      3. Bobiceşti 8. Pîrşcoveni
      4. Dobreţu 9. Voineasa
      5. Iancu Jianu 10. Vulpeni

        2. JUDECĂTORIA CARACAL
    cu sediul în oraşul Caracal

        ORAŞE
      1. Caracal 2. Drăgăneşti-Olt

        COMUNE
      1. Băbiciu 13. Oşica de Sus
      2. Bucinişu 14. Radomireşti
      3. Cezieni 15. Redea
      4. Dăneasa 16. Rotunda
      5. Deveselu 17. Scărişoara
      6. Dobrosloveni 18. Seaca
      7. Dobrun 19. Sprîncenata
      8. Drăghiceni 20. Stoeneşti
      9. Fălcoiu 21. Stoicăneşti
     10. Fărcaşele 22. Traian
     11. Gostavăţu 23. Văleni
     12. Mihăeşti 24. Vlădila

        3. JUDECĂTORIA CORABIA
    cu sediul în oraşul Corabia

        ORAŞE
      1. Corabia

        COMUNE
      1. Brastavăţu 10. Rusăneşti
      2. Cilieni 11. Studina
      3. Gîrcov 12. Ştefan cel Mare
      4. Giuvăreşti 13. Tia Mare
      5. Grojdibodu 14. Urzica
      6. Ianca 15. Vădastra
      7. Izbiceni 16. Vădăstriţa
      8. Obîrşia 17. Vişina
      9. Orlea

        4. JUDECĂTORIA SLATINA
    cu sediul în municipiul Slatina

        MUNICIPIU
      1. Slatina

        ORAŞE
      1. Piatra-Olt 3. Potcoava
      2. Scorniceşti

        COMUNE
      1. Bărăşti 22. Oporelu
      2. Brebeni 23. Optaşi-Măgura
      3. Brâncoveni 24. Perieţi
      4. Cîrlogani 25. Pleşoiu
      5. Coloneşti 26. Poboru
      6. Corbu 27. Priseaca
      7. Coteana 28. Sîmbureşti
      8. Crîmpoia 29. Schitu
      9. Cungrea 30. Slătioara
     10. Curtişoara 31. Spineni
     11. Dobroteasa 32. Strejeşti
     12. Făgeţelu 33. Şerbăneşti
     13. Găneasa 34. Tătuleşti
     14. Grădinari 35. Teslui
     15. Icoana 36. Topana
     16. Izvoarele 37. Tufeni
     17. Leleasca 38. Valea Mare
     18. Mărunţei 39. Verguleasa
     19. Milcov 40. Vitomireşti
     20. Movileni 41. Vîlcele
     21. Nicolae Titulescu 42. Vultureşti

        JUDEŢUL PRAHOVA

        1. JUDECĂTORIA CÎMPINA
    cu sediul în oraşul Cîmpina

        ORAŞE
      1. Băicoi 3. Cîmpina
      2. Breaza

        COMUNE
      1. Adunaţi 9. Măgureni
      2. Băneşti 10. Poiana Cîmpina
      3. Brebu 11. Proviţa de Jos
      4. Cocorăştii Mislii 12. Proviţa de Sus
      5. Cornu 13. Scorţeni
      6. Filipeştii de Pădure 14. Şotrile
      7. Filipeştii de Tîrg 15. Telega
      8. Floreşti 16. Valea Doftanei

        2. JUDECĂTORIA MIZIL
    cu sediul în oraşul Mizil

        ORAŞE
      1. Mizil

        COMUNE
      1. Baba Ana 7. Fîntînele
      2. Boldeşti-Grădiştea 8. Fulga
      3. Călugăreni 9. Gura Vadului
      4. Ceptura 10. Jugureni
      5. Ciorani 11. Sălciile
      6. Colceag 12. Tomşani

