HOTĂRÂRE nr. 47 din 19 decembrie 2012privind validarea mandatelor senatorilor aleşi la data de 9 decembrie 2012
EMITENT
  • SENATUL
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 864 din 19 decembrie 2012



    În temeiul prevederilor art. 11 din Regulamentul Senatului, aprobat prin Hotărârea Senatului nr. 28/2005, cu modificările şi completările ulterioare,Senatul adoptă prezenta hotărâre.  +  Articolul UNICSe validează mandatele senatorilor aleşi la data de 9 decembrie 2012, potrivit anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.Această hotărâre a fost adoptată de Senat în şedinţa din 19 decembrie 2012, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (2) din Constituţia României, republicată.PREŞEDINTELE DE VÂRSTĂ AL SENATULUIEUGEN DURBACĂBucureşti, 19 decembrie 2012.Nr. 47.  +  Anexa LISTA senatorilor aleşi în Senat la data de 9 decembrie 2012, ale căror mandate au fost validate în şedinţa din 19 decembrie 2012
      Circumscripţia electorală nr. 1 - Alba
      1.Atanasiu TeodorColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Pereş AlexandruColegiul uninominal nr. 2Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 2 - Arad
      1.Ungureanu Mihai-RăzvanColegiul uninominal nr. 1Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      2.Cristina loanColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Igaş Traian-ConstantinColegiul uninominal nr. 3Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 3 - Argeş
      1.Popa IonColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Cristache IulianColegiul uninominal nr. 2Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      3.Valeca Serban-ConstantinColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Tămagă ConstantinColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      5.Zisu Ionuţ-ElieColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 4 - Bacău
      1.Luchian DragoşColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Nistor VasileColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Conservator
      3.Tătaru DanColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Drăghici DamianColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăUniunea Naţională pentru Progresul României
      5.Bujor Dumitru-MarcelColegiul uninominal nr. 4Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      Circumscripţia electorală nr. 5 - Bihor
      1.Biro Rozalia-lbolyaColegiul uninominal nr. 1Uniunea Democrată Maghiară din România  
      2.Bodea Cristian-PetruColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Boeriu Valeriu-VictorColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      4.Ghilea GăvrilăColegiul uninominal nr. 3Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      5.Bodog Florian-DorelColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 6 - Bistriţa-Năsăud
      1.Dobra Dorin-MirceaColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Florian Daniel-CristianColegiul uninominal nr. 2Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      3.Deneş IoanColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 7 - Botoşani
      1.Federovici Doina-ElenaColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Mihăilescu Petru-ŞerbanColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăUniunea Naţională pentru Progresul României
      3.Popescu CorneliuColegiul uninominal nr. 2Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      4.Grigoraş ViorelColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 8 - Braşov
      1.Grapă SebastianColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Coste MariusColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      3.Chiriac ViorelColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Ghise IoanColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      5.Popa Nicolae-VladColegiul uninominal nr. 3Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      6.Neculoiu MariusColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 9 - Brăila
      1.Rotaru IonColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Boboc CătălinColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Mihai Cristian-DănuţColegiul uninominal nr. 2Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      Circumscripţia electorală nr. 10 - Buzău
      1.Teodorovici Eugen-OrlandoColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Tudor Doina-AncaColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Mocanu VictorColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Popa ConstantinColegiul uninominal nr. 3Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      Circumscripţia electorală nr. 11 - Caraş-Severin
      1.Duruţ AurelColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Secăsan IosifColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Purec Ion-SimeonColegiul uninominal nr. 2Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      Circumscripţia electorală nr. 12 - Călăraşi
      1.Tomoiagă Ştefan-LiviuColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Dumitrescu IulianColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 13 - Cluj
      1.Tişe Alin-PăunelColegiul uninominal nr. 1Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      2.Laszlo AttilaColegiul uninominal nr. 2Uniunea Democrată Maghiară din România  
      3.Nicoară Marius-PetreColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      4.Cordoş AlexandruColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 14 - Constanţa
      1.Hasotti PuiuColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Moga NicolaeColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      3.Vasiliev MarianColegiul uninominal nr. 2Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      4.Mazăre AlexandruColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      5.Chiru Gigi-ChristianColegiul uninominal nr. 4Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      6.Banias Mircea-MariusColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Conservator
