ORDIN nr. 3.743 din 30 aprilie 2010privind sesiunea specială de bacalaureat 2010 pentru absolvenții de liceu participanți la loturile naționale lărgite ce se pregătesc pentru olimpiadele și concursurile internaționale
EMITENT
  • MINISTERUL EDUCAȚIEI, CERCETĂRII, TINERETULUI ȘI SPORTULUI
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 310 din 12 mai 2010



    În baza Legii învățământului nr. 84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare,în conformitate cu Hotărârea Guvernului nr. 81/2010 privind organizarea și funcționarea Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului,ministrul educației, cercetării, tineretului și sportului emite prezentul ordin.  +  Articolul 1Se aprobă calendarul sesiunii speciale de bacalaureat 2010 pentru absolvenții de liceu participanți la loturile naționale lărgite ce se pregătesc pentru olimpiadele și concursurile internaționale. Calendarul este cuprins în anexa nr. 1, care face parte integrantă din prezentul ordin.  +  Articolul 2Sesiunea specială de bacalaureat pentru elevii participanți la loturile de pregătire pentru olimpiadele și concursurile internaționale se va desfășura la Colegiul Național Vocațional "Nicolae Titulescu" din Slatina, județul Olt.  +  Articolul 3Lista nominală a candidaților care pot participa la examenul de bacalaureat, sesiunea specială 2010, este cuprinsă în anexa nr. 2, care face parte integrantă din prezentul ordin.  +  Articolul 4Comisia pentru examenul de bacalaureat 2010, sesiunea specială menționată la art. 1, se numește de către Inspectoratul Școlar al Județului Olt. Se numește ca președinte al acestei comisii profesor universitar doctor Marin Ionică de la Facultatea de Științe Economice, Universitatea din Pitești.  +  Articolul 5Examenul se desfășoară pe baza Metodologiei de organizare și desfășurare a examenului de bacalaureat 2010, aprobată prin Ordinul ministrului educației, cercetării și inovării, interimar, nr. 5.507/2009 privind aprobarea Calendarului examenului de bacalaureat - 2010, a Metodologiei de organizare și desfășurare a examenului de bacalaureat - 2010, precum și a Atribuțiilor membrilor comisiilor de bacalaureat. Disciplinele la care se susține examenul de bacalaureat și programele de examen sunt cele aprobate prin Ordinul ministrului educației, cercetării și inovării, interimar, nr. 5.508/2009 privind disciplinele și programele pentru examenul de bacalaureat - 2010.  +  Articolul 6Direcția generală educație și învățare pe tot parcursul vieții, Direcția generală învățământ în limbile minorităților, relația cu Parlamentul și sindicatele, Direcția generală economic, finanțe, Centrul Național de Evaluare și Examinare, Inspectoratul Școlar al Județului Olt, conducerea Colegiului Național Vocațional "Nicolae Titulescu" duc la îndeplinire prevederile prezentului ordin.  +  Articolul 7Prezentul ordin se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.
    Ministrul educației, cercetării, tineretului și sportului,
    Daniel Petru Funeriu
    București, 30 aprilie 2010.Nr. 3.743.  +  Anexa nr. 1CALENDARULsesiunii speciale a examenului de bacalaureat2010 pentru elevii participanți la loturile olimpice
    6-7 iunie 2010 - înscrierea candidaților
    8 iunie 2010 - limba și literatura română - proba E) a) - probă scrisă
    9 iunie 2010 - proba obligatorie a profilului - proba E) c) - probă scrisă
    10 iunie 2010 - proba la alegere a profilului și specializării - proba E) d) - probă scrisă
    11 iunie 2010 - limba și literatura maternă - proba E) b) - probă scrisă; afișarea rezultatelor și depunerea contestațiilor (după ora 18,00)
    12 iunie 2010 - rezolvarea contestațiilor și afișarea rezultatelor finale
     +  Anexa nr. 2TABELcu elevii componenți ai loturilor naționale lărgite, ce pot susțineexamenul de bacalaureat - sesiune specială, 6-12 iunie 2010, Slatina
    Nr. crt. Numele și prenumele Clasa Unitatea de învățământ/localitatea Județul Olimpiada/ Concursul
    1. DUȚĂ E. RALUCA XII Colegiul Național "Dr. Ioan Mesota"/Brașov Brașov BIOLOGIE
    2. ENACHE I. PAULA XII Colegiul Național "Ion C. Brătianu"/Pitești Argeș BIOLOGIE
    3. ACONSTANTINESEI V. DRAGOS XII Colegiul Național "Gh. Vrânceanu"/Bacău Bacău BIOLOGIE
    4. GEORGESCU D. R. MIHAELA XII Liceul Teoretic "Alexandru Ioan Cuza"/București București BIOLOGIE
    5. PASCU R. EMILIA GEORGIANA XII Colegiul Național "Carol I"/Craiova Dolj BIOLOGIE
    6. POPESCU TIBERIU XII Colegiul Național "Mircea cel Bătrân"/Constanța Constanța BIOLOGIE
    7. SĂCĂRESCU ALINA XII Colegiul Național "E. Racoviță"/Iași Iași BIOLOGIE
    8. IORDACHE V. TIBERIU-PAUL XII Colegiul Național "Mihai Viteazul"/Ploiești Prahova BIOLOGIE
    9. ISTRĂȚOAIE I. BOGDAN IOAN XII Colegiul Național "C. Brediceanu"/Lugoj Timiș BIOLOGIE
    10. LEUCĂ C. ANDREI XII Colegiul Național "M. Eminescu"/Botoșani Botoșani BIOLOGIE
    11. BURA T. VLAD XII Colegiul Național "M. Eminescu"/Satu Mare Satu Mare BIOLOGIE
    12. DRĂGHICI M. OANA-ROXANA XII Colegiul Național "Tudor Vladimirescu"/Târgu Jiu Gorj BIOLOGIE