        3. JUDECĂTORIA PLOIEŞTI
    cu sediul în municipiul Ploieşti

        MUNICIPIU
      1. Ploieşti

        ORAŞE
      1. Boldeşti-Scăeni 3. Urlaţi
      2. Plopeni

        COMUNE
      1. Albeşti-Paleologu 18. Lapoş
      2. Apostolache 19. Lipăneşti
      3. Ariceştii Rahtivani 20. Măneşti
      4. Balta Doamnei 21. Păuleşti
      5. Bărcăneşti 22. Plopu
      6. Berceni 23. Podenii Noi
      7. Blejoi 24. Poienarii Burchii
      8. Brazi 25. Puchenii Mari
      9. Bucov 26. Rîfov
     10. Chiojdeanca 27. Salcia
     11. Drăgăneşti 28. Sîngeru
     12. Dumbrava 29. Şirna
     13. Dumbrăveşti 30. Tătaru
     14. Gheorghiţa 31. Tîrgşoru Vechi
     15. Gorgota 32. Tinosu
     16. Gornet-Cricov 33. Vâlcăneşti
     17. Iordăcheanu 34. Valea Călugărească

        4. JUDECĂTORIA SINAIA
    cu sediul în oraşul Sinaia

        ORAŞE
      1. Azuga 3. Comarnic
      2. Buşteni 4. Sinaia

        COMUNE
      1. Secăria
      2. Talea

        5. JUDECĂTORIA VĂLENII DE MUNTE
    cu sediul în oraşul Vălenii de Munte

        ORAŞE
      1. Slănic 2. Vălenii de Munte

        COMUNE
      1. Aluniş 12. Măgurele
      2. Ariceştii Zeletin 13. Măneciu
      3. Bălţeşti 14. Păcureţi
      4. Bertea 15. Poseşti
      5. Cărbuneşti 16. Predeal-Sărari
      6. Ceraşu 17. Starchiojd
      7. Cosminele 18. Surani
      8. Drajna 19. Şoimari
      9. Gornet 20. Ştefeşti
     10. Gura Vitioarei 21. Teişani
     11. Izvoarele 22. Vărbilău

        JUDEŢUL SATU MARE

        1. JUDECĂTORIA CAREI
    cu sediul în oraşul Carei

        ORAŞE
      1. Carei 2. Tăşnad

        COMUNE
      1. Acîş 11. Moftin
      2. Andrid 12. Petreşti
      3. Berveni 13. Pir
      4. Bogdand 14. Pişcolt
      5. Căpleni 15. Sanislău
      6. Căuaş 16. Santău
      7. Cehal 17. Săcăşeni
      8. Craidorolţ 18. Săuca
      9. Foieni 19. Supur
      10. Hodod 20. Tiream
                                21. Urziceni

        2. JUDECĂTORIA NEGREŞTI-OAŞ
    cu sediul în oraşul Negreşti-Oaş

        ORAŞE
      1. Negreşti-Oaş

        COMUNE
      1. Bătarci 7. Oraşu Nou
      2. Bixad 8. Tarna Mare
      3. Călineşti-Oaş 9. Tîrşolţ
      4. Cămărzana 10. Turţ
      5. Certeze 11. Vama
      6. Gherţa Mică

        3. JUDECĂTORIA SATU MARE
    cu sediul în municipiul Satu Mare

        MUNICIPIU
      1. Satu Mare

        COMUNE
      1. Apa 13. Livada
      2. Ardud 14. Medieşu Aurit
      3. Bîrsău 15. Micula
      4. Beltiug 16. Odoreu
      5. Botiz 17. Păuleşti
      6. Crucişor 18. Pomi
      7. Culciu 19. Socond
      8. Doba 20. Terebeşti
      9. Dorolţ 21. Turulung
     10. Halmeu 22. Valea Vinului
     11. Homoroade 23. Vetiş
     12. Lazuri 24. Viile Satu Mare

