DECRET nr. 1.071 din 10 decembrie 2004privind conferirea Ordinului şi Medaliei Meritul Sportiv
EMITENT
  • PREŞEDINTELE ROMÂNIEI
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 1.176 din 13 decembrie 2004



    În temeiul prevederilor art. 94 lit. a) şi ale art. 100 din Constituţia României, republicată, precum şi ale art. 4 alin. (1), ale art. 7 lit. A şi B şi ale art. 11 din Legea nr. 29/2000 privind sistemul naţional de decoraţii al României, cu modificările ulterioare,la propunerea preşedintelui Agenţiei Naţionale pentru Sport,în semn de apreciere deosebită pentru întreaga activitate şi pentru performanţele sportive obţinute, pentru contribuţia la promovarea imaginii ţării noastre, cu ocazia Zilei Naţionale a României,Preşedintele României decretează:  +  Articolul 1Se conferă Ordinul Meritul Sportiv clasa I persoanelor prevăzute în anexa nr. 1.  +  Articolul 2Se conferă Ordinul Meritul Sportiv clasa a II-a persoanelor prevăzute în anexa nr. 2.  +  Articolul 3Se conferă Ordinul Meritul Sportiv clasa a III-a persoanelor prevăzute în anexa nr. 3.  +  Articolul 4Se conferă Medalia Meritul Sportiv clasa I persoanelor prevăzute în anexa nr. 4.  +  Articolul 5Se conferă Medalia Meritul Sportiv clasa a II-a persoanelor prevăzute în anexa nr. 5.  +  Articolul 6Se conferă Medalia Meritul Sportiv clasa a III-a persoanelor prevăzute în anexa nr. 6.PREŞEDINTELE ROMÂNIEIION ILIESCUÎn temeiul art. 100 alin. (2) din Constituţia României, republicată, contrasemnăm acest decret.PRIM-MINISTRUADRIAN NĂSTASEBucureşti, 10 decembrie 2004.Nr. 1.071.  +  Anexa 1 ORDINUL MERITUL SPORTIV CLASA I
           
      1Alexandru Nicolae ConstantinSportivLupteF.R. Lupte
      2Andrei Gheorghe VasileSportivLupteF.R. Lupte
      3Ardeleanu Francisc SuzanaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      4Auraş Constantin ReluAntrenorBoxF.R. Box
      5Babii Ioan SorinSportivTirC.S.A. Steaua
      6Ballo Ludovic FranciscSportivLupteD.S.J. Mureş
      7Bârsănescu Iosef Alexandru CorneliuAntrenorF.R. Kaiac-CanoeF.R. Kaiac-Canoe
      8Bartoş Gheorghe MagdalenaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      9Becheru Dumitru PetreSportivHaltereF.R. Haltere
      10Berceanu Oprea GheorgheSportivLupteF.R. Lupte
      11Birtalan Emeric ŞtefanSportivHandbalC.S.A. Steaua
      12Bîrlădeanu Gheorghe IoanSportivKaiacC.S.A. Steaua
      13Botez Ioan MihaelaSportivăCanotajD.S.J. Arad
      14Braşoveanu Mihai GheorgheDirector LiceuL.P.S. OneştiD.S.J. Bacău
      15Bunaciu Andrei CarmenSportivăNataţieC.S. Dinamo
      16Căpăţână Mircea Mihai GheorgheDirectorA.N.S.A.N.S.
      17Cârlescu-Badea Vasile Laura GabrielaSportivăScrimăC.S.A. Steaua
      18Cernea Grigore IonSportivLupteF.R. Lupte
      19Chiculiţă Petre AlexandruAntrenorScrimăC.S. Dinamo
      20Ciharean Gavrilă Traian IoachimSportivHaltereF.R. Haltere
      21Cioacă Constantin RomulusSecretar generalF.R. LupteF.R. Lupte
      22Ciobanu (Limbău) Dumitru MarianaSportivăKaiacD.S.J. Constanţa
      23Cismas Gheorghe GheorghePreşedinteF.R. LupteF.R. Lupte
      24Cochelă Petru VeronicaSportivăCanotajC.S.A. Steaua
      25Coman Nicolaie PetruSportivLupteF.R. Lupte
      26Constantinescu Gheorghe MihaiAntrenorHaltereC.S. Olimpia Bucureşti
      27Covaliu Gheorghe Mihai ClaudiuSportivScrimăC.S. Dinamo
      28Crăciunescu Gheorghe AlexandruPreşedinteF.R. LupteF.R. Lupte
      29Creţu Constantin GheorghePreşedinteDirecţia Sport ArgeşD.S.J. Argeş
      30Crisnic Ioan IoanAntrenorLupteF.R. Lupte
      31Dicu Gheorghe PetreSportivLupteF.R. Lupte
      32Dimofte Dumitru OctavianDirector generalC.S. OlimpiaC.S. Olimpia
      33Dinu Marin GheorgheDirector generalC.S.M. PiteştiC.S.M. Piteşti
      34Dociu Ilie Enciu VirgilAntrenorHaltereF.R. Haltere
      35Doroftei Gheorghe LeonardSportivBoxF.R. Box
      36Draica Gheorghe IonSportivLupteF.R. Lupte
      37Ducu Gheorghe PetreAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      38Dumitru Petru NicolaePreşedinteF.R. PopiceF.R. Popice
      39Dumitru Radu Dumitru IonAntrenorBoxF.R. Box
      40Dunca Belo RodicaSportivăGimnasticăC.S.M. Baia Mare
      41Florea Gheorghe DamianSecretar GeneralA.N.S.A.N.S.
      42Garabet Mihai ClemenţaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Constanţa
      43Gaureanu Constantin Victor DanSportivScrimăF.R. Scrimă
      44Gheorghiu Apostol DumitruAntrenorBoxF.R. Box
      45Gingă Gheorghe NicuSportivLupteF.R. Lupte
      46Gogean Emil GinaSportivăGimnasticăC.S.S. Focşani
      47Grigoraş Mihai IoanSportivLupteF.R. Lupte
      48Gyongyossy Daniel ZsoltAntrenorAtletismF.R. Atletism
      49Hoffmann Leon Arthur PierreDirector generalA.N.S.A.N.S.
      50Horneţ Şerban MirceaSecretarF.R. TirA.N.S.
      51Ienei Vasile IleanaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      52Isărescu-Florenţa AndreeaSportivăGimnasticăD.S.J. Bacău
      53Ivan Marin PaulaSportivăAtletismC.S. Olimpia
      54Jigău Ioan Adrian IoanSportivHaltereC.S. Dinamo
      55Lăncrăjan Simion DorinSecretar GeneralF.R. Kaiac-CanoeA.N.S.
      56Lascovar Nicolae AdrianaAntrenoareGimnasticăC.S.S. Focşani
      57Lazăr Barta ElisabetaSportivăCanotajD.S.J. Arad
      58Linca Ioan NicolaeSportivBoxD.S.J. Alba
      59Lovin Mihalache FiţaSportivăAtletismD.S.J. Galaţi
      60Luca Victor LiviuPreşedinteF.R. JudoF.R. Judo
      61Lupeică Neculai Florin-AlinSportivScrimăF.R. Scrimă
      62Maneca Voinea Neculae Neli CameliaSportivăGimnasticăD.S.J. Constanţa
      63Mărăşescu Anton NicolaeAntrenorAtletismF.R. Atletism
      64Marin Cristache CorneliuSportivScrimăF.R. Scrimă
      65Marinescu Toma NicolaeAntrenor federalF.R. JudoF.R. Judo
      66Martinescu Costache NicolaeSportivLupteF.R. Lupte
      67Matache Petre ConstantinConsilierA.N.S.A.N.S.
      68Mărgărit Daineanu Constantin EustaţiuAntrenorBoxF.R. Box
      69Melinte Toader DorinAntrenorAtletismD.S.J. Bacău
      70Melinte Vasile Doina-OfeliaSportivăAtletismD.S.J. Bacău
      71Menis Severino ArgentinaExpert SportivC.S. DinamoC.S. Dinamo
      72Mihăilescu Ion NicolaeDirectorDirecţia SportD.S.J. Argeş
      73Milicin Ivan ManoilaAntrenorKaiacF.R. Kaiac-Canoe
      74Monea Silviu IoanSportivBoxF.R. Box
      75Netolitzchi Anton-MarianŞef birouC.S.A. SteauaC.S.A. Steaua
      76Nicolae Nicolae ConstantinSecretar generalF.R. Hochei pe GheaţăA.N.S.
      77Novac Marin Costin FlorianSecretar generalF.R. PopiceF.R. Popice
      78Novac Marin Paul-MihailSecretar generalF.R. ScrimăF.R. Scrimă
      79Ofiţerescu Constantin Constantin VirgilAntrenorLupteD.S.J. Constanţa
      80Pandele Ion IonDirectorA.N.S.A.N.S.
      81Pascu Ilie AnaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      82Pavel Vasile NicolaeAntrenorLupteF.R. Lupte
      83Păltineanu Marcel VasileVicepreşedinte clubC.S.M. AradC.S.M. Arad
      84Păun Matache IonSportivLupteF.R. Lupte
      85Peneş Romulus MihaelaSportivăAtletismF.R. Atletism
      86Petruş Octavian Tudor AndreiAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      87Pîrvulescu Ion DumitruSportivLupteF.R. Lupte
      88Pop Ioan IoanSportivScrimăF.R. Scrimă
      89Popa Pavel EmilAntrenorBoxF.R. Box
      90Popescu Vasile DimitrieSportivCanotajC.S.A. Steaua
      91Puică Alexandru IonAntrenorAtletismC.S. Olimpia
      92Puică Gheorghe MaricicaSportivăAtletismC.S. Olimpia
      93Puşcaşu Grigore VasileSportivLupteF.R. Lupte
      94Roman Alexandru Traian EugenPreşedinte clubC.S.M. AradC.S.M. Arad
      95Roşu MonicaSportivăGimnasticăC.S.M. Bacău
      96Rusu Dumitru ŞtefanSportivLupteF.R. Lupte
      97Rusu Petre MariaDirector GeneralA.N.S.A.N.S.
      98Sandu Gheorghe IonPreşedinteC.S.M. AradC.S.M. Arad
      99Sandu Ion MarianSportivLupteF.R. Lupte
      100Sava Ilie ŞtefanSecretar GeneralF.R. SchiA.N.S.
      101Savu Alexandru ConstantinSecretar generalF.R. JudoF.R. Judo
      102Scarlat Constantin RoxanaSportivăScrimăC.S.A. Steaua
      103Simion Gheorghe DorelSportivBoxF.R. Box
      104Simion Gheorghe MarianSportivBoxF.R. Box
      105Simioncencu Petre SilviuSportivCanoeF.R. Kaiac-Canoe
      106Simon Ştefan Carol LadislauSportivLupteD.S.J. Mureş
      107Socaci Andrei AndreiSportivHaltereC.S. Dinamo
      108Sopterian Ioan CristinaAntrenoareNataţieC.S. Dinamo
      109Stahl Iosif EcaterinaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      110Stahl Ştefan-Iosif Cristina ŞtefaniaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      111Stanciu Radu AnişoaraSportivăAtletismC.S.A. Steaua
      112Stănuleţiu Valer MihaelaSportivăGimnasticăD.S.J. Sibiu
      113Szabo Andrei OlgaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      114Szabo Ioan GabrielaSportivăAtletismF.R. Atletism
      115Szabo Vilhelm Reka ZofiaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      116Szemerjai Mihai MirelaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Constanţa
      117Szocs Ion LadislauSecretar generalF.R. PopiceF.R. Popice
      118Tufan Stelian ElisabetaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      119Ţugurlan Marinică MirelaSportivăGimnasticăC.S.S. Focşani
      120Vanţă Gheorghe Claudia LauraSportivăScrimăF.R. Scrimă
      121Vaştag - Francisc FranciscSportivBoxC.S.M. Reşiţa
      122Vicol Tudor MariaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      123Viscopoleanu Isac VioricaSportivăAtletismF.R. Atletism
      124Vlad Gheorghe NicuSportivHaltereF.R. Haltere
      125Zidaru Gheorghe Octavian PetruSecretar generalF.R. ScrimăF.R. Scrimă
     +  Anexa 2 ORDINUL MERITUL SPORTIV CLASA A - II -A
               
      1Aftenie Simion MariaAntrenoareKaiac-CanoeD.S.J. Constanţa
      2Alecu Petre AurelAntrenorKaiac-CanoeC.S. Dinamo
      3Algiu Constantin Mihail ConstantinDirectorA.N.S.A.N.S.