    13. MIRON D. MARIA ALEXANDRA XII Colegiul Național "Mihai Viteazul"/București București BIOLOGIE
    14. GIURGIU C. CONSTANTIN XII Liceul Teoretic "Nicolae Bălcescu"/Cluj-Napoca Cluj CHIMIE
    15. MOGA D. IOANA XII Colegiul Național "E. Gojdu"/Oradea Bihor CHIMIE
    16. CĂLDĂRARU F. OCTAV XII Colegiul Național de Informatică "Tudor Vianu"/ București București CHIMIE
    17. CRAINIC V. NICOLAE XII Colegiul Național/Iași Iași CHIMIE
    18. BUCIU C. PETRE XII Colegiul Național de Informatică "Tudor Vianu"/ București București CHIMIE
    19. MOCANU G. V. FELIX COSMIN XII Colegiul Național "Sfântu Sava"/București București CHIMIE
    20. LESNIC S.F. ANCA XII Colegiul Național "Ion Minulescu"/Slatina Olt CHIMIE
    21. RADU V. CLAUDIU XII Colegiul Național "B.P. Hașdeu"/Buzău Buzău CHIMIE
    22. BARBU ION ALEXANDRU XII Colegiul Național "Ion Minulescu"/Slatina Olt GEOGRAFIE
    23. POP BOGDAN ANDREI XII Colegiul Național "Silvania"/Zalău Sălaj ENGLEZĂ
    24. ANDRAS ORSOLYA XII Liceul Teoretic "Bathory Istvan"/Cluj-Napoca Cluj LIMBA ȘI LITERA- TURA MAGHIARĂ
    25. BRAZDILIK ZSUZSA XII Liceul Teoretic "Bolyai Farkas"/Târgu Mureș Mureș LIMBA ȘI LITERA- TURA MAGHIARĂ
    26. POHOATA COSMIN XII Colegiul Național de Informatică "Tudor Vianu"/ București București MATEMATICĂ
    27. CIUPAN ANDREI XII Colegiul Național de Informatică "Tudor Vianu"/ București București MATEMATICĂ
    28. PĂDUREANU VICTOR XII Colegiul Național "Carol I"/Craiova Dolj MATEMATICĂ
    29. ȚURCAȘ GEORGE-CĂTĂLIN XII Colegiul Național "Simion Bărnuțiu"/Șimleu Silvaniei Sălaj MATEMATICĂ
    30. MOLDOVAN DORIN VASILE XII Colegiul Național "Andrei Mureșanu"/Dej Cluj MATEMATICĂ
    31. CRÎNGUREANU N. ANDREI DANIEL XII Liceul Internațional de Informatică/București București MATEMATICĂ
    32. ANGHEL CRISTINA XII Colegiul Național de Informatică "Tudor Vianu"/ București București MATEMATICĂ
    33. TATAROIU BOGDAN-CRISTIAN XII Liceul Internațional de Informatică/București București INFORMATICĂ
    34. TUTUNARU MIHAI-COSMIN XII Colegiul Național "Traian"/Drobeta-Turnu Severin Mehedinți INFORMATICĂ
    35. PARVU ANDREI-BOGDAN XII Colegiul Național de Informatică "Tudor Vianu"/ București București INFORMATICĂ
    36. HEVELE ISTVAN XII Liceul Teoretic "Orban Balazs"/Cristuru Secuiesc Harghita INFORMATICĂ
    37. MISARCA ANDREI XII Colegiul Național "Andrei Șaguna"/Brașov Brașov INFORMATICĂ
    38. MARCU FLORIAN XII Colegiul Național "Roman Vodă"/Roman Neamț INFORMATICĂ
    39. BLEȘNEAG IONUȚ XII Colegiul Național "Petru Rareș"/Suceava Suceava ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ ȘI FIZICĂ
    40. CIOCÎRLAN DANIEL XII Colegiul Național "Al. Vlahuță"/Râmnicu Sărat Buzău FIZICĂ
    41. CÎRSTOIU CRISTINA XII Colegiul Național "Vlaicu Vodă"/Curtea de Argeș Argeș ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ
    42. CONSTANTIN MARIUS XII Liceul Internațional de Informatică/București București ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ ȘI FIZICĂ
    43. CONSTANTINESCU GABRIEL CRISTIAN XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/Iași Iași FIZICĂ
    44. KRUK SANDOR-IOZSEF XII Colegiul Național "Vasile Lucaciu"/Baia Mare Maramureș ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ
    45. MĂRGARINT VLAD DUMITRU XII Colegiul Național "Gheorghe Roșca Codreanu"/Bârlad Vaslui ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ ȘI FIZICĂ
    46. TURCU TUDOR CRISTIAN XII Liceul de Informatică "Tiberiu Popoviciu"/Cluj-Napoca Cluj ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ
    47. ZELKO IOANA XII Liceul Internațional de Informatică/București București ASTRONOMIE ȘI ASTROFIZICĂ ȘI FIZICĂ
    48. POPA V. IANA-ALEXANDRA XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș NATAȚIE ȘI PENTATLON MODERN
    49. MATEI M. MIHAI FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș NATAȚIE ȘI PENTATLON MODERN
    50. SANDU M. IRINA XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București NATAȚIE ȘI PENTATLON MODERN
    51. MANEA D. BOGDAN XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București NATAȚIE ȘI PENTATLON MODERN
    52. NEAGU OLIVIA XII Liceul "Traian Vuia"/Reșița Caraș- Severin LUPTE
    53. OANCEA BEATRICE XII Liceul "Mircea Eliade"/București București LUPTE
    54. MUNTEANU MIHAELA XIII Grupul Școlar "Constantin Brâncuși"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    55. BOGASIERU ELENA NICOLETA XII Liceul Pedagogic "Ștefan Odobleja"/Drobeta-Turnu Severin Mehedinți LUPTE
    56. PREDOI CORNELIA MĂDĂLINA XII Liceul Economic "Teodor Costescu"/Drobeta-Turnu Severin Mehedinți LUPTE
    57. CIUHUREZU ANA NICOLETA XII Liceul "Traian Vuia"/Reșița Caraș- Severin LUPTE
    58. PETREA ANCA MĂDĂLINA XII Liceul cu Program Sportiv/Roman Neamț LUPTE
    59. CRÎȘMARU LAURA LILIANA XII Liceul cu Program Sportiv/Roman Neamț LUPTE
    60. TĂTAR OTILIA MAGDALENA XIII Grupul Școlar "Constantin Brâncuși"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    61. UVEGES CSABA XIII Grupul Școlar "Constantin Brâncuși"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    62. BUCȘA BUCUR XIII Grupul Școlar "Constantin Brâncuși"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    63. MATEFI ARPAD NORBERT XIII Grupul Școlar de Turism și Alimentație Publică/Brașov Brașov LUPTE
