HOTĂRÎREA nr. 32 din 18 noiembrie 1993privind aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Senatului
EMITENT
  • SENAT
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 278 din 30 noiembrie 1993



    În temeiul art. 30 alin. 3 din Regulamentul Senatului, Senatul adoptă prezenta hotărâre.  +  Articolul 1Se aprobă componenta nominală a comisiilor permanente ale Senatului, potrivit anexelor nr. I-XIV, care fac parte integrantă din prezenta hotărâre.  +  Articolul 2Hotărârea Senatului nr. 41/1992 privind aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Senatului, cu modificările ulterioare, îşi încetează aplicabilitatea. PREŞEDINTELE SENATULUIprof. univ. dr. OLIVIU GHERMAN  +  Anexa 1                   COMISIA ECONOMICĂ                   - 7-11 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Momanu Valeriu- P.D.S.R.
      2.Blaga Ionel- P.D. (F.S.N.)
      3.Lădaru Mihail- Partida Naţională (P.S.M.)
      4.Dedu Stelian- P.D.S.R.
      5.Ionescu C. Gheorghe- P.D.S.R.
      6.Lupu Ioan- P.D.S.R.
      7.Buruiană Florin- P.N.Ţ.C.D.
      8.Lazăr Dan Petru- P.U.N.R.
      9.Kozsokar Gabor- U.D.M.R.
      10.Popescu-Necşeşti Adrian Dumitru- P.A.C. (P.N.L.-C.D.)
      11.Săndulescu Şerban- P.N.Ţ.C.D.
     +  Anexa 2                COMISIA PENTRU PRIVATIZARE                    - 11-15 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Ardelean Teodor- P.U.N.R.
      2.Manea Ioan- P.N.Ţ.C.D.
      3.Potcoavă Andrei- Liberal (P.L. '93)
      4.Darie Simion- P.D.S.R.
      5.Grigore Gigel- P.D.A.R.
      6.Popovici Alexandru- Liberal (P.L. '93)
      7.Aichimoaie Ionel- P.D. (F.S.N.)
      8.Incze Tiberiu Ştefan- U.D.M.R.
      9.Suhov Andrei- Partida Naţională (P.S.M.)
      10.Dijmărescu Eugen- P.D. (F.S.N.)
      11.Sălăgean Viorel- P.U.N.R.
      12.Hosszu Zoltan- U.D.M.R.
      13.Dima Emil- P.D.S.R.
      14.Culcea Ion- P.D.S.R.
      15.Rădulescu-Botică Florin- P.D.S.R.
     +  Anexa 3             COMISIA PENTRU BUGET ŞI FINANŢE                  - 11-15 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Marin Dan Stelian- P.D.S.R.
      2.Simionescu Constantin- P.D.S.R.
      3.Vasile Radu- P.N.Ţ.C.D.
      4.Boulescu Mircea- P.D. (F.S.N.)
      5.Popescu-Necşeşti Adrian Dumitru- P.A.C. (P.N.L.-C.D.)
      6.Nistor Mihai- P.D.S.R.
      7.Sîrbu Adrian- P.N.Ţ.C.D.
      8.Vasiliu Constantin-Dan- P.D. (F.S.N.)
      9.Joarză Ioan- P.U.N.R.
      10.Răboacă Gheorghe- Partida Naţională (P.S.M.)
      11.Csapo Iosif- U.D.M.R.
      12.Culcea Ion- P.D.S.R.
      13.Vonica Romul Petru- P.D.S.R.
     +  Anexa 4    COMISIA PENTRU AGRICULTURA, INDUSTRIE ALIMENTARA ŞI SILVICULTURA                          - 11-13 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Otimanu Păun Ion- P.A.C.
      2.Neagu Victor- P.D.A.R.
      3.Petrescu Mihai- P.D.S.R.
      4.Predilă Marin- P.D.S.R.
      5.Scurtu Emil- P.D.A.R.
      6.Apostolache Victor- P.D.S.R.
      7.Cătuneanu Gheorghe- P.N.Ţ.C.D.
      8.Sîrbu Adrian- P.N.Ţ.C.D.
      9.Diaconu Alexandru- P.D. (F.S.N.)
      10.Mancia Mircea- P.U.N.R.
      11.Csapo Iosif- U.D.M.R.
      12.Stoicescu Victor- Partida Naţională (P.R.M.)
      13.Ceontea Radu- Independent.
     +  Anexa 5  +  Anexa 6  +  Anexa 7  +  Anexa 8      COMISIA PENTRU MUNCA, PROTECŢIE SOCIALĂ ŞI PROBLEMELE SOMAJULUI                         - 11-15 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Hajdu Menyhert Gabor- U.D.M.R.
      2.Mocanu Dumitru- P.D.S.R.
      3.Iurcu Mihail- P.D. (F.S.N.)
      4.Apostolache Victor- P.D.S.R.
      5.Răboacă Gheorghe- Partida Naţională (P.S.M.)
      6.Tulpan Dan- P.D.S.R.
      7.Moiceanu Constantin- P.N.Ţ.C.D. (P.S.D.R.)
      8.Creţu Ioan- P.D. (F.S.N.)
      9.Mancia Mircea- P.U.N.R.
      10.Buzică Emilian- P.N.Ţ.C.D
      11.Matetovici Mihai- P.D.S.R.