      4Andrei Nicolae NataliaSportivăAtletismF.R. Atletism
      5Andriev Vasile GheorgheSportivCanoeC.S. Dinamo
      6Arădăvoaicei Dorin IrenaInspectorA.N.S.A.N.S.
      7Ardeleanu Ştefan ŞtefanSportivScrimăF.R. Scrimă
      8Astafei Petre AlinaSportivăAtletismF.R. Atletism
      9Bădău Ioan Ioan SilviuConsilierA.N.S.A.N.S.
      10Badea Constantin TraianSecretar generalF.R. AtletismF.R. Atletism
      11Bala Dănilă VasileAntrenorBoxF.R. Box
      12Bătrîn - IonAntrenorLupteF.R. Lupte
      13Benga Neculae IoanAntrenorAtletismF.R. Atletism
      14Biriş Gheorghe GheorgheAntrenorHaltereC.S. Astra Arad
      15Bocşa Ion Gelu CristianExpert principalA.N.S.A.N.S.
      16Borş Ioan PompilieVicepreşedinteC.S. DinamoC.S. Dinamo
      17Bufanu-Stefănescu ValeriaSportivăAtletismC.S.M. Bacău
      18Bularca Ion ValeriuSportivLupteF.R. Lupte
      19Buşneag Constantin Alexandru RăzvanDirectorI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      20Calancea Filip ValeriuSportivHaltereD.S.J. Galaţi
      21Ciorbă Iosif AttilaSportivTirC.S.M. Baia Mare
      22Ciuc Filaret AlexandruConsilierA.N.S.A.N.S.
      23Cojocar Vasile Sabina CarolinaSportivăGimnasticăD.S.J. Sibiu
      24Coliţă Ion EugenVicepreşedinteC.S. DinamoC.S. Dinamo
      25Cuc Dumitru DumitruAntrenorLupteF.R. Lupte
      26Dan Franco Liliana VioricaProfesorC.S. DinamoC.S. Dinamo
      27Dănăilă Gheorghe CornelConsilierA.N.S.A.N.S.
      28Danciu Constantin GabrielArbitru internaţionalBoxF.R. Box
      29Dascălu Constantin IlieAntrenorBoxD.S.J. Constanţa
      30Diaconu Marin GheorgheSecretar generalF.R. HaltereF.R. Haltere
      31Didilescu Tudor Olga FănicaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Constanţa
      32Dinulescu Constantin IoanConsilier superiorA.N.S.A.N.S.
      33Dobrescu Ivan Marin-MirceaSportivBoxF.R. Box
      34Dociu Dumitru IlieAntrenorHaltereF.R. Haltere
      35Dulgheru Florea PetreConsilierA.N.S.A.N.S.
      36Dumitrescu Gheorghe ConstantinSportivBoxF.R. Box
      37Dumitrescu Tudor ConstantinAntrenorAtletismF.R. Atletism
      38Dumitru Călin ConstantinAntrenorHaltereF.R. Haltere
      39Eftimiu Gheorghe EugenPreşedinte clubC.S.M. OneştiD.S.J. Bacău
      40Enache Anghel GheorgheSecretar generalF.R. Tenis de masăF.R. Tenis de masă
      41Epuran Ion MihaiPreşedinteConsiliul Ştiinţei Sportului din RomâniaI.N.C.S.
      42Fântână Alexandru VasileAntrenorBoxF.R. Box
      43Gârbă Damian MariaAntrenoareGimnasticăF.R. Gimnastică Ritmică
      44Gârbă Nicolae PuiaConsilierA.N.S.A.N.S.
      45Georgescu Stelian ClaudiaConsilierA.N.S.A.N.S.
      46Ghimpu Mihail EvelinaAntrenorAtletismF.R. Atletism
      47Goicea Nicolae RodicaExpertA.N.S.A.N.S.
      48Goiceanu Nicolae Radu BogdanInspectorA.N.S.A.N.S.
      49Grecescu Constantin AntonDirector adjunctA.N.S.A.N.S.
      50Grigore Ion ViorelVicepreşedinteS.C. BacăuC.S.M. Bacău
      51Groapă Gheorghe VasileSportivHaltereF.R. Haltere
      52Gurău Gheorghe Anca IleanaMedicI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      53Hillerin Iosif Nicola Pierre JosephDirector generalI.N. Medicină SportivăI.N.C.S.
      54Ionescu Florea ValiSportivăAtletismF.R. Atletism
      55Irimiciuc Nicolae Dan ConstantinSportivScrimăF.R. Scrimă
      56Ivan Vasile CristianAntrenorC.S. DinamoC.S. Dinamo
      57Loghin Traian MihaelaSportivăAtletismF.R. Atletism
      58Lupu Mihai-Toader Dorina GabrielaSportivăScrimăC.S. Dinamo
      59Maltopol Vasile ValeriuSecretar generalF.R. BoxF.R. Box
      60Matei Cojocaru Eugeniu CristieanaSportivăAtletismF.R. Atletism
      61Merschi Eugen AntonDirectorA.N.S.A.N.S.
      62Mihailescu Horaţiu Liviu IlarieDirector adjunctC.S.N. "Lia Manoliu"A.N.S.
      63Mitrea Constantin CristacheConsilierA.N.S.A.N.S.
      64Mogoş Toma AlexandruConsilierC.S. DinamoC.S. Dinamo
      65Molea Ion RomicăAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      66Munteanu Gheorghe NicolaeSportivHandbalC.S.A. Steaua
      67Muraru Constantin AntonDirectorŞcoala de AntrenoriA.N.S.
      68Mustaţă Gheorghe MarinSportivScrimăF.R. Scrimă
      69Navasart MariaAntrenoareKaiacF.R. Kaiac-Canoe
      70Nădăşean Niculae TraianAntrenorKaiacC.S. Olimpia
      71Nicu Victor Daniel OctavianConsilierA.N.S.A.N.S.
      72Nistor Neculai AuricaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Bacău
      73Nistor Victor DanielAntrenorGimnasticăD.S.J. Bacău
      74Nuţă Victor EmilianAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      75Oancea Marin EmilAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      76Oancea Vasile GeorgeAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      77Olteanu Mihai GrigorePreşedinte clubC.S.U. BacăuD.S.J. Bacău
      78Olteanu Raicu Ion George CrinuSportivBoxD.S.J. Argeş
      79Paraschivescu Ioan AlexandruSecretar generalF.R. AtletismA.N.S.
      80Paun Mircea GabrielaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Constanţa
      81Petre Nicolae DumitruSportivHaltereF.R. Haltere
      82Petrescu Grigore NiculaeDirectorMuzeul SportuluiA.N.S.
      83Petrescu Nicolae CornelSportivLupteF.R. Lupte
      84Poenaru Ion Radu SorinAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      85Popa Ioviţă Ioviţă-ViorelŞef birouC.S. DinamoC.S. Dinamo
      86Preda Constantin GheorgheAntrenorBoxC.S.M. Piteşti
      87Predescu I. AurelExpertC.O.R.C.O.R.
      88Radovici Florian Petru PaulMedicBoxF.R. Box
      89Rusu Nicolae SmarandaAntrenoareCanotajD.S.J. Constanţa
      90Sabău Ioan IonAntrenorAtletismF.R. Atletism
      91Sarchizian NoricaAntrenoareKaiac-CanoeD.S.J. Constanţa
      92Simion Cristache GheorgheAntrenorBoxC.S. Dinamo
      93Simon Mircea Dan MirceaSportivBoxF.R. Box
      94Stăiculescu Dumitru DoinaSportivăGimnasticăF.R. Gimnastică Ritmică
      95Stoian - DanielSportivKaiacF.R. Kaiac-Canoe
      96Szabo - VilmoşSportivScrimăF.R. Scrimă
      97Szekely Beclea Neculai VioletaSportivăAtletismF.R. Atletism
      98Szekely Joan AdrianAntrenorAtletismF.R. Atletism
      99Şerbescu Chirilă IoanMedic SportivReşiţaD.S.J. Caraş-Severin
      100Şimon Marin Lidia-ElenaSportivăAtletismC.S. Dinamo
      101Şimon Vasile LiviuAntrenorAtletismC.S. Dinamo
      102Şintie Ionel Octavian Ana MariaExpertA.N.S.A.N.S.
      103Tabăra Ion OctavianAntrenorBoxD.S.J. Galaţi
      104Tasnadi Martin StefanSportivHaltereF.R. Haltere
      105Tăpîrjan Gheorghe-ConstantinAntrenorLupteD.S.J. Suceava
      106Teodorescu Virgil Andrei BogdanŞef serviciuA.N.S.A.N.S.
      107Tiţa Florea VasileSportivBoxF.R. Box
      108Truşcă Robu GabrielaSportivăGimnasticăC.S.M. Bacău
      109Tudor Sorin TitiAntrenorBoxF.R. Box
      110Ţiganu Sergiu Petre FlorinConsilierA.N.S.A.N.S.
      111Ţiu Ioan MihaiSportivScrimăF.R. Scrimă
      112Urian Rovin GheorgheAntrenorLupteF.R. Lupte
      113Vâjială Gheorghe Graziela ElenaDirector general adjunctI.N. Medicină SportivăI.N.C.S.
      114Vasiliu V. LucianSecretar general adjunctCOJI.COR
      115Voicu Aurelian VictorPreşedinteConsiliul Ştiinţific I.N.C.S.I.N.C.S.
      116Zaharia Petre MihaiAntrenorAtletismF.R. Atletism
      117Zanciu Stefan MihailSecretar generalF.R. ModelismF.R. Modelism
      118Zsak Gheorghe MarcelaSportivăScrimăF.R. Scrimă
     +  Anexa 3 ORDINUL MERITUL SPORTIV CLASA A - III - A
               
      1Aflenie Matei ŞtefanAntrenorKaiac-CanoeD.S.J. Constanţa
      2Alexandrescu Mircea IoanDirector generalC.S.CrişulD.S.J. Bihor
      3Alexe Gheorghe IoanSportivBoxF.R. Box
      4Ancuţa Vasile MirelaSportivăArte marţialeD.S.J. Iaşi
      5Andrei Petre RomeoAntrenorNavomodelismD.S.J. Constanţa
      6Anghelescu Gheorghe MarianMedicI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      7Anisim Policarp IosifSportivKaiac-CanoeC.S. Dinamo
      8Apostol Gheorghe TiberiuMetodistHaltereF.R. Haltere
      9Atanasescu C. Emilia ReneeMedicC.O.R.C.O.R.
      10Bâdiu Constantin MirceaAntrenorLupteC.S. Nicolina Iaşi
      11Bălan Florin AdelinArhitectA.N.S.A.N.S.
