ORDIN nr. 3.840/81/2024privind aprobarea Listei unităților de învățământ preuniversitar incluse în Programul național "Masă sănătoasă" în anul 2024
EMITENT
  • MINISTERUL EDUCAȚIEI Nr. 3.840 din 23 februarie 2024
  • MINISTERUL AGRICULTURII ȘI DEZVOLTĂRII RURALE Nr. 81 din 27 februarie 2024
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 161 din 27 februarie 2024



    Având în vedere:– Referatul de aprobare nr. 340/DGIP din 22.02.2024 al Direcției generale învățământ preuniversitar din cadrul Ministerului Educației;– Referatul de aprobare nr. 206.227 din 23.02.2024 al Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale,în temeiul:– art. 77 alin. (5) și (9) din Legea învățământului preuniversitar nr. 198/2023, cu modificările și completările ulterioare;– art. 2 alin. (6) și art. 12 alin. (2) lit. b) din Hotărârea Guvernului nr. 24/2024 privind instituirea Programului național „Masă sănătoasă“;– Ordinului ministrului educației nr. 3.070/15.01.2024 privind aprobarea criteriilor pentru includerea unităților de învățământ în Programul național „Masă sănătoasă“ (PNMS) pentru anul 2024;– art. 13 alin. (3) din Hotărârea Guvernului nr. 369/2021 privind organizarea și funcționarea Ministerului Educației, cu modificările și completările ulterioare;– art. 9 alin. (5) din Hotărârea Guvernului nr. 30/2017 privind organizarea și funcționarea Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, precum și pentru modificarea art. 6 alin. (6) din Hotărârea Guvernului nr. 1.186/2014 privind organizarea și funcționarea Autorității pentru Administrarea Sistemului Național Antigrindină și de Creștere a Precipitațiilor, cu modificările și completările ulterioare,ministrul educației și ministrul agriculturii și dezvoltării rurale emit prezentul ordin.  +  Articolul 1Se aprobă Lista unităților de învățământ preuniversitar incluse în Programul național „Masă sănătoasă“ în anul 2024, prevăzută în anexa care face parte integrantă din prezentul ordin.  +  Articolul 2Autoritățile responsabile pentru implementarea prezentului ordin sunt: Direcția generală învățământ preuniversitar, direcția minorități, inspectoratele școlare județene/al municipiului București și unitățile de învățământ preuniversitar.  +  Articolul 3Prezentul ordin se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.
    p. Ministrul educației,
    Gigel Paraschiv,
    secretar de stat
    p. Ministrul agriculturii și dezvoltării rurale,
    Violeta Mușat,
    secretar de stat
     +  ANEXĂ
    LISTA
    unităților de învățământ preuniversitar incluse în
    Programul național „Masă sănătoasă“ (PNMS) în anul 2024
    Nr. unități de învățământ incluse în PNMSJudețTip UATDenumirea unității/subdiviziunii administrativ - teritoriale a municipiilorDenumirea unității de învățământ
    1.223TOTAL GENERAL
    1ALBAComunăUnireaȘcoala Gimnazială „Avram Iancu” Unirea
    2ALBAComunăCetatea de BaltăȘcoala Gimnazială Ștefan cel Mare Cetatea de Baltă
    3ALBAComunăRoșia MontanăȘcoala Gimnazială Simion Balint Roșia Montană
    4ALBAComunăBucerdea GrânoasăȘcoala Gimnazială Ioan Maiorescu Bucerdea Grânoasă
    5ALBAMunicipiuBlajȘcoala Gimnazială „Simion Bămuțiu” Blaj-Tiur
    6ALBAComunăScărișoaraȘcoala Gimnazială Scărișoara
    7ALBAComunăAlbacLiceul Tehnologic „Țara Moților” Albac
    8ALBAComunăCergăuȘcoala Gimnazială „Aron Cotraș” Cergău Mare
    9ALBAComunăVidraȘcoala Gimnazială Vidra
    10ALBAComunăGârbovaȘcoala Gimnazială Gârbova
    11ALBAComunăBuciumȘcoala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Bucium
    12ALBAComunăCiuruleasaȘcoala Gimnazială Ciuruleasa
    13ALBAComunăHopârtaȘcoala Gimnazială Hopârta
    14ALBAOrașTeiușLiceul Teoretic Teiuș
    15ALBAMunicipiuSebeșLiceul cu Program Sportiv „Florin Fleșeriu” Sebeș
    16ALBAComunăIghiuȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Ighiu
    17ALBAComunăVințu de JosȘcoala Gimnazială „Iuliu Maniu” Vințu de Jos
    18ALBAOrașCâmpeniȘcoala Gimnazială Câmpeni
    19ALBAOrașCugirȘcoala Gimnazială „Iosif Pervain” Cugir
    20ALBAOrașBaia de ArieșLiceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieș
    21ALBAComunăLunca MureșuluiȘcoala Gimnazială „Simion Lazăr” Lunca Mureșului
    22ALBAComunăȘonaȘcoala Gimnazială Șona
    23ALBAComunăȘugagȘcoala Gimnazială Șugag
    24ALBAComunăCricăuȘcoala Gimnazială „Decebal” Cricău
    25ALBAMunicipiuAiudȘcoala Gimnazială Ovidiu Hulea Aiud / Structura Școala Gimnazială Liviu Rebreanu Aiud
    26ALBAComunăVadu MoțilorȘcoala Gimnazială Vadu Moților
    27ALBAComunăSăscioriȘcoala Gimnazială Săsciori
    28ALBAComunăNoșlacȘcoala Gimnazială Noșlac
    29ALBAComunăCâlnicȘcoala Gimnazială Câlnic
    30ALBAMunicipiuAlba IuliaLiceul Tehnologic ”Dorin Pavel” Alba Iulia
    31ALBAComunăMeteșȘcoala Gimnazială Meteș
    32ALBAComunăSântimbruȘcoala Gimnazială ”Ioan de Hunedoara” Sântimbru
    33ALBAComunăJidveiLiceul Tehnologic Jidvei/structura - Școala Gimnazială Veseuș și structura - Școala Gimnazială Bălcaciu
    33TOTAL
    1ARADComunăVărădia de MureșȘcoala Gimnazială „Cristian Herbei” Vărădia de Mureș
    2ARADComunăCovăsânțȘcoala Gimnazială „Comeliu Micloși” Covăsânț
    3ARADComunăApateuȘcoala Gimnazială „Gheorghe Popovici” Apateu
    4ARADMunicipiuAradȘcoala Gimnazială „Adam Nicolae”
    5ARADComunăTâmovaȘcoala Gimnazială Tâmova
    6ARADMunicipiuAradȘcoala Gimnazială „Ilarion Felea”
    7ARADMunicipiuAradȘcoala Gimnazială „Iosif Moldo van”
    8ARADOrașLipovaLiceul „Sever Bocu” Lipova
    9ARADMunicipiuAradLiceul Tehnologic Francisc Neuman
    10ARADComunăȘiriaȘcoala Gimnazială „Ioan Slavici” Șiria
    11ARADOrașSântanaȘcoala Gimnazială Sântana
    12ARADOrașCurticiLiceul Tehnologic „Ion Creangă” Curtici
    13ARADOrașLipovaLiceul „Atanasie Marienescu” Lipova
    14ARADComunăGhiorocLiceul Tehnologic „Vasile Juncu” Miniș
    15ARADComunăMișcaȘcoala Gimnazială Vânători
    16ARADComunăFelnacȘcoala Gimnazială „A. Sebeșan” Felnac
    17ARADComunăȘaguȘcoala Gimnazială Fiscut
    18ARADComunăSocodorȘcoala Gimnazială „Iustin Marșieu” Socodor
    19ARADComunăConopȘcoala Gimnazială „St. Cicio Pop” Conop
    20ARADOrașPecicaLiceul Teoretic „Gh. Lazăr” Pecica
    21ARADComunăȘepreusȘcoala Gimnazială „Mihai Veliciu” Sepreuș
    22ARADComunăSemlacȘcoala Gimnazială „I. Danicico” Semlac
    23ARADComunăȘeitinȘcoala Gimnazială „St. Bozian” Seitin
    24ARADComunăHășmașȘcoala Gimnazială Hășmaș
    25ARADOrașNădlacLiceul „G.J. Tajovski” Nădlac
    26ARADOrașPâncotaLiceul Teoretic Pâncota
    27ARADComunăOlariȘcoala Gimnazială Olari
    28ARADComunăSecusigiuȘcoala Gimnazială Secusigiu
    29ARADComunăPăulișȘcoala Gimnazială Păuliș
    30ARADComunăUsusăuȘcoala Gimnazială “Teodor Păcățian” Ususău
    31ARADComunăZimandu NouȘcoala Gimnazială “Andrei Șaguna”
    32ARADComunăIratoșuȘcoala Gimnazială Iratoșu
    33ARADComunăZăbraniȘcoala Gimnazială “Adam Müller Guttenbrunn” Zăbrani
    34ARADComunăTârnovaȘcoala Gimnazială “Romul Motorca” Agrișu Mare
    35ARADComunăMoneasaȘcoala Gimnazială “Gheorghe Groza” Moneasa
    36ARADComunăPăulișȘcoala Gimnazială “Sabin Manuilă” Sâmbăteni
    37ARADComunăZădăreniȘcoala Gimnazială Zădăreni
    37TOTAL
    1ARGEȘComunăAlbeștii de ArgeșȘcoala Gimnazială Albeștii de Argeș
    2ARGEȘComunăHârtieștiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Hârtiești
    3ARGEȘComunăMiceștiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Micești
    4ARGEȘComunăȚ ițeștiȘcoala Gimnazială „I.C. Lăzărescu” Țițești
    5ARGEȘComunăBughea de SusȘcoala Gimnazială Nr. 1 Bughea de Sus
    6ARGEȘComunăValea Mare PravățȘcoala Gimnazială Nr. 1 Valea Mare Pravăț
    7ARGEȘComunăBerevoeștiȘcoala Gimnazială „Mihai Tican Rumano” Berevoești
    8ARGEȘComunăAninoasaȘcoala Gimnazială Broșteni-Aninoasa
    9ARGEȘComunăCorbeniȘcoala Gimnazială Nr.l Corbeni
    10ARGEȘComunăDavideștiȘcoala Gimnazială Davidești
    11ARGEȘComunăDragoslaveleȘcoala Gimnazială „Iosif Catrinescu” Dragoslavele
    12ARGEȘComunăLeordeniȘcoala Gimnazială „Nicolae Crețulescu” Leordeni
    13ARGEȘComunăMălureniȘcoala Gimnazială „Petre Tudose” Mălureni
    14ARGEȘComunăMerișaniȘcoala Gimnazială Merișani
    15ARGEȘComunăMihăeștiȘcoala Gimnazială „Ion Iorgulescu” Mihăești
    16ARGEȘComunăSchitu GoleștiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Schitu Golești
    17ARGEȘComunăStoeneștiȘcoala Gimnazială Nr.l Stoenești
    18ARGEȘComunăVultureștiȘcoala Gimnazială Nr.l Vulturești
    19ARGEȘComunăPietroșaniȘcoala Gimnazială Nr.l Pietroșani
    20ARGEȘComunăVlădeștiȘcoala Gimnazială Nr.l Vlădesti
    21ARGEȘComunăMozăceniLiceul Tehnologic „Liviu Rebreanu” Mozăceni
