HOTĂRÂRE nr. 70 din 21 decembrie 2020cu privire la validarea mandatelor deputaților aleși la data de 6 decembrie 2020
EMITENT
  • CAMERA DEPUTAȚILOR
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 1271 din 21 decembrie 2020



    În temeiul art. 7 alin. (4) și art. 10 din Regulamentul Camerei Deputaților, aprobat prin Hotărârea Camerei Deputaților nr. 8/1994, republicat, cu modificările și completările ulterioare,Camera Deputaților adoptă prezenta hotărâre.  +  Articolul 1Se validează mandatele deputaților aleși la data de 6 decembrie 2020, nominalizați în anexa nr. 1, care face parte integrantă din prezenta hotărâre.  +  Articolul 2Se amână validarea mandatului de deputat pentru persoana prevăzută în anexa nr. 2, care face parte integrantă din prezenta hotărâre.Această hotărâre a fost adoptată de Camera Deputaților în ședința din 21 decembrie 2020, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (2) din Constituția României, republicată.
    PREȘEDINTELE DE VÂRSTĂ AL CAMEREI DEPUTAȚILOR
    LUCIAN FEODOROV
    București, 21 decembrie 2020.Nr. 70.  +  Anexa nr. 1
    ANEXĂ
    cuprinzând numele și prenumele deputaților validați
    în ședința Camerei Deputaților din 21 decembrie 2020
     +  Circumscripția electorală nr. 1 Alba
    1Tuhuț Radu-MarcelPartidul Social Democrat
    2Roman Florin-ClaudiuPartidul Național Liberal
    3Olar CorneliuPartidul Național Liberal
    4Todosiu BeniaminAlianța USR PLUS Uniunea Salvați România
    5Rusu Daniel-GheorgheAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 2 Arad
    1Farago PetruUniunea Democrată Maghiară din România
    2Varga Glad-AurelPartidul Național Liberal
    3Bîlcea Ovidiu-SergiuPartidul Național Liberal
    4Fifor Mihai-ViorelPartidul Social Democrat
    5Alda AdrianPartidul Social Democrat
    6Wiener AdrianAlianța USR PLUS Uniunea Salvați România
    7Nagy VasileAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 3 Argeș
    1Moșteanu Liviu-IonuțAlianța USR PLUS Uniunea Salvați România
    2Miuțescu Gheorghe-AdrianPartidul Național Liberal
    3Constantin DanielPartidul Național Liberal
    4Bucura-Oprescu SimonaPartidul Social Democrat
    5Pavelescu NicolaePartidul Social Democrat
    6Georgescu NicolaePartidul Social Democrat
    7Mihalcea Remus-GabrielPartidul Social Democrat
    8Bălășoiu AurelPartidul Social Democrat
    9Chelaru MirciaAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 4 Bacău
    1Lazăr TeodorAlianța USR PLUS Uniunea Salvați România
    2Ichim Cristian-PaulAlianța USR PLUS Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    3Fechet MirceaPartidul Național Liberal
    4Ciofu CătălinaPartidul Național Liberal
    5Hărătău ElenaPartidul Național Liberal
    6Floroiu IonelPartidul Social Democrat
    7Dunava Costel NeculaiPartidul Social Democrat
    8Ilișanu Claudiu-AugustinPartidul Social Democrat
    9Cătăuță Ana-MariaPartidul Social Democrat
    10Andrușceac AntonioAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 5 Bihor
    1Szabo OdonUniunea Democrată Maghiară din România
    2Biro Rozalia-IbolyaUniunea Democrată Maghiară din România
    3Mang IoanPartidul Social Democrat
    4Cătăniciu Steluța-GusticaPartidul Social Democrat
    5Dehelean SilviuAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    6Căuș Vasile-AurelPartidul Național Liberal
    7Kiss JanosPartidul Național Liberal
    8Cupșa IoanPartidul Național Liberal
    9Lasca Mihai IoanAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 6 Bistrița-Năsăud
    1Sighiartău Robert-IonatanPartidul Național Liberal
    2Morar Olivia-DianaPartidul Național Liberal
    3Suciu Vasile-DanielPartidul Social Democrat
    4Ivan Bogdan-GruiaPartidul Social Democrat
    5Sas Lóránt-ZoltanAlianța USR PLUS Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate
     +  Circumscripția electorală nr. 7 Botoșani
    1Șoptică CostelPartidul Național Liberal
    2Budăi Marius-ConstantinPartidul Social Democrat
    3Șlincu Dan-ConstantinPartidul Social Democrat
    4Pătrăuceanu Constantin-NeculaiPartidul Social Democrat
    5Drancă Andrei-IulianAlianța USR PLUS Uniunea Salvați România
    6Feodorov LucianAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 8 Brașov