    64. ENEA GHEORGHE XII Grupul Școlar "Kos Karoly"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    65. ONOFREI SERGIU XII Colegiul Tehnic "Matei Corvin"/Hunedoara Hunedoara LUPTE
    66. ROMAN RAZVAN XII Liceul Economic/Mangalia Constanța LUPTE
    67. MAȘNIȚA EMANUEL XII Liceul "Traian Vuia"/Reșița Caraș- Severin LUPTE
    68. CHIRCU LAURENȚIU XII Liceul "Traian Vuia"/Reșița Caraș- Severin LUPTE
    69. ASAN ALEXANDRU XII Liceul "Mircea Eliade"/București București LUPTE
    70. FONCSOLI SZOLT XII Liceul "Banyoi"/Odorheiu Secuiesc Harghita LUPTE
    71. MACAREI STOROS LAURENȚIU XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș LUPTE
    72. MOCANU FLORIN XII Liceul "Mircea Eliade"/București București LUPTE
    73. IOȘCA CONSTANTIN OVIDIU XII Liceul cu Program Sportiv/Slatina Olt LUPTE
    74. TAMAȘ ATTILA XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor LUPTE
    75. CĂLIN COSMIN XIII Colegiul Național Agricol "Carol I"/Slatina Olt LUPTE
    76. CĂȘARU CĂTĂLIN XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanța Constanța LUPTE
    77. BURLICA ION XII Liceul cu Program Sportiv/Suceava Suceava LUPTE
    78. CREȚU ROBERT PAUL XII Liceul cu Program Sportiv/Bacău Bacău LUPTE
    79. NEMEȘ SAMUEL ANDREI XII Colegiul Tehnic Transporturi"Transilvania"/Cluj-Napoca Cluj LUPTE
    80. KALLAI GABRIEL ALIN XIII Grupul Școlar Tehnofrig/Cluj-Napoca Cluj LUPTE
    81. DRĂGUȘIN D. TEODORA MELINDA XII Liceul Teoretic "Ion Neculce"/București București VOLEI
    82. NEDELCU I. VLAD CRISTIAN XII Grupul Școlar "Voievodu Mircea"/Târgoviște Dâmbovița JUDO
    83. ȚIBRNĂ GH. BOGDAN XII Liceul Teoretic "Ioan Petruș"/Otopeni Ilfov BASCHET
    84. IOAN C. DAN -MIHAI XII Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"/București București BASCHET
    85. STAVARACHE M. EMIL-ANDREI XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București BASCHET
    86. ILINCANU L-A. CLAUDIU- GEORGE XII Colegiul Național "Vasile Alecsandri"/Galați Galați BASCHET
    87. MILENCOVICI B. ZORAN REMUS XII Colegiul Național "Constantin Diaconovici"/Timișoara Timiș BASCHET
    88. CORNEANU C. CRISTIAN- FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj BASCHET
    89. POP I. SERGIU-PAVEL XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor BASCHET
    90. PINTEA C-T. TUDOR XII Colegiul Național "George Barițiu"/Cluj-Napoca Cluj BASCHET
    91. STOIEDIN I. ADINA XII Liceul cu Program Sportiv "Banatul"/Timișoara Timiș BASCHET
    92. GRAMA G. CRISTINA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București BASCHET
    93. LOVASZ A A. ADINA DANIELA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București BASCHET
    94. FODOR I-A. MARTA XII Liceul Teoretic "Brassai Samuel"/Cluj-Napoca Cluj BASCHET
    95. PĂTRUȚ A. ROXANA XII Colegiul Național "George Coșbuc"/Cluj-Napoca Cluj BASCHET
    96. MARINACHE M. ROXANA MIHAELA XII Colegiul Național "George Barițiu"/Cluj-Napoca Cluj BASCHET
    97. ULICĂ M. LOREDANA ROXANA XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor BASCHET
    98. CURSARU M V. GABRIELA MARIA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București BASCHET
    99. MUNTEANU N. GABRIELA XII Grupul Școlar Industrial "Sf. Pantelimon"/Călărași Călărași BASCHET
    100. MUSCĂ E-I. ANDA CRISTINA XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor BASCHET
    101. VLAICU D. G. ALEXANDRA GABRIELA XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor BASCHET
    102. ARMEANU N. ANA- MARIA CRISTINA XII Colegiul Economic "Virgil Madgearu"/București București VOLEI
    103. VÎLCU N. ADRIANA XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanța Constanța VOLEI
    104. JUDEA L. I. FLAVIA MARIA XII Colegiul Național "Iulia Hașdeu"/București București VOLEI
    105. KIS G. GABRIEL CĂTĂLIN XII Colegiul Tehnic "Alexandru Papiu Ilarian"/Zalău Sălaj VOLEI
    106. GEORGESCU I. ANDREI NICUȘOR XII Colegiul Național "Nicolae Titulescu"/Craiova Dolj VOLEI
    107. TĂNASE I. DANIEL ALIN XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București NATAȚIE ȘI PENTATLON MODERN
    108. TUDOSE I. DENISA MIHAELA XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București NATAȚIE ȘI PENTATLON MODERN
    109. BRUNEANU G. CRISTIAN XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București NATAȚIE ȘI PENTATLON MODERN
    110. PARASCHIVOIU MARIUS XII Grupul Școlar Transporturi/Ploiești Prahova PATINAJ
    111. ILAȘCU GABRIELA XII Colegiul Național "Vasile Alecsandri"/Galați Galați PATINAJ
    112. RADU CRISTINA XII Liceul "Jean Monnet"/Ploiești Prahova PATINAJ
    113. OLTEAN ANA MARIA XII Grupul Școlar "Kos Karoly"/Sfântu Gheorghe Covasna LUPTE
    114. LUCA VALENTIN OVIDIU XII Liceul "Traian Vuia"/Reșița Caraș- Severin LUPTE
    115. NEGHINĂ OANA NICOLETA XII Colegiul Național "Costache Negri"/Galați Galați POPICE-BOWLING
    116. SAMSON CRISTINA(BIDILICĂ) XII Grupul Școlar Energetic/Ploiești Prahova POPICE-BOWLING