    22ARGEȘComunăBârlaȘcoala Gimnazială Nr.l Bârla
    23ARGEȘComunăMărăcineniLiceul Tehnologic Mărăcineni
    24ARGEȘComunăBogațiȘcoala Gimnazială „Radu cel Mare” Bogați
    25ARGEȘComunăAlbeștii de MuscelȘcoala Gimnazială Nr. 1 Albeștii de Muscel
    26ARGEȘComunăRucărȘcoala Gimnazială „Nae A. Ghica” Rucăr
    27ARGEȘComunăUngheniȘcoala Gimnazială „Tudor Cornel” Ungheni
    28ARGEȘComunăMoșoaiaȘcoala Gimnazială Moșoaia
    29ARGEȘComunăVedeaLiceul Tehnologic Vedea
    30ARGEȘComunăȘuiciȘcoala Gimnazială “Toma Brătianu” Șuici
    31ARGEȘComunăBălileștiȘcoala Gimnazială Bălilești
    32ARGEȘComunăBuzoeștiȘcoala Gimnazială Vulpești
    33ARGEȘComunăCepariȘcoala Gimnazială “Nicolae Velea” Cepari
    33TOTAL
    1BACAUComunăDofteanaȘcoala Gimnazială „Scarlat Longhin” Dofteana
    2BACAUComunăPoduriȘcoala Gimnazială „Gen. Nicolae Șova” Poduri
    3BACAUComunăGura VăiiȘcoala Gimnazială Nr.l Gura Văii
    4BACAUComunăGhimeș-FăgetȘcoala Gimnazială „Dani Gergely” Ghimeș
    5BACAUComunăAsăuȘcoala Gimnazială Asău
    6BACAUComunăLipovaȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Lipova
    7BACAUComunăSolonțȘcoala Gimnazială Solonț
    8BACAUComunăGlăvăneștiȘcoala Gimnazială Glăvănești
    9BACAUComunăTraianȘcoala Gimnazială Traian
    10BACAUComunăBuhociȘcoala Gimnazială „Constantin Popovici” Buhoci
    11BACAUOrașBuhușiȘcoala Gimnazială „Ștefan cel Mare” Buhuși
    12BACAUComunăPodu TurculuiLiceul Tehnologic „Alexandru Vlahuță” Podu Turcului
    13BACAUComunăSascutȘcoala Gimnazială „Explorator Teodor Gheorghe Negoiță” Sascut
    14BACAUComunăCaș inȘcoala Gimnazială „învățător Neculai Pâslara” Cașin
    15BACAUComunăCăiuțiȘcoala Gimnazială „Răducanu Rosetti” Căiuți
    16BACAUComunăBerești-TazlăuȘcoala Gimnazială Berești-Tazlău
    17BACAUComunăSănduleniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Sănduleni
    18BACAUComunăBalcaniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Balcani
    19BACAUComunăValea SeacăȘcoala Gimnazială Nr. 1 Valea Seacă
    20BACAUComunăPalancaȘcoala Gimnazială Palanca
    21BACAUComunăScorțeniȘcoala Gimnazială Scorțeni
    22BACAUComunăTg. TrotușȘcoala Gimnazială Tg. Trotuș
    23BACAUComunăZemeșȘcoala Gimnazială „Ștefan cel Mare” Zemeș
    24BACAUComunăLuizi CălugaraȘcoala Gimnazială Luizi Călugara
    25BACAUComunăRacovaȘcoala Gimnazială „Ion Borcea” Racova
    26BACAUMunicipiuMomeștiȘcoala Gimnazială „Alexandru Sever” Momești
    27BACAUComunăHelegiuȘcoala Gimnazială Helegiu
    28BACAUComunăMăgireștiȘcoala Gimnazială Măgirești
    29BACAUComunăCorbascaȘcoala Gimnazială Corbasca
    30BACAUComunăStrugariȘcoala Gimnazială Strugari
    31BACĂUComunăBrusturoasaȘcoala Gimnazială „Ioana Radu Rosetti” Brusturoasa
    32BACAUOrașBuhușiȘcoala Gimnazială “Mihai Eminescu” Buhuși
    33BACĂUComunăDealu MoriiȘcoala Gimnazială Dealu Morii
    34BACĂUComunăMotoșeniȘcoala Gimnazială “Gheorghe Nechita” Motoșeni
    35BACĂUComunăPârjolȘcoala Gimnazială Pârjol
    36BACĂUComunăBuciumiȘcoala Gimnazială Buciumi
    36TOTAL
    1BIHORComunăSânmartinLiceul Tehnologic „Felix” Sânmartin
    2BIHORComunăTincaLiceul Teoretic „Nicolae Jiga” Tinca
    3BIHOROrașSăcuieniLiceul Teoretic „Petofi Sandor” Săcuieni
    4BIHORComunăIneuȘcoala Gimnazială „Puiu Sever” Ineu
    5BIHORComunăDrăgăneștiȘcoala Gimnazială „Viorel Horj” Drăgănești
    6BIHORComunăCopăcelȘcoala Gimnazială Nr.l Chijic
    7BIHORComunăCiumeghiuȘcoala Gimnazială Nr.l Ciumeghiu
    8BIHORComunăCociuba MareȘcoala Gimnazială Nr.l Cociuba Mare
    9BIHORComunăDiosigȘcoala Gimnazială Nr.l Diosig
    10BIHORComunăBatărȘcoala Gimnazială Nr.2 Talpoș
    11BIHORComunăHusasău de TincaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Husasău de Tinca
    12BIHORComunăDrăgeștiȘcoala Gimnazială Nr.l Drăgești
    13BIHORComunăTăuteuȘcoala Gimnazială Nr.2 Bogei
    14BIHORComunăLăzăreniȘcoala Gimnazială Nr.l Lăzăreni
    15BIHORComunăȚețcheaȘcoala Gimnazială Nr.l Hotar
    16BIHOROrașOradeaȘcoala Gimnazială „Lucreția Suciu” Oradea
    17BIHORComunăPetreuȘcoala Gimnazială Nr.l Petreu
    18BIHORComunăRăbăganiȘcoala Gimnazială Nr.l Răbăgani
    19BIHORComunăTuleaȘcoala Gimnazială „Nestor Porumb” Tulea
    20BIHORComunăBaleȘcoala Gimnazială Nr.l Bale
    21BIHORComunăBatărȘcoala Gimnazială Nr.l Batăr
    22BIHOROrașOradeaȘcoala Gimnazială „Ioan Slavici” Oradea
    23BIHORComunăCurtuișeniȘcoala Gimnazială „Dr. Balasi Jozsef ’ Curtuișeni
    24BIHORComunăȘuncuiușLiceul Tehnologic Nr.l Șuncuiuș
    25BIHORComunăHolodȘcoala Gimnazială „Iosif Vulcan” Holod
    26BIHOROrașSăcuieniȘcoala Gimnazială „Toldy” Sânnicolau de Munte
    27BIHORComunăChișlazȘcoala Gimnazială Nr.l Chișlaz
    28BIHORComunăTarceaȘcoala Gimnazială Nr.l Tarcea
    29BIHORComunăGepiuȘcoala Gimnazială Nr.l Gepiu
    30BIHORComunăMăgeștiȘcoala Gimnazială Nr.l Butani
    31BIHORComunăCefaȘcoala Gimnazială Nr.l Cefa
    32BIHORComunăȘimianȘcoala Gimnazială „Kazinczy Ferenc” Șimian
    33BIHORComunăAușeuȘcoala Gimnazială “Alexandru Roman” Aușeu
    34BIHORComunăȘoimiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Urviș de Beiuș
    35BIHORComunăSâmbătaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Sâmbăta
    36BIHORComunăBratcaLiceul Teoretic Nr. 1 Bratca
    37BIHORComunăSânnicolau RomânȘcoala Gimnazială Nr. 1 Sânnicolau Român
    37TOTAL
    1BISTRIȚA NASAUDComunăMateiȘcoala Gimnazială Matei
    2BISTRIȚA NASAUDComunăMateiȘcoala Gimnazială „Vasile Grigore Borgovan” Corvinești
    3BISTRIȚA NASAUDComunăTiha BârgăuluiȘcoala Gimnazială Tiha Bârgăului
    4BISTRIȚA NASAUDComunăTiha BârgăuluiȘcoala Gimnazială Tureac
    5BISTRIȚA NASAUDComunăParvaȘcoala Gimnazială „Vasile Scurtu” Parva
    6BISTRIȚA NASAUDComunăTârlișuaȘcoala Profesională Târlișua
    7BISTRIȚA NASAUDComunăLivezileȘcoala Gimnazială Livezile
    8BISTRIȚA NASAUDComunăLeșuȘcoala Gimnazială Nr. 1 Leșu
    9BISTRIȚA NASAUDComunăSânmihaiu de CâmpieȘcoala Gimnazială Sânmihaiu de Câmpie
    10BISTRIȚA NASAUDOrașSângeorz-BăiȘcoala Gimnazială „Artemiu Publiu Alexi” Sângeorz-Băi
    11BISTRIȚA NASAUDOrașNăsăudȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Năsăud
    12BISTRIȚA NASAUDOrașBecleanȘcoala Gimnazială „Grigore Silași” Beclean
    13BISTRIȚA NASAUDComunăDumitraȘcoala Gimnazială Dumitra
    14BISTRIȚA NASAUDComunăNimigea de JosȘcoala Gimnazială „Viorel Nimigeanu” Nimigea de Jos
    15BISTRIȚA NASAUDComunăBranișteaȘcoala Gimnazială Braniștea
    16BISTRIȚA NASAUDComunăBranișteaȘcoala Gimnazială Cireșoaia
    17BISTRIȚA NASAUDComunăJosenii BârgăuluiȘcoala Gimnazială „Aurel Rău” Josenii Bârgăului
    18BISTRIȚA NASAUDMunicipiuBistrițaȘcoala Gimnazială nr.4 Bistrița
    19BISTRIȚA NASAUDMunicipiuBistrițaȘcoala Gimnazială nr.7 Bistrița
    20BISTRIȚA-NĂSĂUDComunăCiceu-MihăieștiȘcoala Gimnazială «Petru Rareș» Ciceu-Mihăiești
    21BISTRIȚA-NĂSĂUDComunăSilivașu de CâmpieȘcoala Gimnazială Silivașu de Câmpie
    22BISTRIȚA-NĂSĂUDComunăMonorȘcoala Gimnazială «Paul Tanco» Monor
    23BISTRIȚA-NĂSĂUDComunăCoșbucȘcoala Gimnazială «George Coșbuc» Coșbuc
    24BISTRIȚA-NĂSĂUDComunăLechințaLiceul Tehnologic Lechința
    25BISTRIȚA-NĂSĂUDComunăChiuzaȘcoala Gimnazială «Liviu Rebreanu» Chiuza
    26BISTRIȚA-NĂSĂUDComunăRomuliȘcoala Gimnazială Romuli
    26TOTAL
    1BOTOȘANIMunicipiuBotoșaniLiceul cu Program Sportiv Botoșani
    2BOTOȘANIComunăUngureniLiceul Tehnologic Plopenii Mari - Ungureni
    3BOTOȘANIComunăHudeștiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Hudești
    4BOTOȘANIComunăCurteștiȘcoala Gimnazială Nr.l Orășeni-Deal
    5BOTOȘANIComunăUngureniȘcoala Gimnazială Nr.l Ungureni
    6BOTOȘANIComunăTudoraȘcoala Gimnazială „Tiberiu Crudu” Tudora
    7BOTOȘANIComunăMileancaȘcoala Gimnazială Nr.l Mileanca
    8BOTOȘANIMunicipiuDorohoiȘcoala Gimnazială „Spiru Haret” Dorohoi
    9BOTOȘANIMunicipiuBotoșaniȘcoala Gimnazială Nr. 12 Botoșani
    10BOTOȘANIComunăCristeștiȘcoala Gimnazială Nr.l Cristești
    11BOTOȘANIComunăCordăreniȘcoala Gimnazială „Mihai Munteanu” Cordăreni
    12BOTOȘANIComunăAlbeștiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Albești
    13BOTOȘANIComunăDrăgușeniȘcoala Gimnazială „Aristotel Crîșmaru” Drăgușeni
    14BOTOȘANIComunăLeordaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Leorda
    15BOTOȘANIOrașBuceceaLiceul Tehnologic Bucecea
    16BOTOȘANIMunicipiuDorohoiȘcoala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi
    17BOTOȘANIComunăMihălășeniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Mihălășeni
    18BOTOȘANIComunăCristineștiȘcoala Gimnazială „Ioan Murariu” Cristinești
    19BOTOȘANIComunăHilișeu-HoriaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Hilișeu-Horia