      12Barcan Vergil DoinaAntrenorCanotajC.S. Olimpia Bucureşti
      13Băcioiu Ion EmilianAntrenorTenis de masăF.R. Tenis de masă
      14Bădescu Alexandru OtiliaSportivăTenis de masăF.R. Tenis de masă
      15Bădescu Ilie HaritonAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      16Băiaş - IlieSportivPopiceF.R. Popice
      17Bibire Constantin MirceaAntrenorGimnasticăC.S.M. Bacău
      18Bibire Dumitru MarianaAntrenoareGimnasticăC.S.M. Bacău
      19Bice Ioan IuliuSportivPopiceF.R. Popice
      20Bizim Mihai AlexandruAntrenorAtletismF.R. Atletism
      21Boboc Ion Constantin DanŞef laboratorI.N. Cercetare pentru SportI.N.C.S.
      22Bodocan Dumitru ElenaAntrenoareKaiacC.S. Dinamo
      23Boia Anghel MarinPreşedinteC.S.S. Triumf BucureştiC.S.S. Triumf
      24Bora Constantin TeofilMedicC.S. BacăuC.S.M. Bacău
      25Bozga Gheorghe GheorgheAntrenorTenis de masăF.R. Tenis de masă
      26Braileanu Mihai-GheorgheAntrenorJudoF.R. Judo
      27Buliga Gheorghe IonSecretarF.R. AtletismF.R. Atletism
      28But Alexandru NicolaeSecretar generalF.R. BoxF.R. Box
      29Butucaru Vasile IonAntrenorLupteC.S.M. Bacău
      30Calin Cornel MagdalenaSportivăKarate WKCF.R. Karate WKC
      31Caragată Gheorghe MariaSportivăPopiceF.R. Popice
      32Cariadi Teodor LiviuMedicI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      33Catargiu Vespazian IoanSportivModelismD.S.J. Suceava
      34Catuna Ioan AnuţaSportivăAtletismF.R. Atletism
      35Călina Ion ConstantinAntrenorPentatlon modernC.S. Olimpia Bucureşti
      36Câţean Aron Eugen DumitruAntrenorGimnasticăC.S.M. Arad
      37Cioc Ioan MihaiSportivJudoC.S. Dinamo Braşov
      38Ciochina Radu ŞerbanAntrenorAtletismF.R. Atletism
      39Cipere Petre DumitruSportivBoxF.R. Box
      40Ciubucciu Tudorel Liliana GabrielaSportivăKarateD.S.J. Galaţi
      41Ciucă Alexandru ConstantinSportivBoxF.R. Box
      42Cochela Pavel Cristian AlexandruContabil şefC.S. Naţional SnagovA.N.S.
      43Cojocaru Ioan DanPreşedinteC.S. Ceahlăul Piatra NeamţD.S.J. Neamţ
      44Constantin Dumitru ŞtefanaAntrenorAtletismD.S.J. Galaţi
      45Constantinescu Alexandru GabrielSecretarF.R. AtletismF.R. Atletism
      46Conu Traian MariusSecretarF.R. ModelismF.R. Modelism
      47Corbu Gheorghe CarolSportivAtletismF.R. Atletism
      48Corodan Nicolae Mariana SteluţaSportivăNataţieC.S.M. Baia Mare
      49Costinescu Costică CorneliuPreşedinteS.C. BacăuC.S.M. Bacău
      50Costiniuc Emilian CorneliuAntrenorNavomodelismD.S.J. Constanţa
      51Covaci Arcadie OvidiuAntrenorArte marţialeD.S.J. Iaşi
      52Covaci Constantin Constantin IoanSportivGimnasticăC.S.M. Arad
      53Craciunescu Ion FlorenţaSportivăAtletismF.R. Atletism
      54Crişan V. Liviu AdrianAntrenorCarate WKCF.R. Karate WKC
      55Croitoru Costică AdrianSportivJudoC.S. Dinamo
      56Curta Aurel Neculai AurelSecretarF.R. AtletismF.R. Atletism
      57Cutaş Ion CarmenAntrenorCanotajC.S. Olimpia Bucureşti
      58Cuţov Ilie CalistratSportivBoxF.R. Box
      59Dascălu Dan Claudia DanaSportivăArte marţialeD.S.J. Iaşi
      60David Vasile PetreaAntrenorTirD.S.J. Braşov
      61Deleanu Ioan IrinaSportivăGimnasticăF.R.Gimnastică Ritmică
      62Diaconu Adrian MarcelSportivBoxF.R. Box
      63Donescu Gheorghe AnghelacheSportivCălărieF.R. Ecvestră
      64Draguleschi Anton IonSportivCaiacF.R. Kaiac-Canoe
      65Drăguţă M. DumitruPreşedinteC.S. ChimiaD.S.J. Râmnicu-Vâlcea
      66Dumitraşcu Cîrstea IonExpert SportivC.S. MuscelulD.S.I. Argeş
      67Dumitrescu Ilie AurelSportivBoxF.R. Box
      68Dumitrescu Niculae SilviuAntrenorAtletismF.R. Atletism
      69Echimenco Procopie MihaiAntrenorScrimăD.S.J. Constanţa
      70Elena Gheorghe IlieAntrenorAtletismF.R. Atletism
      71Enuţa M. DanuţAntrenorCulturismD.S.J. Ilfov
      72Epuran M. AlexandruDirectorC.O.R.C.O.R.
      73Farkaş-Stamate Gheorghe DanielaSportivăKarateD.S.J. Galaţi
      74Faur Ioan TeodorPreşedinteClub I.C.I.M.D.S.J. Arad
      75Făgărăşan Olimpiu Mihail VictorDirectorC.S.S.I ConstanţaD.S.J. Constanţa
      76Fiat Pavel GheorgheSportivBoxF.R. Box
      77Filimon Vasile ViorelAntrenorTenis de masăD.S.J. Constanţa
      78Florea Neculae MariusAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      79Fulger Ion MirceaSportivBoxF.R. Box
      80Gaiu Gheorghe Gheorghe ConstantinMedicC.S. DinamoC.S. Dinamo
      81Gavril Marin ValentinAntrenorCanotajD.S.J. Neamţ
      82Georgescu Marian MarianaMedicI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      83Gered Simion ZoltanAntrenor federalScrimăF.R. Scrimă
      84Gheorghiu Ioan LaurenţiuAntrenorTenis de masăF.R. Tenis de masă
      85Gheorghiu Marin Doina ElenaPsihologI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      86Gherculescu Ion ŞtefanMedicC.S. OlimpiaC.S. Olimpia Bucureşti
      87Ghimpuşan Gheorghe MarinAntrenor federalScrimăF.R. Scrimă
      88Ghioroaie Ioan AdrianAntrenorAtletismF.R. Atletism
      89Gîrniţă Ioan GheorgheAntrenorSchiC.S. Dinamo Braşov
      90Gomboş Geza AttilaSportivArte marţialeD.S.J. Mureş
      91Gomboş Geza Geza CsabaSportivArte marţialeD.S.J. Mureş
      92Grancea-Nanoveanu Victor SimonaMedicI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      93Grasu Ioan Lenuţa NicoletaSportivăAtletismC.S. Dinamo
      94Grasu Romulus CostelSportivAtletismC.S. Dinamo
      95Grigore Nicolae BondavaliAntrenorBoxF.R. Box
      96Grozescu Alexandru EmilAntrenorAtletismF.R. Atletism
      97Gruescu Pantilie ConstantinSportivBoxF.R. Box
      98Hadârca I. Gheorghe-DragoşExpertC.O.R.C.O.R.
      99Halmagyi Samoilă IoanMembru birouF.R. ScrimăF.R. Scrimă
      100Herea Constantin Florina CarmenSportivăNataţieC.S. Petrolul Ploieşti
      101Horvath Dezideriu Attila LadislauAntrenorArte marţialeD.S.J. Mureş
      102Hosu Stefan IlieSportivPopiceF.R. Popice
      103Huidu Stefan ElenaSportivăKaiacC.S. Dinamo
      104Iagăr Vasile MonicaSportivăAtletismC.S. Dinamo
      105Ilcu David MarietaSportivăAtletismF.R. Atletism
      106Ion Mircea Mihai NicolaeMedicScrimăF.R. Scrimă
      107Iordăchescu Voicu EduardDirector adjunctMuzeul SportuluiA.N.S.
      108Kerekeş Ladislau EvaSportivăKarate WKCF.R. Karate WKC
      109Keszeg Mihail MargaretaSportivăAtletismF.R. Atletism
      110Kovacs Ioan EllaSportivăAtletismF.R. Atletism
      111Lamor Radu MiaCercetătorI.N. Cercetare pentru SportI.N.C.S.
      112Lăpădaţescu Mircea Ioan CodruţaSportivăKarate WKCF.R. Karate WKC
      113Lupu Stefan NicolaeSportivPopiceF.R. Popice
      114Magyar Carol GezaSportivKaiacF.R. Kaiac-Canoe
      115Manole Gheorghe VasileAntrenorŞahD.S.J. Iaşi
      116Marc Ioan GavrilSportivTenisC.S. Dinamo Braşov
      117Megelea Ion GheorgheSportivAtletismD.S.J. Caraş-Severin
      118Miclea Aurel Robert IonuţSportivKarateC.S. Petrolul Ploieşti
      119Mihail Mihai ConstantinAntrenorAtletismF.R. Atletism
      120Mihalca Francisc Eleonora ElenaSportivăTenis de masăF.R. Tenis de masă
      121Mironescu Nicolae MarianaExpertA.N.S.A.N.S.
      122Mita Dumitru PetreMedicScrimăF.R. Scrimă
      123Moldovan Tilea Leon FeliciaSportivăAtletismF.R. Atletism
      124Morariu Alexandru SilvestruAntrenorModelismD.S.J. Suceava
      125Morcov Petre StelicăSportivLupteF.R. Lupte
      126Moroita Vasile IonAntrenorBoxF.R. Box
      127Motoc Florin AlinaSportivăŞahD.S.J. Iaşi
      128Muntean N. Irina NicoletaSportivăCulturismD.S.J. Ilfov
      129Muşat Ion CornelSportivKarateD.S.J. Galaţi
      130Năstac Andronache AlecSportivBoxF.R. Box
      131Năstase Alexandru Marin LilianaSportivăAtletismF.R. Atletism
      132Nedef S. MihaiExpertC.O.R.C.O.R.
      133Nedef S. NiculaeExpertCORC.O.R.
      134Negriuc Mircea CornelDirectorC.S. Naţional SnagovA.N.S.
      135Negura Constantin IuliaSportivăAtletismF.R. Atletism
      136Neguţoiu Victor ConstantinAntrenorPopiceF.R. Popice
      137Nicolai Gheorghe DanielaSportivăGimnasticăD.S.J. Constanţa
      138Nicolai Ioan RemusSportivGimnasticăD.S.J. Constanţa
      139Niculae Ion ConstantinSportivJudoC.S. Dinamo
      140Nourescu Dumitru ConstantinAntrenorAtletismF.R. Atletism
      141Olah Alexandru EvaSportivăTirD.S.J. Braşov
      142Olaru Ion NuţaSportivăAtletismF.R. Atletism
      143Oprişan D. VirginiaInspectorC.O.R.C.O.R.