    117. MARA S.V ANGELA XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj JUDO
    118. KOVACS V. M. DIANA XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj JUDO
    119. VLĂDOIU C. ADRIANA ELENA XII Grupul Școlar Industrial/Ploiești Prahova JUDO
    120. BĂJAN G. LAURA MIHAELA XII Colegiul Național "Al. Odobescu"/Pitești Argeș JUDO
    121. JOITA I.GABRIELA MADALINA XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș JUDO
    122. TIMIȘ F. FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad JUDO
    123. LUCA I. COSTIN IONUT XII Grupul Școlar Agricol/Bărcănești Prahova JUDO
    124. SMEU D. FLAVIU MIRCEA CONSTANTIN XII Colegiul Național Sportiv "Cetatea Deva"/Deva Hunedoara JUDO
    125. LAZEA A. AMADO CLAUDIU XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad JUDO
    126. LAZEA A. REMUS MIRCEA XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad JUDO
    127. DRUNA C. COSTEL XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș JUDO
    128. MITRACHE M.CODRUT ALEXANDRU XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș JUDO
    129. VAIDA C. BOGDAN VALENTIN XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București JUDO
    130. MERISANU P.A. ALEXANDRU MARIUS XII Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu JUDO
    131. NEAMTU N. NICOLAE MARIAN XII Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu JUDO
    132. CIOBANU ALEXANDRU XII Grupul Școlar "Doamna Chiajna"/Chiajna Ilfov JUDO
    133. TOLEA M. ALEXANDRU DRAGOS XIII Liceul Agricol/Mărăcineni Argeș KAIAC-CANOE
    134. GHITULESCU M. GEORGE ROBERT XIII Liceul Agricol/Mărăcineni Argeș KAIAC-CANOE
    135. STANISTEANU E. MARIAN DORIN XIII Liceul Agricol/Mărăcineni Argeș KAIAC-CANOE
    136. MIHAI G. VASILE CRISTIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș KAIAC-CANOE
    137. MARINESCU V. ROBERT CONSTANTIN XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș KAIAC-CANOE
    138. TOLEA A. NICOLAE GABRIELA XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    139. POIANA V. MIHAELA XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    140. VIDINEI M. PAUL XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    141. ONULESCU M. MIHAI XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    142. TUDOSE A. ADRIAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    143. GHITA A. RAZVAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    144. MATEI D. CRISTIAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    145. SOARE I. MIHAI CATALIN XII Grupul Școlar Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov KAIAC-CANOE
    146. GHEBA N. BOGDAN XII Liceul Agricol/Mărăcineni Argeș KAIAC-CANOE
    147. BURIC M. ALEXANDRU XII Grupul Școlar "Anghel Saligny"/Tulcea Tulcea KAIAC-CANOE
    148. MATEI D. CRISTIAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov KAIAC-CANOE
    149. GROZUTA D. ADI AURELIAN XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orșova Mehedinți KAIAC-CANOE
    150. BARBU C. IULIAN CRISTIAN XII Grupul Școlar "Nicolae Bălcescu"/Voluntari Ilfov KAIAC-CANOE
    151. TERTIS N. NICOLETA XIII Colegiul "Brad Segal"/Tulcea Tulcea KAIAC-CANOE
    152. BERCHIU T. NICOLETA CRISTINA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orșova Mehedinți KAIAC-CANOE
    153. PESCA S.BIANCA SORINA XII Liceul Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov KAIAC-CANOE
    154. CIOBANU D. OANA ALEXANDRA XII Liceul Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov KAIAC-CANOE
    155. DINU ANDREI XII Grupul Școlar Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov TIR
    156. BLEI IONUT XII Liceul de Metrologie "Traian Vuia"/București București TIR
    157. FENESAN RAZVAN XII Colegiul Național "George Barițiu"/Cluj-Napoca Cluj FOTBAL
    158. SOVAILA NICOLAE RADU XII Grupul Școlar "Simion Stolnicu"/Comarnic Prahova BOB - SANIE
    159. BARBU GABRIEL XII Colegiul "Ernest"/Petroșani Hunedoara BOB - SANIE
    160. CODARCEA ALEXANDRU XII Liceul Teoretic "Mihai Eminescu"/Petroșani Hunedoara BOB - SANIE
    161. ANDREI F. ALEXANDRU XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București POLO
    162. OPREA C. BOGDAN LAURENTIU XII Colegiul Tehnic Feroviar/București București POLO
    163. NICULAE V. CRISTIAN XII Colegiul Tehnic "Petru Maior"/București București POLO
    164. FLOREA MARIUS IONUT XII Liceul Bilingv Miguel de Cervantes/București București POLO
    165. NECULA MIRCEA XII Grupul Școlar Industrial de Marină/Galați Galați HOCHEI-GHEAȚĂ
    166. IFTENE FLORIN XII Liceul Teoretic "Emil Racoviță"/Galați Galați HOCHEI-GHEAȚĂ
    167. JUSTINIAN CLARA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București HOCHEI-GHEAȚĂ
    168. ALEXE ALEXANDRA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București HOCHEI-GHEAȚĂ
    169. TAPU CIPRIAN XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București HOCHEI-GHEAȚĂ
    170. MIHAILESCU CLAUDIU XII Liceul Teoretic "Benjamin Franklin"/București București HOCHEI-GHEAȚĂ
    171. PASCARU LEONARD XII Colegiul Economic "Viilor"/București București HOCHEI-GHEAȚĂ