        JUDEŢUL SĂLAJ

        1. JUDECĂTORIA JIBOU
    cu sediul în oraşul Jibou

        ORAŞE
      1. Jibou

        COMUNE
      1. Băbeni 10. Ileanda
      2. Bălan 11. Letca
      3. Benesat 12. Lozna
      4. Creaca 13. Năpradea
      5. Cristolţ 14. Poiana Blenchii
      6. Dragu 15. Rus
      7. Gîlgău 16. Someş-Odorhei
      8. Gîrbou 17. Surduc
      9. Hida 18. Zalha

        2. JUDECĂTORIA ŞIMLEU SILVANIEI
    cu sediul în oraşul Şimleu Silvaniei

        ORAŞE
      1. Şimleu Silvaniei

        COMUNE
      1. Bănişor 10. Ip
      2. Bobota 11. Marca
      3. Camăr 12. Măerişte
      4. Carastelec 13. Nuşfalău
      5. Chieşd 14. Pericei
      6. Cizer 15. Plopiş
      7. Crasna 16. Sărmăşag
      8. Halmăşd 17. Sîg
      9. Horoatu Crasnei 18. Valcău de Jos
                                19. Vîrşolţ

        3. JUDECĂTORIA ZALĂU
    cu sediul în municipiul Zalău

        MUNICIPIU
      1. Zalău

        ORAŞE
      1. Cehu Silvaniei

        COMUNE
      1. Treznea-Agrij 9. Fildu de Jos
      2. Almaşu 10. Hereclean
      3. Bocşa 11. Meseşenii de Jos
      4. Buciumi 12. Mirşid
      5. Coşeiu 13. Românaşi
      6. Crişeni 14. Sălăţig
      7. Cuzăplac 15. Sînmihaiu Almaşului
      8. Dobrin 16. Şamşud
                                17. Zimbor

        JUDEŢUL SIBIU

        1. JUDECĂTORIA AGNITA
    cu sediul în oraşul Agnita

        ORAŞE
      1. Agnita

        COMUNE
      1. Alţina 6. Iacobeni
      2. Bîrghiş 7. Marpod
      3. Brădeni 8. Merghindeal
      4. Bruiu 9. Mihăileni
      5. Chirpăr 10. Nocrich

        2. JUDECĂTORIA AVRIG
    cu sediul în oraşul Avrig

        ORAŞE
      1. Avrig 2. Tălmaciu

        COMUNE
      1. Arpaşu de Jos 4. Porumbacu de Jos
      2. Cîrţa 5. Racoviţa
      3. Cîrţişoara 6. Turnu Roşu

        3. JUDECĂTORIA MEDIAŞ
    cu sediul în municipiul Mediaş

        MUNICIPIU
      1. Mediaş

        ORAŞE
      1. Copşa Mică 2. Dumbrăveni

        COMUNE
      1. Aţel 9. Laslea
      2. Axente Sever 10. Micăsasa
      3. Bazna 11. Moşna
      4. Biertan 12. Şeica Mare
      5. Blăjel 13. Şeica Mică
      6. Brateiu 14. Tîrnava
      7. Dîrlos 15. Valea Viilor
      8. Hoghilag

        4. JUDECĂTORIA SĂLIŞTE
    cu sediul în comuna Sălişte

        COMUNE
      1. Apoldu de Jos 6. Orlat
      2. Gura Rîului 7. Poiana Sibiului
      3. Jina 8. Sălişte
      4. Ludoş 9. Tilişca
      5. Miercurea Sibiului

        5. JUDECĂTORIA SIBIU
    cu sediul în municipiul Sibiu

        MUNICIPIU
      1. Sibiu

        ORAŞE
      1. Cisnădie 2. Ocna Sibiului

        COMUNE
      1. Cristian 8. Sadu
      2. Loamneş 9. Şlimnic
      2. Păuca 10. Şelimbăr
      4. Poplaca 11. Şura Mare
      5. Răşinari 12. Şura Mică
      6. Rîu Sadului 13. Vurpăr
      7. Roşia