    20BOTOȘANIComunăCoțușcaLiceul Tehnologic Coțușca
    21BOTOȘANIComunăBălușeniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Bălușeni
    22BOTOȘANIMunicipiuDorohoiȘcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” Dorohoi
    23BOTOȘANIComunăRipiceniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Ripiceni
    24BOTOȘANIComunăIbăneștiȘcoala Gimnazială „Mihail Sadoveanu” Dumbrăvița
    25BOTOȘANIComunăPomârlaLiceul Teoretic “Anastasie Bașotă” Pomârla
    26BOTOȘANIOrașSăveniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Săveni
    27BOTOȘANIComunăLuncaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Lunca
    28BOTOȘANIComunăViișoaraȘcoala Gimnazială “Dimitrie Brândză” Viișoara
    28TOTAL
    1BRAILAComunăCiocileȘcoala Gimnazială Ciocile
    2BRAILAComunăMărașuȘcoala Gimnazială „Nicolae Grigore Mărășanu“
    3BRAILAComunăRâmniceluȘcoala Gimnazială Râmnicelu
    4BRAILAComunăSurdila-GreciȘcoala Gimnazială Surdila-Greci
    5BRAILAComunăCireșuȘcoala Profesională „Anastase Simu” Cireșu
    6BRAILAComunăȘuțeștiȘcoala Gimnazială „Costache Grigore Șuțu“
    7BRAILAComunăUlmuȘcoala Gimnazială „General Stan Poetaș“
    8BRAILAComunăGradișteaȘcoala Profesională „Emil Drăgan“
    9BRAILAComunăViziruȘcoala Gimnazială Lanurile
    10BRAILAComunăSurdila-GăiseancaȘcoala Gimnazială Surdila-Găiseanca
    11BRAILAComunăRacovițaȘcoala Gimnazială Racovița
    12BRAILAComunăSalcia TudorȘcoala Gimnazială Salcia Tudor
    13BRAILAComunăTichileștiȘcoala Gimnazială Tichilești
    14BRAILAComunăGalbenuȘcoala Gimnazială „Toma Tâmpeanu” Galbenu
    15BRAILAComunăChiscaniȘcoala Gimnazială Chiscani
    16BRAILAComunăScorțaru NouȘcoala Gimnazială ’’Vasile Băncilă”
    17BRAILAComunăGropeniȘcoala Gimnazială Gropeni
    18BRAILAComunăMovila MiresiiȘcoala Gimnazială Movila Miresii
    19BRAILAComunăViziruȘcoala Gimnazială Viziru
    20BRAILAMunicipiuBrăilaȘcoala Gimnazială „Anton Pann”
    21BRAILAComunăRomanuȘcoala Gimnazială Romanu
    22BRAILAComunăJirlăuȘcoala Gimnazială Jirlău
    23BRAILAComunăUnireaȘcoala Gimnazială Unirea
    24BRAILAComunăVișaniȘcoala Gimnazială Vișani
    25BRAILAComunăMăxineniLiceul Tehnologic „Matei Basarab” Măxineni
    26BRAILAComunăTufeștiȘcoala Gimnazială „Petre Carp” Tufești
    26TOTAL
    1BRAȘOVComunăPârăuȘcoala Gimnazială Pârău
    2BRAȘOVComunăTicușuȘcoala Gimnazială Ticușu Vechi
    3BRAȘOVComunăLisaȘcoala Gimnazială Lisa
    4BRAȘOVComunăTărlungeniȘcoala Gimnazială Tărlungeni
    5BRAȘOVComunăTeliuȘcoala Gimnazială Teliu
    6BRAȘOVComunăȘoarșȘcoala Gimnazială Șoarș
    7BRAȘOVComunăApațaȘcoala Gimnazială „Apacai Csere Janos” Apața
    8BRAȘOVComunăVama BuzăuluiȘcoala Gimnazială Vama Buzăului
    9BRAȘOVComunăBuneștiȘcoala Gimnazială Bunești
    10BRAȘOVComunăȘincaȘcoala Gimnazială „Gh. Șincai” Șinca Veche
    11BRAȘOVComunăBudilaȘcoala Gimnazială Budila
    12BRAȘOVComunăBudilaGrădinița cu program normal Budila
    13BRAȘOVComunăRacoșȘcoala Gimnazială „Bethlen Samuel” Racoș
    14BRAȘOVComunăVișteaȘcoala Gimnazială Viștea de Jos
    15BRAȘOVOrașZămeștiȘcoala Gimnazială Nr. 2 „Academician Nicolae Zamfir” Zămești
    16BRAȘOVComunăReceaȘcoala Gimnazială „Ioan Boeriu” Recea
    17BRAȘOVComunăOrmenișȘcoala Gimnazială Ormeniș
    18BRAȘOVComunăCrizbavȘcoala Gimnazială Crizbav
    19BRAȘOVComunăCațaȘcoala Gimnazială Cața
    20BRASOVComunăCațaȘcoala Gimnazială Drăușeni
    21BRAȘOVComunăDrăgușȘcoala Gimnazială „I.C. Drăgușanu” Drăguș
    22BRAȘOVComunăSâmbăta de SusȘcoala Gimnazială „Sfinții Brâncoveni” Sâmbăta de Sus
    23BRAȘOVMunicipiuBrașovGrădinița cu program prelungit Nr. 3
    24BRAȘOVMunicipiuBrașovGrădinița cu program prelungit „Primii Pași” Nr. 10
    25BRAȘOVMunicipiuBrașovGrădinița cu program prelungit Nr. 35
    26BRAȘOVMunicipiuBrașovGrădinița cu program prelungit Nr. 21
    27BRAȘOVMunicipiuBrașovȘcoala Gimnazială Nr. 14 „Sf. Bartolomeu” Brașov
    28BRAȘOVMunicipiuBrașovGrădinița cu program prelungit „Lumea Copiilor” Nr. 25
    29BRAȘOVMunicipiuBrașovGrădinița cu program prelungit Nr. 2
    30BRAȘOVMunicipiuBrașovGrădinița cu program normal Nr. 12 A
    31BRAȘOVMunicipiuBrașovGrădinița cu program prelungit Nr. 7
    32BRAȘOVMunicipiuBrașovColegiul Tehnic Energetic “Remus Răduleț” Brașov
    33BRAȘOVComunăȘercaiaȘcoala Gimnazială Șercaia
    34BRAȘOVComunăJibertȘcoala Gimnazială Jibert
    34TOTAL
    1BUCUREȘTISectorSector 1Școala Gimnazială Nr. 178
    2BUCUREȘTISectorSector 1Școala Gimnazială „Uruguay”
    3BUCUREȘTISectorSector 3Școala Gimnazială Nr. 47
    4BUCUREȘTISectorSector 4Școala Gimnazială „General Eremia Grigorescu”
    5BUCUREȘTISectorSector 4Școala Gimnazială Nr. 108
    6BUCUREȘTISectorSector 4Școala Gimnazială Nr. 165
    7BUCUREȘTISectorSector 4Școala Gimnazială „Ienăchiță Văcărescu”
    8BUCUREȘTISectorSector 5Școala Gimnazială „Petrache Poenaru”
    9BUCUREȘTISectorSector 5Școala Gimnazială Nr. 124
    10BUCUREȘTISectorSector 6Școala Gimnazială „Ion Dumitriu”
    11BUCUREȘTISectorSector 6Școala Gimnazială „Sfânta Treime”
    12BUCUREȘTISectorSector 6Școala Gimnazială Nr.309
    13BUCUREȘTISectorSector 1Școala Gimnazială Nr. 181
    14BUCUREȘTISectorSector 4Școala Gimnazială „George Bacovia”
    15BUCUREȘTISectorSector 5Școala Gimnazială Nr. 131
    16BUCUREȘTISectorSector 6Școala Gimnazială Nr. 161
    17BUCUREȘTISectorSector 1Școala Gimnazială Nr. 162
    18BUCUREȘTISectorSector 2Școala Gimnazială Nr. 32
    18TOTAL
    1BUZĂUMunicipiuBuzăuLiceul Tehnologic Meserii și Servicii Municipiul Buzău
    2BUZĂUMunicipiuRâmnicu SăratȘcoala Gimnazială „Dr. Ilie Pavel” Municipiul Râmnicu Sărat
    3BUZĂUMunicipiuBuzăuȘcoala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Municipiul Buzău
    4BUZĂUComunăGălbinașiȘcoala Gimnazială Comună Gălbinași
    5BUZĂUComunăVipereștiȘcoala Gimnazială Comună Viperești
    6BUZĂUComunăVadu PașiiȘcoala Gimnazială Comună Vadu Pașii
    7BUZĂUComunăBereaLiceul Tehnologic „Sf. Mucenic Sava” Comună Berea
    8BUZĂUOrașPătârlageleLiceul Tehnologic Oraș Pătârlagele
    9BUZĂUComunăBreazaȘcoala Gimnazială Comună Breaza
    10BUZĂUComunăBisocaȘcoala Gimnazială „Gheorghe Munteanu Murgoci” Comună Bisoca
    11BUZĂUComunăBrăeștiȘcoala Gimnazială Sat Brătilești, Comună Brăești
    12BUZĂUComunăMăguraȘcoala Gimnazială Comuna Măgura
    13BUZĂUComunăLuciuȘcoala Gimnazială „Prof. Dr. Ion Angliei” Comună Luciu
    14BUZĂUComunăMărăcineniȘcoala Gimnazială „înv. Clemența Beșchea” Sat Căpățânești Comună Mărăcineni
    15BUZĂUComunăCalviniȘcoala Gimnazială „ Dumitru I. Ionescu” Comună Calvini
    16BUZĂUComunăGura TeghiiȘcoala Gimnazială „Pamfil Georgian” Comună Gura Teghii
    17BUZĂUComunăVemeștiȘcoala Gimnazială Sat Cândești Comună Vemești
    18BUZĂUOrașNehoiuȘcoala Gimnazială Sat Lunca Priporului Oraș Nehoiu
    19BUZĂUOrașPogoaneleLiceul Tehnologic „I. A. Rădulescu Pogoneanu” Oraș Pogoanele
    20BUZĂUMunicipiuBuzăuȘcoala Gimnazială „Nicu Constantinescu” Municipiul Buzău
    21BUZĂUComunăMereiȘcoala Gimnazială Comună Merei
    22BUZĂUMunicipiuRâmnicu SăratȘcoala Gimnazială „Gheorghe Vemescu” Municipiul Râmnicu Sărat
    23BUZĂUComunăSiriuȘcoala Gimnazială, comuna Siriu
    24BUZĂUComunăVerneștiȘcoala Gimnazială “Nicolae Ioan Jilinschi”, comuna Vernești
    25BUZĂUComunăȚinteștiȘcoala Gimnazială, sat Maxenu, comuna Țintești
    26BUZĂUComunăScorțoasaȘcoala Gimnazială, comuna Scorțoasa
    27BUZĂUComunăPuieștiȘcoala Gimnazială, comuna Puiești
    27TOTAL
    1CALARAȘIComunăSpanțovȘcoala Gimnazială Nr. 2 Stancea
    2CALARAȘIComunăBorceaLiceul Tehnologic Nr. 1 Borcea
    3CALARAȘIComunăBorceaȘcoala Gimnazială Nr. 2 Borcea
    4CALARAȘIComunăȘtefan cel MareȘcoala Gimnazială „Dragoș Marin” Ștefan cel Mare
    5CALARAȘIComunăModeluȘcoala Gimnazială Nr. 1 Modelu
    6CALARAȘIComunăDragalinaLiceul Tehnologic „Duiliu Zamfirescu” Dragalina
    7CALARAȘIComunăGrădișteaȘcoala Gimnazială „Constantin G. Călinescu” Grădiștea
    8CALARAȘIComunăCiocăneștiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Ciocănești
    9CALARAȘIComunăUlmuȘcoala Gimnazială Nr. 1 Ulmu
    10CALARAȘIComunăRosețiȘcoala Gimnazială „Iancu Rosetti” Roseți
    11CALARAȘIComunăModeluȘcoala Gimnazială Nr.2 Modelu
    12CALARAȘIComunăPerișoruȘcoala Gimnazială Nr. 1 Perișoru
    13CALARAȘIComunăChimogiȘcoala Gimnazială Nr. 3 Chimogi
    14CALARAȘIComunăSăruleștiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Sărulești Gară
    15CALARAȘIComunăRadovanuȘcoala Gimnazială „D.I. Ghica” Radovanu
    16CALARAȘIComunăFundeniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Fundeni
    17CALARAȘIComunăAlexandru OdobescuȘcoala Gimnazială Nr. 1 Nicolae Bălcescu
    18CALARAȘIComunăMitreniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Valea Roșie
    19CALARAȘIComunăVasilațiȘcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Vasilați
    20CALARAȘIComunăChiseletȘcoala Gimnazială Nr. 1 Chiselet
    21CALARAȘIComunăVâlceleleȘcoala Gimnazială „Florența Albu” Vâlcelele
    22CALARAȘIComunăVlad-ȚepeșȘcoala Gimnazială Nr. 1 Vlad-Țepeș
    23CALARAȘIComunăLehliu-SatȘcoala Gimnazială Nr. 1 Lehliu-Sat
    24CALARAȘIComunăFrăsinetȘcoala Gimnazială Nr. 1 Frăsinet
    25CALARAȘIComunăCăscioareleȘcoala Gimnazială Nr. 1 Căscioarele
    26CALARAȘIComunăLuicaȘcoala Gimnazială nr. 1 Luica
    27CALARAȘIComunăSohatuȘcoala Gimnazială nr. 1 Sohatu
    28CALARAȘIComunăȘtefan VodăȘcoala Gimnazială nr. 1 Ștefan Vodă
    29CĂLĂRAȘIComunăȘoldanuȘcoala Gimnazială “Constantin Teodorescu” Șoldanu
    30CĂLĂRAȘIOrașLehliu-GarăȘcoala Gimnazială nr. 1 Răzvani
    31CĂLĂRAȘIComunăJegăliaȘcoala Gimnazială nr. 1 Jegălia
    32CĂLĂRAȘIComunăNanaȘcoala Gimnazială nr. 1 Nana
    33CĂLĂRAȘIComunăDichiseniȘcoala Gimnazială nr. 1 Dichiseni
    33TOTAL
    1CARAȘ-SEVERINComunăBozoviciLiceul Teoretic „Eftimie Murgu“ Bozovici
    2CARAȘ-SEVERINComunăEftimie-MurguȘcoala Gimnazială „Dr. Ion Sîrbu“ Eftimie Murgu
    3CARAȘ-SEVERINComunăSasca MontanăȘcoala Gimnazială „Mihai Novac“ Sasca Montană
    4CARAȘ-SEVERINComunăTumu RuieniȘcoala Gimnazială „Trandafir Cocîrlă“ Tumu Ruieni
    5CARAȘ-SEVERINComunăMargaȘcoala Gimnazială „Trandafir Tămaș“ Marga
    6CARAȘ-SEVERINComunăArmenișȘcoala Gimnazială Armeniș
    7CARAȘ-SEVERINComunăCiclova RomânăȘcoala Gimnazială Ciclova Română
    8CARAȘ-SEVERINComunăDogneceaȘcoala Gimnazială Dognecea
    9CARAȘ-SEVERINComunăGâmicȘcoala Gimnazială Gâmic
    10CARAȘ-SEVERINComunăBucoșnițaȘcoala Gimnazială Petroșnița
    11CARAȘ-SEVERINComunăRamnaȘcoala Gimnazială Ramna
    12CARAȘ-SEVERINComunăVraniȘcoala Gimnazială Vrani
    13CARAȘ-SEVERINOrașMoldova NouăLiceul Tehnologic „Clisura Dunării” Moldova Nouă
    14CARAȘ-SEVERINOrașBăile HerculaneLiceul „Hercules” Băile Herculane
    15CARAȘ-SEVERINComunăPrigorLiceul Tehnologic „Iosif Coriolan Buracu” Prigor
    16CARAȘ-SEVERINComunăFârliugȘcoala Gimnazială Fârliug
    17CARAȘ-SEVERINComunăCoroniniȘcoala Gimnazială Coronini
    18CARAȘ-SEVERINComunăEzerișȘcoala Gimnazială „Aurel Peia” Ezeriș
    19CARAȘ-SEVERINComunăDalboșețȘcoala Gimnazială Dalboșeț
    20CARAȘ-SEVERINComunăVermeșȘcoala Gimnazială Vermeș
    21CARAȘ-SEVERINComunăSlatina-TimișȘcoala Gimnazială Slatina-Timiș
    22CARAȘ-SEVERINComunăMăureniȘcoala Gimnazială Măureni
    23CARAȘ-SEVERINComunăCiuchiciȘcoala Primară „Mihailovici Traian” Ciuchici
    24CARAȘ-SEVERINComunăGrădinariȘcoala Gimnazială „Pavel Bordan” Grădinari
    25CARAȘ-SEVERINComunăBăuțarȘcoala Gimnazială Băuțar
    26CARAȘ-SEVERINComunăDomașneaȘcoala Gimnazială Domașnea
    27CARAȘ-SEVERINComunăDoclinȘcoala Gimnazială Tirol
    28CARAȘ-SEVERINComunăCiudanovițaȘcoala Gimnazială Ciudanovița
    29CARAȘ-SEVERINComunăCărbunariȘcoala Gimnazială Cărbunari
    30CARAȘ-SEVERINOrașBocșaȘcoala Gimnazială Nr. 2 Bocșa
    31CARAȘ-SEVERINComunăTâmovaȘcoala Gimnazială Tâmova
    32CARAȘ-SEVERINComunăBuchinȘcoala Gimnazială Poiana
    33CARAȘ-SEVERINComunăMehadiaLiceul Tehnologic “Nicolae Stoica de Hațeg” Mehadia
    34CARAȘ-SEVERINOrașOțelu RoșuȘcoala Gimnazială Nr. 1 Oțelu Roșu
    35CARAȘ-SEVERINComunăBăniaȘcoala Gimnazială Bănia
    36CARAȘ-SEVERINComunăIablanițaȘcoala Gimnazială Iablanița
    37CARAȘ-SEVERINComunăNaidășȘcoala Gimnazială “Vasile Versavia” Naidăș
    38CARAȘ-SEVERINComunăLăpușnicu MareȘcoala Gimnazială Lăpușnicu Mare
    39CARAȘ-SEVERINComunăZorlențu MareȘcoala Gimnazială Zorlențu Mare
    40CARAȘ-SEVERINComunăVăliugȘcoala Gimnazială “Petre Sava Băleanu” Văliug
    41CARAȘ-SEVERINComunăSichevițaȘcoala Gimnazială Sichevița
    42CARAȘ-SEVERINComunăForoticȘcoala Gimnazială “Petru Oallde” Forotic
    43CARAȘ-SEVERINComunăOcna de FierȘcoala Gimnazială Ocna de Fier
    43TOTAL
    1CLUJMunicipiuCluj-NapocaȘcoala Gimnazială „Emil Isac”
    2CLUJMunicipiuCluj-NapocaColegiul de Servicii în Turism „Napoca” Cluj-Napoca
    3CLUJComunaBelișȘcoala Gimnazială „Avram Iancu” Beliș, Com. Beliș
    4CLUJComunaGilăuLiceul Teoretic „Gelu Voievod” Gilău
    5CLUJOrașHuedinLiceul Tehnologic „Vlădeasa” Huedin
    6CLUJComunaMărișelȘcoala Gimnazială Pelaghia Roșu Mărișel
    7CLUJComunaCâțcăuȘcoala Gimnazială Câțcău
    8CLUJComunaChiuieștiȘcoala Gimnazială Chiuiești
    9CLUJComunaCiurilaȘcoala Gimnazială Ciurila
    10CLUJComunaValea IeriiȘcoala Gimnazială Valea Ierii
    11CLUJComunaCășeiuȘcoala Gimnazială Cășeiu
    12CLUJComunaViișoaraȘcoala Gimnazială Viișoara
    13CLUJComunaAșchileu MareȘcoala Gimnazială Așchileu Mare
    14CLUJComunaLunaȘcoala Gimnazială Luna
    15CLUJComunaCojocnaȘcoala Gimnazială Cojocna
    16CLUJComunaPălatcaȘcoala Gimnazială Pălatca
    17CLUJComunaMociuȘcoala Gimnazială „Liviu Dan” Mociu
    18CLUJComunaCăianuȘcoala Gimnazială Căianu
    19CLUJMunicipiuDejLiceul Tehnologic „Someș” Dej
    20CLUJComunaVadȘcoala Gimnazială Vad
    21CLUJComunaPanticeuȘcoala Gimnazială Panticeu
    22CLUJComunaCeanu MareȘcoala Gimnazială Ceanu Mare, Com. Ceanu Mare
    23CLUJMunicipiuCluj-NapocaȘcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” Cluj-Napoca
    24CLUJComunaȚagaȘcoala Gimnazială Țaga
    25CLUJComunaGeacaȘcoala Gimnazială Geaca
    26CLUJComunaIclodȘcoala Gimnazială Iclod
    27CLUJComunaAlunișȘcoala Gimnazială Aluniș
    28CLUJComunaCălărașiȘcoala Gimnazială Călărași
    29CLUJComunaAghireșuȘcoala Gimnazială Aghireșu Fabrici
    30CLUJComunaCopăceniȘcoala Gimnazială „Simion Balint” Săndulești, Com. Copăceni
    31CLUJComunaBaciuȘcoala Gimnazială „Constantin Brâncoveanu” Baciu
    32CLUJComunaBaciuȘcoala Gimnazială „Tamaș Gyula” Mera, Com. Baciu
    33CLUJComunaCămărașuȘcoala Gimanzială Cămărașu
    34CLUJComunaMicaȘcoala Gimnazială Nireș, Com. Mica
    35CLUJComunaFeleacuȘcoala Gimnazială „Ștefan Micle” Feleacu, Com. Feleacu
    36CLUJComunaNegreniȘcoala Gimnazială Negreni, Com. Negreni
    37CLUJComunaPoieniȘcoala Gimnazială Poieni, Com. Poieni
    38CLUJComunaCiuceaȘcoala Gimnazială „Octavian Goga” Ciucea, Com. Ciucea
    39CLUJMunicipiuCâmpia TurziiColegiul Tehnic „Victor Ungureanu” Câmpia Turzii
    40CLUJComunaBonțidaȘcoala Gimnazială Bonțida, Com. Bonțida
    41CLUJComunaSăvădislaȘcoala Gimnazială „Borbely Jozsef ’ Săvădisla, Com. Săvădisla
    42CLUJComunaSăvădislaȘcoala Gimnazială Hășdate - Finișel, Com. Săvădisla
    43CLUJComunaSăcuieuȘcoala Gimnazială Săcuieu, Com. Săcuieu
    44CLUJComunaPetreștii de JosȘcoala Gimnazială „Ioan Bujor” Petreștii de Jos
    45CLUJMunicipiuCluj-NapocaȘcoala Gimnazială „Traian Dârjan” Cluj-Napoca
    46CLUJComunaCălățeleȘcoala Gimnazială Călățele, Com. Călățele
    47CLUJComunaFrataȘcoala Gimnazială Frata, Com. Frata
    48CLUJComunaSânpaulȘcoala Gimnazială „Ioan Alexandru” Sânpaul, Com. Sânpaul
    49CLUJComunaMăguri-RăcătăuȘcoala Gimnazială Măguri Răcătău, Com. Măguri-Răcătău
    50CLUJComunaVultureniȘcoala Gimnazială „Alexandru Bohațiel” Vultureni, Com. Vulturen
    51CLUJMunicipiuGherlaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Gherla
    52CLUJComunăCătinaȘcoala Gimnazială Cătina, comuna Cătina
    53CLUJComunăBorșaȘcoala Gimnazială Borșa, comuna Borșa
    54CLUJComunăBonțidaȘcoala Profesională Răscruci, comuna Bonțida
    55CLUJComunăCorneștiȘcoala Gimnazială “Lia Manoliu” Cornești, comuna Cornești
    55TOTAL
    1CONSTANȚAComunăLipnițaȘcoala Gimnazială „Ioan Atanasiu” Lipnița
    2CONSTANȚAComunăSeimeniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Seimeni
    3CONSTANȚAMunicipiuConstanțaLiceul Tehnologic „Gheorghe Duca” Constanța
    4CONSTANȚAComunăChimogeniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Chimogeni
    5CONSTANȚAComunăFântâneleȘcoala Gimnazială Nr. 1 Fântânele
    6CONSTANȚAComunăTopaluȘcoala Gimnazială Nr. 1 Topalu
    7CONSTANȚAComunăCuza VodăȘcoala Gimnazială Nr. 1 Cuza Vodă
    8CONSTANȚAComunăPantelimonȘcoala Gimnazială Nr. 1 Pantelimon
    9CONSTANȚAComunăVodăȘcoala Gimnazială Nr. 1 Mircea Vodă
    10CONSTANȚAComunăSaraiuȘcoala Gimnazială „Nicolae Maraloi” Saraiu
    11CONSTANȚAComunăIon CorvinȘcoala Gimnazială Nr. 1 Ion Corvin
    12CONSTANȚAComunăNegru VodăLiceul Teoretic Negru Vodă
    13CONSTANȚAComunăAdamclisiȘcoala Profesională „Jean Dinu” Adamclisi
    14CONSTANȚAComunăHoriaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Horia
    15CONSTANȚAMunicipiuMedgidiaȘcoala Gimnazială ”Spiru Haret” Medgidia
    16CONSTANȚAComunăCogealacLiceul Tehnologic Cogealac