      Circumscripţia electorală nr. 15 - Covasna
      1.Klarik Laszlo-AttilaColegiul uninominal nr. 1Uniunea Democrată Maghiară din România  
      2.Obreja Marius-LucianColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Olosz GergelyColegiul uninominal nr. 2Uniunea Democrată Maghiară din România  
      Circumscripţia electorală nr. 16 - Dâmboviţa
      1.Badea LeonardoColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Rosca-Stănescu Sorin-StefanColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Calcan Valentin-GigelColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Isăilă Marius OvidiuColegiul uninominal nr. 3Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 17 - Dolj
      1.Anghel Cristiana-IrinaColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Conservator
      2.Dincă MărinicăColegiul uninominal nr. 1Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      3.Solomon AntonieColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      4.Fifor Mihai-ViorelColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      5.Voinea FloreaColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      6.Oprea Mario-OvidiuColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      7.Geoană Mircea-DanColegiul uninominal nr. 5Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 18 - Galaţi
      1.Marin NicolaeColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      2.Butunoi Ionel-DanielColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      3.Saghian GheorgheColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Ichim PaulColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      5.Durbacă EugenColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Conservator
      Circumscripţia electorală nr. 19 - Giurgiu
      1.Bădălău NiculaeColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Iliescu LucianColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 20 - Gorj
      1.Popescu Dumitru-DianColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Barbu TudorColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      3.Greblă ToniColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 21 - Harghita
      1.Tânczos BarnaColegiul uninominal nr. 1Uniunea Democrată Maghiară din România  
      2.Verestoy AttilaColegiul uninominal nr. 2Uniunea Democrată Maghiară din România  
      Circumscripţia electorală nr. 22 - Hunedoara
      1.Nicula Vasile-CosminColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Vochiţoiu HaralambieColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      3.Păran DorinColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      4.Câmpeanu MarianaColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 23 - Ialomiţa
      1.Pavel MarianColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Stoica StefanColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      3.Toma IonColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăUniunea Naţională pentru Progresul României
      Circumscripţia electorală nr. 24 - Iaşi
      1.Vosganian VarujanColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Agrigoroaei IonelColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      3.Lazăr Sorin-ConstantinColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Constantinescu FlorinColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      5.Popa MihaelaColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      6.Burlea MarinColegiul uninominal nr. 5Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      7.Oprea DumitruColegiul uninominal nr. 5Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 25 - Ilfov
      1.Firea GabrielaColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Nasta NicolaeColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 26 - Maramureş
      1.Pasca Liviu-TitusColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Rogojan Mihai-CiprianColegiul uninominal nr. 1Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      3.Bota Marius-Sorin-OvidiuColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Pop Liviu-MarianColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 27 - Mehedinţi
      1.Nicolae SerbanColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Bălu MariusColegiul uninominal nr. 1Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      3.Chiuariu Tudor-AlexandruColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 28 - Mureş
      1.Pascan Emil-MariusColegiul uninominal nr. 1Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      2.Marko BelaColegiul uninominal nr. 2Uniunea Democrată Maghiară din România  
      3.Mora Akos-DanielColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      4.Frătean Petru-AlexandruColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 29 - Neamţ
      1.Ţapu Nazare-EugenColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Cadăr LeonardColegiul uninominal nr. 2Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      3.Chelaru IoanColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Bumbu Octavian-LiviuColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăUniunea Naţională pentru Progresul României
      Circumscripţia electorală nr. 30 - Olt
      1.Vâlcov Darius-BogdanColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Păunescu TeiuColegiul uninominal nr. 2Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      3.Niţă MihaiColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Conservator
      4.Sova Dan-ComanColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 31 - Prahova