        JUDEŢUL SUCEAVA

        1. JUDECĂTORIA CÎMPULUNG MOLDOVENESC
    cu sediul în oraşul Cîmpulung Moldovenesc

        ORAŞE
      1. Cîmpulung Moldovenesc

        COMUNE
      1. Breaza 6. Moldoviţa
      2. Frumosu 7. Pojorîta
      3. Fundu Moldovei 8. Sadova
      4. Izvoarele Sucevei 9. Vama
      5. Moldova-Suliţa 10. Vatra Moldoviţei

        2. JUDECĂTORIA FĂLTICENI
    cu sediul în oraşul Fălticeni

        ORAŞE
      1. Fălticeni

        COMUNE
      1. Baia 10. Horodniceni
      2. Bogdăneşti 11. Mălini
      3. Boroaia 12. Preuteşti
      4. Buneşti 13. Rădăşeni
      5. Cornu Luncii 14. Rîşca
      6. Dolhasca 15. Slatina
      7. Dolheşti 16. Vadu Moldovei
      8. Drăguşeni 17. Vultureşti
      9. Forăşti

        3. JUDECĂTORIA GURA HUMORULUI
    cu sediul în oraşul Gura Humorului

        ORAŞE
      1. Gura Humorului

        COMUNE
      1. Cacica 5. Ostra
      2. Drăgoieşti 6. Păltinoasa
      3. Frasin 7. Pîrteştii de Jos
      4. Mănăstirea Humorului 8. Stulpicani
                                 9. Valea Moldovei

        4. JUDECĂTORIA RĂDĂUŢI
    cu sediul în oraşul Rădăuţi

        ORAŞE
      1. Rădăuţi 3. Solca
      2. Siret

        COMUNE
      1. Arbore 14. Horodnic
      2. Bălcăuţi 15. Marginea
      3. Bilca 16. Muşeniţa
      4. Brodina 17. Putna
      5. Cajvana 18. Satu Mare
      6. Calafindeşti 19. Straja
      7. Dorneşti 20. Suceviţa
      8. Emil Bodnaraş 21. Ulma
      9. Frătăuţii Noi 22. Vicovu de Jos
     10. Frătăuţii Vechi 23. Vicovu de Sus
     11. Gălăneşti 24. Volovăţ
     12. Grămeşti 25. Zamostea
     13. Grăniceşti

        5. JUDECĂTORIA SUCEAVA
    cu sediul în municipiul Suceava

        MUNICIPIU
      1. Suceava

        COMUNE
      1. Adîncata 11. Moara
      2. Bosanci 12. Pătrăuţi
      3. Botoşana 13. Salcea
      4. Ciprian Porumbescu 14. Siminicea
      5. Dărmăneşti 15. Stroieşti
      6. Dumbrăveni 16. Şcheia
      7. Fîntînele 17. Todireşti
      8. Ipoteşti 18. Udeşti
      9. Liteni 19. Vereşti
     10. Mitocu Dragomirnei 20. Zvoriştea

        6. JUDECĂTORIA VATRA DORNEI
    cu sediul în oraşul Vatra Dornei

        ORAŞE
      1. Vatra Dornei

        COMUNE
      1. Broşteni 6. Iacobeni
      2. Cîrlibaba 7. Panaci
      3. Crucea 8. Poiana Stampei
      4. Dorna-Arini 9. Şaru Dornei
      5. Dorna Candrenilor

        JUDEŢUL TELEORMAN

        1. JUDECĂTORIA ALEXANDRIA
    cu sediul în oraşul Alexandria

        MUNICIPIU
      1. Alexandria

        COMUNE
      1. Băbiţa 10. Măgura
      2. Bogdana 11. Mîrzăneşti
      3. Brînceni 12. Nanov
      4. Bujoreni 13. Orbeasca
      5. Buzescu 14. Plosca
      6. Călineşti 15. Poroschia
      7. Drăgăneşti-Vlaşca 16. Purani
      8. Furculeşti 17. Răsmireşti
      9. Mavrodin 18. Ştorobăneasa
                                19. Ţigăneşti