      144Pană Platon ElenaSportivăPopiceF.R. Popice
      145Paneth Iosif FarkasAntrenorTenis de masăF.R. Tenis de masă
      146Pantelimon Muşunoi Ioan OanaSportivăAtletismF.R. Atletism
      147Pavelescu Viorel VasileDirectorC.S. MuscelulD.S.J. Argeş
      148Petrescu Dumitru Carmen MihaelaMedicI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      149Petrica Petre VasileAntrenorModelismD.S.J. Constanţa
      150Petruşca Dumitru CorneliaSportivăPopiceF.R. Popice
      151Pomacu Marin CristinaSportivăAtletismF.R. Atletism
      152Ponoran Gheorghe LiviaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Bacău
      153Ponoran Ioan Toma AlexandruAntrenorGimnasticăD.S.J. Bacău
      154Pop I. Neculae VasileSportivVoleiD.S.J. Sibiu
      155Pop StefanAntrenorJudoC.S. Dinamo Braşov
      156Popa IIie MarianaEconomistA.N.S.A.N.S.
      157Popescu Gheorghe IrinaEconomistA.N.S.A.N.S.
      158Popescu Gheorghe MarianSportivModelismD.S.J. Argeş
      159Popescu I. GeorgetaJuristC.O.R.C.O.R.
      160Popescu Ion AdrianDirectorC.S.N. "Nicolae Navasart" SnagovA.N.S.
      161Pufulete Ioan ElisabetaMedicI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      162Radulescu Gheorghe ConstantinSportivPopiceF.R. Popice
      163Rotaru Bogoslov Ion MariaSportivăTenis de masăF.R. Tenis de masă
      164Rus Dumitru Traian AugustinSportivArte marţialeD.S.J. Mureş
      165Rusu Neculai Mirela IulianaSportivăGimnasticăD.S.J. Constanţa
      166Serafim Alexandru Dan ParaschivAntrenorAtletismF.R. Atletism
      167Silvestru Minea GheorgheSportivPopiceF.R. Popice
      168Stef Nicolae HoriaAntrenorAtletismF.R. Atletism
      169Stupineanu Teodor IlieCercetătorI.N. Cercetare pentru SportI.N.C.S.
      170Szemanyi Vasile MargaretaSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      171Szocs Solveig Crista WilhelmineSportivăPopiceF.R. Popice
      172Şamanschi Teodor LeonidMedicI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      173Şerbanescu Nicolae Nicolae-IoanDirectorMuzeul SportuluiA.N.S.
      174Şindrilaru Constantin MarcelŞef birouC.S. DinamoC.S. Dinamo
      175Ştef Ioan Mihaela IoanaSportivăTenis de masăF.R. Tenis de masă
      176Toma Dumitru SandaSportivăKaiacC.S. Dinamo
      177Torodoc Dumitru-DorinSportivModelismD.S.J. Suceava
      178Trandafir Constantin ElenaSportivăPopiceF.R. Popice
      179Trofin Anghel HristacheŞef birouC.S. DinamoC.S. Dinamo
      180Tudorache Florin Eugenia CarmenAntrenorCanotajC.S. Olimpia Bucureşti
      181Ţăranu Gheorghe IonSportivLupteF.R. Lupte
      182Ungureanu Petru SandaŞef serviciuA.N.S.A.N.S.
      183Veliciu Ioan IoanAntrenorAtletismD.S.J. Constanţa
      184Vlad Gheorghe GheorgheAntrenorBoxC.S. Câmpulung Muscel
      185Wallmen Alexandru Anca-IoanaSportivăKarateF.R. Karate IKO2
      186Zabet - BeniaminAntrenorKaiacF.R. Kaiac-Canoe
      187Zaldoi Marin MarinAntrenorHaltereF.R. Haltere
      188Zamfir Niculae AdrianaSportivăTenis de masăF.R. Tenis de masă
      189Zarzu Mihai IonDirector LiceuL.P.S. OneştiD.S.J. Bacău
      190Zorilă Rizea IoanDirectorC.S.N. BascovD.S.J. Argeş
     +  Anexa 4 MEDALIA MERITUL SPORTIV CLASA I
               
      1Abraham-Radu Mircea GabrielSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      2Agache Emil ViorelSportivOinăF.R. Oină
      3Alaci Anton AdrianAntrenorTirC.S. Dinamo
      4Albert Dănilă ElisabetaSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      5Albu Pampiliu PetruDirectorC.S.S. Baia MareD.S.J. Maramureş
      6Alexa Gheorghe Oliver IuliuSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      7Alexandrescu Gheorghe ConstantinPreşedinteF.R. OrientareF.R. Orientare
      8Alexandru Florea MarianSportivBoxD.S.J. Călăraşi
      9Ambrus Ioan LudovicSportivBoxD.S.J. Mureş
      10Ambruş Gregoriu FranciscSportivBoxF.R. Box
      11Anastase Gheorghe ApostolAntrenorPopiceD.S.J. Galaţi
      12Andreica Emil LazărSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      13Anghelache Tudor ŞtefanaSportivăPopiceD.S.J. Galaţi
      14Angheliu Gheorghe DanAsistent medicalI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      15Antal Ferenc IstvanAntrenorHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      16Antal Gergely Gergely ElodAntrenorHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      17Antal ŞandorAsistent medicalI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      18Antimirescu Aurel Cătălin RemusSportivPopiceD.S.J. Galaţi
      19Arbuzov Paul AdrianSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      20Ardel Vasile VasileSportivCulturismC.S.M. Baia Mare
      21Ardeleanu Vasile Viorel MihaiSportivOinăF.R. Oină
      22Arghira Ion AntonSportivLupteF.R. Lupte
      23Avădănii Gheorghe ElenaSportivăHandbalC.S. Remin Deva
      24Baban Costel MarianSportivKaiacC.S. Dinamo
      25Baciu Alexandru Doina VictoriţaSportivăPopiceF.R. Popice
      26Badea Ilie PavelSportivFotbalF.R. Fotbal
      27Bal Nicolae Ioana CarmenSportivăTaekwondoF.R. Taekwondo
      28Ballo Jozsef AdalbertMedicHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      29Barbu Constantin IoanSportivFotbalD.S.J. Argeş
      30Barbu Mustaţa Nicolae AdrianaSportivăAtletismF.R. Atletism
      31Barbu Stefan ValentinSportivBoxF.R. Box
      32Barta Sandor CsabaAntrenorHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      33Bartha Emeric IlonaSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      34Basa Ioan IoanSportivHocheiD.S.J. Harghita
      35Başa Alexandru CostelAntrenorKaiac-CanoeD.S.J. Maramureş
      36Băcăoanu - ElenaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      37Belu Marin IonSportivHandbalD.S.J. Maramureş
      38Benghea Dănuţ DanielSportivOinăF.R. Oină
      39Bica - DănuţSportivFotbalF.R. Fotbal
      40Bican Şt. Georgeta MarcelaCercetătorI.N. Cercetare pentru SportI.N.C.S.
      41Biţucă Ioan IulianAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      42Bîrluţ Constantin Florin ViorelSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      43Boca Gheorghe VioricaSportivăBaschetD.S.J. Bihor
      44Boerencu Serghei VladimirPreşedinteClub DeltaconsD.S.J. Tulcea
      45Boghean Vasile GheorgheAntrenorAtletismF.R. Atletism
      46Boldici Alexandru GabrielSportivFotbalF.R. Fotbal
      47Bonta Simion ElisabetaSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      48Boronschi Ion ClaudiaSportivăHandbalC.S. Remin Deva
      49Botea Petru Marius MihaiSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      50Botezan Aurel MihaelaSportivăAtletismF.R. Atletism
      51Botezatu Gheorghe VioricaSportivăPopiceD.S.J. Braşov
      52Botilă Constantin MihaiSportivLupteF.R. Lupte
      53Braşoveanu Ion MariaSportivăPopiceD.S.J. Galaţi
      54Brezuica Mihai DanielSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      55Broştianu Gheorghe GheorgheSportivLupteF.R. Lupte
      56Bucă Ioan MirceaAntrenorHandbalD.S.J. Braşov
      57Buhăescu Romulus Valentin AurelSportivKarateD.S.J. Galaţi
      58Buia Ion AuraSportivăAtletismF.R. Atletism
      59Bujor Alexandru AurelInginerC.S. Naţional SnagovA.N.S.
      60Bului Vasile Grecu Costel SorinSportivOinăF.R. Oină
      61Bura Alexandru IonAntrenorAtletismF.R. Atletism
      62Burluc Ionel Oana DianaPsihologI.N. Cercetare pentru SportI.N.C.S.
      63Butu - EmilSportivLupteF.R. Lupte
      64Buzoianu Emil BogdanSportivRadioamatorismD.S.J. Neamţ
      65Cadinoiu MihaiSportivPopiceD.S.J. Galaţi
      66Calciu Constantin AlexandruReferentA.N.S.A.N.S.
      67Cărăbăţ S. MirceaExpertC.O.R.C.O.R.
      68Caraivan Oprea PctruţaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Constanţa
      69Cârţu Marin SorinAntrenorFotbalF.R. Fotbal
      70Caşcaval Ioan Constautin-IoanSportivArte marţialeD.S.J. Iaşi
      71Călina Ion OrlandoAntrenorKarateC.S. Olimpia Bucureşti
      72Cărare Toader PetricăSportivLupteF.R. Lupte
      73Cătinean Petru DorinaSportivăAtletismF.R. Atletism
      74Ceauşilă - GheorgheSportivFotbalF.R. Fotbal
      75Ceauşu Gheorghe Alexandru BogdanSportivKaiacC.S. Dinamo
      76Cercel IonSportivPopiceD.S.J. Galaţi
      77Cernău Florian PetreSportivLupteF.R. Lupte
      78Cheşcu Ion MariusSportivNavomodeleC.S.M. Bacău
      79Cheţan Teodor MinodoraSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      80Chidu Petre TudoriţaSportivăAtletismF.R. Atletism
      81Chirilă Alexandru AlexandruAntrenorKarateF.R. Karate IKO2
      82Chirilă Stanescu Ilie MarianaSportivăAtletismF.R. Atletism
      83Chivăr Gheorghe GheorgheSportivBoxF.R. Box
      84Chvatal Francisc IlonaSportivăBaschetD.S.J. Bihor
      85Cioacă Florea FaneAntrenorFotbalF.R. Fotbal
      86Ciobotaru Ion DumitruSportivBoxF.R. Box
      87Ciortea Iacob Aurel IlieMetodistScrimăF.R. Scrimă
      83Ciosu Gheorghe Mitică EmiliaSportivăTenis de masăF.R. Tenis de masă
      89Ciubucciu Gherasim MariusSportivKarateD.S.J. Galaţi
      90Ciurea Ghoeorghe GheorgheSportivFotbalF.R. Fotbal
      91Cîrlan Constantin DanielaSportivăAtletismF.R. Atletism
      92Cobârzan Gheorghe GheorgheAntrenorTenis de masăF.R. Tenis de masă
      93Coca Dumitru Pavlic AlexandruSportivModelismD.S.J. Suceava
      94Cojocaru Constantin VictorSportivFotbalF.R. Fotbal
      95Coman Tudor LucianSportivLupteC.S. Câmpulung Muscel
      96Constandache Ilie CristinaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      97Constantin Drăgan MirceaSportivLupteF.R. Lupte
      98Constautinescu Alexandru TraianAntrenorBaschetD.S.J. Bihor
      99Constantinescu Traian AdrianaSportivăBaschetD.S.J. Bihor
      100Costache Gheorghe Adrian BogdanSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      101Costara Atanasie Cristiana RodicaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Constanţa
      102Costea Tudor Leodor DanuţSportivRugbyC.S. Steaua
      103Costeschi Nicolae IonelMedicI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      104Costraş Dumitru DorinSportivPoloC.S. Crişul Oradea
      105Covaliu Gheorghe Clara-IrinaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      106Cozinaciuc Alexandru DragoşAntrenorKarateC.S. Olimpia Bucureşti
      107Craioveanu - GheorgheSportivFotbalF.R. Fotbal
      108Crăciun CosminSportivPopiceD.S.J. Galaţi
      109Crăciun Nicolae NicolaeAntrenorKarate WKCF.R. Karate WKC
      110Cristescu Florea-SilvianSportivFotbalF.R. Fotbal
      111Crişan Alexandru DoruAntrenorAtletismF.R. Atletism
      112Crişan Ştefan ŞtefanSportivFotbalF.R. Fotbal
      113Cucereanu Ştefan WaldemarSportivBoxD.S.J. Alba
      114Curtean G. Daciana CarmenSportivăHandbalC.S. Remin Deva
      115Curuzan Corneli Fedot VasileSportivKaiacF.R. Kaiac-Canoe
      116Dalya Ioan GizellaSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      117Danciu Paul Manona AdrianaSportivăKarateC.S. Petrolul Ploieşti
      118Deac Constantin GicaAntrenoareNataţieC.S.M. Piteşti
      119Deselnicu Petre LeliaSportivăAtletismF.R. Atletism
      120Diac Pavel NicoletaInspectorA.N.S.A.N.S.