      1.Severin GeorgicăColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Savu DanielColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      3.loniţă Dan-AurelColegiul uninominal nr. 3Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      4.Luchian IonColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Oprea Ştefan-RaduColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      6.Mitu Augustin-ConstantinColegiul uninominal nr. 5Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      7.Volosevici Andrei-LiviuColegiul uninominal nr. 5Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 32 - Satu Mare
      1.Marian ValerColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Pataki CsabaColegiul uninominal nr. 2Uniunea Democrată Maghiară din România  
      Circumscripţia electorală nr. 33 - Sălaj
      1.Vegh AlexandruColegiul uninominal nr. 1Uniunea Democrată Maghiară din România  
      2.Pop GheorgheColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 34 - Sibiu
      1.Ariton IonColegiul uninominal nr. 1Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      2.Iliesiu SorinColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Arcas ViorelColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Neagu NicolaeColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 35 - Suceava
      1.Miron Vasilica-StelianaColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      2.Bereanu NeculaiColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      3.Flutur GheorgheColegiul uninominal nr. 2Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      4.Donţu Ovidiu-LiviuColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      5.Mihai NeaguColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Conservator
      Circumscripţia electorală nr. 36 - Teleorman
      1.Mohanu NicolaeColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Dumitrescu FlorinelColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      3.Antonescu George-Crin-LaurenţiuColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      4.Stuparu TimoteiColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 37 - Timiş
      1.Ardelean Ben-OniColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Ehegartner PetruColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Suciu MateiColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      4.Blaga VasileColegiul uninominal nr. 3Alianta România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      5.Iovescu loanColegiul uninominal nr. 4Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      6.Sârbu IlieColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 38 - Tulcea
      1.Motoc OctavianColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      2.Belacurencu TrifonColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 39 - Vaslui
      1.Silistru DoinaColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Cretu GabrielaColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      3.Marian Dan-MihaiColegiul uninominal nr. 3Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      4.Tătaru NeluColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 40 - Vâlcea
      1.Butnaru FlorinelColegiul uninominal nr. 1Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      2.Coca Laurenţiu-FlorianColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      3.Niţu Remus-DanielColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      4.Cotescu Marin-AdrănelColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      Circumscripţia electorală nr. 41 - Vrancea
      1.Filip PetruColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Dumitrescu Cristian-SorinColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      Circumscripţia electorală nr. 42 - Municipiul Bucureşti
      1.Corlăţean TitusColegiul uninominal nr. 1Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      2.Popescu-Tăriceanu Călin-Constantin-AntonColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      3.Oprea GabrielColegiul uninominal nr. 3Uniunea Social LiberalăUniunea Naţională pentru Progresul României
      4.Boagiu Anca-DanielaColegiul uninominal nr. 4Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      5.Pelican DumitruColegiul uninominal nr. 4Uniunea Social LiberalăPartidul Conservator
      6.Barbu Daniel-ConstantinColegiul uninominal nr. 5Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      7.Rădulescu CristianColegiul uninominal nr. 5Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      8.Andronescu EcaterinaColegiul uninominal nr. 6Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      9.Ciorbea VictorColegiul uninominal nr. 7Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      10.Voiculescu DanColegiul uninominal nr. 8Uniunea Social LiberalăPartidul Conservator
      11.Croitoru CătălinColegiul uninominal nr. 9Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      12.Popa FlorianColegiul uninominal nr. 10Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      13.Dobriţoiu CorneliuColegiul uninominal nr. 11Uniunea Social LiberalăPartidul Naţional Liberal
      14.Mutu GabrielColegiul uninominal nr. 12Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
      15.Todiraşcu ValeriuColegiul uninominal nr. 12Alianţa România DreaptăPartidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat
      16.Jipa Florina-RuxandraColegiul uninominal nr. 12Partidul Poporului - Dan Diaconescu  
      Circumscripţia electorală nr. 43 - Străinătate (C.E. 43)
      1.Badea Viorel-RiceardColegiul uninominal nr. 1Alianţa România DreaptăPartidul Democrat Liberal
      2.Anghel AdrianColegiul uninominal nr. 2Uniunea Social LiberalăPartidul Social Democrat
    -----