        2. JUDECĂTORIA ROŞIORI DE VEDE
    cu sediul în oraşul Roşiori de Vede

        ORAŞE
      1. Roşiori de Vede

        COMUNE
      1. Balaci 13. Peretu
      2. Călmăţuiu 14. Rădoieşti
      2. Călmăţuiu de Sus 15. Săceni
      4. Ciolăneşti 16. Scrioaştea
      5. Crîngeni 17. Sfinţeşti
      6. Dideşti 18. Siliştea Nouă
      7. Dobroteşti 19. Stejaru
      8. Drăcşenei 20. Troianul
      9. Drăgăneşti-Vede 21. Vîrtoape
     10. Măldăeni 22. Vedea
     11. Necşeşti 23. Zîmbreasca
     12. Olteni

        3. JUDECĂTORIA TURNU MĂGURELE
    cu sediul în municipiul Turnu Măgurele

        MUNICIPIU
      1. Turnu Măgurele

        COMUNE
      1. Ciuperceni 8. Putineiu
      2. Crîngu 9. Salcia
      3. Islaz 10. Seaca
      4. Lisa 11. Segarcea-Vale
      5. Liţa 12. Slobozia Mîndra
      6. Lunca 13. Traian
      7. Plopii-Slăviteşti

        4. JUDECĂTORIA VIDELE
    cu sediul în oraşul Videle

        ORAŞE
      1. Videle

        COMUNE
      1. Blejeşti 9. Poeni
      2. Botoroaga 10. Sîrbeni
      3. Cosmeşti 11. Scurtu Mare
      4. Crevenicu 12. Siliştea
      5. Gălăteni 13. Talpa
      6. Gratia 14. Tătărăştii de Jos
      7. Mereni 15. Tătărăştii de Sus
      8. Moşteni 16. Trivalea-Moşteni

        5. JUDECĂTORIA ZIMNICEA
    cu sediul în oraşul Zimnicea

        ORAŞE
      1. Zimnicea

        COMUNE
      1. Bragadiru 7. Năsturelu
      2. Bujoru 8. Piatra
      3. Cervenia 9. Pietroşani
      4. Conţeşti 10. Smîrdioasa
      5. Frumoasa 11. Suhaia
      6. Izvoarele 12. Viişoara

        JUDEŢUL TIMIŞ

        1. JUDECĂTORIA DETA
    cu sediul în oraşul Deta

        ORAŞE
      1. Deta

        COMUNE
      1. Banloc 7. Jebel
      2. Ciacova 8. Liebling
      3. Denta 9. Moraviţa
      4. Gătaia 10. Tormac
      5. Giera 11. Voiteg
      6. Jamu Mare

        2. JUDECĂTORIA FĂGET
    cu sediul în comuna Făget

        COMUNE
      1. Bethausen 6. Margina
      2. Curtea 7. Mănăştiur
      3. Dumbrava 8. Ohaba Lungă
      4. Făget 9. Pietroasa
      5. Fîrdea 10. Tomeşti
                                11. Traian Vuia

        3. JUDECĂTORIA LUGOJ
    cu sediul în municipiul Lugoj

        MUNICIPIU
      1. Lugoj

        ORAŞE
      1. Buziaş

        COMUNE
      1. Balinţ 10. Gavojdia
      2. Bara 11. Ghizela
      3. Bârna 12. Nădrag
      4. Belinţ 13. Niţchidorf
      5. Boldur 14. Racoviţa
      6. Brestovăţ 15. Secaş
      7. Coşteiu 16. Ştiuca
      8. Criciova 17. Topolovăţu Mare
      9. Darova 18. Victor Vlad Delamarina