      121Diaconescu Diţi Iosif MariaSportivăAtletismF.R. Atletism
      122Dobrescu Pavel Ion BogdanSportivBoxF.R. Box
      123Dosaru Ion Cătălina DadianaSportivăKarateC.S. Petrolul Ploieşti
      124Dragne Ion PaulSportivOinăF.R. Oină
      125Dragoescu Petre PetruSportivAtletismF.R. Atletism
      126Drăghici Toma ConstantinAntrenorBoxF.R. Box
      127Dudan Ilie IonSportivFotbalF.R. Fotbal
      128Dudaş Iuliu Ana-MariaSportivăBaschetD.S.J. Bihor
      129Duka Ferenz TildaSportivăPopiceF.R. Popice
      130Dulica Nicolaie IonSportivLupteF.R. Lupte
      131Dumitrescu Veronel Vincenţiu RobertSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      132Dumitru Costică PetricăArmurierScrimăF.R. Scrimă
      133Elekeş Bela Ştefan LeventeSportivHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      134Enache Dumitru IonSportivLupteF.R. Lupte
      135Enciu Stoica LazărSecretar generalF.R. Hochei pe iarbăF.R. Hochei pe iarbă
      136Fântâneanu G. Ion Valentin EmanuelDirectorC.O.R.COR
      137Faur Fănel-Vasile CristianSportivModelismC.S.M. Arad
      138Faur Ladislau Fănel-VasileAntrenorModelismC.S.M. Arad
      139Fărcuţa Dumitru EmilSportivPoloC.S. Crişul Oradea
      140Feraru Aristide MiliaelaReferentA.N.S.A.N.S.
      141Fidatov Osim ElenaSportivăAtletismF.R. Atletism
      142Folea Burgard Ion MariaSportivăTenis de masăF.R. Tenis de masă
      143Fron Petre DanuţAntrenorHaltereC.S. Nicolina Iaşi
      144Gabor Pavel IonSportivLupteF.R. Lupte
      145Gal Gyula SandorAntrenorHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      146Gâlmeanu Ion Constantin RăzvanSportivOinăF.R. Oină
      147Garofeanu Gheorghe LiviuSportivPoloC.S. Crişul Oradea
      148Gavril Gherca Isidor MirelaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      149Gazibara Octavian GeorgetaSportivăAtletismF.R. Atletism
      150Georgescu Alexandru Ana MariaReferentA.N.S.A.N.S.
      151Gheorghe Traian ConstantinPreşedinteF.R. YachtingF.R. Yachting
      152Gheorghiţoaia Mihai Antonia-CatalinaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      153Gherasim Tecuţă Octavian AlinaSportivăAtletismF.R. Atletism
      154Ghipu Stefan GheorgheSportivAtletismF.R. Atletism
      155Giurgiucă Emil DorinSportivTenis de masăF.R. Tenis de masa
      156Gîrleşteanu Ion CătălinSportivFotbalF.R. Fotbal
      157Gogîrlea Dumitru LuminiţaSportivăAtletismF.R. Atletism
      158Gontariu Viorel Adrian RaduSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      159Gordan Ioan CorneliuSportivPoloC.S. Crişul Oradea
      160Goron Ianos-Sabin Dan Sorin ConstantinAntrenorTaekwondoD.S.J. Maramureş
      161Grigorescu Mihai IonSportivPopiceD.S.J. Galaţi
      162Guţă Partenie AdrianaSportivăKarateD.S.J. Bistriţa-Năsăud
      163Halagian Krikor FlorianAntrenorFotbalD.S.J. Argeş
      164Hanga Mihai MihaiAntrenorKarate WKCF.R. Karate WKC
      165Haralambie Gavrilesca D. VladMedicBobI.N.M.S.
      166Henţiu Mircea ViolinaSportivăHandbalC.S. Remin Deva
      167Herţea Dumitra SorinSportivLupteF.R. Lupte
      168Hosu-AdrianaSportivăBoxC.S.M. Baia Mare
      169Hozo Emeric LeventeSportivHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      170Iacob Anton AntoanetaSportivăAtletismF.R. Atletism
      171Iagăr Buhăianu Ion ElenaSportivăAtletismF.R. Atletism
      172Ianko Andrjei AndrjeiSportivLupteF.R. Lupte
      173Iavu Dalban Alexandru MărgăritSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      174Ieremciuc Gheorghe IonSportivLupteF.R. Lupte
      175Ilaş Cornl Sebastian-MariusAntrenorKarateF.R. Karate IKO2
      176Ilieş Dorel Sergiu AlinSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      177Iloc Casandra Vasile CristinaSportivăAtletismF.R. Atletism
      178Incze Zoltan SzilardSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      179Ioan Camil ŞerbanSportivAtletismF.R. Atletism
      180Ioana Alexandru ViorelSportivBoxC.S. Câmpulung Muscel
      181Ion Anton Grigore NiculinaAdministratorC.S. Naţional SnagovA.N.S.
      182Ionicescu Aurel MariusSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      183Iordache Petrache GheorgheSecretarF.R. Tenis de masăF.R. Tenis de masă
      184Iordanescu Nicolae IonelAntrenorAeronauticăF.R. Aeronautică
      185Iosif Ion Laurenţiu-CristianSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      186Iuhos Marton IosifSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      187Ivan Iuliu FejerSportivPoloC.S. Crişul Oradea
      188Ivanov Petru IoanAntrenorVoleiD.S.J. Tulcea
      189Ivănescu A. PaulAntrenorSchiD.S.J. Braşov
      190Jianu Florin Gheorghe DanielReferentA.N.S.A.N.S.
      191Jianu Ion CristinelSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      192Junghiatu Florea MiticaSportivăAtletismF.R. Atletism
      193Karaiosifoglu Iosif LeonidasSportivAtletismF.R. Atletism
      194Kertesz Zoltan Zoltan AtiilaSportivHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      195Korca Engzilel AryanSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      196Kosa Geza EndreSportivHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      197Kovacs Zoltan Zoltan ErikSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      198Kuki Adalbert Adalbert PetruSportivScrimăF.R. Scrimă
      199Lazăr Ioan RomeoSportivOinăF.R. Oină
      200Lazăr Vasile GeorgetaSportivăAtletismD.S.J. Galaţi
      201Lăcătuş Nicolae AdrianAntrenorBoxF.R. Box
      202Lăpuşan Ioan NicuAntrenorAtletismF.R. Atletism
      203Lâzărescu Dumitru DanPreşedinteS.C. Miercurea CiucS.C. Miercurea Ciuc
      204Leitner Adriana MariaSportivăBaschetD.S.J. Bihor
      205Leszay Andrei MagdalenaSportivăTenis de masăF.R. Tenis de masă
      206Ligor Simedre NichiforAntrenorAtletismF.R. Atletism
      207Luca Chirică IonSportivKaiacF.R. Kaiac-Canoe
      208Lungu Virgil FlorinAntrenorKarate WKCF.R. Karate WKC
      209Macicasan Nicolae Marius VasileSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      210Man Iosif GheorgheAntrenorBoxC.S.M. Baia Mare
      211Manoli Andone LicaSportivăPopiceD.S.J. Galaţi
      212Manos Mihail Mihaela CristinaAntrenoareGimnasticăF.R. Gimnastică Ritmică
      213Marcuţ Radu-Ioan MihaelaSportivăBoxC.S.M. Baia Mare
      214Marinescu Ilie EmilAntrenorTirC.S.M. Baia Mare
      215Mariş Ioan IoanaSportivăTaekwondoD.S.J. Maramureş
      216Mateescu Vasile RodicaSportivăAtletismF.R. Atletism
      217Matei Gheorghe SorinSportivAtletismF.R. Atletism
      218Matei Marin PetreSportivOinăF.R. Oină
      219Mavrodinescu Cornel Florin RăzvanSportivKarateD.S.J. Galaţi
      220Mazilu Grosu Alexandru CristinaSportivăAtletismF.R. Atletism
      221Măerean Pavel Alina MariaSportivăHandbalC.S. Remin Deva
      222Mănăilă Gheorghe VasileSportivFotbalF.R. Fotbal
      223Mezey Emeric Emeric PetruPreşedinteS.C. Miercurea CiucS.C. Miercurea Ciuc
      224Mihai Gheorghe CristianSecretar federalF.R. ScrimăF.R. Scrimă
      225Mihăilescu Ovidiu Cristian OvidiuSportivCulturismD.S.J. Constanţa
      226Miron Mircea CorneliuSportivArte marţialeD.S.J. Iaşi
      227Miron Valeriu MarcelSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      228Mişcă E. FlorinŞef serviciuC.O.R.COR
      229Mitriţa - DumitruSportivFotbalF.R. Fotbal
      230Mogoşanu Aurel Daniel EmilSportivFotbalF.R. Fotbal
      231Moja Petru PetruSportivCulturismC.S.M. Baia Mare
      232Moldovan Marin DumitruSportivOinăF.R. Oină
      233Moldoveanu AlinSportivTirC S Dinamo
      234Moreşanu M. Dumitru MihaiAsistent medicalI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      235Moroianu Nicolae Adrian LiviuSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      236Moroşanu Marcel AngelaSportivăAtletismF.R. Atletism
      237Moruzov Veniamin MihaiAntrenorAtletismF.R. Atletism
      238Moţ Constantin MarianSportivRugbyC.S.A. Steaua
      239Muja Sever Liviu-IonMedicFotbalF.R. Fotbal
      240Muntean Gergely DanielaSportivăPopiceF.R. Popice
      241Munteanu Gheorghe Aura AndreeaSportivăGimnasticăD.S.J. Constanţa
      242Munteanu Vasile MarioaraSportivăHaltereF.R. Haltere
      243Mureşan Antoniu MonicaSportivăCulturismC.S.M. Baia Mare
      244Muşi Nicolae DumitruAntrenorHandbalD.S.J. Constanţa
      245Naca Mihail VasileAntrenorRugbyD.S.J. Constanţa
      246Naszodi Alexandru IosifSportivPopiceD.S.J. Maramureş
      247Năstase Dobre CătălinSportivOinăF.R. Oină
      248Neacşu Stanciu CorneliaReferentA.N.S.A.N.S.
