ORDIN nr. 3.743 din 30 aprilie 2010privind sesiunea specială de bacalaureat 2010 pentru absolvenţii de liceu participanţi la loturile naţionale lărgite ce se pregătesc pentru olimpiadele şi concursurile internaţionale
EMITENT
  • MINISTERUL EDUCAŢIEI, CERCETĂRII, TINERETULUI ŞI SPORTULUI
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 310 din 12 mai 2010



    În baza Legii învăţământului nr. 84/1995, republicată, cu modificările şi completările ulterioare,în conformitate cu Hotărârea Guvernului nr. 81/2010 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului,ministrul educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului emite prezentul ordin.  +  Articolul 1Se aprobă calendarul sesiunii speciale de bacalaureat 2010 pentru absolvenţii de liceu participanţi la loturile naţionale lărgite ce se pregătesc pentru olimpiadele şi concursurile internaţionale. Calendarul este cuprins în anexa nr. 1, care face parte integrantă din prezentul ordin.  +  Articolul 2Sesiunea specială de bacalaureat pentru elevii participanţi la loturile de pregătire pentru olimpiadele şi concursurile internaţionale se va desfăşura la Colegiul Naţional Vocaţional "Nicolae Titulescu" din Slatina, judeţul Olt.  +  Articolul 3Lista nominală a candidaţilor care pot participa la examenul de bacalaureat, sesiunea specială 2010, este cuprinsă în anexa nr. 2, care face parte integrantă din prezentul ordin.  +  Articolul 4Comisia pentru examenul de bacalaureat 2010, sesiunea specială menţionată la art. 1, se numeşte de către Inspectoratul Şcolar al Judeţului Olt. Se numeşte ca preşedinte al acestei comisii profesor universitar doctor Marin Ionică de la Facultatea de Ştiinţe Economice, Universitatea din Piteşti.  +  Articolul 5Examenul se desfăşoară pe baza Metodologiei de organizare şi desfăşurare a examenului de bacalaureat 2010, aprobată prin Ordinul ministrului educaţiei, cercetării şi inovării, interimar, nr. 5.507/2009 privind aprobarea Calendarului examenului de bacalaureat - 2010, a Metodologiei de organizare şi desfăşurare a examenului de bacalaureat - 2010, precum şi a Atribuţiilor membrilor comisiilor de bacalaureat. Disciplinele la care se susţine examenul de bacalaureat şi programele de examen sunt cele aprobate prin Ordinul ministrului educaţiei, cercetării şi inovării, interimar, nr. 5.508/2009 privind disciplinele şi programele pentru examenul de bacalaureat - 2010.  +  Articolul 6Direcţia generală educaţie şi învăţare pe tot parcursul vieţii, Direcţia generală învăţământ în limbile minorităţilor, relaţia cu Parlamentul şi sindicatele, Direcţia generală economic, finanţe, Centrul Naţional de Evaluare şi Examinare, Inspectoratul Şcolar al Judeţului Olt, conducerea Colegiului Naţional Vocaţional "Nicolae Titulescu" duc la îndeplinire prevederile prezentului ordin.  +  Articolul 7Prezentul ordin se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.Ministrul educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului,Daniel Petru FuneriuBucureşti, 30 aprilie 2010.Nr. 3.743.  +  Anexa 1 CALENDARULsesiunii speciale a examenului de bacalaureat2010 pentru elevii participanţi la loturile olimpice
    6-7 iunie 2010 - înscrierea candidaţilor
    8 iunie 2010 - limba şi literatura română - proba E) a) - probă scrisă
    9 iunie 2010 - proba obligatorie a profilului - proba E) c) - probă scrisă
    10 iunie 2010 - proba la alegere a profilului şi specializării - proba E) d) - probă scrisă
    11 iunie 2010 - limba şi literatura maternă - proba E) b) - probă scrisă; afişarea rezultatelor şi depunerea contestaţiilor (după ora 18,00)
    12 iunie 2010 - rezolvarea contestaţiilor şi afişarea rezultatelor finale
     +  Anexa 2 TABELcu elevii componenţi ai loturilor naţionale lărgite, ce pot susţineexamenul de bacalaureat - sesiune specială, 6-12 iunie 2010, Slatina
    *Font 7*
    Nr. crt. Numele şi prenumele Clasa Unitatea de învăţământ/localitatea Judeţul Olimpiada/ Concursul
    1. DUŢĂ E. RALUCA XII Colegiul Naţional "Dr. Ioan Mesota"/Braşov Braşov BIOLOGIE
    2. ENACHE I. PAULA XII Colegiul Naţional "Ion C. Brătianu"/Piteşti Argeş BIOLOGIE
    3. ACONSTANTINESEI V. DRAGOS XII Colegiul Naţional "Gh. Vrânceanu"/Bacău Bacău BIOLOGIE
    4. GEORGESCU D. R. MIHAELA XII Liceul Teoretic "Alexandru Ioan Cuza"/Bucureşti Bucureşti BIOLOGIE
    5. PASCU R. EMILIA GEORGIANA XII Colegiul Naţional "Carol I"/Craiova Dolj BIOLOGIE
    6. POPESCU TIBERIU XII Colegiul Naţional "Mircea cel Bătrân"/Constanţa Constanţa BIOLOGIE
    7. SĂCĂRESCU ALINA XII Colegiul Naţional "E. Racoviţă"/Iaşi Iaşi BIOLOGIE
    8. IORDACHE V. TIBERIU-PAUL XII Colegiul Naţional "Mihai Viteazul"/Ploieşti Prahova BIOLOGIE
    9. ISTRĂŢOAIE I. BOGDAN IOAN XII Colegiul Naţional "C. Brediceanu"/Lugoj Timiş BIOLOGIE