    1Benga Tudor-VladAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    2Ilie VictorAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    3Miftode Marius-AndreiAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    4Rasaliu Marian-IulianPartidul Social Democrat
    5Predescu Ana-LoredanaPartidul Social Democrat
    6Banciu Ionuț-SorinPartidul Național Liberal
    7Andronache GabrielPartidul Național Liberal
    8Flucuș DumitruPartidul Național Liberal
     +  Circumscripția electorală nr. 9 Brăila
    1Popa AlexandruPartidul Național Liberal
    2Mircea FlorinPartidul Social Democrat
    3Niță NicuPartidul Social Democrat
    4Paladi George-AdrianPartidul Social Democrat
    5Ciubuc CiprianAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 10 Buzău
    1Avrămescu Gabriel-IoanPartidul Național Liberal
    2Ungureanu Emanuel-DumitruAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    3Ciolacu Ion-MarcelPartidul Social Democrat
    4Cristea Andi-LucianPartidul Social Democrat
    5Lungu Romeo-DanielPartidul Social Democrat
    6Țepeluș Laurențiu-CristinelPartidul Social Democrat
    7Roman NicolaeAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 11 Caraș-Severin
    1Marșalic Jaro NorbertPartidul Național Liberal
    2Rujan DumitruPartidul Național Liberal
    3Kelemen AttilaUniunea Democrată Maghiară din România
    4Hurduzeu Florin-SilviuPartidul Social Democrat
    5Damian Romulus-MariusPartidul Social Democrat
     +  Circumscripția electorală nr. 12 Călărași
    1Dumitru Florian-EmilPartidul Național Liberal
    2Coarnă DumitruPartidul Social Democrat
    3Bîrcă ConstantinPartidul Social Democrat
    4Balabașciuc Călin-ConstantinAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 13 Cluj
    1Csoma BotondUniunea Democrată Maghiară din România
    2Achimaș-Cadariu Patriciu-AndreiPartidul Social Democrat
    3Murariu OanaAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    4Băltărețu ViorelAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    5Molnar Radu-IulianAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    6Moisin Radu-MarianPartidul Național Liberal
    7Sărmaș Ioan-SabinPartidul Național Liberal
    8Moldovan Sorin-DanPartidul Național Liberal
    9Burciu CristinaPartidul Național Liberal
    10Coleșa Ilie-AlinAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 14 Constanța
    1Țuțuianu Marius-HoriaPartidul Social Democrat
    2Dumitrache Ileana-CristinaPartidul Social Democrat
    3Lungoci Dumitru-LucianPartidul Social Democrat
    4Huțucă Bogdan-IulianPartidul Național Liberal
    5Banias Mircea-MariusPartidul Național Liberal
    6Crușoveanu MarianPartidul Național Liberal
    7Bola Bogdan-AlexandruPartidul Național Liberal
    8Ion Stelian-CristianAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    9Rizea Cristina CameliaAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    10Focșa Dumitru-VirelAlianța pentru Unirea Românilor
    11Aelenei DănuțAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 15 Covasna
    1Miklós ZoltanUniunea Democrată Maghiară din România
    2Konczei CsabaUniunea Democrată Maghiară din România
    3Benedek ZacharieUniunea Democrată Maghiară din România
    4Gal KarolyUniunea Democrată Maghiară din România
     +  Circumscripția electorală nr. 16 Dâmbovița
    1Plăiașu GabrielPartidul Național Liberal
    2Balint Liviu-IoanPartidul Național Liberal
    3Blaga Daniel-CodruțAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    4Vulpescu IoanPartidul Social Democrat
    5Holban Georgeta-CarmenPartidul Social Democrat
    6Popa Radu-MihaiPartidul Social Democrat
    7Țachianu MarianPartidul Social Democrat
     +  Circumscripția electorală nr. 17 Dolj
    1Stoica Ștefan-BucurPartidul Național Liberal
    2Giugea NicolaePartidul Național Liberal
    3Stroe Ionuț-MarianPartidul Național Liberal
    4Gheba Daniel-SorinAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    5Presură AlexandraPartidul Social Democrat
    6Badea Iulian-AlexandruPartidul Social Democrat
    7Vicol-Ciorbă Laura-CătălinaPartidul Social Democrat
    8Peța-Ștefănescu Eliza-MădălinaPartidul Social Democrat
    9Tănăsescu Alina-ElenaPartidul Social Democrat
    10Dămureanu RingoAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 18 Galați
    1Nechita AurelPartidul Social Democrat
    2Sandu VioricaPartidul Social Democrat