        4. JUDECĂTORIA SÎNNICOLAU MARE
    cu sediul în oraşul Sînnicolau Mare

        ORAŞE
      1. Sînnicolau Mare

        COMUNE
      1. Beba Veche 6. Lovrin
      2. Cenad 7. Periam
      3. Comloşu Mare 8. Sînpetru Mare
      4. Dudeştii Vechi 9. Teremia Mare
      5. Lenauheim 10. Variaş

        5. JUDECĂTORIA TIMIŞOARA
    cu sediul în municipiul Timişoara

        MUNICIPIU
      1. Timişoara

        ORAŞE
      1. Jimbolia

        COMUNE
      1. Becicherecu Mic 14. Moşniţa Nouă
      2. Biled 15. Orţişoara
      3. Bogda 16. Peciu Nou
      4. Cărpiniş 17. Pişchia
      5. Cenei 18. Recaş
      6. Chevereşu Mare 19. Remetea Mare
      7. Dumbrăviţa 20. Sacoşu Turcesc
      8. Foeni 21. Satchinez
      9. Ghiroda 22. Săcălaz
     10. Giarmata 23. Sînăndrei
     11. Giroc 24. Sînmihaiu Român
     12. Giulvăz 25. Şag
     13. Maşloc 26. Uivar

        JUDEŢUL TULCEA

        1. JUDECĂTORIA BABADAG
    cu sediul în oraşul Babadag

        ORAŞE
      1. Babadag

        COMUNE
      1. Baia 7. Sarichioi
      2. Beidaud 8. Slava Cercheză
      3. Casimcea 9. Stejaru
      4. Ceamurlia de Jos 10. Topolog
      5. Ciucurova 11. Unirea
      6. Mihai Bravu

        2. JUDECĂTORIA MĂCIN
    cu sediul în oraşul Măcin

        ORAŞE
      1. Macin 2. Isaccea

        COMUNE
      1. Carcaliu 8. Jijila
      2. Cerna 9. Luncaviţa
      3. Dăeni 10. Ostrov
      4. Dorobanţu 11. Peceneaga
      5. Greci 12. Smîrdan
      6. Grindu 13. Turcoaia
      7. Hamcearca 14. 23 August

        3. JUDECĂTORIA TULCEA
    cu sediul în municipiul Tulcea

        MUNICIPIU
      1. Tulcea

        ORAŞE
      1. Sulina

        COMUNE
      1. C.A. Rosetti 10. Maliuc
      2. Ceatalchioi 11. Mihail Kogălniceanu
      3. Chilia Veche 12. Nalbant
      4. Crişan 13. Niculiţel
      5. Frecăţei 14. Nufăru
      6. Horia 15. Sfîntu Gheorghe
      7. Independenţa 16. Somova
      8. Izvoarele 17. Valea Nucarilor
      9. Mahmudia 18. 1 Mai

        JUDEŢUL VASLUI

        1. JUDECĂTORIA BÎRLAD
    cu sediul în municipiul Bîrlad

        MUNICIPIU
      1. Bîrlad

        ORAŞE
      1. Murgeni

        COMUNE
      1. Alexandru Vlahuţă 13. Iveşti
      2. Banca 14. Măluşteni
      3. Băcani 15. Perieni
      4. Blăgeşti 16. Pogana
      5. Bogdăneşti 17. Puieşti
      6. Bogdăniţa 18. Roşieşti
      7. Coroieşti 19. Şuletea
      8. Epureni 20. Tutova
      9. Fălciu 21. Viişoara
     10. Ghergheşti 22. Vinderei
     11. Griviţa 23. Voineşti
     12. Iana 24. Vutcani
                                25. Zorleni

        2. JUDECĂTORIA HUŞI
    cu sediul în oraşul Huşi

        ORAŞE
      1. Huşi

        COMUNE
      1. Arsura 9. Găgeşti
      2. Berezeni 10. Hoceni
      3. Boţeşti 11. Lunca Banului
      4. Buneşti-Avereşti 12. Olteneşti
      5. Creţeşti 13. Pădureni
      6. Dimitrie Cantemir 14. Stănileşti
      7. Drînceni 15. Tătărani
      8. Duda-Epureni 16. Vetrişoaia