    10. LEUCĂ C. ANDREI XII Colegiul Naţional "M. Eminescu"/Botoşani Botoşani BIOLOGIE
    11. BURA T. VLAD XII Colegiul Naţional "M. Eminescu"/Satu Mare Satu Mare BIOLOGIE
    12. DRĂGHICI M. OANA-ROXANA XII Colegiul Naţional "Tudor Vladimirescu"/Târgu Jiu Gorj BIOLOGIE
    13. MIRON D. MARIA ALEXANDRA XII Colegiul Naţional "Mihai Viteazul"/Bucureşti Bucureşti BIOLOGIE
    14. GIURGIU C. CONSTANTIN XII Liceul Teoretic "Nicolae Bălcescu"/Cluj-Napoca Cluj CHIMIE
    15. MOGA D. IOANA XII Colegiul Naţional "E. Gojdu"/Oradea Bihor CHIMIE
    16. CĂLDĂRARU F. OCTAV XII Colegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu"/ Bucureşti Bucureşti CHIMIE
    17. CRAINIC V. NICOLAE XII Colegiul Naţional/Iaşi Iaşi CHIMIE
    18. BUCIU C. PETRE XII Colegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu"/ Bucureşti Bucureşti CHIMIE
    19. MOCANU G. V. FELIX COSMIN XII Colegiul Naţional "Sfântu Sava"/Bucureşti Bucureşti CHIMIE
    20. LESNIC S.F. ANCA XII Colegiul Naţional "Ion Minulescu"/Slatina Olt CHIMIE
    21. RADU V. CLAUDIU XII Colegiul Naţional "B.P. Haşdeu"/Buzău Buzău CHIMIE
    22. BARBU ION ALEXANDRU XII Colegiul Naţional "Ion Minulescu"/Slatina Olt GEOGRAFIE
    23. POP BOGDAN ANDREI XII Colegiul Naţional "Silvania"/Zalău Sălaj ENGLEZĂ
    24. ANDRAS ORSOLYA XII Liceul Teoretic "Bathory Istvan"/Cluj-Napoca Cluj LIMBA ŞI LITERA- TURA MAGHIARĂ
    25. BRAZDILIK ZSUZSA XII Liceul Teoretic "Bolyai Farkas"/Târgu Mureş Mureş LIMBA ŞI LITERA- TURA MAGHIARĂ
    26. POHOATA COSMIN XII Colegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu"/ Bucureşti Bucureşti MATEMATICĂ
    27. CIUPAN ANDREI XII Colegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu"/ Bucureşti Bucureşti MATEMATICĂ
    28. PĂDUREANU VICTOR XII Colegiul Naţional "Carol I"/Craiova Dolj MATEMATICĂ
    29. ŢURCAŞ GEORGE-CĂTĂLIN XII Colegiul Naţional "Simion Bărnuţiu"/Şimleu Silvaniei Sălaj MATEMATICĂ
    30. MOLDOVAN DORIN VASILE XII Colegiul Naţional "Andrei Mureşanu"/Dej Cluj MATEMATICĂ
    31. CRÎNGUREANU N. ANDREI DANIEL XII Liceul Internaţional de Informatică/Bucureşti Bucureşti MATEMATICĂ
    32. ANGHEL CRISTINA XII Colegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu"/ Bucureşti Bucureşti MATEMATICĂ
    33. TATAROIU BOGDAN-CRISTIAN XII Liceul Internaţional de Informatică/Bucureşti Bucureşti INFORMATICĂ
    34. TUTUNARU MIHAI-COSMIN XII Colegiul Naţional "Traian"/Drobeta-Turnu Severin Mehedinţi INFORMATICĂ
    35. PARVU ANDREI-BOGDAN XII Colegiul Naţional de Informatică "Tudor Vianu"/ Bucureşti Bucureşti INFORMATICĂ
    36. HEVELE ISTVAN XII Liceul Teoretic "Orban Balazs"/Cristuru Secuiesc Harghita INFORMATICĂ
    37. MISARCA ANDREI XII Colegiul Naţional "Andrei Şaguna"/Braşov Braşov INFORMATICĂ
    38. MARCU FLORIAN XII Colegiul Naţional "Roman Vodă"/Roman Neamţ INFORMATICĂ
    39. BLEŞNEAG IONUŢ XII Colegiul Naţional "Petru Rareş"/Suceava Suceava ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ ŞI FIZICĂ
    40. CIOCÎRLAN DANIEL XII Colegiul Naţional "Al. Vlahuţă"/Râmnicu Sărat Buzău FIZICĂ
    41. CÎRSTOIU CRISTINA XII Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă"/Curtea de Argeş Argeş ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ
    42. CONSTANTIN MARIUS XII Liceul Internaţional de Informatică/Bucureşti Bucureşti ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ ŞI FIZICĂ
    43. CONSTANTINESCU GABRIEL CRISTIAN XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Iaşi Iaşi FIZICĂ
    44. KRUK SANDOR-IOZSEF XII Colegiul Naţional "Vasile Lucaciu"/Baia Mare Maramureş ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ
    45. MĂRGARINT VLAD DUMITRU XII Colegiul Naţional "Gheorghe Roşca Codreanu"/Bârlad Vaslui ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ ŞI FIZICĂ
    46. TURCU TUDOR CRISTIAN XII Liceul de Informatică "Tiberiu Popoviciu"/Cluj-Napoca Cluj ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ
    47. ZELKO IOANA XII Liceul Internaţional de Informatică/Bucureşti Bucureşti ASTRONOMIE ŞI ASTROFIZICĂ ŞI FIZICĂ
    48. POPA V. IANA-ALEXANDRA XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş NATAŢIE ŞI PENTATLON MODERN
    49. MATEI M. MIHAI FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş NATAŢIE ŞI PENTATLON MODERN
    50. SANDU M. IRINA XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti NATAŢIE ŞI PENTATLON MODERN
    51. MANEA D. BOGDAN XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti NATAŢIE ŞI PENTATLON MODERN
    52. NEAGU OLIVIA XII Liceul "Traian Vuia"/Reşiţa Caraş- Severin LUPTE
    53. OANCEA BEATRICE XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti LUPTE
    54. MUNTEANU MIHAELA XIII Grupul Şcolar "Constantin Brâncuşi"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    55. BOGASIERU ELENA NICOLETA XII Liceul Pedagogic "Ştefan Odobleja"/Drobeta-Turnu Severin Mehedinţi LUPTE