      249Neagoe Dinică EugenSportivFotbalF.R. Fotbal
      250Neagu Vasile AurelSportivLupteF.R. Lupte
      251Nechifor Adrian Roxana SimonaSportivăTaekwondoF.R. Taekwondo
      252Negrila Andrei NicolaeAntrenorFotbalF.R. Fotbal
      253Nicoara Alexandru Alexandru MihaiReferentD.S.J. MaramureşD.S.J. Maramureş
      254Nicolau Mihai CristinaSportivăAtletismF.R. Atletism
      255Nicolau Pavel ElenaReferentA.N.S.A.N.S.
      256Niculescu Emil Teodor NicolaeAntrenorBoxF.R. Box
      257Niculescu Ioan AdrianaSportivăBaschetD.S.J. Bihor
      258Niţulescu Dumitru IonelVicepreşedinteU. CraiovaF.R. Fotbal
      259Oanţă Ariton IolandaSportivăAtletismF.R. Atletism
      260Obreja Sofron RudelSportivBoxF.R. Box
      261Olaru Petre IonSportivFotbalF R. Fotbal
      262Oltean Gheorghe MariusAntrenorTaekwondoF.R. Taekwondo
      263Oprescu Isidor CosminSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      264Paisa Gheorghe GheorgheAntrenorRadioamatorismD.S.J. Neamţ
      265Panait Nicolae MarianAntrenorAeronauticăF.R. Aeronautică
      266Pastiu Gheorghe NicolaeAntrenorBoxD.S.J. Alba
      267Patrascu Ovidiu IulianSportivKarateC.S. Petrolul Ploieşti
      268Pavel Nicolae MarianSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      269Păcurar Romol Alin RomulusSportivLupteD.S.J. Mureş
      270Păncescu Nicu IoanSportivPopiceD.S.J. Galaţi
      271Păsărică Florea NicolaeSportivOinăF.R. Oină
      272Pătroiescu Stelian Andreea EugeniaSportivăTaekwondoF.R. Taekwondo
      273Pelei Constantin AndreeaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      274Petcu Vasile SorinSportivKaiacF.R. Kaiac-Canoe
      275Peter Iosif SzabolcsSportivHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      276Petraşcu Aurel Aurel-NicolaeInspectorD.S.J. BraşovD.S.J. Braşov
      277Petre Vasile RomeoSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      278Petrescu Bran Ion DanielaSportivăAtletismF.R. Atletism
      279Petrescu Cristofor IulianSportivOinăF.R. Oină
      280Petretchi Vasile VasileSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      281Petruţ Valeriu GrigoreAntrenorKarateD.S.J. Maramureş
      282Pigulea Marcel Ion AdrianSportivFotbalF.R. Fotbal
      283Pilaf Constantin-CarmenSportivăPopiceD.S.J. Galaţi
      284Pinter Ştefan Francisc Robert DoruSportivNataţieC.S.M. Baia Mare
      285Pîrcălabu Dumitru-MarinSportivLupteF.R. Lupte
      286Poalelungi Costică PetricăSportivLupteD.S.J. Galaţi
      287Podeanu Mircea DanAntrenorScrimăF.R. Scrimă
      288Pogăgean Nicolae MihaelaSportivăAtletismF.R. Atletism
      289Pometcu Gheorghe VasilicaSportivăPopiceF.R. Popice
      290Pometcu Ion Radu GabrielAntrenorBoxF.R. Box
      291Pop Alexandru SorinSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      292Pop Emil Oana ValentinaSportivăHandbalC.S. Remin Deva
      293Pop Gheorghe GheorgheSportivTirC.S.M. Arad
      294Pop Ilie ElenaSportivăBaschetD.S.J. Bihor
      295Pop Vlaicu VladSportivTaekwondoD.S.J. Maramureş
      296Popa Popescu Alexandru CorneliaSportivăAtletismF.R. Atletism
      297Popescu Florin Gheorghe MarcelPreşedinteU. CraiovaF.R. Fotbal
      298Popescu Ion ValericaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      299Popescu Ionel MihaelaMedicScrimăF.R. Scrimă
      300Popescu Radu EugenAntrenorAtletismF.R. Atletism
      301Popescu Ştefan Mihail AdrianSportivFotbalF.R. Fotbal
      302Popovici Ion GheorgheSportivLupteF.R. Lupte
      303Popp Leonthi LeontinSportivPopiceF.R. Popice
      304Potea Ion GheorgheAntrenorBoxC.S. Olimpia Bucureşti
      305Prakab Stefan Carol Gabor JanosAntrenorHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      306Pricop Dumitru RaduSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      307Primea - FlorinSportivFotbalF.R. Fotbal
      308Râcu Ioan CristinaReferentA.N.S.A.N.S.
      309Radu Ion MariaSportivăAtletismF.R. Atletism
      310Rakos Vasile StefanSportivPopiceD.S.J. Maramureş
      311Râşniţă LucianAntrenorHandbalD.S.J. Constanţa
      312Raţ Ioan PetreSportivPoloC.S. Crişul Oradea
      313Riedll Eugenie FrentAdministratorC.S. Naţional SnagovA.N.S.
      314Rîpanu Constantin AlinaSportivăAtletismF.R. Atletism
      315Rîşco Grigore ClaudiuSportivBoxD.S.J. Maramureş
      316Roşu Gherase MirceaAntrenorHaltereD.S.J. Constanţa
      317Rugină Ioan GheorgheAntrenorAtletismF.R. Atletism
      318Ruicu Octavian OtiliaSportivăAtletismF.R. Atletism
      319Rus Anton MariaSportivăAtletismF.R. Atletism
      320Safta Teodor AncaSportivăAtletismF.R. Atletism
      321Sângeorzan Ioan Radu IoanAntrenorKarateD.S.J. Bistriţa-Năsăud
      322Saranciuc Dumitru Mugur DanAntrenorHaltereD.S.J. Bistriţa-Năsăud
      323Sarucan Vasile VasileSportivAtletismF.R. Atletism
      324Savu Valerian GheorgheSportivLupteF.R. Lupte
      325Săndoi Gheorghe EmilSportivFotbalF.R. Fotbal
      326Seres Ferec ŞandorSportivPopiceF.R. Popice
      327Severfi Cornel Laura ElenaSportivăKarateC.S. Petrolul Ploieşti
      328Silagyi Vasile VasileSportivPopiceD.S.J. Maramureş
      329Simon (Popescu) Mihai MirelaSportivăGimnasticăD.S.J. Constanţa
      330Simon Iosif RudolfSportivHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      331Slavic Bronislav MarianSportivNataţieC.S.M. Baia Mare
      332Soroceanu Andrei ViorelAntrenorBoxC.S. Voinţa Iaşi
      333Spatacean Ioan MirceaAntrenorVoleiD.S.J. Tulcea
      334Spătărelu Ion MarianaConsilierA.N.S.A.N.S.
      335Spiridon Mihai ValeriuSportivOinăF.R. Oină
      336Spînu Gheorghe CristianaAntrenoareGimnasticăD.S.I. Constanţa
      337Stanef Mihai ConstantinSportivBoxF.R. Box
      338Stanga Constantin OvidiuSportivFotbalF.R. Fotbal
      339State Aurel GeorgetaSportivăAtletismF.R. Atletism
      340Stef Iovan ClaudiaSportivăAtletismF.R. Atletism
      341Stîngu Adam ŞtefanSportivLupteF.R. Lupte
      342Stoica Claudiu-ConstantinSportivFotbalF.R. Fotbal
      343Stoica Marin ŞtefanSportivFotbalF.R. Fotbal
      344Stoiciu Petre GheorgheSportivLupteF.R. Lupte
      345Stroie Gheorghe AlexandruDirectorClub DeltaconsD.S.J. Tulcea
      346Suciu Gheorghe Dorel-GeorgelSecretar generalF.R. Karate WKCF.R. Karate WKC
      347Sudureac Avram PetraSportivLupteF.R. Lupte
      348Szabo Ioan EcaterinaSportivăBaschetD.S.J. Bihor
      349Szabo Iosif IosifAntrenorCulturismC.S.M. Baia Mare
      350Szabo Sigisnumd ZoltanAntrenorAtletismF.R. Atletism
      351Szasz Iosif IldikoSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      352Szocs Alexe Stefan SzabolcsSportivHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      353Şanta Moise CarolAntrenorAtletismF.R. Atletism
      354Şerdean Ioan AureliaSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      355Talpoş Vasile LuminiţaSportivăAtletismF.R. Atletism
      356Tanko Gabor Szabolcs AttilaSportivHocheiS.C. Miercurea Ciuc
      357Tarcsi Lajos AndrasAntrenorHochei pe iarbăD.S.J. Harghita
      358Tăbăcaru Toader ElenaSportivăPopiceD.S.J. Galaţi
      359Tămăduianu Gheorghe ClaudiuSportivLupteF.R. Lupte
      360Tămăşanu Constantin IonelAntrenorAtletismF.R. Atletism
      361Tănase Naum TănaseAntrenorVoleiD.S.J. Braşov
      362Tănăsescu Constantin Răzvan GeorgeSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      363Tătaru S. Dragoş - RobertŞef serviciuC.O.R.C.O.R.
      364Teotoc Ion Eugen TraianSportivVoleiD.S.J. Tulcea
      365Ticu Alexandru AureliaContabil şefC.S. Naţional "Nicolae Navasart" BucureştiA.N.S.
      366Timofte Dumitru ŞtefanSportivKarate-DoD.S.J. Iaşi
      367Tiţoiu Eugen ConstantinSportivBoxC.S. Dinamo
      368Toboc Emilian HoriaSportivAtletismC.S.A. Steaua
      369Todea Gheorghe MariaSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      370Tomescu Dita Ion ConstantinaSportivăAtletismF.R. Atletism
      371Toncean Florea Genina FloriiSportivăHandbalC.S. Remin Deva
      372Torcea Gheorghe CostelSportivCulturismD.S.J. Constanţa
      373Trandafir Ion George RomeoSportivKarateC.S. Petrolul Ploieşti
      374Trandafir Petre DanielaSportivăGimnasticăD.S.J. Vrancea
      375Tripa Ferenc Arpad, FerencSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      376Tudor Ion BogdanSportivAtletismF.R. Atletism
      377Tudorie Marin BebeSportivPopiceD.S.J. Galaţi
      378Tudose Dănuţ LucianSportivOinăF.R. Oină
      379Tuşa Laurenţiu PaulSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      380Ţăruş Ion BogdanSportivAtletismF.R. Atletism
      381Ţigănaş Gavril VasileAntrenorLupteC.S. Nicolina Iaşi
      382Ungureanu Gheorghe CostelSportivArte marţialeD.S.J. Iaşi
      383Ungureauu Ion Mihaela DianaSportivăBoxC.S. Câmpulung Muscel
      384Ungureanu Traian AndreeaSportivăTaekwondoF.R. Taekwondo
      385Ursu Andrei MarcelSportivOinăF.R. Oină
      386Uţă Ilie ConstantinSportivLupteF.R. Lupte
      387Vâjială M. IleanaCercetătorI.N. Cercetare pentru SportI.N.C.S.