        3. JUDECĂTORIA VASLUI
    cu sediul în municipiul Vaslui

        MUNICIPIU
      1. Vaslui

        ORAŞE
      1. Negreşti

        COMUNE
      1. Albeşti 15. Lipovăţ
      2. Băceşti 16. Micleşti
      3. Bălteni 17. Muntenii de Jos
      4. Bogdana 18. Oşeşti
      5. Codăeşti 19. Poieneşti
      6. Costeşti 10. Pungeşti
      7. Dăneşti 21. Rebricea
      8. Deleni 22. Soleşti
      9. Deleşti 23. Ştefan cel Mare
     10. Dragomireşti 24. Tanacu
     11. Dumeşti 25. Tăcuta
     12. Gîrceni 26. Todireşti
     13. Ivăneşti 27. Văleni
     14. Laza 28. Vultureşti
                                29. Zăpodeni

        JUDEŢUL VÎLCEA
        1. JUDECĂTORIA BĂLCEŞTI
    cu sediul în comuna Bălceşti

        COMUNE
      1. Bălceşti 8. Măciuca
      2. Făureşti 9. Roşiile
      3. Fîrtăţeşti 10. Stăneşti
      4. Ghioroiu 11. Tetoiu
      5. Grădiştea 12. Valea Mare
      6. Laloşu 13. Zătreni
      7. Livezi

        2. JUDECĂTORIA BREZOI
    cu sediul în oraşul Brezoi

        ORAŞE
      1. Brezoi 2. Călimăneşti

        COMUNE
      1. Berislăveşti 5. Perişani
      2. Boişoara 6. Racoviţa
      3. Cîineni 7. Sălătrucel
      4. Malaia 8. Voineasa

        3. JUDECĂTORIA DRĂGĂŞANI
    cu sediul în oraşul Drăgăşani

        ORAŞE
      1. Drăgăşani

        COMUNE
      1. Amărăşti 10. Orleşti
      2. Creţeni 11. Pesceana
      3. Drăgoeşti 12. Prundeni
      4. Glăvile 13. Scundu
      5. Guşoeni 14. Suteşti
      6. Ioneşti 15. Ştefăneşti
      7. Lungeşti 16. Şuşani
      8. Mădulari 17. Voiceşti
      9. Olanu

        4. JUDECĂTORIA HOREZU
    cu sediul în oraşul Horezu

        ORAŞE
      1. Horezu

        COMUNE
      1. Alunu 12. Păuşeşti
      2. Bărbăteşti 13. Pietrari
      3. Berbeşti 14. Popeşti
      4. Cernişoara 15. Roeşti
      5. Copăceni 16. Sineşti
      6. Costeşti 17. Slătioara
      7. Lădeşti 18. Stoeneşti
      8. Lăpuşata 19. Stroeşti
      9. Mateeşti 20. Tomşani
     10. Măldăreşti 21. Vaideeni
     11. Oteşani

        5. JUDECĂTORIA RÎMNICU VÎLCEA
    cu sediul în municipiul Rîmnicu Vîlcea

        MUNICIPIU
      1. Rîmnicu Vîlcea

        ORAŞE
      1. Băile Govora 3. Ocnele Mari
      2. Băile Olăneşti

        COMUNE
      1. Băbeni 11. Mihăeşti
      2. Budeşti 12. Milcoiu
      3. Bujoreni 13. Muereasca
      4. Buneşti 14. Nicolae Bălcescu
      5. Dăeşti 15. Păuşeşti-Măglaşi
      6. Dănicei 16. Runcu
      7. Frînceşti 17. Stoileşti
      8. Galicea 18. Şirineasa
      9. Goleşti 19. Vlădeşti
     10. Goranu