    17CONSTANȚAComună23 AugustȘcoala Gimnazială „George Coșbuc” 23 August
    18CONSTANȚAComunăMurfatlarLiceul Teoretic Murfatlar
    19CONSTANȚAComunăMurfatlarȘcoala Gimnazială „Adrian V. Rădulescu” Murfatlar
    20CONSTANȚAComunăValu lui TraianȘcoala Gimnazială Nr. 1 Valu lui Traian
    21CONSTANȚAComunăTortomanȘcoala Gimnazială „Ion Ghica” Tortoman
    22CONSTANȚAComunăGârliciuȘcoala Gimnazială „Dumitru Gavrilescu” Gârliciu
    23CONSTANȚAMunicipiuConstanțaȘcoala Gimnazială Nr. 10 „Mihail Koiciu” Constanța
    24CONSTANȚAComunăAlimanȘcoala Gimnazială „Dan Spătaru” Aliman
    25CONSTANȚAComunăDobromirȘcoala Profesională „Radu Prișcu” Dobromir
    26CONSTANȚAComunăCruceaLiceul Tehnologic Crucea
    27CONSTANȚAComunăMihai ViteazuLiceul Tehnologic „Mihai Viteazul” Mihai Viteazu
    28CONSTANȚAComunăCasteluȘcoala Gimnazială Nr. 1 Castelu structură la Liceul Tehnologic „Dobrogea” Castelu
    29CONSTANȚAComunăMihail KogălniceanuLiceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Mihail Kogălniceanu
    30CONSTANȚAComunăPoarta AlbăLiceul Agricol Poarta Albă
    31CONSTANȚAComunăDumbrăveniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Dumbrăveni
    32CONSTANȚAComunăIstriaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Istria
    33CONSTANȚAComunăSilișteaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Siliștea
    34CONSTANȚAComunăCerchezuȘcoala Gimnazială „Marin Voinea” Cerchezu
    35CONSTANȚAMunicipiuConstanțaȘcoala Gimnazială Nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu” Constanța
    36CONSTANȚAComunăCumpănaLiceul Tehnologic „Nicolae Dumitrescu” Cumpăna
    37CONSTANȚAMunicipiuConstanțaLiceul Teoretic „Decebal” Constanța
    38CONSTANȚAComunăGhindăreștiȘcoala Gimnazială “S.A. Esenin” Ghindărești
    39CONSTANȚAComunăAlbeștiȘcoala Gimnazială “Ion Creangă” Albești
    40CONSTANȚAComunăAmzaceaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Amzacea
    41CONSTANȚAComunăPecineagaȘcoala Gimnazială Nr. 1 “Contraamiral Petrică Stoica” Pecineaga
    41TOTAL
    1COVASNAComunăMalnașȘcoala Gimnazială „Tokes Jozsef” Malnaș
    2COVASNAComunăMicfalăuȘcoala Gimnazială „Fejer Akos” Micfalău
    3COVASNAComunăBrețcuȘcoala Gimnazială „Comenius” Brețcu
    4COVASNAComunăBrateșȘcoala Gimnazială „Bibo Jozsef’ Brateș
    5COVASNAComunăSita BuzăuluiȘcoala Gimnazială „Nicolae Russu” Sita Buzăului
    6COVASNAComunăDalnicȘcoala Gimnazială „Darko Jeno” Dalnic
    7COVASNAComunăMoacșaȘcoala Gimnazială „Orbân Balâzs” Moacșa
    8COVASNAComunăOzunȘcoala Gimnazială „Tatrangi Sândor” Ozun
    9COVASNAComunăBarcaniȘcoala Gimnazială „Andrei Șaguna” Barcani
    10COVASNAComunăTuriaȘcoala Gimnazială „Kicsi Antal” Turia
    11COVASNAComunăZăbalaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Zăbala
    12COVASNAComunăSânzieniȘcoala Gimnazială „Apor Istvân” Sânzieni
    13COVASNAComunăDobârlăuȘcoala Gimnazială Dobârlău
    14COVASNAOrașBaraoltȘcoala Gimnazială „Gaâl Mozes” Baraolt
    15COVASNAMunicipiuSf. GheorgheȘcoala Gimnazială „Neri Szent Fulop” Sf. Gheorghe
    16COVASNAComunăLemniaȘcoala Gimnazială „Bem Jozsef’ Lemnia
    17COVASNAComunăEstelnicȘcoala Gimnazială „Nagy Mozes” Estelnic
    18COVASNAComunăGhidfalăuȘcoala Gimnazială „Czetz Jânos” Ghidfalău
    19COVASNAComunăValea MareȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Valea Mare
    20COVASNAComunăPoianȘcoala Gimnazială „Trefân Leonârd” Poian
    21COVASNAComunăChichișȘcoala Gimnazială „Gâbor Aron” Chichiș
    22COVASNAOrașBaraoltȘcoala Gimnazială “Gaâl Mozes” Baraolt (ciclul gimnazial)
    23COVASNAComunăOzunȘcoala Gimnazială “Tatrangi Sândor” Ozun (ciclul gimnazial)
    24COVASNAMunicipiuSfântu GheorgheȘcoala Gimnazială “Godri Ferenc”
    25COVASNAComunăVârghișȘcoala Gimnazială “Borbâth Kâroly”
    26COVASNAComunăAita MareȘcoala Gimnazială “Kriza Jânos”
    27COVASNAComunăBodocȘcoala Gimnazială “Henter Kâroly”
    28COVASNAComunăCatalinaȘcoala Gimnazială “Bâlint Gâbor”
    29COVASNAComunăComandăuȘcoala Gimnazială “Horn Dâvid” Comandău
    29TOTAL
    1DAMBOVIȚAComunăDragomireștiȘcoala Gimnazială Dragomirești
    2DAMBOVIȚAComunăDărmăneștiȘcoala Gimnazială Dărmănești
    3DAMBOVIȚAComunăGlodeniȘcoala Gimnazioală „Buică Ionescu” Glodeni
    4DAMBOVIȚAComunăLucieniȘcoala Gimnazială Lucieni
    5DAMBOVIȚAComunăMăneștiȘcoala Gimnazială Mănești
    6DAMBOVIȚAComunăGura ȘuțiiȘcoala Gimnazială Gura Șuții
    7DAMBOVIȚAOrașRăcariLiceul Teoretic „Ion Ghica” Răcan
    8DAMBOVIȚAComunăVârfuriȘcoala Gimnazială Vârfuri
    9DAMBOVIȚAComunăPotlogiȘcoala Gimnazială Potlogi
    10DAMBOVIȚAComunăPotlogiȘcoala Gimnazială Românești Potlogi
    11DAMBOVIȚAComunăLudeștiȘcoala Gimnazială Telești Ludești
    12DAMBOVIȚAComunăRăzvadȘcoala Gimnazială Răzvad
    13DAMBOVIȚAComunăBilciureștiȘcoala Gimnazială Bilciurești
    14DAMBOVIȚAComunăGura OcnițeiȘcoala Gimnazială Gura Ocniței
    15DÂMBOVIȚAComunăCrângurileȘcoala Gimnazială Pătroaia Vale Crângurile
    16DAMBOVIȚAComunăCiocăneștiȘcoala Gimnazială „Smaranda Dumitru Roman” Vizurești Ciocănești
    17DAMBOVIȚAComunăCobiaȘcoala Gimnazială Căpșuna Cobia
    18DAMBOVIȚAComunăComeștiȘcoala Gimnazială Comești
    19DAMBOVIȚAComunăVlădeniȘcoala Gimnazială „Stan Ștefan” Vlădeni
    20DAMBOVIȚAComunăComățeluȘcoala Gimnazială Comățelu
    21DAMBOVIȚAComunăUlieștiȘcoala Gimnazială Uliești
    22DAMBOVIȚAComunăTătăraniȘcoala Gimnazială Tătărani
    23DAMBOVIȚAComunăDoiceștiȘcoala Gimnazială Nr. 3 Doicești
    24DAMBOVIȚAComunăBuciumeniȘcoala Gimnazială Buciumeni
    25DÂMBOVIȚAComunăBezdeadȘcoala Gimnazială „Grigore Rădulescu” Bezdead
    26DAMBOVIȚAComunăVișineștiȘcoala Gimnazială Vișinești
    27DAMBOVIȚAComunăPietroșițaȘcoala Gimnazială „Sf. Nicolae” Pietroșița
    28DAMBOVIȚAComunăBrăneștiȘcoala Gimnazială Brănești
    29DÂMBOVIȚAComunăAninoasaȘcoala Gimnazială Aninoasa
    30DÂMBOVIȚAComunăCândeștiȘcoala Gimnazială “Matei Gr. Vlădeanu” Cândești-Vale
    31DÂMBOVIȚAComunăGura FoiiȘcoala Gimnazială Gura Foii
    32DÂMBOVIȚAComunăIederaȘcoala Gimnazială Iedera de Jos
    33DÂMBOVIȚAComunăMalu cu FloriȘcoala Gimnazială Malu cu Flori
    34DÂMBOVIȚAComunăMogoșaniȘcoala Gimnazială Mogoșani
    35DÂMBOVIȚAComunăMorteniȘcoala Gimnazială Morteni
    35TOTAL
    1DOLJComunăCaraulaȘcoala Gimnazială Caraula
    2DOLJComunăRojișteȘcoala Gimnazială Rojiște
    3DOLJComunăGhidiciȘcoala Gimnazială Ghidici
    4DOLJComunăDesaȘcoala Gimnazială Desa
    5DOLJComunăCarpenȘcoala Gimnazială Carpen
    6DOLJComunăMaglavitȘcoala Gimnazială „Ștefan Ispas” Maglavit
    7DOLJComunăGaliciuicaȘcoala Gimnazială Galiciuica
    8DOLJComunăBulzeștiȘcoala Gimnazială „Marin Sorescu” Bulzești
    9DOLJComunăSadovaȘcoala Gimnazială Sadova
    10DOLJComunăBârcaLiceul Teoretic „Adrian Păunescu” Bârca
    11DOLJComunăPlenițaLiceul Tehnologic „Constantin Nicolaescu-Plopșor” Plenița
    12DOLJComunăSălcuțaȘcoala Gimnazială Sălcuța
    13DOLJMunicipiuBăileștiȘcoala Gimnazială Nr.l Băilești
    14DOLJComunăMalu MareȘcoala Gimnazială Malu Mare
    15DOLJComunăBratovoeștiȘcoala Gimnazială Bratovoești
    16DOLJComunăRastȘcoala Gimnazială „Gh. Jienescu” Rast
    17DOLJComunăNegoiȘcoala Gimnazială Negoi
    18DOLJComunăBraloștițaȘcoala Gimnazială Braloștița
    19DOLJComunăCălărașiLiceul Tehnologic „Petre Baniță” Călărași
    20DOLJComunăCastranovaȘcoala Gimnazială Castranova
    21DOLJComunăȘimnicu de SusȘcoala Gimnazială Leșile
    22DOLJComunăCârceaLiceul Tehnologic „Constantin Ianculescu” Cârcea
    23DOLJComunăDanețiȘcoala Profesională Daneți
    24DOLJComunăPodariȘcoala Gimnazială „Constantin Gheorghiță” Podari
    25DOLJComunăApele ViiȘcoala Gimnazială Apele Vii
    26DOLJComunăSopotȘcoala Gimnazială Beloț
    27DOLJComunăDrănicȘcoala Gimnazială Drănic
    28DOLJComunăMoțățeiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Moțăței
    29DOLJComunăValea StanduluiȘcoala Profesională Valea Standului
    30DOLJComunăBucovățȘcoala Gimnazială Bucovăț
    31DOLJComunăTerpezițaȘcoala Gimnazială Terpezița
    32DOLJComunăVerbițaȘcoala Gimnazială Verbița
    33DOLJMunicipiuCalafatLiceul Tehnologic „Ștefan Milcu” Calafat
    34DOLJComunăPredeștiȘcoala Gimnazială Predești
    35DOLJComunăSeaca de CâmpȘcoala Gimnazială Seaca de Câmp
    36DOLJComunăUrzicuțaȘcoala Gimnazială „Barbu Ionescu” Urzicuța
    37DOLJComunăRadovanȘcoala Gimnazială Radovan
    38DOLJComunăScăeștiȘcoala Gimnazială Scăești
    39DOLJComunăMischiiȘcoala Gimnazială „Alecsandru Nicolaid” Mischii
    40DOLJComunăGogoșuȘcoala Gimnazială Gogoșu
    41DOLJComunăPleșoiȘcola Gimnazială Pleșoi
    42DOLJComunăSecuȘcoala Gimnazială Secu
    43DOLJComunăAfumațiȘcoala Gimnazială Afumați