      388Vasilache Stefan StefanSportivAtletismF.R. Atletism
      389Vasile Petre AntoniuSportivBoxF.R. Box
      390Vasile Traian AngelicaSportivăPopiceD.S.J. Galaţi
      391Vasilescu Ion Laura NicoletaSportivăHandbalC.S. Remin Deva
      392Văduvoiu Vasile DumitruAntrenorAtletismD.S.J. Galaţi
      393Văidean Gheorghe PetraSportivăAtletismF.R. Atletism
      394Vieru Ştefan Ioan LucianSportivAtletismF.R. Atletism
      395Vişan I. FlorinaSportivăCulturismD.S.J. Ilfov
      396Vlad Dumitru GrigoreAntrenorBoxD.S.J. Maramureş
      397Voicilaş Nicolae ConstantinAntrenorBoxF.R. Box
      398Vulc Iacob Ioan MirceaAntrenorBaschetC.S.U. Sibiu
      399Vulpeş Ioan FloricaSportivăKaiacC.S. Dinamo
      400Zaharioaia Vasile PetreAntrenorModelismC.S.M. Bacău
      401Zainea Neculae MarianSportivOinăF.R. Oină
      402Zamfir Dumitru NicolaieSportivLupteF.R. Lupte
      403Zamfir Spiridon NicolaeSportivFotbalF.R. Fotbal
      404Ziguli Gheorghe GeorgelAntrenorBaschetD.S.J. Argeş
      405Zvinca Irimia Ana MariaSportivăCulturismD.S.J. Constanţa
     +  Anexa 5 MEDALIA MERITUL SPORTIV CLASA A II-A
               
      1Agoston Mihai TiberiuSportivAtletismD.S.J. Galaţi
      2Alba Ion MihaiSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      3Andraş Csaba Eugen RobertSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      4Andrei I. Carmen ManuelaTehnicianCercetareI.N.C.S.
      5Andronic Ioan DimaSportivLupteD.S.J. Călăraşi
      6Angelescu Constantin Liviu NicolaeSportivScrimăF.R. Scrimă
      7Antal ZsoltSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      8Antipov Hristache DanielaSportivăAtletismD.S.J. Galaţi
      9Anton Constantin ConstantinAntrenorBoxF.R. Box
      10Anton Stefan DoinaAntrenoareAtletismC.S.M. Piteşti
      11Anton Stelian AdinaSportivăAtletismC.S.M. Piteşti
      12Apostol IoanSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      13Aslan Ioan Diana ManuelaTehnicianCercetareI.N.C.S.
      14Avram Iancu Gabriel MihaiAntrenorAtletismD.S.J. Alba
      15Badescu Ioan-Florin DeliaAntrenoareAtletismF.R. Atletism
      16Badu Vasile AdrianAntrenorTenisC.S. Dinamo Braşov
      17Bălan GheorgheSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      18Balazs ZsoltSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      19Ballai Ştefan-AlexandruSportivLupteD.S.J. Mureş
      20Barbu Mihai AugustinAntrenorAtletismF.R. Atletism
      21Barbu Traian CleofilaAsistent medicalI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      22Bejenariu VasileSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      23Beşa Ioan SimionSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      24Betini Angelo Mihai Ioan DanAntrenorAtletismC.S.M. Piteşti
      25Bidian Teodor TeodorAntrenorAtletismF.R. Atletism
      26Bîc C. Ovidiu CornelExpertCORC.O.R
      27Blaj Nicolae Ioan MarianSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      28Boitiş Gavrilă IoanSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      29Bolbose Andreiu Dragoş-GabrielSportivAtletismC.S. Dinamo
      30Bordea Adrian Ana-MariaSportivăAtletismD.S.J. Călăraşi
      31Borzasi Desideriu DesideriuAntrenorTaekwondoF.R. Taekwondo
      32Botgros Dumitru-IliePreşedinte club sportiv   Minerul Aninoasa Hunedoara
      33Brânzei Mihai NeculaiAntrenorBoxC.S. CFR Iaşi
      34Bucurescu Ion IonSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      35Bulbuc Anton MarianSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      36Bunescu Ion MihaiAntrenorAtletismF.R. Atletism
      37Cacina Vasile AdinaSportivăSchiC.S. Dinamo Braşov
      38Casetti Mihai Mirela AngelicaSportivăBaschetD.S.J. Bihor
      39Cherecheş Virgil RuxandaSportivăNataţieD.S.J. Sibiu
      40Ciorba Attila ArpadSportivTirC.S.M. Baia Mare
      41Ciortan Dumitru LeontinSportivNavomodelismD.S.J. Hunedoara
      42Cîmpean Marian NoricaSportivăAtletismD.S.J. Alba
      43Cîrjaliu I. ValeriaAntrenoareKaiac-CanoeD.S.J. Constanţa
      44Condruţ Tudor MarioaraElectronistCercetareI.N.C.S.
      45Constantin N. IoneliaŞef cabinetCORC.O.R.
      46Constantinescu Ion AlexandraSportivăNataţieD.S.J. Sibiu
      47Coroja Marin ValentinAntrenorAtletismC.S.M. Piteşti
      48Cosac Marin GeorgeAntrenorTenisC.S. Dinamo Braşov
      49Costea Ioan Iacob MirceaSportivAtletismC.S.M. Piteşti
      50Costiu A.O. Sorina FranciscaAsistent medicalI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      51Coşereanu Nicolae Cosmina NicoletaSportivăAtletismD.S.J. Argeş
      52Cristea Constantin Nicolae DanSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      53Crişan Eugen AdrianSportivTenis de masăF.R. Tenis de masă
      54Czako Ianoş Levente IoanSportivFotbalD.S.J. Mureş
      55Dacica Gheorghe Adrian LaurenţiuAntrenorLupteD.S.J. Caraş-Severin
      56Damian Ionescu MirelaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Constanţa
      57Dobre Ion ConstantinSportivSchiC S.A.M. Bucegi Predeal
      58Donovici Gheorghe DanielSportivAtletismC.S.M. Piteşti
      59Dorneanu M. LilianaExpertC.O.R.COR
      60Dragă Zamfir VioricaSportivăScrimăF.R. Scrimă
      61Dudu Victor IoanProfesorSchiC.S.S. Predeal
      62Dumitrescu Grigore Alexandru DanielAntrenorHaltereD.S.J. Galaţi
      63Dumitru Ion IonSportivLupteF.R. Lupte
      64Enache Alexandru MarianAntrenorTaekwondoF.R. Taekwondo
      65Enescu Nicolae MarinSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      66Erdos Mihai EduardSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      67Fabian Bazil BazilSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      68Fântână Vasile Dumitru DorelAntrenorTaekwondoF.R. Taekwondo
      69Fazakas Ştefan ĂrpadSportivFotbalD.S.J. Mureş
      70Fărcaş Tănase RemusSportivTenisC.S. Dinamo Braşov
      71Ferariu Gheorghe Horaţiu GeorgeSportivVoleiC.S. Dinamo Braşov
      72Filimon Viorel AndreiSportivTenis de masăD.S.J. Constanţa
      73Fodorea Gheorghe GheorgheSportivLupteF.R. Lupte
      74Foia Marin ConstantinAntrenorBoxF.R. Box
      75Furesz Karol Adalbert GezaSportivBoxF.R. Box
      76Gabos Endre AndreeaSportivăNataţieD.S.J. Mureş
      77Galiceanu Florentin MihaiSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      78Ganera Ion CătălinAntrenorBaschetD.S.J. Constanţa
      79Găvozdea Andrei AndreiAntrenorNataţieD.S.J. Sibiu
      80Gavrila Constantin ConstantinSportivAtletismC.S.M. Piteşti
      81Georgescu Florian Fenando ViorelAntrenorAtletismC.S.M. Piteşti
      82Ghile Ştefan MargaretaAntrenoareAtletismF.R. Atletism
      83Gotcă Andrei ConstantinSportivJudoC.S. Dinamo Braşov
      84Groza Vasile Ana MariaSportivăAtletismD.S.J. Alba
      85Gyorgy Zoltan MonikaSportivăSchiC.S. Dinamo Braşov
      86Habian Romulus ViorelSportivTir cu arculMinerul Antnoasa Hunedoara
      87Hamzescu LuciaRedactorRevista "Ştiinţa Sportului"I.N.C.S.
      88Hecico Ioan IosifAntrenorOrientareD.S.J. Maramureş
      89Hendrea-Filip Ştefan Aurelia ValeriaSportivăAtletismD.S.J. Maramureş
      90Hila Ilie ElenaSportivăAtletismC.S.M. Sibiu
      91Hurduc Ion RomeoSportivAtletismD.S.J. Galaţi
      92Iana Ion AurelSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      93Ianoşiu-Hangan Vasile-IleanaSportivăSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      94Iaria Gheorghe Erica MariaSportivăAtletismD.S.J. Argeş
      95Iliescu Dumitru NicolaeSportivYachtingF.R. Yachting
      96Ilieş G. IoanExpertC.O.R.C.O.R
      97Ille Nicolae Nicolae MarcelAntrenorScrimăD.S.J. Bihor
      98Imre Ludovic Andrea EditSportivăAtletismD.S.J. Mureş
      99Incze Carol KarolySportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      100Ioniţă Gheorghe NinaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      101Iordanescu Luca MariaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      102Ispir Gheorghe FloreaSportivFotbalD.S.J. Mureş
      103Ivanov Gheorghe IonSportivLupteF.R. Lupte
      104Kando Şandor RozaliaAntrenoareGimnasticăD.S.J. Maramureş
      105Kanyaro Dezideriu AttilaSportivFotbalD.S.J. Mureş
      106Kiss Emeric GyulaSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      107Korodi Iosif JozeffSportivAtletismD.S.J. Bihor
      108Larion Cornel Alin-CornelSportivAtletismD.S.J. Constanţa
      109Lazăr Grigore LaurenţiuTehnicianCercetareI.N.C.S.
      110Lazăr Alexandru AlexandruPreşedinteA.S. "Explorării"D.S.J. Maramureş
      111Lazăr Ioan SilviuSportivJudoC.S. Dinamo
      112Lazurcă Gheorghe Romulus AlinSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      113Lăzărescu Gheorghe Maria MagdolnaSportivăPatinajD.S.J. Harghita
      114Leszay Andrei MagdalenaAntrenoareTenis de masăC.S.M. Arad
      115Leştyan ImreSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      116Lisenco Veniamin Eveline AncaSportivăAtletismD.S.J. Constanţa
      117Lucaciu Traian HoreaSportivNataţieD.S.J. Sibiu
      118Magheru Gheorghe TraianAntrenorAtletismC.S.M. Arad
      119Manu P. PetreAntrenorAtletismC.S.M. Sibiu
      120Marc - DanielSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      121Maria Constantin MarianSportivJudoC.S. Dinamo
      122Marin Ion Olimpiu-FlorinSportivTirC.S. Dinamo
      123Marinescu Paul MihaiAntrenorAtletismF.R. Atletism
      124Marton Sigisimind SimonAntrenorSchiS.C. Miercurea Ciuc
      125Mazilu Vasile - DanielSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      126Micu Dumitru Alexandru OctavianSportivYachtingF.R. Yachting
      127Mihai Alexe NicolaeAntrenorHaltereD.S.J. Galaţi
      128Mihai Eremie Ilaria MariaAsistent medicalI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      129Mihalache Viorel Lucia LilianaSportivăTirC.S.M. Arad
      130Mihăilescu Ştefan Niculina LilianaAntrenoareAtletismD.S.J. Argeş
      131Minoiu Constantin EmilianAntrenorOrientareF.R. Orientare
      132Minoiu Constantin VeronicaSportivăOrientareF.R. Orientare
      133Mintici Al. Adrian MugurelSportivHandbalD.S.J. Braşov
      134Mitu Constantin GheorgheSportivLupteF.R. Lupte
      135Mitu Ion MarcelSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      136Mocanu Gheorghe GheorgheAntrenorLupteC.S.M. Bacău
      137Mocanu Ion GheorgheSportivBoxD.S.J. Caraş-Severin
      138Moraru Atanase Constantin DănuţAntrenorBaschetD.S.J. Arad
      139Moreşanu C. ElenaAsistent medicalI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      140Mozeş Zoltan Bella BelaAntrenorTenisC.S. Dinamo Braşov
      141Muntean Ovidiu Mircea ValentinAntrenorTaekwoudoF.R. Taekwondo
      142Mureşan Petru AlexandruSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      143Mureşan Traian CarmenSportivăNataţieC.S.M. Baia Mare
      144Mutiu Ioan Ovidiu MugurelSportivOrientareF.R. Orientare
      145Nan Ioan GabrielSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      146Neacşu Gheorghe IonAntrenorAtletismF.R. Atletism
      147Neagoe - VirgilSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      148Neagu Ilie IlieSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      149Negoescu Călin IuliaSportivăYachtingF.R. Yachting
      150Nicoara Papp Scobolcz MargaretaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      151Nicolae Florentin DanielSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      152Nicolae Petre VictorAntrenorAtletismF.R. Atletism
      153Nicolcioiu Nicolae GheorgheSportivYachtingF.R. Yachting
      154Nucu Vasile NiculinaAntrenoareKaiac-CanoeD.S.J. Constanţa
      155Nyisztor Ianaş AlexandruSportivScrimăD.S J. Bihor
      156Odae Alexandru ConstantinSportivHandbalD.S.J. Maramureş
      157Olariu Mihail Gabriel-Alexandra GabrielaSportivăBadmintonF.R. Badminton
      158Oprea Ioan IoanSportivAtletismC.S.M. Arad
      159Opria Ghiorghi AmşoaraSportivăNataţieC.S.M. Bacău
      160Oprişiu Ion DumitruSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      161Orzan Pompiliu MihailSportivAtletismD.S.J. Constanţa
      162Palencsar Andrei EnikoSportivăNataţieC.S.M. Baia Mare
      163Pârjol Corneliu Theodor DanSportivBoxF.R. Box
      164Pavel Mihai Gligor-AlexandruSportivOrientareD.S.J. Maramureş
      165Petelei Istvan AttilaSportivNataţieD.S.J. Mureş
      166Petrişor Ion CosticaAntrenorAtletismD.S.J. Maramureş
      167Piuaru Dumitru ElenaAsistent medicalI.N. Medicină SportivăI.N.M.S.