    3Mărgărit Mitică-MariusPartidul Social Democrat
    4Gîdei Laurențiu-ViorelPartidul Social Democrat
    5Rodeanu Bogdan-IonelAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    6Stângă George-CătălinPartidul Național Liberal
    7Atanasiu Onuț ValeriuPartidul Național Liberal
    8Muncaciu Sorin-TitusAlianța pentru Unirea Românilor
    9Scripnic LilianAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 19 Giurgiu
    1Mina MarianPartidul Social Democrat
    2Dinu Cristina-ElenaPartidul Social Democrat
    3Andrei Alexandru-IoanPartidul Național Liberal
    4Horga Maria-GabrielaPartidul Național Liberal
     +  Circumscripția electorală nr. 20 Gorj
    1Miruță Radu-DinelAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    2Weber MihaiPartidul Social Democrat
    3Manta ClaudiuPartidul Social Democrat
    4Vîlceanu DanPartidul Național Liberal
    5Pecingină GheorghePartidul Național Liberal
     +  Circumscripția electorală nr. 21 Harghita
    1Kelemen HunorUniunea Democrată Maghiară din România
    2Hajdu GaborUniunea Democrată Maghiară din România
    3Bende SandorUniunea Democrată Maghiară din România
    4Ladanyi Laszlo-ZsoltUniunea Democrată Maghiară din România
    5Zakarias ZoltanUniunea Democrată Maghiară din România
     +  Circumscripția electorală nr. 22 Hunedoara
    1Intotero Natalia-ElenaPartidul Social Democrat
    2Toma IliePartidul Social Democrat
    3Salan ViorelPartidul Social Democrat
    4Hangan Pollyanna-HanelloreAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    5Stănescu VetuțaPartidul Național Liberal
    6Gavrilă ManmariaAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 23 Ialomița
    1Barcari Rodica-LuminițaPartidul Național Liberal
    2Mușoiu ȘtefanPartidul Social Democrat
    3Dumitrescu Raluca GiorgianaPartidul Social Democrat
    4Păunescu Silviu-TitusAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 24 Iași
    1Chichirău Cosette-PaulaAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    2Berescu Monica-ElenaAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    3Havârneanu FilipAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    4Toma VasilicăPartidul Social Democrat
    5Cîtea VasilePartidul Social Democrat
    6Ostaficiuc Marius-EugenPartidul Social Democrat
    7Macovei Silviu NicuPartidul Social Democrat
    8Muraru Iulian-AlexandruPartidul Național Liberal
    9Năcuță SorinPartidul Național Liberal
    10Kocsis-Cristea AlexandruPartidul Național Liberal
    11Albișteanu MihailAlianța pentru Unirea Românilor
    12Ivănuță Cristian-DanielAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 25 Ilfov
    1Cambera Oana-AlexandraAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    2Ghiță Daniel-FlorinPartidul Social Democrat
    3Gheorghe Andrei-DanielPartidul Național Liberal
    4Tuță George-CristianPartidul Național Liberal
    5Șerban GianinaAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 26 Maramureș
    1Apjok NorbertUniunea Democrată Maghiară din România
    2Zetea Gabriel-ValerPartidul Social Democrat
    3Șimon GheorghePartidul Social Democrat
    4Bota Călin-IoanPartidul Național Liberal
    5Alexe Florin-AlexandruPartidul Național Liberal
    6Cristian BrianAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    7Pop DariusAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 27 Mehedinți
    1Popescu Virgil-DanielPartidul Național Liberal
    2Mărculescu DumitruPartidul Național Liberal
    3Chirilă Virgil AlinPartidul Social Democrat
    4Folescu Cornel-VasilePartidul Social Democrat
     +  Circumscripția electorală nr. 28 Mureș
    1Gliga DumitrițaPartidul Social Democrat
    2Buicu Corneliu-FlorinPartidul Social Democrat
    3Kolcsár Anquetil-KárolyUniunea Democrată Maghiară din România
    4Csép Éva-AndreaUniunea Democrată Maghiară din România
    5Kulcsár-Terza József-GyörgyUniunea Democrată Maghiară din România
    6Giurgiu AdrianAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    7Molnar ErvinPartidul Național Liberal
    8Tanasă DanAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 29 Neamț
    1Șerban Ciprian-ConstantinPartidul Social Democrat
    2Bulai Oana-GianinaPartidul Social Democrat
    3Munteanu RemusPartidul Social Democrat
    4Bulai IulianAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    5Cozmanciuc Corneliu-MugurelPartidul Național Liberal