    44DOLJComunăPoiana MareLiceul Teoretic „George St. Marincu” Poiana Mare
    45DOLJComunăFărcașȘcoala Gimnazială Fărcaș
    46DOLJComunăÎntorsuraȘcoala Gimnazială “Nicolae Gh. Popescu” Întorsura
    47DOLJComunăAmărăștii de JosLiceul Teoretic Amărăștii de Jos
    48DOLJComunăGoeștiȘcoala Gimnazială Goești
    48TOTAL
    1GALAȚIComunăCavadineștiȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Cavadinești
    2GALAȚIOrașBereștiLiceul Tehnologic „Paul Bujor” Berești
    3GALAȚIComunăCorniȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com Corni
    4GALAȚIOrașTecuciȘcoala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”, Tecuci
    5GALAȚIComunăGhidigeniȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Ghidigeni
    6GALAȚIComunăCerțeștiȘcoala Gimnazială „George Ivașcu”, Com. Cerțești
    7GALAȚIComunăNicoreștiȘcoala Gimnazială „Gabriel Drăgan”, Com. Nicorești
    8GALAȚIComunăLieștiȘcoala Gimnazială „Sfântul Nicolae”, Com. Liești
    9GALAȚIComunăIveștiȘcoala Profesională „Hortensia Papadat Bengescu”, Com. Ivești
    10GALAȚIComunăDrăgăneștiȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Drăgănești
    11GALAȚIComunăBuciumeniȘcoala Gimnazială „Natalia Negru”, Com. Buciumeni
    12GALAȚIComunăBrăhășeștiȘcoala Gimnazială Nr.l, Sat Brăhășești, Com.Brăhășești
    13GALAȚIComunăBrăhășeștiȘcoala Gimnazială Nr. 1, Sat Toflea, Com Brăhășești
    14GALAȚIComunăValea MăruluiȘcoala Gimnazială „Doamna Nica”, Com. Valea Mărului
    15GALAȚIComunăScânteieștiȘcoala Gimnazială Nr.l, Sat Fântânele, Com. Scânteiești
    16GALAȚIComunăNegrileștiȘcoala Gimnazială „Florea Julea”, Com. Negrilești
    17GALAȚIComunăBerești MeriaȘcoala Gimnazială Nr. 1, Sat Slivna, Com. Berești Meria
    18GALAȚIComunăCorodLiceul Tehnologic Nr.l, Com. Corod
    19GALAȚIComunăBăneasaȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Băneasa
    20GALAȚIComunăBarceaȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Barcea
    21GALAȚIOrașTecuciȘcoala Gimnazială „Ion Petrovici”, Tecuci
    22GALAȚIComunăIveștiȘcoala Gimnazială „Victor Ion Popa”, Com. Ivești
    23GALAȚIComunăGhidigeniȘcoala Gimnazială „Ion Creangă”, Sat Tălpigi, Com. Ghidigeni
    24GALAȚIComunăIveștiȘcoala Gimnazială „Negoiță Dănăilă”, Sat Bucești, Com. Ivești
    25GALAȚIComunăDrăgușeniȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Drăgușeni
    26GALAȚIComunăDrăgușeniȘcoala Gimnazială Nr. 1, Sat Adam, Com.Drăgușeni
    27GALAȚIOrașTecuciȘcoala Gimnazială „Anghel Rugină”, Tecuci
    28GALAȚIComunăBălășeștiȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Bălășești
    29GALAȚIComunăMovileniȘcoala Gimnazială „Alexei Mateevici”, Com. Movileni
    30GALAȚIComunăFârțăneștiȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Fârțănești
    31GALAȚIComunăFrumușițaȘcoala Gimnazială „Petru Rareș”, Com. Frumușița
    32GALAȚIComunăFrumușițaȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com.Frumușița
    33GALAȚIComunăCuza VodăȘcoala Gimnazială „Elena Doamna”, Com. Cuza Vodă
    34GALAȚIComunăMăstăcaniȘcoala Gimnazială „Gheorghe Poalelungi”, Com. Măstăcani
    35GALAȚIComunăSchelaȘcoala Gimnazială „Lascăr Catargiu”, Com. Schela
    36GALAȚIComunăOanceaȘcoala Gimnazială „Vasile Șeicaru”, Com. Oancea
    37GALAȚIComunăJorăștiȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Jorăști
    38GALAȚIComunăRediuȘcoala Gimnazială Nr. 1, Com. Rediu
    39GALAȚIComunăSuhurluiȘcoala Gimnazială Nr. 1, comuna Suhurlui
    40GALAȚIComunăBranișteaȘcoala Gimnazială “Unirea”, comuna Braniștea
    41GALAȚIComunăGrivițaȘcoala Gimnazială “Dumitru Căpraru”, comuna Grivița
    42GALAȚIComunăBălăbăneștiȘcoala Gimnazială “Gheorghe și Maria Tașcă”, comuna Bălăbănești
    43GALAȚIComunăȚepuȘcoala Gimnazială “Tudor Pamfile”, comuna Țepu
    44GALAȚIComunăLieștiȘcoala Gimnazială Nr. 1, comuna Liești
    45GALAȚIComunăSmulțiȘcoala Gimnazială “Ene Patriciu”, comuna Smulți
    46GALAȚIComunăCucaȘcoala Gimnazială “Sfântul Gheorghe”, comuna Cuca
    46TOTAL
    1GIURGIUComunăFlorești- StoeneștiȘcoala Gimnazială nr. 1 Florești
    2GIURGIUComunăStăneștiȘcoala Gimnazială nr. 1 Stănești
    3GIURGIUComunăHotareleLiceul „Udriște Năsturel” Hotarele
    4GIURGIUComunăVedeaȘcoala Gimnazială „Apostol Arsache” Vedea
    5GIURGIUComunăBolintin-DealȘcoala Gimnazială „Banu Băleanu” Bolintin-Deal
    6GIURGIUComunăRăsuceniȘcoala Gimnazială „Constantin Stăncescu” Răsuceni
    7GIURGIUComunăMihai BravuȘcoala Gimnazială „Dumitru Constantin” Mihai Bravu
    8GIURGIUComunăHerăștiȘcoala Gimnazială „Elina Basarab” Herăști
    9GIURGIUComunăToporuȘcoala Gimnazială „Petre Adameșteanu” Toporu
    10GIURGIUComunăSchituȘcoala Gimnazială „Prof. Dinu Nicolae” Vlașin
    11GIURGIUComunăBucșaniȘcoala Gimnazială nr. 1 Bucșani
    12GIURGIUComunăCosobaȘcoala Gimnazială nr. 1 Cosoba
    13GIURGIUComunăGhimpațiȘcoala Gimnazială nr. 1 Ghimpați
    14GIURGIUComunăVărăștiȘcoala Gimnazială nr. 1 Vărăști
    15GIURGIUComunăFrăteștiȘcoala Gimnazială nr. 1 Frătești
    16GIURGIUComunăClejaniȘcoala Profesională Clejani
    17GIURGIUComunăLetca NouăȘcoala Gimnazială nr. 1 Letca Nouă
    18GIURGIUComunăCălugăreniLiceul Tehnologic „Mihai Viteazul” Călugăreni
    19GIURGIUComunăGăiseniȘcoala Gimnazială nr. 1 Găiseni
    20GIURGIUComunăIzvoareleȘcoala Gimnazială nr. 1 Izvoarele
    21GIURGIUComunăGăujaniȘcoala Gimnazială „Drăghici Davila” Găujani
    22GIURGIUComunăRoata de JosȘcoala Gimnazială nr. 1 Roata de Jos
    23GIURGIUComunăPutineiuȘcoala Gimnazială nr. 1 Putineiu
    24GIURGIUComunăPrunduȘcoala Gimnazială nr. 1 Prundu
    25GIURGIUComunăIsvoareleȘcoala Gimnazială „Stolnicul Constantin Cantacuzino” Isvoarele
    26GIURGIUComunăOgrezeniȘcoala Gimnazială “Aurel Solacolu” Ogrezeni
    27GIURGIUComunăGogoșariȘcoala Gimnazială “Marin Gh. Popescu”
    28GIURGIUComunăBulbucataȘcoala Gimnazială “Nichifor Crainic” Bulbucata
    29GIURGIUComunăCrevedia MareȘcoala Gimnazială “Nicolae Crevedia” Crevedia Mare
    30GIURGIUComunăOinacuȘcoala Gimnazială Nr. 1 Oinacu
    30TOTAL
    1GORJComunăBaia de FierLiceul Tehnologic Baia de Fier
    2GORJComunăTurbureaLiceul Tehnologic Turburea
    3GORJOrașTismanaLiceul Tehnologic Tismana
    4GORJOrașTârgu JiuȘcoala Gimnazială „Voievod Litovoi” Târgu Jiu
    5GORJOrașTârgu JiuȘcoala Gimnazială „Ecaterina Teodoroiu” Târgu Jiu
    6GORJOrașRovinariȘcoala Gimnazială nr. 3 Rovinari
    7GORJComunăBumbești PițicȘcoala Gimnazială Bumbești Pițic
    8GORJComunăPeștișaniLiceul Tehnologic ’’Constantin Brâncuși” Peștișani
    9GORJComunăScoarțaȘcoala Gimnazială Scoarța
    10GORJComunăPolovragiȘcoala Gimnazială nr. 1 Polovragi
    11GORJComunăȚânțăreniȘcoala Gimnazială Țânțăreni
    12GORJComunăVăgiuleștiȘcoala Gimnazială nr.l Văgiulești
    13GORJComunăRoșia de AmaradiaLiceul Tehnologic Roșia de Amaradia
    14GORJComunăCrasnaȘcoala Gimnazială Crasna
    15GORJComunăTârgu LogreștiȘcoala Gimnazială Târgu Logrești
    16GORJComunăTeleștiȘcoala Gimnazială Telești
    17GORJComunăDănciuleștiȘcoala Gimnazială Dănciulești
    18GORJComunăLihuleștiȘcoala Gimnazială Berlești, Lihulești
    19GORJComunăBăleștiȘcoala Gimnazială “Antonie Mogoș” Ceauru, Bălești
    20GORJComunăDrăguțeștiȘcoala Gimnazială Drăguțești
    21GORJComunăGodineștiȘcoala Gimnazială Godinești
    22GORJComunăMușeteștiȘcoala Gimnazială Mușetești
    23GORJComunăBălăneștiȘcoala Gimnazială “Ion Popescu Voitești” Voitești Vale, Bălănești
    24GORJComunăBustuchinLiceul Tehnologic Bustuchin
    24TOTAL
    1HARGHITAMunicipiuGheorgheniȘcoala Gimnazială „Kos Kâroly”
    2HARGHITAComunăPorumbenii MariȘcoala Gimnazială „Kânyâdi Sândor”
    3HARGHITAMunicipiuToplițaȘcoala Gimnazială „Miron Cristea”
    4HARGHITAMunicipiuOdorheiu SecuiescLiceul „Marin Preda”
    5HARGHITAMunicipiuOdorheiu SecuiescȘcoala Gimnazială „Tompa Lâszlo”
    6HARGHITAComunăTulgheșȘcoala Gimnazială Tulgheș
    7HARGHITAMunicipiuGheorgheniȘcoala Gimnazială „Vaskertes”
    8HARGHITAComunăRemeteaȘcoala Gimnazială „Frâter Gyorgy”
    9HARGHITAComunăSubcetateLiceul „Miron Cristea”
    10HARGHITAComunăDitrăuLiceul Tehnologic „Puskâs Tivadar”
    11HARGHITAComunăCorundLiceul Tehnologic Corund
    12HARGHITAComunăCozmeniȘcoala Gimnazială „Dr. Boga Alajos”
    13HARGHITAMunicipiuToplițaȘcoala Gimnazială „Andrei Șaguna”
    14HARGHITAOrașBorsecLiceul Tehnologic Zimmethausen
    15HARGHITAComunăȘimoneștiȘcoala Gimnazială „Marosi Gergely”
    16HARGHITAComunăAtidȘcoala Gimnazială „Josika Miklos”
    17HARGHITAComunăAvrămeștiȘcoala Gimnazială „Benedek Elek”
    18HARGHITAComunăSatu MareȘcoala Gimnazială „Nyiro Jozsef”
    19Abrogată prin ORDINUL nr. 4.139/138/2024.