        JUDEŢUL VRANCEA

        1. JUDECĂTORIA ADJUD
    cu sediul în oraşul Adjud

        ORAŞE
      1. Adjud

        COMUNE
      1. Bogheşti 5. Pufeşti
      2. Corbiţa 6. Rugineşti
      3. Homocea 7. Tănăsoaia
      4. Păuneşti

        2. JUDECĂTORIA FOCŞANI
    cu sediul în municipiul Focşani

        MUNICIPIU
      1. Focşani

        ORAŞE
      1. Odobeşti

        COMUNE
      1. Andreiaşu de Jos 23. Năneşti
      2. Băleşti 24. Năruja
      3. Bîrseşti 25. Nereju
      4. Boloteşti 26. Nistoreşti
      5. Bordeşti 27. Paltin
      6. Broşteni 28. Poiana Cristei
      7. Cîmpineanca 29. Reghiu
      8. Cîrligele 30. Sihlea
      9. Chiojdeni 31. Slobozia Bradului
     10. Ciorăşti 32. Slobozia Ciorăşti
     11. Coteşti 33. Suraia
     12. Dumbrăveni 34. Tătăranu
     13. Dumitreşti 35. Tîmboeşti
     14. Garoafa 36. Tulnici
     15. Goleşti 37. Urecheşti
     16. Gugeşti 38. Valea Sării
     17. Gura Caliţei 39. Vînători
     18. Jariştea 40. Vîrteşcoiu
     19. Jitia 41. Vidra
     20. Măicăneşti 42. Vintileasca
     21. Mera 43. Vrîncioaia
     22. Milcovul 44. Vulturu

        3. JUDECĂTORIA PANCIU
    cu sediul în oraşul Panciu

        ORAŞE
      1. Mărăşeşti 2. Panciu

        COMUNE
      1. Cîmpuri 5. Soveja
      2. Fitioneşti 6. Străoane
      3. Moviliţa 7. Ţifeşti
      4. Răcoasa 8. Vizantea-Livezi

        MUNICIPIUL BUCUREŞTI

        1. JUDECĂTORIA SECTORULUI 1
        2. JUDECĂTORIA SECTORULUI 2
        3. JUDECĂTORIA SECTORULUI 3
        4. JUDECĂTORIA SECTORULUI 4
        5. JUDECĂTORIA SECTORULUI 5
        6. JUDECĂTORIA SECTORULUI 6
    cu sediile în municipiul Bucureşti

    ----------
    Anexa a fost modificată conform HOTĂRÂRII nr. 326 din 22 iunie 1998, publicate în MONITORUL OFICIAL nr. 232 din 25 iunie 1998.
    Anexa a fost modificată conform HOTĂRÂRII nr. 635 din 5 august 1999, publicate în MONITORUL OFICIAL nr. 379 din 9 august 1999.
    Anexa a fost modificată conform pct. 4 al art. I din LEGEA nr. 653 din 7 decembrie 2002, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 905 din 12 decembrie 2002, care completează art. I din ORDONANŢA DE URGENŢĂ nr. 20 din 20 februarie 2002, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 151 din 28 februarie 2002, cu pct. 6.
    Anexa a fost modificată conform HOTĂRÂRII nr. 237 din 7 martie 2007, publicate în MONITORUL OFICIAL nr. 184 din 16 martie 2007.
    Anexa a fost modificată conform HOTĂRÂRII nr. 27 din 9 ianuarie 2008, publicate în MONITORUL OFICIAL nr. 27 din 14 ianuarie 2008.
    Anexa a fost modificată conform HOTĂRÂRII nr. 868 din 30 august 2011, publicate în MONITORUL OFICIAL nr. 642 din 8 septembrie 2011.
    Anexa a fost modificată conform HOTĂRÂRII nr. 34 din 30 ianuarie 2013, publicate în MONITORUL OFICIAL nr. 73 din 4 februarie 2013.
    -------