    56. PREDOI CORNELIA MĂDĂLINA XII Liceul Economic "Teodor Costescu"/Drobeta-Turnu Severin Mehedinţi LUPTE
    57. CIUHUREZU ANA NICOLETA XII Liceul "Traian Vuia"/Reşiţa Caraş- Severin LUPTE
    58. PETREA ANCA MĂDĂLINA XII Liceul cu Program Sportiv/Roman Neamţ LUPTE
    59. CRÎŞMARU LAURA LILIANA XII Liceul cu Program Sportiv/Roman Neamţ LUPTE
    60. TĂTAR OTILIA MAGDALENA XIII Grupul Şcolar "Constantin Brâncuşi"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    61. UVEGES CSABA XIII Grupul Şcolar "Constantin Brâncuşi"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    62. BUCŞA BUCUR XIII Grupul Şcolar "Constantin Brâncuşi"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    63. MATEFI ARPAD NORBERT XIII Grupul Şcolar de Turism şi Alimentaţie Publică/Braşov Braşov LUPTE
    64. ENEA GHEORGHE XII Grupul Şcolar "Kos Karoly"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    65. ONOFREI SERGIU XII Colegiul Tehnic "Matei Corvin"/Hunedoara Hunedoara LUPTE
    66. ROMAN RAZVAN XII Liceul Economic/Mangalia Constanţa LUPTE
    67. MAŞNIŢA EMANUEL XII Liceul "Traian Vuia"/Reşiţa Caraş- Severin LUPTE
    68. CHIRCU LAURENŢIU XII Liceul "Traian Vuia"/Reşiţa Caraş- Severin LUPTE
    69. ASAN ALEXANDRU XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti LUPTE
    70. FONCSOLI SZOLT XII Liceul "Banyoi"/Odorheiu Secuiesc Harghita LUPTE
    71. MACAREI STOROS LAURENŢIU XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş LUPTE
    72. MOCANU FLORIN XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti LUPTE
    73. IOŞCA CONSTANTIN OVIDIU XII Liceul cu Program Sportiv/Slatina Olt LUPTE
    74. TAMAŞ ATTILA XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor LUPTE
    75. CĂLIN COSMIN XIII Colegiul Naţional Agricol "Carol I"/Slatina Olt LUPTE
    76. CĂŞARU CĂTĂLIN XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanţa Constanţa LUPTE
    77. BURLICA ION XII Liceul cu Program Sportiv/Suceava Suceava LUPTE
    78. CREŢU ROBERT PAUL XII Liceul cu Program Sportiv/Bacău Bacău LUPTE
    79. NEMEŞ SAMUEL ANDREI XII Colegiul Tehnic Transporturi"Transilvania"/Cluj-Napoca Cluj LUPTE
    80. KALLAI GABRIEL ALIN XIII Grupul Şcolar Tehnofrig/Cluj-Napoca Cluj LUPTE
    81. DRĂGUŞIN D. TEODORA MELINDA XII Liceul Teoretic "Ion Neculce"/Bucureşti Bucureşti VOLEI
    82. NEDELCU I. VLAD CRISTIAN XII Grupul Şcolar "Voievodu Mircea"/Târgovişte Dâmboviţa JUDO
    83. ŢIBRNĂ GH. BOGDAN XII Liceul Teoretic "Ioan Petruş"/Otopeni Ilfov BASCHET
    84. IOAN C. DAN -MIHAI XII Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"/Bucureşti Bucureşti BASCHET
    85. STAVARACHE M. EMIL-ANDREI XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti BASCHET
    86. ILINCANU L-A. CLAUDIU- GEORGE XII Colegiul Naţional "Vasile Alecsandri"/Galaţi Galaţi BASCHET
    87. MILENCOVICI B. ZORAN REMUS XII Colegiul Naţional "Constantin Diaconovici"/Timişoara Timiş BASCHET
    88. CORNEANU C. CRISTIAN- FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj BASCHET
    89. POP I. SERGIU-PAVEL XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor BASCHET
    90. PINTEA C-T. TUDOR XII Colegiul Naţional "George Bariţiu"/Cluj-Napoca Cluj BASCHET
    91. STOIEDIN I. ADINA XII Liceul cu Program Sportiv "Banatul"/Timişoara Timiş BASCHET
    92. GRAMA G. CRISTINA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti BASCHET
    93. LOVASZ A A. ADINA DANIELA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti BASCHET
    94. FODOR I-A. MARTA XII Liceul Teoretic "Brassai Samuel"/Cluj-Napoca Cluj BASCHET
    95. PĂTRUŢ A. ROXANA XII Colegiul Naţional "George Coşbuc"/Cluj-Napoca Cluj BASCHET
    96. MARINACHE M. ROXANA MIHAELA XII Colegiul Naţional "George Bariţiu"/Cluj-Napoca Cluj BASCHET
    97. ULICĂ M. LOREDANA ROXANA XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor BASCHET
    98. CURSARU M V. GABRIELA MARIA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti BASCHET
    99. MUNTEANU N. GABRIELA XII Grupul Şcolar Industrial "Sf. Pantelimon"/Călăraşi Călăraşi BASCHET
    100. MUSCĂ E-I. ANDA CRISTINA XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor BASCHET
    101. VLAICU D. G. ALEXANDRA GABRIELA XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor BASCHET
    102. ARMEANU N. ANA- MARIA CRISTINA XII Colegiul Economic "Virgil Madgearu"/Bucureşti Bucureşti VOLEI
    103. VÎLCU N. ADRIANA XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanţa Constanţa VOLEI
    104. JUDEA L. I. FLAVIA MARIA XII Colegiul Naţional "Iulia Haşdeu"/Bucureşti Bucureşti VOLEI
    105. KIS G. GABRIEL CĂTĂLIN XII Colegiul Tehnic "Alexandru Papiu Ilarian"/Zalău Sălaj VOLEI
    106. GEORGESCU I. ANDREI NICUŞOR XII Colegiul Naţional "Nicolae Titulescu"/Craiova Dolj VOLEI