    20HARGHITAComunăCorbuLiceul Tehnologic Corbu
    21HARGHITAComunăDârjiuȘcoala Gimnazială „Jânos Zsigmond”
    22HARGHITAOrașBălanȘcoala Gimnazială „Geo Bogza”
    23HARGHITAComunăSăcelȘcoala Gimnazială Săcel
    24HARGHITAOrașBălanLiceul Tehnologic „Liviu Rebreanu”
    25HARGHITAComunaGălăuțașȘcoala Gimnazială „Dumitru Gafton”
    26HARGHITAMunicipiuGheorgheniȘcoala Gimnazială „Fogarassy Mihaly”
    27HARGHITAComunăMugeniȘcoala Gimnazială Mugeni
    28HARGHITAComunăVoslăbeniȘcoala Gimnazială “Teodor Chindea”
    29HARGHITAComunăSânsimionȘcoala Gimnazială “Endes Jozsef”
    30HARGHITAComunăBilborȘcoala Gimnazială “O. C. Tăslăuanu”
    31HARGHITAComunăCiceuȘcoala Gimnazială “Kâjoni Jânos”
    32HARGHITAComunăLăzareaȘcoala Gimnazială “Bethlen Gâbor” Lăzarea
    32TOTAL
    1HUNEDOARAOrașUricaniLiceul Tehnologic „Retezat” Uricani
    2HUNEDOARAMunicipiuPetroșaniLiceul Tehnologic „Dimitrie Leonida” Petroșani
    3HUNEDOARAOrașAninoasaȘcoala Gimnazială „Sfânta Varvara” Aninoasa
    4HUNEDOARAMunicipiuOrăștieȘcoala Gimnazială „Dr. Aurel Vlad” Orăștie
    5HUNEDOARAMunicipiuBradȘcoala Gimnazială „Horea, Cloșca și Crișan” Brad
    6HUNEDOARAComunăSântămăria-OrleaȘcoala Gimnazială Sântămăria-Orlea
    7HUNEDOARAComunăBaruLiceul „Prof. Bora Tit Liviu” Baru
    8HUNEDOARAOrașCăi anLiceul Tehnologic „Ovid Densusianu” Călan
    9HUNEDOARAComunăIliaLiceul Teoretic „Silviu Dragomir” Ilia
    10HUNEDOARAOrașGeoagiuLiceul Tehnologic Agricol „Alexandru Borza” Geoagiu
    11HUNEDOARAMunicipiuHunedoaraȘcoala Gimnazială Nr. 1 Hunedoara
    12HUNEDOARAComunăBăciaȘcoala Gimnazială Băcia
    13HUNEDOARAComunăBăițaȘcoala Gimnazială Băița
    14HUNEDOARAComunăVața de JosȘcoala Gimnazială Vața de Jos
    15HUNEDOARAComunăBucureșciȘcoala Gimnazială „Sabin Oprean” Bucureșci
    16HUNEDOARAMunicipiuLupeniȘcoala Gimnazială Nr. 3 Lupeni
    17HUNEDOARAComunăPuiȘcoala Gimnazială Pui
    18HUNEDOARAComunăBaia de CrișȘcoala Gimnazială „Avram Iancu” Baia de Criș
    19HUNEDOARAMunicipiuVulcanȘcoala Gimnazială Nr. 6 Vulcan
    20HUNEDOARAMunicipiuDevaLiceul Tehnologic Energetic „Dragomir Hurmuzescu” Deva
    21HUNEDOARAOrașHațegLiceul Teoretic „I.C.Brătianu” Hațeg
    22HUNEDOARAComunăTurdașȘcoala Primară Pricaz
    23HUNEDOARAComunăCrișciorLiceul Tehnologic „Crișan” Crișcior
    24HUNEDOARAComunăRâu de MoriȘcoala Gimnazială Râu de Mori
    25HUNEDOARAComunăBrănișcaȘcoala Gimnazială „Nicolae Ție” Brănișca
    26HUNEDOARAComunăTeliucu InferiorȘcoala Gimnazială Teliucu Inferior
    27HUNEDOARAComunăVețelȘcoala Gimnazială Vețel
    28HUNEDOARAComunăLuncoiu de JosȘcoala Gimnazială Luncoiu de Jos
    29HUNEDOARAComunăMărtineștiȘcoala Primară Mărtinești
    30HUNEDOARAComunăLăpugiu de JosȘcoala Gimnazială Ohaba
    31HUNEDOARAComunăBretea RomânăȘcoala Gimnazială Bretea Română
    32HUNEDOARAComunăCerteju de SusȘcoala Gimnazială Certeju de Sus
    33HUNEDOARAComunăLeleseȘcoala Primară Lelese
    34HUNEDOARAComunăBănițaȘcoala Gimnazială Bănița
    35HUNEDOARAComunăPeștișu MicȘcoala Primară Valea Nandrului
    36HUNEDOARAComunăBurjucȘcoala Primară Burjuc
    37HUNEDOARAComunăRibițaȘcoala Gimnazială “Preot Iosif Comșa” Ribița
    38HUNEDOARAComunăZamȘcoala Gimnazială Zam
    39HUNEDOARAMunicipiuLupeniLiceul Tehnologic Lupeni
    40HUNEDOARAComunăVorțaȘcoala Gimnazială Visca
    40TOTAL
    1IALOMIȚAOrașȚăndăreiLiceul Tehnologic Țăndărei
    2IALOMIȚAOrașȚăndăreiȘcoala Gimnazială „Spira Haret” Țăndărei
    3IALOMIȚAComunăAndrășeștiȘcoala Gimnazială „Ștefan Copoiu” Andrășești
    4IALOMIȚAComunăBărbuleștiȘcoala Gimnazială Bărbulești
    5IALOMIȚAComunăBărcăneștiȘcoala Gimnazială Bărcănești
    6IALOMIȚAComunăBorăneștiȘcoala Gimnazială Borănești
    7IALOMIȚAComunăPeriețiȘcoala Gimnazială Perieți
    8IALOMIȚAComunăSărățeniȘcoala Gimnazială Sărățeni
    9IALOMIȚAOrașFeteștiȘcoala Gimnazială „Radu Vodă” Fetești
    10IALOMIȚAComunăAdâncataȘcoala Gimnazială Adâncata
    11IALOMIȚAOrașCăzăneștiȘcoala Gimnazială Căzănești
    12IALOMIȚAComunăSfantu GheorgheȘcoala Gimnazială Malu
    13IALOMIȚAComunăPlatoneștiȘcoala Gimnazială Platonești
    14IALOMIȚAComunăSălcioaraȘcoala Gimnazială Sălcioara
    15IALOMIȚAComunăVlădeniȘcoala Gimnazială Vlădeni
    16IALOMIȚAComunăBordușaniȘcoala Profesională Bordușani
    17IALOMIȚAComunăRevigaȘcoala Profesională Reviga
    18IALOMIȚAComunăIon RoatăȘcoala Profesională „Profesor Ioan Man” Ion Roată
    19IALOMIȚAComunăGiurgeniȘcoala Gimnazială Giurgeni
    20IALOMIȚAComunăAxinteleȘcoala Gimnazială „Roman Ialomițeanul” Axintele
    21IALOMIȚAComunăCosâmbeștiȘcoala Gimnazială Cosâmbești
    22IALOMIȚAComunăCocoraȘcoala Gimnazială Cocora
    23IALOMIȚAComunăColeliaȘcoala Gimnazială Colelia
    24IALOMIȚAOrașFierbinți-TârgLiceul Tehnologic Fierbinți-Târg
    25IALOMIȚAComunăFăcăeniȘcoala Gimnazială Făcăeni
    26IALOMIȚAComunăJilaveleȘcoala Gimnazială “Căpitan Aviator Constantin M. Cantacuzino” Jilavele
    27IALOMIȚAComunăGura IalomițeiȘcoala Gimnazială “Constantin Gurgu” Nr. 1 Gura Ialomiței
    28IALOMIȚAComunăCiulnițaȘcoala Gimnazială Ciulnița
    29IALOMIȚAComunăSăveniȘcoala Gimnazială Săveni
    30IALOMIȚAComunăAlbeștiȘcoala Gimnazială “Constantin Ștefan” Albești
    30TOTAL
    1IAȘIComunăCozmeștiȘcoala Profesională, Cozmești
    2IAȘIComunăGropnițaȘcoala Profesională, Gropnița
    3IAȘIComunăComamaȘcoala Gimnazială Nr. 1, Comama
    4IAȘIComunăSirețelȘcoala Gimnazială, Sirețel
    5IAȘIComunăTrifeștiȘcoala Gimnazială „Iacob Negruzzi”, Trifești
    6IAȘIComunăSineștiȘcoala Gimnazială „Veniamin Costachi”, Sinești
    7IAȘIComunăDobrovățȘcoala Gimnazială „Ștefan cel Mare și Sfânt”, Dobrovăț
    8IAȘIComunăAroneanuȘcoala Gimnazială „Aron Vodă”, Aroneanu
    9IAȘIComunăȘcheiaȘcoala Profesională „Nicolae Bălăuță”, Șcheia
    10IAȘIOrașHârlăuȘcoala Gimnazială, Pârcovaci
    11IAȘIComunăHolbocaȘcoala Gimnazială „Ștefan cel Mare”, Dancu
    12IAȘIComunăPrisăcaniȘcoala Gimnazială, Prisăcani
    13IAȘIComunăCiohorăniȘcoala Gimnazială, Ciohorăni
    14IAȘIComunăCoamele CapreiȘcoala Profesională, Coamele Caprei
    15IAȘIComunăScânteiaȘcoala Gimnazială „Axinte Uricariul”, Scânteia
    16IAȘIComunăCiureaȘcoala Gimnazială, Ciurea
    17IAȘIComunăRediuȘcoala Gimnazială, Rediu - Com. Rediu
    18IAȘIComunăMogoșeștiȘcoala Profesională, Mogoșești
    19IAȘIComunăVictoriaȘcoala Profesională „Ionel Teodoreanu”, Victoria
    20IAȘIMunicipiuIașiȘcoala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași
    21IAȘIComunăAndrieșeniȘcoala Gimnazială „Gheorghe Ciobanu”, Andrieșeni
    22IAȘIOrașTârgu FrumosȘcoala Gimnazială „Ion Creangă”, Târgu Frumos
    23IAȘIComunăCiureaLiceul Teoretic „Comandor Alexandru Cătuneanu”, Lunca Cetățuii
    24IAȘIComunăTătărușiȘcoala Profesională, Tătăruși
    25IAȘIComunăFântâneleȘcoala Profesională, Fântânele
    26IAȘIComunăMironeasaȘcoala Gimnazială, Mironeasa
    27IAȘIComunăDagâțaȘcoala Profesională, Dagâța
    28IAȘIMunicipiuIașiȘcoala Gimnazială „Ion Neculce”, Iași
    29IAȘIComunăBelceștiLiceul Tehnologic „Victor Mihăilescu Craiu”, Belcești
    30IAȘIComunăAlexandru Ioan CuzaȘcoala Gimnazială, Șcheia
    31IAȘIComunăPodu IloaieiȘcoala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei
    32IAȘIComunăCiorteștiȘcoala Gimnazială, Ciortești
    33IAȘIMunicipiuIașiColegiul Național Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași
    34IAȘIComunăCostuleniȘcoala Gimnazială, Costuleni
    35IAȘIComunăCosteștiȘcoala Gimnazială Nr. 1, Costești
    36IAȘIComunăGorbanȘcoala Gimnazială, Gorban
    37IAȘIComunăVoineștiȘcoala Gimnazială „Ioanid Romanescu”, Voinești
    38IAȘIComunăȚibanaȘcoala Gimnazială Nr. 1, Domnița
    39IAȘIOrașHârlăuȘcoala Gimnazială „Petru Rareș”, Hârlău
    40IAȘIComunăMoțcaȘcoala Gimnazială, Moțca
    41IAȘIComunăGrajduriȘcoala Gimnazială, Grajduri
    42IAȘIComunăMoșnaȘcoala Gimnazială, Moșna
    43IAȘIComunăBrăeștiȘcoala Profesională, Brăești
    44IAȘIComunăStrungaȘcoala Gimnazială, Strunga
    45IAȘIComunăCucuteniȘcoala Gimnazială “Petru Poni” Cucuteni
    46IAȘIMunicipiuIașiȘcoala Gimnazială “Alexandru Vlahuță” Iași
    47IAȘIMunicipiuIașiȘcoala Gimnazială “George Coșbuc” Iași
    48IAȘIComunăȚuțoraȘcoala Gimnazială Țuțora
    48TOTAL
    1ILFOVOrașPantelimonȘcoala Gimnazială Nr. 1 Pantelimon
    2ILFOVComunăDomneștiȘcoala Gimnazială „Gheorghe Comeliu” Domnești
    3ILFOVComunăJilavaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Jilava
    4ILFOVComunăJilavaȘcoala Gimnazială Nr. 2 Jilava
    5ILFOVComunăCemicaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Cemica
    6ILFOVComunăCemicaȘcoala Gimnazială Nr. 2 Tânganu - Cemica
    7ILFOVComunăCemicaȘcoala Gimnazială Nr. 3 Bălăceanca-Cemica
    8ILFOVComună1 DecembrieȘcoala Gimnazială Nr. 1, 1 Decembrie
    9ILFOVComunăGăneasaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Găneasa
    10ILFOVComunăȘtefaneștii de JosȘcoala Gimnazială Nr. 1 Ștefaneștii de Jos
    11ILFOVComunăVidraȘcoala Gimnazială Nr. 2 Crețești - Vidra
    12ILFOVOrașBufteaȘcoala Gimnazială Nr. 3 Buftea
    13ILFOVComunăGlinaȘcoala Gimnazială Nr. 2 Cățelu - Glina
    14ILFOVComunăNuciȘcoala Gimnazială Nr. 1 Nuci
    15ILFOVComunăGlinaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Glina
    16ILFOVComunăTunariȘcoala Gimnazială Nr. 1 Tunari
    17ILFOVOrașVoluntariȘcoala Gimnazială „Anton Pann” Voluntari
    18ILFOVOrașVoluntariȘcoala Gimnazială Nr. 3 Voluntari
    19ILFOVComunăDobroeștiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Dobroești
    20ILFOVComunăClinceniLiceul Cu Program Sportiv „Helmut Duckadam” Clinceni
    21ILFOVComunăDărăștiȘcoala Gimnazială Nr. 1 Dărăști
    22ILFOVComunăDobroeștiȘcoala Gimnazială Nr. 2 Fundeni - Dobroești
    23ILFOVOrașMăgureleLiceul Teoretic „Horia Hulubei” Măgurele
    24ILFOVOrașBufteaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Buftea
    25ILFOVOrașBufteaȘcoala Gimnazială Nr. 2 Buftea
    26ILFOVComunăPetrăchioaiaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Petrăchioaia
    27ILFOVComunăMogoșoaiaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Mogoșoaia
    28ILFOVComunăDascăluȘcoala Gimnazială Nr. 1 Dascălu
    29ILFOVComunăCopăceniȘcoala Gimnazială Nr. 1 Copăceni
    30ILFOVOrașPopești-LeordeniLiceul Teoretic “Radu Popescu” Popești-Leordeni
    31ILFOVOrașPopești-LeordeniȘcoala Gimnazială “Ioan Bădescu” Popești-Leordeni
    32ILFOVOrașPopești-LeordeniȘcoala Gimnazială Nr. 3 Popești-Leordeni
    32TOTAL
    1MARAMUREȘMunicipiuBaia MareȘcoala Gimnazială „Simion Bămuțiu” Baia Mare
    2MARAMUREȘMunicipiuSighetu MarmațieiȘcoala Gimnazială Nr.2 Sighetu Marmației
    3MARAMUREȘComunăSatulungȘcoala Gimnazială Satulung
    4MARAMUREȘComunăCopalnic-MănașturȘcoala Gimnazială „Augustin Buzura” Copalnic-Mănăștur
    5MARAMUREȘOrașDragomireștiȘcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu” Dragomirești
    6MARAMUREȘComunăBicazȘcoala Gimnazială Bicaz
    7MARAMUREȘOrașBaia SprieLiceul Tehnologic de Transporturi Auto Baia Sprie
    8MARAMUREȘComunăBăiuțȘcoala Gimnazială „Regina Elisabeta” Băiuț
    9MARAMUREȘComunăBogdan VodăȘcoala Gimnazială Bogdan Vodă
    10MARAMUREȘComunăBăseștiȘcoala Gimnazială Băsești
    11MARAMUREȘOrașSeiniLiceul Tehnologic Agricol „Alexiu Berinde” Seini
    12MARAMUREȘOrașUlmeniȘcoala Gimnazială Chelința
    13MARAMUREȘComunăSatulungȘcoala Gimnazială Finteușu Mic
    14MARAMUREȘComunăRemetea ChioaruluiȘcoala Gimnazială Remetea Chioarului
    15MARAMUREȘComunăCoroieniȘcoala Gimnazială Coroieni
    16MARAMUREȘComunăReceaȘcoala Gimnazială Recea
    17MARAMUREȘOrașBorșaȘcoala Gimnazială Nr.7 Borșa
    18MARAMUREȘOrașSomcuta MareLiceul Teoretic „Ioan Buteanu” Șomcuta Mare
    19MARAMUREȘOrașT ăuții-MăgherăușLiceul Tehnologic „Traian Vuia” Tăuții-Măgherăuș
    20MARAMUREȘComunăRuscovaȘcoala Profesionala Ruscova
    21MARAMUREȘComunăVișeu de JosȘcoala Gimnazială Vișeu de Jos
    22MARAMUREȘComunăFărcașaȘcoala Profesionala Fărcașa
    23MARAMUREȘComunăGroșii ȚibleșuluiȘcoala Gimnazială „Ben Corlaciu” Groșii Țibleșului
    24MARAMUREȘOrașBaia MareColegiul Tehnic „C.D. Nenițescu” Baia Mare și Liceul Tehnologic „Transilvania” Baia Mare vor fuziona la 01.09.2024
    25MARAMUREȘComunăȘieuȘcoala Gimnazială Șieu
    26MARAMUREȘComunăSălsigȘcoala Gimnazială Sălsig
    27MARAMUREȘComunăColtăuȘcoala Gimnazială “Petofi Șandor” Coltău
    28MARAMUREȘComunăSuciu de SusȘcoala Gimnazială “Florea Mureșanu” Suciu de Sus
    29MARAMUREȘComunăCoașȘcoala Gimnazială “Ioan Popescu de Coaș” Coaș
    30MARAMUREȘComunăStrâmturaȘcoala Gimnazială Nr. 1 Strâmtura
    31MARAMUREȘComunăRozavleaȘcoala Profesională Rozavlea”
    31TOTAL
    1MEHEDINȚIComunăGruiaȘcoala Gimnazială Gruia
    2MEHEDINȚIComunăHusnicioaraȘcoala Gimnazială Husnicioara
    3MEHEDINȚIComunăBâcleșȘcoala Gimnazială Bâcleș
    4MEHEDINȚIComunăVânătoriȘcoala Gimnazială Vânători
    5MEHEDINȚIComunăButoieștiȘcoala Gimnazială Butoiești
    6MEHEDINȚIComunăPunghinaȘcoala Gimnazială Punghina
    7MEHEDINȚIComunăCăzăneștiȘcoala Gimnazială Căzănești
    8MEHEDINȚIComunăJianaȘcoala Gimnazială Jiana
    9MEHEDINȚIComunăLivezileȘcoala Gimnazială Livezile
    10MEHEDINȚIComunăIsvemaȘcoala Gimnazială Isvema
    11MEHEDINȚIComunăMalovățȘcoala Gimnazială Malovăț
    12MEHEDINȚIComunăSalciaȘcoala Gimnazială Salcia
    13MEHEDINȚIComunăTâmnaȘcoala Gimnazială Tâmna
    14MEHEDINȚIComunăBreznița-OcolȘcoala Gimnazială Breznița-Ocol
    15MEHEDINȚIComunăȘimianȘcoala Gimnazială Cemeți
    16MEHEDINȚIComunăPonoareleȘcoala Gimnazială Ponoarele
    17MEHEDINȚIMunicipiuStrehaiaLiceul Tehnologic „Matei Basarab” Strehaia
    18MEHEDINȚIMunicipiuDrobeta-Tumu SeverinȘcoala Gimnazială Nr.5
    19MEHEDINȚIComunăIzvora BârziiȘcoala Gimnazială „Dumitru Crașoveanu” Izvoru Bârzii
    20MEHEDINȚIComunăCujmirLiceul Teoretic Cujmir
    21MEHEDINȚIComunăIlovățȘcoala Gimnazială Ilovăț
    22MEHEDINȚIComunăȘimianȘcoala Gimnazială Șimian
    23MEHEDINȚIComunăObârșia de CâmpȘcoala Gimnazială Obârșia de Câmp
    24MEHEDINȚIComunăBranișteaȘcoala Gimnazială Braniștea
    25MEHEDINȚIComunăPădinaȘcoala Primară Pădina Mare
    26MEHEDINȚIComunăOprișorȘcoala Gimnazială Oprișor
    27MEHEDINȚIComunăBălăcițaȘcoala Gimnazială Bălăcița
    28MEHEDINȚIComunăCorlățelȘcoala Profesională Corlățel
    29MEHEDINȚIComunăBâlvăneștiȘcoala Gimnazială Bâlvănești
    30MEHEDINȚIComunăDeveselȘcoala Gimnazială Devesel
    31MEHEDINȚIComunăVlădaiaȘcoala Gimnazială Vlădaia
    31TOTAL
    1MUREȘComunăOgraȘcoala Gimnazială Ogra
    2MUREȘComunăZagărȘcoala Gimnazială Zagăr
    3MUREȘComunăLivezeniȘcoala Gimnazială „Benedek Elek” Livezeni
    4MUREȘComunăBeica de JosȘcoala Gimnazială Beica de Jos
    5MUREȘComunăMicaȘcoala Gimnazială Deaj
    6MUREȘComunăNadeșȘcoala Gimnazială Nadeș
    7MUREȘComunăSângerȘcoala Gimnazială Sânger
    8MUREȘComunăEmeiȘcoala Gimnazială „Apafi Mihaly” Emei
    9MUREȘComunăVoivodeniȘcoala Gimnazială Voivodeni
    10MUREȘComunăAlbeștiȘcoala Gimnazială Albești
    11MUREȘComunăBălăușeriȘcoala Gimnazială „Torok Janos” Bălăușeri
    12MUREȘComunăLunca BraduluiȘcoala Gimnazială Lunca Bradului
    13MUREȘComunăGomeștiȘcoala Gimnazială „Teleki Domokos” Gomești
    14MUREȘComunăVărgataȘcoala Gimnazială Vărgata
    15MUREȘComunăBatoșȘcoala Gimnazială Batoș
    16MUREȘComunăHodacȘcoala Gimnazială Hodac
    17MUREȘComunăȘăuliaȘcoala Gimnazială Șăulia
    18MUREȘComunăPeteleaȘcoala Gimnazială Petelea
    19MUREȘComunăVânătoriȘcoala Gimnazială „Petre N. Popescu” Vânători
    20MUREȘComunăSânpaulȘcoala Gimnazială „Dosa Daniel” Valea Izvoarelor
    21MUREȘComunăSuseniȘcoala Gimnazială Suseni
    22MUREȘComunăBandȘcoala Profesională Band
    23MUREȘComunăRăstolițaȘcoala Gimnazială Răstolița
    24MUREȘOrașMiercurea NirajuluiȘcoala Gimnazială „Deak Farkas” Miercurea Nirajului
    25MUREȘComunăAcățariȘcoala Gimnazială Acățari
    26MUREȘComunăGurghiuLiceul Silvic Gurghiu
    27MUREȘComunăEremituȘcoala Gimnazială „Dr. Nyulas Ferenc” Eremitu
    28MUREȘComunăBreazaȘcoala Gimnazială Breaza
    29MUREȘComunăDedaLiceul Tehnologic „Vasile Netea” Deda
    30MUREȘComunăNeauaȘcoala Gimnazială Neaua
    31MUREȘComunăViișoaraȘcoala Gimnazială Viișoara
    32MUREȘComunăBichișȘcoala Gimnazială Bichiș
    33MUREȘComunăBăgaciuȘcoala Gimnazială Băgaciu
    34MUREȘComunăDaneșȘcoala Gimnazială “Cornel Regman” Daneș
    34TOTAL
    1NEAMȚMunicipiuRomanLiceul Cu Program Sportiv, Municipiul Roman
    2NEAMȚMunicipiuRomanColegiul Tehnic „Danubiana”, Municipiul Roman
    3NEAMȚComunăRăuceștiȘcoala Gimnazială Nr. 1, Comună Răucești
    4NEAMȚComunăRăuceștiȘcoala Profesională Oglinzi, Comună Răucești
    5NEAMȚComunăPetricaniȘcoala Profesională, Comună Petricani
    6NEAMȚComunăRediuȘcoala Gimnazială, Comună Rediu
    7NEAMȚComunăTimișeștiȘcoala Gimnazială, Comună Timișești
    8NEAMȚComunăBahnaȘcoala Gimnazială, Comună Bahna
    9NEAMȚComunăOniceniȘcoala Gimnazială, Comună Oniceni
    10NEAMȚComunăValea UrsuluiȘcoala Profesională, Comună Valea Ursului
    11NEAMȚComunăRomâniȘcoala Gimnazială „Gheorghe Nicolau” Români
    12NEAMȚComunăBorcaLiceul „Mihail Sadoveanu” Borca
    13NEAMȚComunăBorleștiȘcoala Gimnazială, Borlești
    14NEAMȚComunăBorleștiȘcoala Gimnazială „Ioan Grigore Teodorescu”, Sat Ruseni, Comună Borlești
    15NEAMȚComunăPiatra ȘoimuluiȘcoala Gimnazială, Comună Piatra Șoimului
    16NEAMȚComunăBârgăuaniȘcoala Gimnazială, Comună Bârgăuani
    17NEAMȚComunăSăvineștiȘcoala Gimnazială „I. Gervescu”, Comună Săvinești
    18NEAMȚComunăPăstrăveniȘcoala Gimnazială, Comună Păstrăveni
    19NEAMȚComunăGrumăzeștiȘcoala Gimnazială, Comună Grumăzești
    20NEAMȚComunăFarcașaȘcoala Gimnazială „Ioan Luca”, Comună Farcașa
    21NEAMȚComunăCordunȘcoala Gimnazială Nr. 1, SatPildești, Comună Cordun
    22NEAMȚComunăPângărațiȘcoala Gimnazială „Nicolae Iorga”, Comună Pângărați
    23NEAMȚComunăDrăgăneștiȘcoala Gimnazială, Comună Drăgănești
    24NEAMȚComunăBozieniȘcoala Gimnazială, Comună Bozieni
    25NEAMȚComunăNegreștiȘcoala Gimnazială „Dumitru Almaș”, Comună Negrești
    26NEAMȚComunăDobreniȘcoala Gimnazială „Prof. Mihai Emilian Mancaș”, Comună Dobreni
    27NEAMȚComunăPânceștiȘcoala Gimnazială „Vlad Dănulescu”, Comună Pânceșt:
    28NEAMȚComunăIcușeștiȘcoala Gimnazială, sat Bălușești, comuna Icușești
    29NEAMȚComunăRuginoasaȘcoala Gimnazială “Nicolae Apostol”, comuna Ruginoasa
    30NEAMȚComunăTrifeștiȘcoala Gimnazială, comuna Trifești
    31NEAMȚComunăGhindăoaniȘcoala Gimnazială “Vasile Conta”, comuna Ghindăoani
    32NEAMȚComunăȚibucaniȘcoala Gimnazială “Prof. Vasile Gherasim”, comuna Țibucani
    32TOTAL
    1OLTComunăDobrunȘcoala Gimnazială Dobrun
    2OLTComunăDobrețuȘcoala Gimnazială „Decebal” Dobrețu
    3OLTOrașCaracalLiceul Tehnologic „C-tin Filipescu” Caracal
    4OLTComunăIzvoareleLiceul Tehnologic „Tănase Constantin” Izvoarele
    5OLTOrașBalșȘcoala Gimnazială Nr.l Balș
    6OLTComunăFălcoiuȘcoala Gimnazială Fălcoiu
    7OLTComunăObogaȘcoala Gimnazială Oboga
    8OLTComunăDobrosloveniȘcoala Gimnazială Dobrosloveni
    9OLTComunăGârcovȘcoala Gimnazială Gârcov
    10OLTComunăBârzaȘcoala Gimnazială „Pan M. Vizirescu” Braneț
    11OLTComunăFărcașeleȘcoala Gimnazială Fărcașele
    12OLTComunăCorbuȘcoala Gimnazială Corbu
    13OLTComunăFăgețeluȘcoala Gimnazială Făgețelu
    14OLTComunăTătuleștiȘcoala Gimnazială Tătulești
    15OLTComunăTopanaȘcoala Gimnazială Topana
    16OLTComunăOsica de JosȘcoala Gimnazială Osica de Jos
    17OLTComunăSpineniȘcoala Gimnazială Alunișu
    18OLTComunăLeleascaȘcoala Gimnazială Leleasca
    19OLTComunăSâmbureștiȘcoala Gimnazială Sâmburești
    20OLTComunăIancu JianuLiceul Tehnologic Iancu Jianu
    21OLTComunăScărișoaraȘcoala Gimnazială Scărișoara
    22OLTComunăUrzicaȘcoala Gimnazială Urzica
    23OLTComunăGrojdibodu