      168Pîslaru Corneliu Răzvan MihaiSportivYachtingF.R. Yachting
      169Pop Dumitru ClaudiuTehnicianVoleiD.S.J. Tulcea
      170Popa Ioan IoanSportivScrimăF.R. Scrimă
      171Popa Ioan MihaiSportivScrimăF.R. Scrimă
      172Popa Vasile CristinelAntrenorTaekwondoF.R. Taekwondo
      173Popescu Constantin DumitruSportivScrimăF.R. Scrimă
      174Popescu Constantin IoanSportivLupteD.S.J. Galaţi
      175Popescu Ştefan Elena-AlinaSportivăAtletismD.S.J. Vrancea
      176Popovici Gheorghe MariaAntrenoareBaschetD.S.J. Constanţa
      177Puşca Nicolae GigiSportivTir cu arculMinerul Antnoasa Hunedoara
      178Radu - EugenSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      179Rădulescu Scarlat MihaiSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      180Reisfeld Eugen NicolaeAntrenorJudoD.S.J. Maramureş
      181Reisfeld Nicolae Robert MihaiAntrenorJudoD.S.J. Maramureş
      182Ristea Dumitru Magdalena MarianaSportivăTirD.S.J. Teleorman
      183Rusu Alexandru OctavianAntrenorCanotajD.S.J. Constanţa
      184Sabău Gheorghe MaricicaSportivăNataţieC.S.M. Baia Mare
      185Savu Constantin Adrian FlorinSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      186Schiopu Nicolae VictorSportivBoxF.R. Box
      187Scoică Valeriu FlorinSportivKaiac-CanoeF.R. Kaiac-Canoe
      188Serban Nicolae NicolaeSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      189Serif Ismet FilisSportivăGimnasticăD.S.J. Constanţa
      190Solomon Andrei GheorgheSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      191Solomon Mihai MarianaSportivăAtletismC.S.M. Bacău
      192Stanciu AdrianSportivLupteC.S. Dinamo Braşov
      193Stancu N. VictoriaŞef serviciuC.O.R.C.O.R
      194Stanescu Dumitru ValeriaAsistent medicalI.N. Medicină SportivăI.N.M..S.
      195Stăiculescu Stefan ŞtefanAntrenorSchiC.S. Dinamo Braşov
      196Stihi Emil Eugen GeorgeFizicianCercetareI.N.C.S.
      197Stoian Nicolae GheorgheSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      198Stoica Aurel AlinaSportivăGimnasticăD.S.J. Maramureş
      199Szabo Alexiu RudolfSportivScrimăF.R. Scrimă
      200Şleam Ioan IoanSportivFotbalD.S.J. Mureş
      201Şneaga Nicolae VasileSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      202Şuteu Ioan CosminSportivAtletismD.S.J. Mureş
      203Tamaş Gheorghe - VasileAntrenorTir cu arculMinerul Aninoasa Hunedoara
      204Tanko Francisc Gyorgy-ElemerSportivSchiC.S. Dinamo Braşov
      205Timofte Ioan MihaiSportivAtletismD.S.J. Călăraşi
      206Tofalvi ErnoSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      207Tofalvi Imre EvaSportivăSchiS.C. Miercurea Ciuc
      208Tudorica Lucian AureliaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      209Tunyogi Emil Hajnalka KatalinSportivăTaekwondoF.R. Taekwondo
      210Ţuchel ValeriuAntrenorLupteD.S.J. Iaşi
      211Ulea DanielaSportivăSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      212Ursache Mihai DorinelAntrenorAtletismF.R. Atletism
      213Ursu Nicolaie ScrgiuSportivAtletismC.S.M. Bacău
      214Ustabacief Ion GabrielaAntrenoareAtletismF.R. Atletism
      215Uţă Florea FloricaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      216Uţă Gheorghe GheorgheSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      217Vasilache MarianAntrenorHandbalD.S.J. Braşov
      218Vasile GheorgheSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      219Vilson Vasile VasileSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      220Vlădoianu Aurel TituSportivTirC.S. Olimpia
      221Voicu Constantin GheorgheSportivSchiC.S.A.M. Bucegi Predeal
      222Wallmen Mateiaş HarisAntrenorKarateF.R. Karate IKO2
     +  Anexa 6 MEDALIA MERITUL SPORTIV CLASA A III-A
               
      1Benchea Lucifer Jorj AlinaSportivăTirC.S. Dinamo
      2Biatu Vasile StefanSportivBoxF.R. Box
      3Birtalan Ş. Eva - DianaExpertC.O.R.COR
      4Bîrsan D. Anca - RoxanaExpertC.O.R.C.O.R.
      5Borş Constantin AncaSportivOrientareD.S.J. Braşov
      6Botoş Petru Emil AlexandruSportivTaekwondoD.S.J. Maramureş
      7Bucur Marin LiviuAntrenorRadioamatorismC.S.M. Piteşti
      8Burileanu N. Vladimir BogdanExpertC.O.R.C.O.R.
      9Campean Simion SimionSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      10Chiriţă D. OlgaReferentC.O.R.C.O.R.
      11Cohal Mihai Daniel-MarianSportivTirC.S. Dinamo
      12Craioveanu Gheorghe GeorgeSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      13Csucs Peter AndraşSportivOrientareD.S.J. Braşov
      14Deaconu Dumitru GabrielSportivTirC.S. Dinamo
      15Dinu Constantin GheorgheAntrenorOrientareD.S.J. Braşov
      16Dobosi Traian Serbau AndreiSportivTenis de masăF.R. Tenis de masă
      17Domocoş Alexandru RobertSportivTaekwondoD.S.J. Maramureş
      18Dragomirescu Nicolae Daniel NicolSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      19Dragoş Petru MariaSportivăPopiceD.S.J. Mureş
      20Dumbravă Răzvan SilviuExpertC.O.R.C.O.R.
      21Enache I. Oana MonicaExpertC.O.R.C.O.R.
      22Florea Vasile Vasile GheorgheSportivTenis de masăF.R. Tenis de masă
      23Fodor Ambrozie AmbrozieSportivTaekwondoF.R. Taekwondo
      24Gârboan Gelu-Onuţ IoanaSportivăKarateD.S.J. Maramureş
      25Gheuca Ion IonSportivOrientareF.R. Orientale
      26Gurbănescu I. FlorinExpertC.O.R.C.O.R.
      27Hadnaghy Nandor Tunde AngelaSportivăTaekwondoF.R. Taekwondo
      28Hecico Iosif EmilSportivOrientareF.R. Orientare
      29Hodos Ioan LaszloAntrenorBobS.C. Miercurea Ciuc
      30Hondru Mihai MihaiAsistent medicalTaekwondoF.R. Taekwondo
      31Hora Traian LucienSportivAutomobilismD.S.J. Caraş Severin
      32Iancu G. IvanaExpertC.O.R.C.O.R.
      33Ignisca Zaharia CristianSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      34Ilyes Anton AntoanelaSportivăTaekwondoD.S.J. Maramureş
      35Istrate Constantin NicolaeSportivBobC.S. Câmpulung Muscel
      36Jeler Ioan IleanaAntrenoareOrientareD.S.J. Maramureş
      37Jurcă Chirică FernandaSportivăAeronauticăF.R. Aeronautică
      38Maiorescu Gabriel Nicolae Irina GabrielaSportivăOrientareF.R. Orientare
      39Maiorescu Ioan Octavian Gabriel NicolaeSportivOrientareF.R. Orientare
      40Maiorescu Ion NiculinaSportivăOrientareF.R. Orientare
      41Mihăiţă Vasile NieolaeSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      42Mitu Ion NicuSportivModelismD.S.J. Galaţi
      43Moldovan Gheorghe LanraSportivăKarateF.R. Karate IKO2
      44Mureşan Florian MirceaSportivCulturismC.S.M. Baia Mare
      45Nicolau Nicolae RamiroSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      46Niculescu M. Radu AlexandruExpertCORCOR
      47Niculescu Spiridon MugurelAntrenorVoleiD.S.J. Argeş
      48Pacioianu Ion Iulian DanielAntrenorBobC.S. Câmpulung Muscel
      49Paduran Tiberiu Mircea SorinSportivAutomobilismD.S.J. Caraş Severin
      50Pantea Gheorghe RomulusSportivKaiacA.N.S.
      51Petruţ Grigore Cristina IzabellaSportivăKarateD.S.J. Maramureş
      52Petruţ Grigore Gabriela DianaSportivăKarateD.S.J. Maramureş
      53Porumbu Constantin CătălinSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      54Sălincean Lazăr VasileAntrenorJudoC.S.M. Baia Mare
      55Serbeszki V. MarianaExpertCORC.O.R.
      56Spirescu Gheorghe Maria-EmiliaSportivăBobS.C. Miercurea Ciuc
      57Staicu Ioan DumitruSportivVoleiD.S.J. Maramureş
      58Stupu Petru PetruSportivOrientareD.S.J. Braşov
      59Togănel Stefan StefanSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      60Toth Francisc MonicaAntrenoareTirC.S.M. Arad
      61Ţinţar Vasile Liviu PetricaAntrenorOrientareD.S.J. Maramureş
      62Ută Gheorghe Mugurel CostelSportivAeronauticăF.R. Aeronautică
      63Vasile I. VivienAsistent directorC.O.R.C.O.R.
      64Wallmen Mateiaş AlexSportivKarateF.R. Karate IKO 2
    -------