    6Leoreanu Laurențiu-DanPartidul Național Liberal
    7Calista Mara-DanielaPartidul Național Liberal
    8Mitrea DumitrinaAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 30 Olt
    1Știrbu Gigel-SorinelPartidul Național Liberal
    2Iancu Marius-IonelPartidul Social Democrat
    3Grecu Ion-CătălinPartidul Social Democrat
    4Barbu Florin-IonuțPartidul Social Democrat
    5Chesnoiu Adrian-IonuțPartidul Social Democrat
    6Albotă Emil-FlorinPartidul Social Democrat
     +  Circumscripția electorală nr. 31 Prahova
    1Predoiu Marian-CătălinPartidul Național Liberal
    2Ionescu GeorgePartidul Național Liberal
    3Roșca MirceaPartidul Național Liberal
    4Prișcă Răzvan SorinPartidul Național Liberal
    5Toader Bogdan-AndreiPartidul Social Democrat
    6Teodoroiu Simona-MayaPartidul Social Democrat
    7Gavrilescu Grațiela-LeocadiaPartidul Social Democrat
    8Paraschiv RodicaPartidul Social Democrat
    9Lupu Andrei-RăzvanAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    10Polițeanu Mihai-LaurențiuAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    11Axinia Adrian-GeorgeAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 32 Satu Mare
    1Cristescu Radu-MihaiPartidul Social Democrat 
    2Panait RaduAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    3Magyar Loránd-BálintUniunea Democrată Maghiară din România 
    4Nagy SzabolcsUniunea Democrată Maghiară din România 
    5Cozma Adrian-FelicianPartidul Național Liberal 
     +  Circumscripția electorală nr. 33 Sălaj
    1Prunean Alin-CostelAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    2Bode Lucian-NicolaePartidul Național Liberal 
    3Neaga Florian-ClaudiuPartidul Social Democrat 
    4Seres DenesUniunea Democrată Maghiară din România 
     +  Circumscripția electorală nr. 34 Sibiu
    1Barna Ilie-DanAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    2Trif Bogdan GheorghePartidul Social Democrat 
    3Turcan RalucaPartidul Național Liberal 
    4Thellmann ChristinePartidul Național Liberal 
    5Șovăială ConstantinPartidul Național Liberal 
    6Suciu Sebastian-IlieAlianța pentru Unirea Românilor 
     +  Circumscripția electorală nr. 35 Suceava
    1Balan IoanPartidul Național Liberal 
    2Fădor AngelicaPartidul Național Liberal 
    3Gheorghiu BogdanPartidul Național Liberal 
    4Bejinariu EugenPartidul Social Democrat 
    5Adomnicăi Mirela-ElenaPartidul Social Democrat 
    6Popescu VladPartidul Social Democrat 
    7Șoldan GheorghePartidul Social Democrat 
    8Ciornei Radu TudorAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    9Pușcașu Lucian-FlorinAlianța pentru Unirea Românilor 
    10Acatrinei Dorel-GheorgheAlianța pentru Unirea Românilor 
     +  Circumscripția electorală nr. 36 Teleorman
    1Piper-Savu FlorinPartidul Social Democrat
    2Stancu PaulPartidul Social Democrat
    3Barbu CostelPartidul Național Liberal
    4Calotă Florică IcăPartidul Național Liberal
    5Stoian MariaPartidul Național Liberal
     +  Circumscripția electorală nr. 37 Timiș
    1Pirtea Marilen-GabrielPartidul Național Liberal 
    2Ardelean Ben-OniPartidul Național Liberal 
    3Șandru CosminPartidul Național Liberal 
    4Chira Claudiu-MartinPartidul Național Liberal 
    5Drulă CătălinAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    6Toda Daniel-LiviuAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    7Fălcoi NicuAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    8Grindeanu Sorin MihaiPartidul Social Democrat 
    9Simonis Alfred-RobertPartidul Social Democrat 
    10Stoica Ciprian-TitiAlianța pentru Unirea Românilor 
     +  Circumscripția electorală nr. 38 Tulcea
    1Terente EugenAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    2Șișcu GeorgePartidul Național Liberal
    3Gudu MichaelPartidul Național Liberal
    4Furtună MirelaPartidul Social Democrat
     +  Circumscripția electorală nr. 39 Vaslui
    1Botez Mihai-CătălinAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    2Tătaru NeluPartidul Național Liberal
    3Polak TudorPartidul Național Liberal
    4Popica Eduard-AndreiPartidul Social Democrat
    5Solomon AdrianPartidul Social Democrat
    6Stativă Irinel-IoanPartidul Social Democrat