    107. TĂNASE I. DANIEL ALIN XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti NATAŢIE ŞI PENTATLON MODERN
    108. TUDOSE I. DENISA MIHAELA XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti NATAŢIE ŞI PENTATLON MODERN
    109. BRUNEANU G. CRISTIAN XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti NATAŢIE ŞI PENTATLON MODERN
    110. PARASCHIVOIU MARIUS XII Grupul Şcolar Transporturi/Ploieşti Prahova PATINAJ
    111. ILAŞCU GABRIELA XII Colegiul Naţional "Vasile Alecsandri"/Galaţi Galaţi PATINAJ
    112. RADU CRISTINA XII Liceul "Jean Monnet"/Ploieşti Prahova PATINAJ
    113. OLTEAN ANA MARIA XII Grupul Şcolar "Kos Karoly"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    114. LUCA VALENTIN OVIDIU XII Liceul "Traian Vuia"/Reşiţa Caraş- Severin LUPTE
    115. NEGHINĂ OANA NICOLETA XII Colegiul Naţional "Costache Negri"/Galaţi Galaţi POPICE-BOWLING
    116. SAMSON CRISTINA(BIDILICĂ) XII Grupul Şcolar Energetic/Ploieşti Prahova POPICE-BOWLING
    117. MARA S.V ANGELA XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj JUDO
    118. KOVACS V. M. DIANA XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj JUDO
    119. VLĂDOIU C. ADRIANA ELENA XII Grupul Şcolar Industrial/Ploieşti Prahova JUDO
    120. BĂJAN G. LAURA MIHAELA XII Colegiul Naţional "Al. Odobescu"/Piteşti Argeş JUDO
    121. JOITA I.GABRIELA MADALINA XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş JUDO
    122. TIMIŞ F. FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad JUDO
    123. LUCA I. COSTIN IONUT XII Grupul Şcolar Agricol/Bărcăneşti Prahova JUDO
    124. SMEU D. FLAVIU MIRCEA CONSTANTIN XII Colegiul Naţional Sportiv "Cetatea Deva"/Deva Hunedoara JUDO
    125. LAZEA A. AMADO CLAUDIU XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad JUDO
    126. LAZEA A. REMUS MIRCEA XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad JUDO
    127. DRUNA C. COSTEL XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş JUDO
    128. MITRACHE M.CODRUT ALEXANDRU XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş JUDO
    129. VAIDA C. BOGDAN VALENTIN XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti JUDO
    130. MERISANU P.A. ALEXANDRU MARIUS XII Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu JUDO
    131. NEAMTU N. NICOLAE MARIAN XII Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu JUDO
    132. CIOBANU ALEXANDRU XII Grupul Şcolar "Doamna Chiajna"/Chiajna Ilfov JUDO
    133. TOLEA M. ALEXANDRU DRAGOS XIII Liceul Agricol/Mărăcineni Argeş KAIAC-CANOE
    134. GHITULESCU M. GEORGE ROBERT XIII Liceul Agricol/Mărăcineni Argeş KAIAC-CANOE
    135. STANISTEANU E. MARIAN DORIN XIII Liceul Agricol/Mărăcineni Argeş KAIAC-CANOE
    136. MIHAI G. VASILE CRISTIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş KAIAC-CANOE
    137. MARINESCU V. ROBERT CONSTANTIN XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş KAIAC-CANOE
    138. TOLEA A. NICOLAE GABRIELA XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    139. POIANA V. MIHAELA XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    140. VIDINEI M. PAUL XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    141. ONULESCU M. MIHAI XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    142. TUDOSE A. ADRIAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    143. GHITA A. RAZVAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    144. MATEI D. CRISTIAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    145. SOARE I. MIHAI CATALIN XII Grupul Şcolar Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov KAIAC-CANOE
    146. GHEBA N. BOGDAN XII Liceul Agricol/Mărăcineni Argeş KAIAC-CANOE
    147. BURIC M. ALEXANDRU XII Grupul Şcolar "Anghel Saligny"/Tulcea Tulcea KAIAC-CANOE
    148. MATEI D. CRISTIAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    149. GROZUTA D. ADI AURELIAN XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orşova Mehedinţi KAIAC-CANOE
    150. BARBU C. IULIAN CRISTIAN XII Grupul Şcolar "Nicolae Bălcescu"/Voluntari Ilfov KAIAC-CANOE
    151. TERTIS N. NICOLETA XIII Colegiul "Brad Segal"/Tulcea Tulcea KAIAC-CANOE
    152. BERCHIU T. NICOLETA CRISTINA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orşova Mehedinţi KAIAC-CANOE
    153. PESCA S.BIANCA SORINA XII Liceul Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov KAIAC-CANOE
    154. CIOBANU D. OANA ALEXANDRA XII Liceul Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov KAIAC-CANOE
    155. DINU ANDREI XII Grupul Şcolar Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov TIR
    156. BLEI IONUT XII Liceul de Metrologie "Traian Vuia"/Bucureşti Bucureşti TIR
    157. FENESAN RAZVAN XII Colegiul Naţional "George Bariţiu"/Cluj-Napoca Cluj FOTBAL
