ORDIN nr. 3.848 din 17 mai 2010pentru completarea anexei nr. 2 la Ordinul ministrului educației, cercetării, tineretului și sportului nr. 3.743/2010 privind sesiunea specială de bacalaureat 2010 pentru absolvenții de liceu participanți la loturile naționale lărgite ce se pregătesc pentru olimpiadele și concursurile internaționale
EMITENT
  • MINISTERUL EDUCAȚIEI, CERCETĂRII, TINERETULUI ȘI SPORTULUI
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 382 din 9 iunie 2010



    Având în vedere prevederile Legii învățământului nr. 84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare,în temeiul Hotărârii Guvernului nr. 81/2010 privind organizarea și funcționarea Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului,ministrul educației, cercetării, tineretului și sportului emite prezentul ordin.  +  Articolul IÎn anexa nr. 2 la Ordinul ministrului educației, cercetării, tineretului și sportului nr. 3.743/2010 privind sesiunea specială de bacalaureat 2010 pentru absolvenții de liceu participanți la loturile naționale lărgite ce se pregătesc pentru olimpiadele și concursurile internaționale, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 310 din 12 mai 2010, după numărul curent 357 se introduc 28 de noi numere curente, numerele curente 358-385, prevăzute în anexa care face parte integrantă din prezentul ordin.  +  Articolul IIPrezentul ordin se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.  +  Articolul IIIDirecția generală educație și învățare pe tot parcursul vieții, Direcția generală învățământ în limbile minorităților, relația cu Parlamentul și sindicatele, Direcția generală economic, finanțe, Centrul Național de Evaluare și Examinare, Inspectoratul Școlar al Județului Olt, conducerea Colegiului Național Vocațional "Nicolae Titulescu" vor duce la îndeplinire prevederile prezentului ordin.
    Ministrul educației, cercetării,
    tineretului și sportului,
    Daniel Petru Funeriu
    București, 17 mai 2010.Nr. 3.848.  +  AnexăCOMPLETAREla tabelul cu elevii componenți ai loturilor naționale lărgite,ce pot susține examenul de bacalaureat- sesiune specială, 6-12 iunie 2010, Slatina
    Nr. crt. Numele și prenumele Clasa Unitatea de învățământ/localitatea Județul Olimpiada/ Concursul
    358. DUDUȚA CIPRIAN ALIN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/ Snagov Ilfov CANOTAJ
    359. NIGA ZAHARIA MIHĂIȚĂ XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/ Snagov Ilfov CANOTAJ
    360. NEGRU CRISTINA XII Colegiul Sportiv "Nadia Comăneci"/Onești Bacău ATLETISM
    361. COTOI C. SORIN CONSTANTIN XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    362. CHIRICA TEODOR IONEL XII Colegiul Național de Informatică "Tudor Vianu"/București București INFORMATICĂ
    363. RONA MIHAI CRISTIAN XII Liceul Teoretic "Benjamin Franklin"/ București București HANDBAL
    364. DĂNĂILĂ CRISTINA XII Liceul cu Program Sportiv/Brăila Brăila TENIS
    365. PODASCA GABRIEL XIII Grupul Școlar "Costache Conachi Peche"/ Galați Galați BOX
    366. POCZO IULIUS FLORIN XIII Colegiul Tehnic "Matei Corvin"/Hunedoara Hunedoara BOX
    367. GAVRIL RONALD XII Grupul Școlar "Alexandru Vlahuță"/Bacău Bacău BOX
    368. VLAD ANCA GEORGIANA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj BOX
    369. PIRLOGEA ADRIAN XIII Grupul Școlar Industrial de Petrol/ Teleajen Prahova BOX
    370. VANTA ALEXANDRU CONSTANTIN XII Grupul Școlar Charles Laugier/Craiova Dolj BOX
    371. PLAIAȘU ALEXANDRU DRAGOȘ XII Grupul Școlar Slănic/Slănic Prahova BOX
    372. VASILE GIGEL ANDREI XIII Grupul Școlar Industrial de Petrol/ Teleajen Prahova BOX
    373. STAN IULIAN GABRIEL XIV Grupul Școlar Doamna Chiajna/Chiajna Ilfov BOX
    374. DUCARU IONUȚ XII Liceul Teoretic "Mihail Săulescu"/ Predeal Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    375. ȘERBAN DENIS XII Liceul Teoretic "Mihail Săulescu"/ Predeal Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    376. TECAR FLAVIA CARMEN XII Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"/Cluj- Napoca Cluj NATAȚIE
    377. FICZAY MARIA MIHAELA XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj FOTBAL
    378. BARASCU ION RAZVAN XII Grupul Școlar Industrial/Râșnov Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    379. SOLOVASTRU SEBASTIAN GEORGE XII Colegiul de Științe "Grigore Antipa"/ Brașov Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    380. ARITON IONUȚ ALEXANDRU XII Liceul Teoretic/Zărnești Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    381. KOPACZ N. KUND XII Liceul Teoretic "Marton Aron"/Miercurea- Ciuc Harghita SCHI ALPIN
    382. ȚIGĂNESCU BOGDAN XII Grupul Școlar Industrial/Zărnești Brașov CICLISM
    383. DUMITRANA CONSTANTIN XII Grupul Școlar Construcții de Mașini/ Colibași/Mioveni Argeș CICLISM
    384. RUSU DORU RAREȘ XII Liceul de Arte Plastice "Romul Ladea"/ Cluj- Napoca Cluj CICLISM
    385. MAZILU MARIA MARINELA XII Colegiul Național "Mircea cel Bătrân"/ Râmnicu Vâlcea Vâlcea SKELETON
    -------