    172. HRISTACHE CIPRIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Galați Galați HOCHEI-GHEAȚĂ
    173. SIMA NICULINA XIII Grupul Școlar/Ostrov Constanța HOCHEI-GHEAȚĂ
    174. DABIAJA ELORA XII Liceul "Mircea Eliade"/București București TENIS
    175. RADU ALICE ANDRADA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj TENIS
    176. DAMASCHIN ALEXANDRA XII Liceul Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj TENIS
    177. GAVRILA LAURENTIU XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș TENIS
    178. POPESCU VALENTIN XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București TENIS
    179. HALEP SIMONA XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanța Constanța TENIS
    180. NEDELESCU CATALIN XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș TENIS
    181. STEFAN VLAD XII Liceul de Artă "Ionel Perlea"/Slobozia Ialomița TENIS
    182. MARCU DIANA XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București TENIS
    183. FARCAS AXELL DANIEL XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj TENIS
    184. HRISTEA CAMELA XII Liceul Teoretic/Balș Olt TENIS
    185. ROATES STEFAN CONSTANTIN XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Oradea Bihor TENIS
    186. SAVULESCU ANDREI XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București TENIS
    187. DUMITRESCU GEANINA XII Liceul "Mircea Eliade"/București București TENIS
    188. MITU ANDREEA XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București TENIS
    189. CONSTANTIN ALIN MIHAI XII Liceul de Arte și Meserii "Aurel Vijoli"/Făgăraș Brașov TENIS
    190. HINTEUAR TANIA OANA XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    191. LACATUS OCTAVIAN XII Colegiul Tehnic "Edmond Nicolau"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    192. CRET SONIA DENISA XII Liceul Teoretic "Victor Babeș"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    193. KERTESZ ROBERT LEVENTE XII Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    194. TIBREA MIHAI ALEXANDRU XII Liceul Teoretic "Avram Iancu"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    195. FELECAN RAUL XII Colegiul Tehnic de Comunicații "Augustin Maior"/ Cluj-Napoca Cluj KARATE
    196. CRISTEAN PAUL XII Liceul Teoretic "Avram Iancu"/Cluj-Napoca Cluj KARATE
    197. DANCESCU DRAGOS XII Colegiul de Științe "Grigore Antipa"/Brașov Brașov KARATE
    198. SURDU ANCA XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanța Constanța GIMNASTICĂ
    199. GHEORGHE IULIAN XII Grupul Școlar Construcții "Anghel Saligny"/București București GIMNASTICĂ
    200. BĂLĂȘOIU CRISTIAN GEORGE XII Liceul Teoretic "Benjamin Franklin"/București București TENIS DE MASĂ
    201. DĂESCU M. COSMIN XII Colegiul Național "Octav Onicescu"/București București TENIS DE MASĂ
    202. SOARE IULIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Buzău Buzău TENIS DE MASĂ
    203. SEBE ANAMARIA XII Liceul cu Program Sportiv/Constanța Constanța TENIS DE MASĂ
    204. ENE ROMINA XII Liceul cu Program Sportiv/Slatina Olt TENIS DE MASĂ
    205. BÎNȚĂ CLAUDIA XII Liceul cu Program Sportiv/Slatina Olt TENIS DE MASĂ
    206. MARIN ALEXANDRA LAURA XII Liceul "Mircea Eliade"/București București SCRIMĂ
    207. BIRSAN ANDREI SEBASTIAN XII Liceul "Mircea Eliade"/București București SCRIMĂ
    208. ROSU ADRIANA LIDIA XII Liceul "Mircea Eliade"/București București SCRIMĂ
    209. CRISTIAN CRISTINA MIHAELA XII Liceul "Mircea Eliade"/București București SCRIMĂ
    210. PREDUTOIU IOANA XII Liceul Teoretic "Nicolae Iorga"/București București SCRIMĂ
    211. COSTIN CIPRIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Iași Iași SCRIMĂ
    212. POPESCU ANA MARIA XII Liceul Teoretic "Ștefan Odobleja"/București București SCRIMĂ
    213. TUDOR ALICE FLORIANA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj SCRIMĂ
    214. TUDOSE D. CONSTANTIN XII Liceul "1 Mai"/Ploiești Prahova NATAȚIE
    215. PREDA C. CATALIN PETRU XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București NATAȚIE
    216. DOBRICA I. DANIEL XII Colegiul Bilingv "George Coșbuc"/București București NATAȚIE
    217. MEXI C.C. ALEXANDRU XII Colegiul Bilingv "George Coșbuc"/București București NATAȚIE
    218. TATAR GH. GHEORGHE CRISTIAN XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București NATAȚIE
    219. ISTRATE V. CONSTANTIN XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanța Constanța RUGBY
    220. ARITON M. IONUT XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanța Constanța RUGBY
    221. CURCA G. CLAUDIU NICU XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj RUGBY
    222. LAZĂR V. DORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Iași Iași RUGBY
    223. TARAGAN C. CRISTIAN CONSTANTIN XII Liceul cu Program Sportiv/Iași Iași RUGBY
    224. BĂLȚATU I. MADALIN IONUT XIII Liceul "Henri Coandă"/Arad Arad RUGBY
    225. IFTODE S. EUGEN ANDREI XIII Liceul "Henri Coandă"/Arad Arad RUGBY
    226. MOTOTOLEA C. VALI CATALIN XIII Colegiul Tehnic "Tomis"/Constanța Constanța RUGBY