    158. SOVAILA NICOLAE RADU XII Grupul Şcolar "Simion Stolnicu"/Comarnic Prahova BOB - SANIE
    159. BARBU GABRIEL XII Colegiul "Ernest"/Petroşani Hunedoara BOB - SANIE
    160. CODARCEA ALEXANDRU XII Liceul Teoretic "Mihai Eminescu"/Petroşani Hunedoara BOB - SANIE
    161. ANDREI F. ALEXANDRU XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti POLO
    162. OPREA C. BOGDAN LAURENTIU XII Colegiul Tehnic Feroviar/Bucureşti Bucureşti POLO
    163. NICULAE V. CRISTIAN XII Colegiul Tehnic "Petru Maior"/Bucureşti Bucureşti POLO
    164. FLOREA MARIUS IONUT XII Liceul Bilingv Miguel de Cervantes/Bucureşti Bucureşti POLO
    165. NECULA MIRCEA XII Grupul Şcolar Industrial de Marină/Galaţi Galaţi HOCHEI-GHEAŢĂ
    166. IFTENE FLORIN XII Liceul Teoretic "Emil Racoviţă"/Galaţi Galaţi HOCHEI-GHEAŢĂ
    167. JUSTINIAN CLARA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti HOCHEI-GHEAŢĂ
    168. ALEXE ALEXANDRA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti HOCHEI-GHEAŢĂ
    169. TAPU CIPRIAN XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti HOCHEI-GHEAŢĂ
    170. MIHAILESCU CLAUDIU XII Liceul Teoretic "Benjamin Franklin"/Bucureşti Bucureşti HOCHEI-GHEAŢĂ
    171. PASCARU LEONARD XII Colegiul Economic "Viilor"/Bucureşti Bucureşti HOCHEI-GHEAŢĂ
    172. HRISTACHE CIPRIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Galaţi Galaţi HOCHEI-GHEAŢĂ
    173. SIMA NICULINA XIII Grupul Şcolar/Ostrov Constanţa HOCHEI-GHEAŢĂ
    174. DABIAJA ELORA XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti TENIS
    175. RADU ALICE ANDRADA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj TENIS
    176. DAMASCHIN ALEXANDRA XII Liceul Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj TENIS
    177. GAVRILA LAURENTIU XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş TENIS
    178. POPESCU VALENTIN XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti TENIS
    179. HALEP SIMONA XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanţa Constanţa TENIS
    180. NEDELESCU CATALIN XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş TENIS
    181. STEFAN VLAD XII Liceul de Artă "Ionel Perlea"/Slobozia Ialomiţa TENIS
    182. MARCU DIANA XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti TENIS
    183. FARCAS AXELL DANIEL XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj TENIS
    184. HRISTEA CAMELA XII Liceul Teoretic/Balş Olt TENIS
    185. ROATES STEFAN CONSTANTIN XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Oradea Bihor TENIS
    186. SAVULESCU ANDREI XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti TENIS
    187. DUMITRESCU GEANINA XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti TENIS
    188. MITU ANDREEA XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti TENIS
    189. CONSTANTIN ALIN MIHAI XII Liceul de Arte şi Meserii "Aurel Vijoli"/Făgăraş Braşov TENIS
    190. HINTEUAR TANIA OANA XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    191. LACATUS OCTAVIAN XII Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    192. CRET SONIA DENISA XII Liceul Teoretic "Victor Babeş"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    193. KERTESZ ROBERT LEVENTE XII Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    194. TIBREA MIHAI ALEXANDRU XII Liceul Teoretic "Avram Iancu"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    195. FELECAN RAUL XII Colegiul Tehnic de Comunicaţii "Augustin Maior"/ Cluj-Napoca Cluj KARATE
    196. CRISTEAN PAUL XII Liceul Teoretic "Avram Iancu"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    197. DANCESCU DRAGOS XII Colegiul de Ştiinţe "Grigore Antipa"/Braşov Braşov KARATE
    198. SURDU ANCA XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanţa Constanţa GIMNASTICĂ
    199. GHEORGHE IULIAN XII Grupul Şcolar Construcţii "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti GIMNASTICĂ
    200. BĂLĂŞOIU CRISTIAN GEORGE XII Liceul Teoretic "Benjamin Franklin"/Bucureşti Bucureşti TENIS DE MASĂ
    201. DĂESCU M. COSMIN XII Colegiul Naţional "Octav Onicescu"/Bucureşti Bucureşti TENIS DE MASĂ
    202. SOARE IULIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Buzău Buzău TENIS DE MASĂ
    203. SEBE ANAMARIA XII Liceul cu Program Sportiv/Constanţa Constanţa TENIS DE MASĂ
    204. ENE ROMINA XII Liceul cu Program Sportiv/Slatina Olt TENIS DE MASĂ
    205. BÎNŢĂ CLAUDIA XII Liceul cu Program Sportiv/Slatina Olt TENIS DE MASĂ
    206. MARIN ALEXANDRA LAURA XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti SCRIMĂ
    207. BIRSAN ANDREI SEBASTIAN XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti SCRIMĂ
    208. ROSU ADRIANA LIDIA XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti SCRIMĂ
    209. CRISTIAN CRISTINA MIHAELA XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti SCRIMĂ
