HOTĂRÂRE nr. 15 din 7 februarie 2013privind aprobarea componenței nominale a Comitetului director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare
EMITENT
  • PARLAMENTUL
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 88 din 11 februarie 2013



    Parlamentul României adoptă prezenta hotărâre.  +  Articolul UNICSe aprobă componența nominală a Comitetului director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare, potrivit anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.Această hotărâre a fost adoptată de Camera Deputaților și de Senat în ședința comună din 7 februarie 2013, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (2) din Constituția României, republicată.
    PREȘEDINTELE CAMEREI DEPUTAȚILOR
    VALERIU-ȘTEFAN ZGONEA
    PREȘEDINTELE SENATULUI
    GEORGE-CRIN LAURENȚIU ANTONESCU
    București, 7 februarie 2013.Nr. 15.
     +  AnexăCOMPONENȚA NOMINALĂa Comitetului director al Grupului Român alUniunii Interparlamentare1. Palăr Ionel, deputat, membru al Grupului parlamentar al PNL - vicepreședinte2. Oprea Dumitru, senator, membru al Grupului parlamentar al PDL - secretar3. Stan Ioan, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD - președinte (la 18-02-2013, Punctul 3. din Anexă a fost modificat de Articolul UNIC din HOTĂRÂREA nr. 20 din 13 februarie 2013, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 97 din 18 februarie 2013 ) 4. Mitrea Manuela, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD5. Rădulescu Constantin, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD (la 17-06-2015, Punctul 5. din Anexă a fost modificat de Articolul UNIC din HOTĂRÂREA nr. 29 din 16 iunie 2015, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 433 din 17 iunie 2015 ) 6. Manda-Iulian Claudiu, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD7. Grama Horia, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD8. Ștefănescu Elena Cătălina, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD9. Steriu Valeriu-Andrei, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD10. Firea Gabriela, senator, membru al Grupului parlamentar al PSD11. Valeca Șerban-Constantin, senator, membru al Grupului parlamentar al PSD - trezorier (la 07-03-2013, Punctul 11. din Anexă a fost modificat de Articolul UNIC din HOTĂRÂREA nr. 30 din 5 martie 2013, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 126 din 07 martie 2013 ) 12. Mitu Augustin-Constantin, senator, membru al Grupului parlamentar al PSD13. Oprea Mario-Ovidiu, senator, membru al Grupului parlamentar al PNL14. Boboc Cătălin, senator, membru al Grupului parlamentar al PNL15. Popescu Dumitru-Dian, senator, membru al Grupului parlamentar al PNL16. Donțu Mihai-Aurel, deputat, membru al Grupului parlamentar al PNL17. Gavrilescu Grațiela Leocadia, deputat, membru al Grupului parlamentar al PNL18. Turcan Raluca, deputat, membru al Grupului parlamentar al PDL19. Roman Cristian-Constantin, deputat, membru al Grupului parlamentar al PDL (la 12-12-2013, Punctul 19. din Anexă a fost modificat de Articolul UNIC din HOTĂRÂREA nr. 67 din 10 decembrie 2013, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 775 din 12 decembrie 2013 ) 20. Cordoș Alexandru, senator, membru al Grupului parlamentar al PSD (la 02-04-2014, Punctul 20. din Anexă a fost modificat de Articolul UNIC din HOTĂRÂREA nr. 8 din 1 aprilie 2014, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 237 din 02 aprilie 2014 ) 21. Marian Ion-Cristinel, deputat membru al Grupului parlamentar al PP-DD (la 18-09-2014, Punctul 21. din Anexă a fost modificat de Articolul UNIC din HOTĂRÂREA nr. 32 din 17 septembrie 2014, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 684 din 18 septembrie 2014 ) 22. Murgu Neagu, deputat, membru al Grupului parlamentar al PP-DD23. Borbely Laszlo, deputat, membru al Grupului parlamentar al UDMR - vicepreședinte (la 10-09-2015, Punctul 23. din Anexă a fost modificat de Articolul UNIC din HOTĂRÂREA nr. 35 din 9 septembrie 2015, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 687 din 10 septembrie 2015 ) 24. Ignat Miron, deputat, membru al Grupului parlamentar al minorităților naționale25. Ciucă Liviu-Bogdan, deputat, membru al Grupului parlamentar al PC