    227. CONACHE V. GABRIEL XII Liceul cu Program Sportiv/Suceava Suceava RUGBY
    228. CITEA F. REMUS FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Focșani Vrancea RUGBY
    229. GAIȚĂ D. ANDREI XII Liceul cu Program Sportiv/Focșani Vrancea RUGBY
    230. ALEXE I. ALIN MARIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Focșani Vrancea RUGBY
    231. PANAIT I. EMANUEL BOGDAN IULIUS XII Colegiul Național "Aurel Vlaicu"/București București RUGBY
    232. NEACȘU F. BOGDAN EMANUEL XII Liceul Teoretic "Benjamin Franklin"/București București RUGBY
    233. PĂTRAȘCU P. STEFAN XIII Liceul de Construcții Căi Ferate/București București RUGBY
    234. CRISTEA C. ANDREI BOGDAN XII Colegiul Național "Aurel Vlaicu"/București București RUGBY
    235. CANTONIERU I. EDUARD ALEXANDRU XII Colegiul Național "Aurel Vlaicu"/București București RUGBY
    236. MUNTEANU L. MARIUS LUCIAN XII Liceul Pedagogic "Alexandru Vlahuță"/Bârlad Vaslui RUGBY
    237. BRATU M. TUDOREL GEORGIAN XII Grupul Școlar "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov RUGBY
    238. TAMBA C. PETRU XIII Liceul de Construcții Căi Ferate/București București RUGBY
    239. LEMNARU T. MADALIN VLAD XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad RUGBY
    240. TUTUNEA ALEXANDRU ALBERTO XII Grupul Școlar Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov RUGBY
    241. DIACONU V. BRATU GEORGE XII Liceul cu Program Sportiv/Focșani Vrancea RUGBY
    242. MUȘAT A. CRISTIAN FLORIN XII Grupul Școlar Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov RUGBY
    243. ION M. EUGEN XII Grupul Școlar Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov RUGBY
    244. ASAN D. ALI ALEXANDRU XIII Colegiul Tehnic de Material Rulant și Transport Feroviar București RUGBY
    245. VLAD I. IONUT XIII Liceul Comercial "Carol I"/Constanța Constanța RUGBY
    246. VASILE N.DRAGOS ALEXANDRU XIII Grupul Școlar Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov RUGBY
    247. BĂRDAȘU S. VASILE FLORIN XII Liceul cu Program Sportiv/Baia Mare Maramureș RUGBY
    248. SUCIU J. SILVIU SEBASTIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Baia Mare Maramureș RUGBY
    249. AILENEI RAZVAN XII Colegiul Național "Vasile Lucaciu"/Baia Mare Maramureș RUGBY
    250. STAN COSMIN XII Colegiul Național "Aurel Vlaicu"/București București RUGBY
    251. TĂNASE SILVIU ANDREI XII Liceul "Ștefan Odobleja"/București București RUGBY
    252. CONSTANTIN V. IONUT ALEXANDRU XIII Colegiul Tehnic "Iuliu Maniu"/București București RUGBY
    253. SANDU ANA MARIA XII Colegiul Tehnic Căi Ferate "Unirea"/Iași Iași RUGBY
    254. GÎLCA LARISA XII Colegiul Tehnic Căi Ferate "Unirea"/Iași Iași RUGBY
    255. SAVA IULIANA XII Colegiul Tehnic Căi Ferate "Unirea"/Iași Iași RUGBY
    256. MITROI ANDREI FLORIN XIII Grupul Școlar Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov RUGBY
    257. PLOPEANU RICHARD ALEXANDRU XIII Grupul Școlar Agricol "Cezar Nicolau"/Brănești Ilfov RUGBY
    258. MANOLACHE A. MARIA CĂTĂLINA XII Colegiul Economic "Ion Ghica"/Târgoviște Dâmbovița ATLETISM
    259. MEHES A. ALEXANDRU XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor ATLETISM
    260. MIHALCEA D. IONUȚ XII Liceul cu Program Sportiv/Brăila Brăila ATLETISM
    261. MILITARU I. ROBERT CORNEL XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș ATLETISM
    262. MOVILEANU T.O.I. CRISTINA OLIVIA IOANA XII Colegiul Tehnic "Constantin Istrati"/Câmpina Prahova ATLETISM
    263. NEDELCU I. ANDREEA MARIA XII Liceul "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu ATLETISM
    264. NEMES A. ROBERT SANDOR XII Liceul cu Program Sportiv "Bihorul"/Oradea Bihor ATLETISM
    265. PREDA V. GEORGE DANIEL XII Grupul Școlar de Construcții "N. Mihăescu"/Târgoviște Dâmbovița ATLETISM
    266. PURDA M. IOSEFINA XII Liceul "Traian Vuia"/Reșița Caraș- Severin ATLETISM
    267. RADU A. STELIAN ALEXANDRU XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș ATLETISM
    268. RÎPEANU C.IONELA MINODORA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    269. SLABU S. ADRIAN JENEL XII Colegiul Național "Octav Onicescu" București București ATLETISM
    270. STAN GH. ALEXANDRA GEORGIANA XII Grupul Școlar Industrial Energetic/Câmpina Prahova ATLETISM
    271. STĂNCULESCU N. ADRIANA XII Colegiul Național "Victor Babeș"/București București ATLETISM
    272. STĂNESCU R. VLAD XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București ATLETISM
    273. STĂNILĂ GH. GEORGIANA CRISTINA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    274. ȘUHANI V. CĂTĂLIN VASILE XII Colegiul "Alexandru cel Bun"/Gura Humorului Suceava ATLETISM
    275. TOADER M. ELIZA RALUCA XII Colegiul Tehnic "Constantin Istrati"/Câmpina Prahova ATLETISM
    276. TRIFAN I.V. ADRIAN IONEL XII Liceul cu Program Sportiv/Bistrița Bistrița- Năsăud ATLETISM
    277. TROFIN D. ANDREI CIPRIAN XII Liceul cu Program Sportiv/Suceava Suceava ATLETISM
    278. TUDORACHE C. GABRIEL XII Colegiul Economic "Maria Teiuleanu"/Pitești Argeș ATLETISM