    7Enachi RaisaAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 40 Vâlcea
    1Buican CristianPartidul Național Liberal
    2Cazan Laurențiu-NicolaePartidul Național Liberal
    3Popa Ștefan-OvidiuPartidul Social Democrat
    4Oteșanu DanielaPartidul Social Democrat
    5Neață EugenPartidul Social Democrat
    6Lazăr Ion-MarianAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
     +  Circumscripția electorală nr. 41 Vrancea
    1Halici NicușorPartidul Social Democrat
    2Stoica ElenaPartidul Social Democrat
    3Ștefan IonPartidul Național Liberal
    4Dancă IonelPartidul Național Liberal
    5Badiu GeorgelAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 42 București
    1Orban LudovicPartidul Național Liberal
    2Alexandru Victoria-VioletaPartidul Național Liberal
    3Trăilă CristinaPartidul Național Liberal
    4Tănase AntonelPartidul Național Liberal
    5Burduja Sebastian-IoanPartidul Național Liberal
    6Băcanu Cristian-TudorPartidul Național Liberal
    7Popescu PavelPartidul Național Liberal
    8Rafila AlexandruPartidul Social Democrat
    9Tudorache DanielPartidul Social Democrat
    10Tușa Adriana-DianaPartidul Social Democrat
    11Florea DanielPartidul Social Democrat
    12Goleac Nicoleta-MatildaPartidul Social Democrat
    13Nassar RodicaPartidul Social Democrat
    14Mihălcescu Carmen-IleanaPartidul Social Democrat
    15Popescu Dan-CristianPartidul Social Democrat
    16Florea Oana-ConsuelaPartidul Social Democrat
    17Năsui Claudiu-Iulius-GavrilAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    18Prună Cristina-MădălinaAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    19Țoiu Oana-SilviaAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    20Seidler Cristian-GabrielAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    21Buzoianu Diana-AndaAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    22Badea Mihai-AlexandruAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    23Teniță Dragoș-CătălinAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    24Pop Rareș-TudorAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    25Stoica DianaAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    26Apostol Alin-GabrielAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    27Neagu Denisa-ElenaAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    28Özmen Oana-MarcianaAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    29Simion George-NicolaeAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Circumscripția electorală nr. 43 - Circumscripția electorală pentru cetățenii români cu domiciliul în afara țării
    1Lőrincz Ștefan-IulianAlianța USR PLUSUniunea Salvați România
    2Tulbure Simina-Geanina-DanielaAlianța USR PLUSPartidul Libertate, Unitate și Solidaritate
    3Făgărășian Valentin-IliePartidul Național Liberal
    4Volosatîi BorisAlianța pentru Unirea Românilor
     +  Deputați aleși la nivel național
    1Grosaru Andi-GabrielAsociația Italienilor din România - RO.AS.IT.
    2Stoica Bogdan-AlinAsociația Liga Albanezilor din România
    3Stancu IonelAsociația Macedonenilor din România
    4Manea Cătălin-ZamfirAsociația Partida Romilor „PRO-EUROPA“
    5Feodor SilviuComunitatea Rușilor Lipoveni din România
    6Vexler SilviuFederația Comunităților Evreiești din România
    7Ganț Ovidiu-VictorForumul Democrat al Germanilor din România
    8Pambuccian VarujanUniunea Armenilor din România
    9Nacov GheorgheUniunea Bulgară din Banat-România
    10Ghera Giureci-SlobodanUniunea Croaților din România
    11Firczak Iulius MarianUniunea Culturală a Rutenilor din România
    12Amet VarolUniunea Democrată a Tătarilor Turco-Musulmani din România
    13Ibram IuseinUniunea Democrată Turcă din România
    14Merka Adrian-MiroslavUniunea Democratică a Slovacilor și Cehilor din România
    15Zisopol Dragoș-GabrielUniunea Elenă din România
    16Longher GhervazenUniunea Polonezilor din România
    17Crîstici OgneanUniunea Sârbilor din România
    18Petrețchi Nicolae-MiroslavUniunea Ucrainenilor din România
     +  Anexa nr. 2
    ANEXA
    cuprinzând numele și prenumele deputaților pentru care s-a amânat validarea
    în ședința Camerei Deputaților din 21 decembrie 2020
     +  Circumscripția electorală nr. 8 Brașov
    1Tobă FranciscAlianța pentru Unirea Românilor
    ----