     +  Anexa 9             COMISIA PENTRU ÎNVĂŢĂMÎNT ŞI CERCETARE ŞTIINŢIFICĂ                              - 7-11 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Solcanu Ion- P.D.S.R.
      2.Tocaci Emil- P.A.C.
      3.Magyari Lajos- U.D.M.R.
      4.Botiş-Griguţă Augustin- P.D.S.R.
      5.Broscăţeanu Ioan- P.D.S.R.
      6.Vasile Dumitru- P.D.S.R.
      7.Buracu Mihail- P.N.Ţ.C.D.
      8.Vladislav Tiberiu- P.N.Ţ.C.D.
      9.Ţugulea Andrei- P.D. (F.S.N.)
      10.Secară Gheorghe- P.U.N.R.
      11.Todea N. Ioan- Partida Naţională (P.R.M.)
     +  Anexa 10        COMISIA PENTRU CULTURA, ARTA ŞI MIJLOACE DE INFORMARE ÎN MASA                            - 11-13 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Păunescu C. Adrian- Partida Naţională (P.S.M.)
      2.Dumitraşcu Gheorghe- P.D.S.R.
      3.Vetişanu Vasile- P.N.Ţ.C.D.
      4.Botiş-Griguţă Augustin- P.D.S.R.
      5.Nicolaescu Sergiu-Florin- P.D.S.R.
      6.Buracu Mihail- P.N.Ţ.C.D.
      7.Radof Ştefan- P.A.C.
      8.Baltazar Constantin-Radu- P.D. (F.S.N.)
      9.Ignat Doina-Florica- P.U.N.R.
      10.Magyari Lajos- U.D.M.R.
      11.Coja Ion- P.D.A.R.
      12.Ştefan Popa (Ştefan Augustin Doinaş)- P.A.C.
      13.Darie Simion- P.D.S.R.
        ANEXA 11       COMISIA PENTRU ADMINISTRAŢIA PUBLICA ŞI ORGANIZAREA TERITORIULUI                           - 11-13 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Crecan Augustin- P.U.N.R.
      2.Sereş Deneş- U.D.M.R.
      3.Popa Virgil- P.D.S.R.
      4.Rizescu Gheorghe- P.D.S.R.
      5.Zăiceanu Constantin- P.D.S.R.
      6.Coposu Corneliu- P.N.Ţ.C.D.
      7.Radof Ştefan- P.A.C.
      8.Câncescu Aristotel-Adrian- P.D. (F.S.N.)
      9.Buzică Emilian- P.N.Ţ.C.D.
      10.Moldovan Constantin- Partida Naţională (P.R.M.)
      11.Păunescu Teiu- P.D.S.R.
      12.Broscăţeanu Ioan- P.D.S.R.
      13.Glodean Voicu Valentin- P.N.Ţ.C.D.
     +  Anexa 12        COMISIA JURIDICĂ, DE NUMIRI, DISCIPLINA, IMUNITĂŢI ŞI VALIDARI                              - 11-15 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Predescu Ion- P.D. (F.S.N.)
      2.Vonica Romul-Petru- P.D.S.R.
      3.Frunda Gheorghe- U.D.M.R.
      4.Opriş Octavian- P.D.S.R.
      5.Bădiceanu Nistor- P.N.Ţ.C.D.
      6.Munteanu Octavian- P.D.S.R.
      7.Popescu Ioan-Paul- P.N.Ţ.C.D.
      8.Ţeţu Maria-Matilda- Liberal (P.L. '93)
      9.Suian Valer- P.U.N.R.
      10.David Ştefan- Partida Naţională (P.S.M.)
      11.Rizescu Gheorghe- P.D.S.R.
      12.Glodean Voicu-Valentin- P.N.Ţ.C.D.
      13.Tărăcilă Doru-Ioan- P.D.S.R.
     +  Anexa 13                   COMISIA PENTRU CERCETAREA ABUZURILOR ŞI PETIŢII                                 - 7-11 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Dumitrescu Constantin-Ticu- P.N.Ţ.C.D.
      2.Pustai Dumitru- P.U.N.R.
      3.Păunescu Teiu- P.D.S.R.
      4.Popa Virgil- P.D.S.R.
      5.Sava Constantin- P.D.S.R.
      6.Senciuc Niculai- P.D.S.R.
      7.Boilă Matei- P.N.Ţ.C.D.
      8.Ivan Sabin- Liberal (P.L. '93)
      9.Vornicu Nichifor Sorin-Adrian- P.D. (F.S.N.)
      10.Negruţiu Emil- P.A.C.
      11.Lădaru Mihail- Partida Naţională (P.S.M.)
        ANEXA 14                 COMISIA PENTRU SĂNĂTATE, ECOLOGIE ŞI SPORT                              - 7-11 membri -
           
      Nr. crt.Numele şi prenumeleGrupul parlamentar
      1.Creţu Ioan- P.D. (F.S.N.)
      2.Cârciumaru Ion- Partida Naţională (P.R.M.)
      3.Preda Elena- P.D.S.R.
      4.Buchwald Petre-Constantin- U.D.M.R.
      5.Popescu Dragomir- P.D.S.R.
      6.Secară Florică- P.D.S.R.
      7.Săndulescu Şerban- P.N.Ţ.C.D.
      8.Ivan Sabin- Liberal (P.L. '93)
      9.Dragomir Traian-Caius- Independent
      10.Lazăr Dan Petru- P.U.N.R.
      11.Tulpan Dan- P.D.S.R.
    ------------------