HOTĂRÂRE nr. 3 din 17 februarie 2021privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Comitetului director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare
EMITENT
  • PARLAMENTUL ROMÂNIEI
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 165 din 18 februarie 2021
    În temeiul prevederilor art. 5 din Regulamentul activităților comune ale Camerei Deputaților și Senatului, aprobat prin Hotărârea Parlamentului nr. 4/1992, republicat,
    Parlamentul României adoptă prezenta hotărâre.

    ARTICOL UNIC

    Se aprobă componența nominală și conducerea Comitetului director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare, potrivit anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.

    Această hotărâre a fost adoptată de Camera Deputaților și de Senat în ședința comună din 17 februarie 2021, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (2) din Constituția României, republicată.
    PREȘEDINTELE CAMEREI DEPUTAȚILOR
    LUDOVIC ORBAN
    PREȘEDINTELE SENATULUI
    ANCA DANA DRAGU

    București, 17 februarie 2021.
    Nr. 3.

    ANEXĂ

    COMPONENȚA NOMINALĂ ȘI CONDUCEREA
    Comitetului director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare
    1. Stan Ioan, senator, membru al Grupului parlamentar al PSD, președinte2. Nassar Rodica, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD3. Stănescu Paul, senator, membru al Grupului parlamentar al PSD4. Zamfir Daniel-Cătălin, senator, membru al Grupului parlamentar al PSD5. Dinu Cristina-Elena, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD6. Florea Daniel, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD7. Halici Nicușor, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD8. Rafila Alexandru, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD9. Macovei Silviu Nicu, deputat, membru al Grupului parlamentar al PSD10. Vela Ion Marcel, senator, membru al Grupului parlamentar al PNL11. Cristina Ioan, senator, membru al Grupului parlamentar al PNL12. Bîca Iulian-Mihail, senator, membru al Grupului parlamentar al PNL13. Potecă Vasilică, senator, membru al Grupului parlamentar al PNL14. Calista Mara-Daniela, deputat, membru al Grupului parlamentar al PNL, secretar
    (la 22-02-2021, Poziția 14 a fost modificată de RECTIFICAREA nr. 3 din 17 februarie 2021, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 178 din 22 februarie 2021 )
    15. Cupșa Ioan, deputat, membru al Grupului parlamentar al PNL16. Fechet Mircea, deputat, membru al Grupului parlamentar al PNL17. Năcuță Sorin, deputat, membru al Grupului parlamentar al PNL18. Dinică Silvia-Monica, senator, membru al Grupului parlamentar al Alianței USR-PLUS, vicepreședinte
    (la 22-02-2021, Poziția 18 a fost modificată de RECTIFICAREA nr. 3 din 17 februarie 2021, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 178 din 22 februarie 2021 )
    19. Hangan Pollyanna-Hanellore, deputat, membru al Grupului parlamentar al Alianței USR-PLUS20. Cambera Oana-Alexandra, deputat, membru al Grupului parlamentar al Alianței USR-PLUS21. Özmen Oana-Marciana, deputat, membru al Grupului parlamentar al Alianței USR-PLUS22. Aelenei Dănuț, deputat, membru al Grupului parlamentar al AUR, vicepreședinte
    (la 22-02-2021, Poziția 22 a fost modificată de RECTIFICAREA nr. 3 din 17 februarie 2021, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 178 din 22 februarie 2021 )
    23. Mateescu Sorin-Cristian, senator, membru al Grupului parlamentar al AUR24. Zakarias Zoltán, deputat, Grupul parlamentar al UDMR, trezorier
    (la 22-02-2021, Poziția 24 a fost modificată de RECTIFICAREA nr. 3 din 17 februarie 2021, publicată în MONITORUL OFICIAL nr. 178 din 22 februarie 2021 )
    25. Merka Adrian-Miroslav, deputat, membru al Grupului parlamentar al minorităților naționale, secretar

    -----