    210. PREDUTOIU IOANA XII Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"/Bucureşti Bucureşti SCRIMĂ
    211. COSTIN CIPRIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Iaşi Iaşi SCRIMĂ
    212. POPESCU ANA MARIA XII Liceul Teoretic "Ştefan Odobleja"/Bucureşti Bucureşti SCRIMĂ
    213. TUDOR ALICE FLORIANA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj SCRIMĂ
    214. TUDOSE D. CONSTANTIN XII Liceul "1 Mai"/Ploieşti Prahova NATAŢIE
    215. PREDA C. CATALIN PETRU XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti NATAŢIE
    216. DOBRICA I. DANIEL XII Colegiul Bilingv "George Coşbuc"/Bucureşti Bucureşti NATAŢIE
    217. MEXI C.C. ALEXANDRU XII Colegiul Bilingv "George Coşbuc"/Bucureşti Bucureşti NATAŢIE
    218. TATAR GH. GHEORGHE CRISTIAN XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti NATAŢIE
    219. ISTRATE V. CONSTANTIN XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanţa Constanţa RUGBY
    220. ARITON M. IONUT XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanţa Constanţa RUGBY
    221. CURCA G. CLAUDIU NICU XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj RUGBY
    222. LAZĂR V. DORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Iaşi Iaşi RUGBY
    223. TARAGAN C. CRISTIAN CONSTANTIN XII Liceul cu Program Sportiv/Iaşi Iaşi RUGBY
    224. BĂLŢATU I. MADALIN IONUT XIII Liceul "Henri Coandă"/Arad Arad RUGBY
    225. IFTODE S. EUGEN ANDREI XIII Liceul "Henri Coandă"/Arad Arad RUGBY
    226. MOTOTOLEA C. VALI CATALIN XIII Colegiul Tehnic "Tomis"/Constanţa Constanţa RUGBY
    227. CONACHE V. GABRIEL XII Liceul cu Program Sportiv/Suceava Suceava RUGBY
    228. CITEA F. REMUS FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Focşani Vrancea RUGBY
    229. GAIŢĂ D. ANDREI XII Liceul cu Program Sportiv/Focşani Vrancea RUGBY
    230. ALEXE I. ALIN MARIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Focşani Vrancea RUGBY
    231. PANAIT I. EMANUEL BOGDAN IULIUS XII Colegiul Naţional "Aurel Vlaicu"/Bucureşti Bucureşti RUGBY
    232. NEACŞU F. BOGDAN EMANUEL XII Liceul Teoretic "Benjamin Franklin"/Bucureşti Bucureşti RUGBY
    233. PĂTRAŞCU P. STEFAN XIII Liceul de Construcţii Căi Ferate/Bucureşti Bucureşti RUGBY
    234. CRISTEA C. ANDREI BOGDAN XII Colegiul Naţional "Aurel Vlaicu"/Bucureşti Bucureşti RUGBY
    235. CANTONIERU I. EDUARD ALEXANDRU XII Colegiul Naţional "Aurel Vlaicu"/Bucureşti Bucureşti RUGBY
    236. MUNTEANU L. MARIUS LUCIAN XII Liceul Pedagogic "Alexandru Vlahuţă"/Bârlad Vaslui RUGBY
    237. BRATU M. TUDOREL GEORGIAN XII Grupul Şcolar "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov RUGBY
    238. TAMBA C. PETRU XIII Liceul de Construcţii Căi Ferate/Bucureşti Bucureşti RUGBY
    239. LEMNARU T. MADALIN VLAD XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad RUGBY
    240. TUTUNEA ALEXANDRU ALBERTO XII Grupul Şcolar Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov RUGBY
    241. DIACONU V. BRATU GEORGE XII Liceul cu Program Sportiv/Focşani Vrancea RUGBY
    242. MUŞAT A. CRISTIAN FLORIN XII Grupul Şcolar Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov RUGBY
    243. ION M. EUGEN XII Grupul Şcolar Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov RUGBY
    244. ASAN D. ALI ALEXANDRU XIII Colegiul Tehnic de Material Rulant şi Transport Feroviar Bucureşti RUGBY
    245. VLAD I. IONUT XIII Liceul Comercial "Carol I"/Constanţa Constanţa RUGBY
    246. VASILE N.DRAGOS ALEXANDRU XIII Grupul Şcolar Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov RUGBY
    247. BĂRDAŞU S. VASILE FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Baia Mare Maramureş RUGBY
    248. SUCIU J. SILVIU SEBASTIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Baia Mare Maramureş RUGBY
    249. AILENEI RAZVAN XII Colegiul Naţional "Vasile Lucaciu"/Baia Mare Maramureş RUGBY
    250. STAN COSMIN XII Colegiul Naţional "Aurel Vlaicu"/Bucureşti Bucureşti RUGBY
    251. TĂNASE SILVIU ANDREI XII Liceul "Ştefan Odobleja"/Bucureşti Bucureşti RUGBY
    252. CONSTANTIN V. IONUT ALEXANDRU XIII Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"/Bucureşti Bucureşti RUGBY
    253. SANDU ANA MARIA XII Colegiul Tehnic Căi Ferate "Unirea"/Iaşi Iaşi RUGBY
    254. GÎLCA LARISA XII Colegiul Tehnic Căi Ferate "Unirea"/Iaşi Iaşi RUGBY
    255. SAVA IULIANA XII Colegiul Tehnic Căi Ferate "Unirea"/Iaşi Iaşi RUGBY
    256. MITROI ANDREI FLORIN XIII Grupul Şcolar Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov RUGBY
    257. PLOPEANU RICHARD ALEXANDRU XIII Grupul Şcolar Agricol "Cezar Nicolau"/Brăneşti Ilfov RUGBY
    258. MANOLACHE A. MARIA CĂTĂLINA XII Colegiul Economic "Ion Ghica"/Târgovişte Dâmboviţa ATLETISM
    259. MEHES A. ALEXANDRU XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor ATLETISM