    279. TURNEA D. ADRIANA DANIELA XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/Constanța Constanța ATLETISM
    280. ZANFIRESCU M. MARIA ANA XII Liceul Teoretic "Axente Sever"/Mediaș Sibiu ATLETISM
    281. MILITARU F. IULIA ALINA XII Colegiul Național "Mihai Viteazul"/București București ATLETISM
    282. TÂRZIMAN I. ESTERA XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/București București ATLETISM
    283. GOLEAC M.ANTONIO CRISTIAN XII Colegiul Național "Octav Onicescu"/București București ATLETISM
    284. ANDREI F. BEATRICE XII Colegiul Național "Nichita Stănescu"/Ploiești Prahova ATLETISM
    285. ARSENE GH. MARIUS DANIEL XII Grupul Școlar Economic/Mihăilești Giurgiu ATLETISM
    286. BACIU C. ALEXANDRU GEORGE XII Liceul cu Program Sportiv/Bacău Bacău ATLETISM
    287. BARBU A. ANDREEA ROBERTA XII Liceul "Mircea Eliade"/București București ATLETISM
    288. BĂNĂNĂU P. CORNEL XII Colegiul Național "Octav Onicescu"/București București ATLETISM
    289. BERENDEI ST. DRAGOȘ XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    290. CACIURIAC V. ALEXANDRA CĂTĂLINA XII Liceul Teoretic "Mihail Sadoveanu"/București București ATLETISM
    291. CĂLBOREAN Z. CLAUDIU ZAHARIE XII Liceul Teoretic "Stephan Ludwig Roth"/Mediaș Sibiu ATLETISM
    292. CĂLIN M. IONUȚ COSMIN XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    293. CĂLINOIU A. ALEXANDRU GEORGE XII Colegiul Tehnic "Constantin Istrati"/Câmpina Prahova ATLETISM
    294. CHEȘCHEȘ E. F. LUCIAN XII Liceul "Nicolae Teclu"/Copșa Mică Sibiu ATLETISM
    295. CIOBANU P. RĂZVAN IONUȚ XII Colegiul Național "Nicolae Grigorescu"/Câmpina Prahova ATLETISM
    296. CÎRNARU I.ADRIAN VALENTIN XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș ATLETISM
    297. COCOȘI A. IONUȚ ROBERT XII Liceul "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu ATLETISM
    298. COMAN V. VLAD MIHAI XII Colegiul Național "Nicolae Grigorescu"/Câmpina Prahova ATLETISM
    299. COSTACHE GH. ALIN GEORGE XII Liceul cu Program Sportiv/Pitești Argeș ATLETISM
    300. CRĂCIUNESCU C. F. BOGDAN RĂZVAN XII Liceul Teoretic "Independența"/Calafat Dolj ATLETISM
    301. DAVID C. IONUȚ XII Grupul Școlar de Construcții "N. Mihăescu"/ Târgoviște Dâmbovița ATLETISM
    302. DEAȘ V. MARIUS ALEXANDRU XII Colegiul Tehnic "Constantin Istrati"/Câmpina Prahova ATLETISM
    303. DINCĂ E. IONELA ECATERINA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    304. DUMITRESCU C. DANIELA XII Liceul P.T.T.R. "Gheorghe Airinei"/București București ATLETISM
    305. DUMITRU V. MIHAI CODRUȚ XII Grupul Școlar Forestier/Câmpina Prahova ATLETISM
    306. DUMITRU T. RALUCA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    307. ENACHE I. ADRIANA GEORGIANA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    308. ENE I. DIANA MARIA XII Liceul "Traian Vuia"/Reșița Caraș- Severin ATLETISM
    309. GAG M. ANDREI MARIUS XII Liceul cu Program Sportiv/Arad Arad ATLETISM
    310. GAGIU D. DANIEL XII Grupul Școlar "Grigore Moisil"/Brăila Brăila ATLETISM
    311. GUȚU D. O. MIHAELA SANDRA XII Colegiul Național "Octav Onicescu"/București București ATLETISM
    312. IANCU I. IOANA ALEXANDRA XII Colegiul Național "Octav Onicescu"/București București ATLETISM
    313. ISĂILĂ V. ADINA XII Liceul "Onisifor Ghibu"/Sibiu Sibiu ATLETISM
    314. TOMA GH. PETRICĂ XII Grupul Școlar de Construcții "N. Mihăescu"/Târgoviște Dâmbovița ATLETISM
    315. IVAȘCU R.N. ANDREEA XII Colegiul Național "Ion Creangă"/București București ATLETISM
    316. BODIN CĂTĂLIN XII Colegiul Național "Mircea Eliade"/Sighișoara Mureș HANDBAL
    317. COJOCARU RAREȘ MARIAN XII Colegiul Național "Mircea Eliade"/Sighișoara Mureș HANDBAL
    318. HRIMIUC DIDIL ROBERT XII Colegiul Național "Mircea Eliade"/Sighișoara Mureș HANDBAL
    319. ILII GAVRIL ALIN XII Colegiul Național "Mircea Eliade"/Sighișoara Mureș HANDBAL
    320. MĂRGINEANU ALEXANDRU MĂDĂLIN XII Colegiul Național "Mircea Eliade"/Sighișoara Mureș HANDBAL
    321. RAMBA ILINUȚ EMANUEL XII Colegiul Național "Mircea Eliade"/Sighișoara Mureș HANDBAL
    322. SANDRU CIPRIAN XII Colegiul Național "Mircea Eliade"/Sighișoara Mureș HANDBAL
    323. VANCEA BOGDAN CIPRIAN XII Colegiul Național "Mircea Eliade"/Sighișoara Mureș HANDBAL
    324. POPOVICI TIBERIU XII Colegiul Tehnic "Anghel Saligny"/Baia Mare Maramureș HANDBAL
    325. BALASZ RADU XII Liceul cu Program Sportiv/Brașov Brașov HANDBAL
    326. RĂU BOGDAN MIRCEA XII Liceul cu Program Sportiv/Brașov Brașov HANDBAL
    327. POLOCOSER ANDREEA XII Liceul cu Program Sportiv/Galați Galați HANDBAL
    328. MĂRGINEAN DELIA XIII Liceul Industrial Metalurgic nr. 3/Galați Galați HANDBAL
    329. DRĂGUȚ ANA-MARIA XII Liceul cu Program Sportiv/Brăila Brăila HANDBAL
    330. GOGORIȚĂ OANA ALEXANDRA XII Liceul "Nicolae Titulescu"/Craiova Dolj HANDBAL
    331. ILIE CARMEN GABRIELA XII Liceul "Nicolae Titulescu"/Craiova Dolj HANDBAL
    332. IONESI ANA-MARIA CLAUDIA XII Liceul "Nicolae Titulescu"/Craiova Dolj HANDBAL
    333. AILINCĂI CRINA ELENA XII Liceul cu Program Sportiv "Avram Iancu"/Zalău Sălaj HANDBAL
    334. PREDA GEORGIANA XII Colegiul Tehnic "Gheorghe Lazăr"/Plopeni Prahova HANDBAL
    335. IVAN IRINA XII Colegiul Tehnic Energetic/Râmnicu Vâlcea Vâlcea HANDBAL
    336. POP ȘTEFAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    337. POP LEON XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    338. MORARU MARIAN DUMITRU ANDREI XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    339. PÎRGHIE MARIUS IOAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    340. SAMSON MIHAI XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    341. STOICA GEORGIAN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    342. DRUNCEA DANIELA XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    343. GRĂDINARIU OANA ELENA XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/Snagov Ilfov CANOTAJ
    344. OROS TEODOR ALEXANDRU XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orșova Mehedinți CANOTAJ
    345. TUDOSANU ANA MARIA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orșova Mehedinți CANOTAJ
    346. BUBURUZAN ALEXANDRA PAULA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orșova Mehedinți CANOTAJ
    347. FLOREA SIMONA ANDREEA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orșova Mehedinți CANOTAJ
    348. MODREA FLORINA GEORGIANA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orșova Mehedinți CANOTAJ
    349. BOGHIAN ANDREEA NICOLETA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orșova Mehedinți CANOTAJ
    350. VERMEȘAN ALEXANDRA XII Liceul Teoretic "Traian Lalescu"/Orșova Mehedinți CANOTAJ
    351. MITEA COSTIN IRINEL XII Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru"/ Constanța Constanța CANOTAJ
    352. GRECU LAURENȚIU XII Colegiul Tehnic Dierna/Orșova Mehedinți CANOTAJ
    353. POPONEA ADELINA-ELENA XII Colegiul Agricol "Viaceslav Harnaj"/București București CANOTAJ
    354. MIHALACHE ALEXANDRA- NICOLETA XII Colegiul Agricol "Viaceslav Harnaj"/București București CANOTAJ
    355. DANCIU MARIUS pro- moția 2009 Grupul Școlar Forestier/Bistrița Bistrița- Năsăud HALTERE
    356. CHIRILĂ IOAN CRISTIAN XII Colegiul Național "Emil Racoviță"/București București ȘAH
    357. BĂCIOIU LORENA XII Colegiul Național de Arte "Regina Maria"/Constanța Constanța ADMITERE LYON, FRANȚA
    358. DUDUȚA CIPRIAN ALIN XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/ Snagov Ilfov CANOTAJ
    359. NIGA ZAHARIA MIHĂIȚĂ XII Liceul Teoretic "Mihail Kogălniceanu"/ Snagov Ilfov CANOTAJ
    360. NEGRU CRISTINA XII Colegiul Sportiv "Nadia Comăneci"/Onești Bacău ATLETISM
    361. COTOI C. SORIN CONSTANTIN XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj ATLETISM
    362. CHIRICA TEODOR IONEL XII Colegiul Național de Informatică "Tudor Vianu"/București București INFORMATICĂ
    363. RONA MIHAI CRISTIAN XII Liceul Teoretic "Benjamin Franklin"/ București București HANDBAL
    364. DĂNĂILĂ CRISTINA XII Liceul cu Program Sportiv/Brăila Brăila TENIS
    365. PODASCA GABRIEL XIII Grupul Școlar "Costache Conachi Peche"/ Galați Galați BOX
    366. POCZO IULIUS FLORIN XIII Colegiul Tehnic "Matei Corvin"/Hunedoara Hunedoara BOX
    367. GAVRIL RONALD XII Grupul Școlar "Alexandru Vlahuță"/Bacău Bacău BOX
    368. VLAD ANCA GEORGIANA XII Liceul cu Program Sportiv "Petrache Trișcu"/Craiova Dolj BOX
    369. PIRLOGEA ADRIAN XIII Grupul Școlar Industrial de Petrol/ Teleajen Prahova BOX
    370. VANTA ALEXANDRU CONSTANTIN XII Grupul Școlar Charles Laugier/Craiova Dolj BOX
    371. PLAIAȘU ALEXANDRU DRAGOȘ XII Grupul Școlar Slănic/Slănic Prahova BOX
    372. VASILE GIGEL ANDREI XIII Grupul Școlar Industrial de Petrol/ Teleajen Prahova BOX
    373. STAN IULIAN GABRIEL XIV Grupul Școlar Doamna Chiajna/Chiajna Ilfov BOX
    374. DUCARU IONUȚ XII Liceul Teoretic "Mihail Săulescu"/ Predeal Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    375. ȘERBAN DENIS XII Liceul Teoretic "Mihail Săulescu"/ Predeal Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    376. TECAR FLAVIA CARMEN XII Liceul Teoretic "Onisifor Ghibu"/Cluj- Napoca Cluj NATAȚIE
    377. FICZAY MARIA MIHAELA XII Liceul cu Program Sportiv/Cluj-Napoca Cluj FOTBAL
    378. BARASCU ION RAZVAN XII Grupul Școlar Industrial/Râșnov Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    379. SOLOVASTRU SEBASTIAN GEORGE XII Colegiul de Științe "Grigore Antipa"/ Brașov Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    380. ARITON IONUȚ ALEXANDRU XII Liceul Teoretic/Zărnești Brașov SCHI FOND ȘI BIATLON
    381. KOPACZ N. KUND XII Liceul Teoretic "Marton Aron"/Miercurea- Ciuc Harghita SCHI ALPIN
    382. ȚIGĂNESCU BOGDAN XII Grupul Școlar Industrial/Zărnești Brașov CICLISM
    383. DUMITRANA CONSTANTIN XII Grupul Școlar Construcții de Mașini/ Colibași/Mioveni Argeș CICLISM
    384. RUSU DORU RAREȘ XII Liceul de Arte Plastice "Romul Ladea"/ Cluj- Napoca Cluj CICLISM
    385. MAZILU MARIA MARINELA XII Colegiul Național "Mircea cel Bătrân"/ Râmnicu Vâlcea Vâlcea SKELETON
    (la 09-06-2010, Anexa nr. 2 a fost completată de Articolul I din ORDINUL nr. 3.848 din 17 mai 2010, publicat în MONITORUL OFICIAL nr. 382 din 09 iunie 2010 )
    --------