    260. MIHALCEA D. IONUŢ XII Liceul cu Program Sportiv/Brăila Brăila ATLETISM
    261. MILITARU I. ROBERT CORNEL XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş ATLETISM
    262. MOVILEANU T.O.I. CRISTINA OLIVIA IOANA XII Colegiul Tehnic "Constantin Istrati"/Câmpina Prahova ATLETISM
    263. NEDELCU I. ANDREEA MARIA XII Liceul "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu ATLETISM
    264. NEMES A. ROBERT SANDOR XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor ATLETISM
    265. PREDA V. GEORGE DANIEL XII Grupul Şcolar de Construcţii "N. Mihăescu"/Târgovişte Dâmboviţa ATLETISM
    266. PURDA M. IOSEFINA XII Liceul "Traian Vuia"/Reşiţa Caraş- Severin ATLETISM
    267. RADU A. STELIAN ALEXANDRU XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş ATLETISM
    268. RÎPEANU C.IONELA MINODORA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    269. SLABU S. ADRIAN JENEL XII Colegiul Naţional "Octav Onicescu" Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    270. STAN GH. ALEXANDRA GEORGIANA XII Grupul Şcolar Industrial Energetic/Câmpina Prahova ATLETISM
    271. STĂNCULESCU N. ADRIANA XII Colegiul Naţional "Victor Babeş"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    272. STĂNESCU R. VLAD XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    273. STĂNILĂ GH. GEORGIANA CRISTINA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    274. ŞUHANI V. CĂTĂLIN VASILE XII Colegiul "Alexandru cel Bun"/Gura Humorului Suceava ATLETISM
    275. TOADER M. ELIZA RALUCA XII Colegiul Tehnic "Constantin Istrati"/Câmpina Prahova ATLETISM
    276. TRIFAN I.V. ADRIAN IONEL XII Liceul cu Program Sportiv/Bistriţa Bistriţa- Năsăud ATLETISM
    277. TROFIN D. ANDREI CIPRIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Suceava Suceava ATLETISM
    278. TUDORACHE C. GABRIEL XII Colegiul Economic "Maria Teiuleanu"/Piteşti Argeş ATLETISM
    279. TURNEA D. ADRIANA DANIELA XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanţa Constanţa ATLETISM
    280. ZANFIRESCU M. MARIA ANA XII Liceul Teoretic "Axente Sever"/Mediaş Sibiu ATLETISM
    281. MILITARU F. IULIA ALINA XII Colegiul Naţional "Mihai Viteazul"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    282. TÂRZIMAN I. ESTERA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    283. GOLEAC M.ANTONIO CRISTIAN XII Colegiul Naţional "Octav Onicescu"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    284. ANDREI F. BEATRICE XII Colegiul Naţional "Nichita Stănescu"/Ploieşti Prahova ATLETISM
    285. ARSENE GH. MARIUS DANIEL XII Grupul Şcolar Economic/Mihăileşti Giurgiu ATLETISM
    286. BACIU C. ALEXANDRU GEORGE XII Liceul cu Program Sportiv/Bacău Bacău ATLETISM
    287. BARBU A. ANDREEA ROBERTA XII Liceul "Mircea Eliade"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    288. BĂNĂNĂU P. CORNEL XII Colegiul Naţional "Octav Onicescu"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    289. BERENDEI ST. DRAGOŞ XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    290. CACIURIAC V. ALEXANDRA CĂTĂLINA XII Liceul Teoretic "Mihail Sadoveanu"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    291. CĂLBOREAN Z. CLAUDIU ZAHARIE XII Liceul Teoretic "Stephan Ludwig Roth"/Mediaş Sibiu ATLETISM
    292. CĂLIN M. IONUŢ COSMIN XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    293. CĂLINOIU A. ALEXANDRU GEORGE XII Colegiul Tehnic "Constantin Istrati"/Câmpina Prahova ATLETISM
    294. CHEŞCHEŞ E. F. LUCIAN XII Liceul "Nicolae Teclu"/Copşa Mică Sibiu ATLETISM
    295. CIOBANU P. RĂZVAN IONUŢ XII Colegiul Naţional "Nicolae Grigorescu"/Câmpina Prahova ATLETISM
    296. CÎRNARU I.ADRIAN VALENTIN XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş ATLETISM
    297. COCOŞI A. IONUŢ ROBERT XII Liceul "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu ATLETISM
    298. COMAN V. VLAD MIHAI XII Colegiul Naţional "Nicolae Grigorescu"/Câmpina Prahova ATLETISM
    299. COSTACHE GH. ALIN GEORGE XII Liceul cu Program Sportiv/Piteşti Argeş ATLETISM
    300. CRĂCIUNESCU C. F. BOGDAN RĂZVAN XII Liceul Teoretic "Independenţa"/Calafat Dolj ATLETISM
    301. DAVID C. IONUŢ XII Grupul Şcolar de Construcţii "N. Mihăescu"/ Târgovişte Dâmboviţa ATLETISM
    302. DEAŞ V. MARIUS ALEXANDRU XII Colegiul Tehnic "Constantin Istrati"/Câmpina Prahova ATLETISM
    303. DINCĂ E. IONELA ECATERINA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    304. DUMITRESCU C. DANIELA XII Liceul P.T.T.R. "Gheorghe Airinei"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    305. DUMITRU V. MIHAI CODRUŢ XII Grupul Şcolar Forestier/Câmpina Prahova ATLETISM
    306. DUMITRU T. RALUCA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    307. ENACHE I. ADRIANA GEORGIANA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trişcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    308. ENE I. DIANA MARIA XII Liceul "Traian Vuia"/Reşiţa Caraş- Severin ATLETISM
    309. GAG M. ANDREI MARIUS XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad ATLETISM
    310. GAGIU D. DANIEL XII Grupul Şcolar "Grigore Moisil"/Brăila Brăila ATLETISM
    311. GUŢU D. O. MIHAELA SANDRA XII Colegiul Naţional "Octav Onicescu"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    312. IANCU I. IOANA ALEXANDRA XII Colegiul Naţional "Octav Onicescu"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    313. ISĂILĂ V. ADINA XII Liceul "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu ATLETISM
    314. TOMA GH. PETRICĂ XII Grupul Şcolar de Construcţii "N. Mihăescu"/Târgovişte Dâmboviţa ATLETISM
    315. IVAŞCU R.N. ANDREEA XII Colegiul Naţional "Ion Creangă"/Bucureşti Bucureşti ATLETISM
    316. BODIN CĂTĂLIN XII Colegiul Naţional "Mircea Eliade"/Sighişoara Mureş HANDBAL
    317. COJOCARU RAREŞ MARIAN XII Colegiul Naţional "Mircea Eliade"/Sighişoara Mureş HANDBAL
    318. HRIMIUC DIDIL ROBERT XII Colegiul Naţional "Mircea Eliade"/Sighişoara Mureş HANDBAL
    319. ILII GAVRIL ALIN XII Colegiul Naţional "Mircea Eliade"/Sighişoara Mureş HANDBAL
    320. MĂRGINEANU ALEXANDRU MĂDĂLIN XII Colegiul Naţional "Mircea Eliade"/Sighişoara Mureş HANDBAL
    321. RAMBA ILINUŢ EMANUEL XII Colegiul Naţional "Mircea Eliade"/Sighişoara Mureş HANDBAL
    322. SANDRU CIPRIAN XII Colegiul Naţional "Mircea Eliade"/Sighişoara Mureş HANDBAL
    323. VANCEA BOGDAN CIPRIAN XII Colegiul Naţional "Mircea Eliade"/Sighişoara Mureş HANDBAL
    324. POPOVICI TIBERIU XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Baia Mare Maramureş HANDBAL
    325. BALASZ RADU XII Liceul cu Program Sportiv/Braşov Braşov HANDBAL
    326. RĂU BOGDAN MIRCEA XII Liceul cu Program Sportiv/Braşov Braşov HANDBAL
    327. POLOCOSER ANDREEA XII Liceul cu Program Sportiv/Galaţi Galaţi HANDBAL
    328. MĂRGINEAN DELIA XIII Liceul Industrial Metalurgic nr. 3/Galaţi Galaţi HANDBAL
    329. DRĂGUŢ ANA-MARIA XII Liceul cu Program Sportiv/Brăila Brăila HANDBAL
    330. GOGORIŢĂ OANA ALEXANDRA XII Liceul "Nicolae Titulescu"/Craiova Dolj HANDBAL
    331. ILIE CARMEN GABRIELA XII Liceul "Nicolae Titulescu"/Craiova Dolj HANDBAL
    332. IONESI ANA-MARIA CLAUDIA XII Liceul "Nicolae Titulescu"/Craiova Dolj HANDBAL
    333. AILINCĂI CRINA ELENA XII Liceul cu Program Sportiv "Avram Iancu"/Zalău Sălaj HANDBAL
    334. PREDA GEORGIANA XII Colegiul Tehnic "Gheorghe Lazăr"/Plopeni Prahova HANDBAL
    335. IVAN IRINA XII Colegiul Tehnic Energetic/Râmnicu Vâlcea Vâlcea HANDBAL
    336. POP ŞTEFAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    337. POP LEON XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    338. MORARU MARIAN DUMITRU ANDREI XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    339. PÎRGHIE MARIUS IOAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    340. SAMSON MIHAI XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    341. STOICA GEORGIAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    342. DRUNCEA DANIELA XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    343. GRĂDINARIU OANA ELENA XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    344. OROS TEODOR ALEXANDRU XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orşova Mehedinţi CANOTAJ
    345. TUDOSANU ANA MARIA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orşova Mehedinţi CANOTAJ
    346. BUBURUZAN ALEXANDRA PAULA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orşova Mehedinţi CANOTAJ
    347. FLOREA SIMONA ANDREEA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orşova Mehedinţi CANOTAJ
    348. MODREA FLORINA GEORGIANA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orşova Mehedinţi CANOTAJ
    349. BOGHIAN ANDREEA NICOLETA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orşova Mehedinţi CANOTAJ
    350. VERMEŞAN ALEXANDRA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orşova Mehedinţi CANOTAJ
    351. MITEA COSTIN IRINEL XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/ Constanţa Constanţa CANOTAJ
    352. GRECU LAURENŢIU XII Colegiul Tehnic Dierna/Orşova Mehedinţi CANOTAJ
    353. POPONEA ADELINA-ELENA XII Colegiul Agricol "Viaceslav Harnaj"/Bucureşti Bucureşti CANOTAJ
    354. MIHALACHE ALEXANDRA- NICOLETA XII Colegiul Agricol "Viaceslav Harnaj"/Bucureşti Bucureşti CANOTAJ
    355. DANCIU MARIUS pro- moţia 2009 Grupul Şcolar Forestier/Bistriţa Bistriţa- Năsăud HALTERE
    356. CHIRILĂ IOAN CRISTIAN XII Colegiul Naţional "Emil Racoviţă"/Bucureşti Bucureşti ŞAH
    357. BĂCIOIU LORENA XII Colegiul Naţional de Arte "Regina Maria"/Constanţa Constanţa ADMITERE LYON, FRANŢA
    --------